Ухвала суду № 64043818, 12.01.2017, Чернігівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.01.2017
Номер справи
825/129/17
Номер документу
64043818
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

12 січня 2017 року м.Чернігів Справа № 825/129/17

Суддя Чернігівського окружного адміністративного суду Лобан Д.В., перевіривши матеріали адміністративного позову приватного підприємства "Куликівські аграрні інвестиції" до Державного реєстратора управління адміністративних послуг Чернігівської міської ради Комової Юлії Михайлівни, Чернігівської міської ради, треті особи, на стороні відповідача, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору - ОСОБА_2, товариство з обмеженою відповідальністю "ГОРБІВ АГРО", про визнання протиправним та скасування рішення,

В С Т А Н О В И В:

Приватне підприємство "Куликівські аграрні інвестиції" звернулось до суду з адміністративним позовом про визнання протиправним та скасування рішення Державного реєстратора управління адміністративних послуг Чернігівської міської ради від 22.09.2016 індексний № 31515105.

Відповідно до пункту 6 частини 1 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи немає підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Пунктом 1 частини першої статті 18 КАС України встановлено, що місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.

Відповідно до пункту 1 частини другої статті 18 КАС України окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи однією зі сторін в яких є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська, Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ щодо їх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.

Згідно частини першої статті 6 Закону України від 01.07.2004 №1952-IV "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" (далі - Закон №1952-IV) організаційну систему державної реєстрації прав становлять: 1) Міністерство юстиції України та його територіальні органи; 2) суб'єкти державної реєстрації прав: виконавчі органи сільських, селищних та міських рад, Київська, Севастопольська міські, районні, районні у містах Києві та Севастополі державні адміністрації; акредитовані суб'єкти; 3) державні реєстратори прав на нерухоме майно (далі - державні реєстратори).

Частиною першою статті 10 Закону № 1952-IV визначено, що державним реєстратором є: 1) громадянин України, який має вищу освіту за спеціальністю правознавство, відповідає кваліфікаційним вимогам, встановленим Міністерством юстиції України, та перебуває у трудових відносинах з суб'єктом державної реєстрації прав; 2) нотаріус; 3) державний виконавець, приватний виконавець - у разі державної реєстрації обтяжень, накладених під час примусового виконання рішень відповідно до закону, а також у разі державної реєстрації припинення іпотеки у зв'язку з придбанням (передачею) за результатом прилюдних торгів (аукціонів) нерухомого майна, що є предметом іпотеки.

Відповідно до частини другої статті 2 Закону України від 21.05.1997 № 280/97-ВР "Про місцеве самоврядування в Україні" (далі - Закон № 280/97-ВР) місцеве самоврядування здійснюється територіальними громадами сіл, селищ, міст як безпосередньо, так і через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи, а також через районні та обласні ради, які представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст.

Частиною першою статті 5 Закону № 280/97-ВР передбачено, що система місцевого самоврядування включає: територіальну громаду; сільську, селищну, міську раду; сільського, селищного, міського голову; виконавчі органи сільської, селищної, міської ради; старосту; районні та обласні ради, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст; органи самоорганізації населення.

Згідно із частиною першої статті 10 Закону № 280/97-ВР сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.

У свою чергу, виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи (частина перша статті 11 Закону № 280/97-ВР).

З системного аналізу вищевказаних положень чинного законодавства України вбачається, що Чернігівська міська рада є органом місцевого самоврядування, а управління адміністративних послуг Чернігівської міської ради - його виконавчим органом, а Державний реєстратор управління адміністративних послуг Чернігівської міської ради Комова Тамара Михайлівна, у своє чергу, є посадовою особою органу місцевого самоврядування.

Враховуючи вищевикладене дана справа, відповідно до пункту 1 частини першої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України, предметно підсудна місцевому загальному суду як адміністративному суду, а не Чернігівському окружному адміністративному суду.

Відповідно до пункту 6 частини третьої статті 108 КАС України позовна заява підлягає поверненню, в разі якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.

Згідно з частиною 6 статті 108 КАС України повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Враховуючи викладене та керуючись статтями 18, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

У Х В А Л И В:

Адміністративний позов приватного підприємства "Куликівські аграрні інвестиції" до Державного реєстратора управління адміністративних послуг Чернігівської міської ради Комової Юлії Михайлівни, Чернігівської міської ради, треті особи, на стороні відповідача, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору - ОСОБА_2, товариство з обмеженою відповідальністю "ГОРБІВ АГРО", про визнання протиправним та скасування рішення - повернути позивачу.

Копію ухвали про повернення адміністративного позову та позов з усіма доданими до нього матеріалами надіслати позивачу.

Роз'яснити позивачу, що повернення адміністративного позову не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Відповідно до статей 186, 254 КАС України апеляційна скарга подається через Чернігівський окружний адміністративний суд, а її копія надсилається апелянтом до суду апеляційної інстанції, протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано, або її подано з пропуском строку, у поновленні якого було відмовлено, а у разі вчасного подання апеляційної скарги, з набранням законної сили рішенням апеляційної інстанції, якщо оскаржувану ухвалу не скасовано.

Суддя Д.В. Лобан