Ухвала суду № 64042264, 08.11.2016, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.11.2016
Номер справи
804/7564/16
Номер документу
64042264
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

УХВАЛА

08 листопада 2016 р. справа 804/7564/16

Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Барановський Р.А., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до приватного нотаріуса Дніпропетровського міського нотаріального округу ОСОБА_2, реєстратора Одеської філії державного підприємства "Державний інститут судових економіко-правових та технічних експертних досліджень ОСОБА_3 про визнання дій протиправними, скасування записів (вх. №50253/16 від 07.11.16), -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до приватного нотаріуса Дніпропетровського міського нотаріального округу ОСОБА_2, реєстратора Одеської філії державного підприємства "Державний інститут судових економіко-правових та технічних експертних досліджень ОСОБА_3 із позовними вимогами щодо:

визнання протиправними (незаконними) дії реєстратора Одеської філії державного підприємства "Державний інститут судових економіко-правових та технічних експертних досліджень ОСОБА_3 щодо здійснення 06 вересня 2016 р. державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи ФГ "Дар" за №12291050015002622: змінено склад або інформацію про засновників та скасування запису №12291050015002622 від 06 вересня 2016 року в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань;

визнання протиправними (незаконними) дії реєстратора Одеської філії державного підприємства "Державний інститут судових економіко-правових та технічних експертних досліджень ОСОБА_3 щодо внесення змін до відомостей про юридичну особу, що не пов'язані зі змінами в установчих документах за №12291070016002622: змінено додаткову інформацію, змінено керівника юридичної особи від 06 вересня 2016 року в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань та скасувати №12291070016002622 від 06 вересня 2016 року в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань;

визнання протиправними (незаконними) дії приватного нотаріуса Дніпропетровського міського нотаріального округу ОСОБА_2 щодо внесення змін до відомостей про юридичну особу, що не пов'язані зі змінами в установчих документах за №12291070017002622: змінено додаткову інформацію, змінено керівника юридичної особи від 08 вересня 2016 року в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань та скасувати №12291070017002622 від 08 вересня 2016 року в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань;

визнання протиправними (незаконними) дії приватного нотаріуса Дніпропетровського міського нотаріального округу ОСОБА_2 щодо внесення змін до відомостей про юридичну особу, що не пов'язані зі змінами в установчих документах за №12291050018002622: змінено додаткову інформацію, змінено керівника юридичної особи від 08 вересня 2016 року в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань та скасувати №12291050018002622 від 08 вересня 2016 року в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Так, відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви, серед іншого, з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України.

Перевіривши позовну заяву на відповідність вимогам ст. ст. 105-107 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов висновку, що вона підлягає залишенню без руху, з наступних підстав.

Згідно із приписами ст. 104 та ст. 105 Кодексу адміністративного судочинства України, позов пред'являється шляхом подання позовної заяви до суду першої інстанції.

Згідно із пунктом 6 частини першої статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України: адміністративний позов - звернення до адміністративного суду про захист прав, свобод та інтересів у публічно-правових відносинах.

Адміністративний позов подається до адміністративного суду у формі письмової позовної заяви особисто позивачем або його представником та може містити вимоги про скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень.

Статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено вимоги до позовної заяви.

Відповідно до ч. 4 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява підписується позивачем або його представником.

При цьому у відповідності до положень ч.5 ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.

Подана від імені ОСОБА_1 позовна підписана представником на підставі договору про надання правової допомоги - ОСОБА_4, однак в порушення вищезазначених вимог закону - у позовній заяві не зазначено у повному обсязі реквізити позивача, представника позивача та відповідачів, визначені ч. 1 та ч. 5 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України.

Також у відповідності до положень ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, у позовній заяві зазначаються ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі, а також зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.

У відповідності до положень ст. 28 Цивільного кодексу України - ім'я фізичної особи, яка є громадянином України, складається із прізвища, власного імені та по батькові, якщо інше не випливає із закону або звичаю національної меншини, до якої вона належить.

Судом встановлено, що у поданій в інтересах ОСОБА_1 до суду позовній заяві та її примірниках не зазначено повні ім'я відповідача 1 та відповідача 2, зокрема вказано лише прізвище й ініціали осіб, наділених владними повноваженнями (приватний нотаріус Дніпропетровського міського нотаріального округу ОСОБА_2 та реєстратор Одеської філії державного підприємства "Державний інститут судових економіко-правових та технічних експертних досліджень ОСОБА_3Ю.), що не відповідає вимогам до позовної заяви, встановленим ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України.

Отже, з метою приведення позовної заяви у відповідність до вимог ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, позивачу необхідно надати до суду позовну заяву у новій редакції із уточненням осіб, до яких звернені позовні вимоги ОСОБА_1, зазначивши їх реквізити у повному обсязі.

Частиною другою ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.

Згідно із приписами ч. 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову субєктом владних повноважень. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Так, всупереч вимогам ч. 2 та ч. 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, позивачем не надано документ про сплату судового збору, а також доказів на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги ОСОБА_1, щодо неможливості отримання яких у позовній заяві не зазначається.

Окрім того, позивачем було додано до позовної заяви її примірники для відповідачів без свого підпису ОСОБА_1 або його уповноваженого представника та дати підписання копій позовної заяви.

При цьому, слід зауважити, що до зазначених примірників позивачем не надано копій документів, які додані позовної заяви.

Щодо сплати судового збору за подання адміністративного позову.

Відповідно до частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Згідно частини 1 ст.4 Закону України Про судовий збір, судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Статтею 8 Закону України "Про державний бюджет на 2016 рік" від 25.12.2015р. №928-VІІІ зафіксовано розмір мінімальної заробітної плати, який діє із 1 січня 2016 року в сумі 1378, 00 грн.

Розміри ставок судового збору встановлюються ст. 4 Закону України Про судовий збір.

Відповідно до положень ч. 2 ст. 4 Закону У країни "Про судовий збір" - ставка судового збору за подання фізичною особою адміністративного позову немайного характеру становить 0,4 розміру мінімальної заробітної плати (тобто із врахуванням положень Закону України "Про державний бюджет на 2016 рік" - 551, 20 грн.).

Згідно із приписами ч.3 ст. 6 Закону У країни "Про судовий збір" - у разі коли у позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

З урахуванням вимог статті 6 Закону України "Про судовий збір" - з позовних заяв, що містять кілька вимог немайнового характеру, судовий збір справляється з кожної вимоги окремо. (Згідно Довідки про результати вивчення та узагальнення практики застосування адміністративними судами положень Закону У країни "Про судовий збір" , що затверджена постановою Пленуму Вищого адміністративного суду України №2 від 23.01.2015р. "Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 8 липня 2011 року №3674-VІ "Про судовий збір").

Адміністративний позов ОСОБА_1 містить чотири вимоги немайнового характеру, що звернені до суб'єкта владних поноважень

Отже, з урахуванням положень ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір за подання адміністративного позову із чотирма вимогами немайнового характеру становить - 2204, 80 грн.

Таким чином, вищенаведені недоліки позовної заяви ОСОБА_1 можуть бути усунені шляхом надання до суду:

- позовної заяви у новій редакції, оформленої у відповідності до вимог, передбачених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України із підписом позивача або його уповноваженого представника та датою підписання позовної заяви із зазначенням номерів засобу зв'язку, адрес електронної пошти, якщо такі є (або із зазначенням про відсутність такої інформації) позивача, представника позивача, відповідачів, а також з уточненням імен осіб, до яких звернені позовні вимоги ОСОБА_1 та їх реквізитами у відповідності до вимог ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України,

- примірників позовної заяви у новій редакції за підписом позивача або його уповноваженого представника та датою підписання позовної заяви із доданими до позовної заяви документами відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі;

- доказів на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги ОСОБА_1 разом із відповідними копіями у відповідності до кількості осіб, що беруть участь у справі;

-документу про сплату судового збору (квитанції установи банку або відділення звязку, які прийняли платіж або платіжне доручення, підписане уповноваженою посадовою особою банку і скріплене печаткою установи банку з відміткою про дату виконання платіжного доручення) за подання адміністративного позову, що містить декілька позовних вимог немайнового характеру у відповідності до Закону України Про судовий збір у розмірі 2204, 80 грн. за наступними розрахунковими реквізитами для перерахування судового збору:

Отримувач коштів: УДКСУ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська, 22030001, код ЄДРПОУ отримувача - 37989253, банк отримувача - ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області, МФО: 805012, рахунок отримувача - №31210206784008, код класифікації доходів бюджету - 22030101.

Призначення платежу: Судовий збір, за позовом____ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Дніпропетровський окружний адміністративний суд, код ЄДРПОУ (суду) 34824364.

Враховуючи вищевикладені обставини, суд дійшов висновку, що дана позовна заява не відповідає вимогам ст. ст. 105-107 Кодексу адміністративного судочинства України.

У відповідності до частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.

На підставі викладеного, керуючись ст. 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до приватного нотаріуса Дніпропетровського міського нотаріального округу ОСОБА_2, реєстратора Одеської філії державного підприємства "Державний інститут судових економіко-правових та технічних експертних досліджень ОСОБА_3 про визнання дій протиправними, скасування записів - залишити без руху.

Встановити позивачу термін для усунення недоліків позовної заяви протягом пяти днів з дня отримання копії цієї ухвали - шляхом надання до суду:

- позовної заяви у новій редакції, оформленої у відповідності до вимог, передбачених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України із підписом позивача або його уповноваженого представника та датою підписання позовної заяви із зазначенням номерів засобу зв'язку, адрес електронної пошти, якщо такі є (або із зазначенням про відсутність такої інформації) позивача, представника позивача, відповідачів, а також з уточненням імен осіб, до яких звернені позовні вимоги ОСОБА_1 та їх реквізитами у відповідності до вимог ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України,

- примірників позовної заяви у новій редакції за підписом позивача або його уповноваженого представника та датою підписання позовної заяви із доданими до позовної заяви документами відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі;

- доказів на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги ОСОБА_1 разом із відповідними копіями у відповідності до кількості осіб, що беруть участь у справі;

-документу про сплату судового збору за подання адміністративного позову, що містить декілька позовних вимог немайнового характеру у відповідності до Закону України Про судовий збір у розмірі 2204, 80 грн.

Копію даної ухвали направити особі, що звернулася з позовною заявою.

Ухвала суду набирає законної сили та може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду в порядку та строки, передбачені статтями 186 та 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Р.А. Барановський