ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
12 січня 2017 рокум. Ужгород№ 807/64/17
Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Шешеня О.М., вирішуючи питання про відкриття провадження в адміністративній справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області, Ужгородського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області про визнання безпідставними та неправомірними дій, зобов'язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 (далі-позивач) звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області, Ужгородського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області про визнання безпідставними та неправомірними дій посадових осіб Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області та Ужгородського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області щодо виведення функцій державної реєстрації актів цивільного стану та внесення функцій забезпечення належного зберігання архівного фонду та організації роботи з ним в посадовій інструкції провідного спеціаліста Ужгородського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області, у зв'язку з недотриманням частини 3, 4 ст. 32 та п. 1 ст. 40 Кодексу законів про працю України та порушення ч. 3 ст. 2 Закону України «Про відпустки» і ст. 43 Закону України «Про державну службу»; зобов'язання керівника Ужгородського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області відновити основні посадові обов'язки у посадовій інструкції провідного спеціаліста Ужгородського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області з питань державної реєстрації смерті та з питання державної реєстрації народження з пропуском встановленого строку та подати на затвердження до Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області; зобов'язання Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області та Ужгородського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області затвердити посадову інструкцію провідного спеціаліста Ужгородського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області з питань державної реєстрації смерті та з питання державної реєстрації народження з пропуском встановленого строку.
Однак, подана позовна заява не відповідає вимогам статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України (далі-КАС України), виходячи з наступного.
Згідно з ч. 3 ст. 106 КАС України: до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Статтею 5 Закону України «Про судовий збір» визначено осіб, яким надано пільги щодо сплати судового збору.
Відтак, виходячи з положень ст. 5 Закону України «Про судовий збір», позивачка не належить до осіб, які звільнені від сплати судового збору.
Законом України «Про судовий збір» від 8 липня 2011 року № 3674-VI (далі-Закон України «Про судовий збір») врегульовано правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору. Зокрема, ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з підпунктом 1 пунктом 3 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» ставки судового збору встановлюються у таких розмірах, зокрема: за подання до адміністративного суду адміністративного позову: 1) майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, фізичною особою або фізичною особою-підприємцем - 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 2) немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою-підприємцем - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, фізичною особою - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік», розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01.01.2017 року становить 1600,00 грн.
Отже, розмір необхідної до сплати позивачем - фізичною особою суми судового збору за подання до адміністративного суду позову немайнового характеру повинен складати - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а саме: 640,00 грн.
Разом з тим, позовна заява містить декілька самостійних позовних вимог, кожна з яких є об'єктом сплати судового збору. У відповідності до вимог абз. 2 ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Як вбачається з позовної заяви, вона містить три самостійні позовні вимоги немайнового характеру, кожна з яких є об'єктом сплати судового збору, а саме:
1) визнати безпідставними та неправомірними дії посадових осіб Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області та Ужгородського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області щодо виведення функцій державної реєстрації актів цивільного стану та внесення функцій забезпечення належного зберігання архівного фонду та організації роботи з ним в посадовій інструкції провідного спеціаліста Ужгородського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області, у зв'язку з недотриманням частини 3, 4 ст. 32 та п. 1 ст. 40 Кодексу законів про працю України та порушення ч. 3 ст. 2 Закону України «Про відпустки» і ст. 43 Закону України «Про державну службу»;
2) зобов'язати керівника Ужгородського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області відновити основні посадові обов'язки у посадовій інструкції провідного спеціаліста Ужгородського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області з питань державної реєстрації смерті та з питання державної реєстрації народження з пропуском встановленого строку та подати на затвердження до Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області;
3) зобов'язати Головне територіальне управління юстиції у Закарпатській області та Ужгородського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області затвердити посадову інструкцію провідного спеціаліста Ужгородського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області з питань державної реєстрації смерті та з питання державної реєстрації народження з пропуском встановленого строку;
Таким чином, за подання до суду трьох самостійних позовних вимог немайнового характеру, вказаних в прохальній частині позовної заяви, позивачу слід було сплатити судовий збір в розмірі 1920,00 грн.
Проте, позивачем всупереч вимогам абз. 2 ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" взагалі не було сплачено судовий збір за жодну з позовних вимог.
Таким чином, для усунення недоліків позовної заяви, позивачу слід сплатити судовий збір та надати суду документ про сплату судового збору (оригінал квитанції чи платіжного доручення) в розмірі - 1920,00 грн. (640х3=1920) за три позовні вимоги немайнового характеру.
Реквізити для сплати судового збору в Закарпатському окружному адміністративному суді (за подання до адміністративного суду адміністративного позову) є наступними: призначення платежу: *;101;____(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом___(ПІБ чи назва установи, організації позивача), Закарпатський окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа); Отримувач коштів УК у м. Ужгороді, 22030101; Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38015610; Банк отримувача ГУ ДКСУ у Закарпатській області; Код банку отримувача (МФО) 812016; Рахунок отримувача: 31210206784002; Код класифікації доходів бюджету 22030101.
Відповідно до статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
На підставі наведеного та керуючись статтями 106, 108, 165 КАС України, суддя, -
У Х В А Л И В:
1.Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області, Ужгородського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області визнання безпідставними та неправомірними дій посадових осіб Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області та Ужгородського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області щодо виведення функцій державної реєстрації актів цивільного стану та внесення функцій забезпечення належного зберігання архівного фонду та організації роботи з ним в посадовій інструкції провідного спеціаліста Ужгородського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області, у зв'язку з недотриманням частини 3, 4 ст. 32 та п. 1 ст. 40 Кодексу законів про працю України та порушення ч. 3 ст. 2 Закону України «Про відпустки» і ст. 43 Закону України «Про державну службу»; зобов'язання керівника Ужгородського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області відновити основні посадові обов'язки у посадовій інструкції провідного спеціаліста Ужгородського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області з питань державної реєстрації смерті та з питання державної реєстрації народження з пропуском встановленого строку та подати на затвердження до Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області; зобов'язання Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області та Ужгородського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області затвердити посадову інструкцію провідного спеціаліста Ужгородського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області з питань державної реєстрації смерті та з питання державної реєстрації народження з пропуском встановленого строку - залишити без руху.
2.Надати позивачу строк для усунення недоліків, вказаних в описовій частині даної ухвали, до 23 січня 2017 року.
3.Копію ухвали надіслати позивачу.
4.Попередити позивача, що у випадку не виправлення недоліків, вказаних в ухвалі про залишення позовної заяви без руху у встановлені судом строки, позовна заява буде повернута позивачу.
5.Ухвала суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з ч. 3 ст. 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала суду набирає законної сили у порядку та строки, визначені ст. 254 КАС України.
Суддя О.М. Шешеня