ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
13 січня 2017 року Чернігів Справа № 825/123/17
Суддя Чернігівського окружного адміністративного суду Кашпур О.В., перевіривши матеріали адміністративного позову Приватного підприємства "Куликівські аграрні інвестиції" до Державного реєстратора Управління адміністративних послуг Чернігівської міської ради Симоненко Олени Анатоліївни, Чернігівської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення,-
В С Т А Н О В И Л А:
Позивач звернувся з адміністративним позовом до Державного реєстратора Управління адміністративних послуг Чернігівської міської ради Симоненко Олени Анатоліївни, Чернігівської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення державного реєстратора № 31381298 від 14.09.2016.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Згідно п. 1 ч. 2 ст. 18 КАС України окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи однією зі сторін в яких є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська, Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ щодо їх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Згідно ст. 1 Закону України «Про місцеве самоврядування» представницький орган місцевого самоврядування - виборний орган (рада), який складається з депутатів і відповідно до закону наділяється правом представляти інтереси територіальної громади і приймати від її імені рішення.
Виконавчі органи рад - органи, які відповідно до Конституції України та цього Закону створюються сільськими, селищними, міськими, районними в містах (у разі їх створення) радами для здійснення виконавчих функцій і повноважень місцевого самоврядування у межах, визначених цим та іншими законами.
Посадова особа місцевого самоврядування - особа, яка працює в органах місцевого самоврядування, має відповідні посадові повноваження у здійсненні організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій і отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету.
У свою чергу, виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи (частина перша статті 11 Закону України «Про місцеве самоврядування»).
Як вбачається з матеріалів адміністративної справи, позивач оскаржує рішення посадової особи Управління адміністративних послуг Чернігівської міської ради, що є структурним підрозділом органу місцевого самоврядування, котрий його створив, а тому позовні вимоги до нього в силу п. 1 ч. 1 ст. 18 КАС України підлягають розгляду місцевим загальним судом як адміністративним.
Відповідно до ч. 1 ст. 21 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» місцевими загальними судами є районні, міжрайонні, районні у містах, міські та міськрайонні суди.
Пунктом 6 частини 3 статті 108 КАС України визначено, що позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Оскільки позивач звернувся з вимогами до органу місцевого самоврядування, розгляд яких підсудний місцевому загальному суду, як адміністративному, відповідно до п.6 ч.3 ст. 108 КАС України позовну заяву слід повернути позивачу, як не підсудну Чернігівському окружному адміністративному суду.
Крім того, відповідно до п. 2 ст. 7 Закону України «Про судовий збір» сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі повернення заяви або скарги.
Позивачем згідно платіжного доручення № 1433 від 26.12.2016 було сплачено до державного бюджету 1378,00 грн. судового збору за подачу адміністративного позову до суду.
Враховуючи наведене, суд приходить до висновку про те, що судовий збір належить повернути позивачу відповідно до вимог ст. 7 Закону України «Про судовий збір».
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 108, 165 КАС України, ст. 7 Закону України «Про судовий збір», суддя
У Х В А Л И Л А:
Позовну заяву Приватного підприємства «Куликівські аграрні інвестиції» до Державного реєстратора Управління адміністративних послуг Чернігівської міської ради Прус Тетяни Василівни, Чернігівської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення повернути позивачеві для звернення до належного суду.
Повернути з Державного бюджету України на користь Приватного підприємства «Куликівські аграрні інвестиції» (код ЄДРПОУ 35493447) судовий збір, сплачений відповідно до платіжного доручення № 1433 від 26.12.2016 в розмірі 1378 (одна тисяча триста сімдесят вісім) грн. 00 коп.
Ухвала набирає законної сили та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду у порядок і строки, передбачені статтями 186 і 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя О.В. Кашпур