Провадження № 2-а/742/14/17
Єдиний унікальний № 742/18/17
УХВАЛА
13 січня 2017 року Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області в складі головуючого судді Коваленко А.В., за участі секретаря Ринді Л.А., представника позивача ОСОБА_1, представника відповідача ОСОБА_2 розглянувши матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_3 до Прилуцького управління Державної казначейської служби України в Чернігівській області про визнання дій неправомірними та зобов»язання вчинити дії,-
встановив:
ОСОБА_3 звернувся з адміністративним позовом до Прилуцького управління Державної казначейської служби України в Чернігівській області в якому просить визнати неправомірними дії відповідача та зобов»язати прийняти виконавчий лист Прилуцького міськрайонного суду Чернігівської області до виконання та стягнути кошти з місцевого бюджету.
В судовому засіданні поставлено на обговорення питання , щодо направлення справи до ОСОБА_4 окружного адміністративного суду, оскільки справа предметно не підсудна Прилуцькому міськрайонному суду як адміністративному суду.
Представник позивача проти направлення справи за підсудністю не заперечував.
Представник відповідача поклався на розсуд суду.
Вислухавши сторони та вивчивши матеріали справи приходжу до наступних висновків.
Частиною 2 пункту 1 статті 17 КАС України, визначено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Відповідно до ч.2 ст. 18 КАС України, окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін в яких є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська, Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ щодо їх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам; про застосування у випадках, передбачених законом, заходів реагування щодо державного нагляду (контролю), дозвільної системи у сфері господарської діяльності, якщо вони можуть бути застосовані виключно за судовим рішенням.
Предметна ж підсудність справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам визначена ч.1 ст.18 КАС України, згідно до яких місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: 1) адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам; 2) усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; 4) усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг; 5) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, передбачених пунктами 1-4 частини першої цієї статті;6) адміністративні справи щодо:примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства;примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України;затримання з метою ідентифікації та забезпечення примусового видворення іноземців та осіб без громадянства, які підлягають примусовому видворенню за межі України;продовження строку затримання з метою ідентифікації та забезпечення примусового видворення іноземців та осіб без громадянства, які підлягають примусовому видворенню за межі України;затримання іноземців та осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні;7) адміністративні справи з приводу рішень, дій або бездіяльності приватного виконавця щодо виконання рішень органів (посадових осіб), крім судових рішень.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем по справі є Прилуцьке управління Державної казначейської служби України в Чернігівській області.
Відповідно до Положення про Державну казначейську службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 квітня 2015 р. № 215, Державна казначейська служба України (Казначейство) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів і який реалізує державну політику у сферах казначейського обслуговування бюджетних коштів, бухгалтерського обліку виконання бюджетів.
З матеріалів справи вбачається, що спір , який виник між позивачем та відповідачем стосується повернення Прилуцьким управлінням Державної казначейської служби України в Чернігівській області виконавчого листа виданого Прилуцьким міськрайонним судом Чернігівської області за результатами розгляду позову ОСОБА_3 до Прилуцького управління Державної казначейської служби України в Чернігівській області про відшкодування шкоди, який розглянуто в порядку цивільного судочинства.
З поданого адміністративного позову вбачається, що даний спір не пов'язаний з вимогами, які відповідно до статті 18 КАС України предметно підсудні Прилуцькому міськрайонному суду, а відповідно до частини 2 статті 18 КАС України дана справа підсудна ОСОБА_4 окружному адміністративному суду.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.22 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо після відкриття провадження у справі з'ясувалося, що справа предметно підсудна іншому суду.
Згідно із ч.4 ст.22 КАС України питання про передачу адміністративної справи, крім випадку, передбаченого п.5 ч.1 цієї статті, розглядається судом у порядку письмового провадження або в судовому засіданні на розсуд суду. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду цього питання.
Таким чином, суд розглянувши в письмовому порядку питання про передачу справи за підсудністю, визнав за необхідне передати справу №742/18/17-а до ОСОБА_4 окружного адміністративного суду для продовження її розгляду.
Адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому цією статтею, розглядається адміністративним судом, до якого вона надіслана (ч.7 ст.22 КАС України).
На підставі наведеного вище, керуючись ст.ст.19, 22, 116, 158, 165 КАС України,
У Х В А Л И В:
1. Передати справу №742/18/17-а за позовом ОСОБА_3 до Прилуцького управління Державної казначейської служби України в Чернігівській області про визнання дій неправомірними та зобов»язання вчинити дії до ОСОБА_4 окружного адміністративного суду для продовження розгляду.
2. Передача адміністративної справи з одного суду до іншого здійснюється після закінчення строку на оскарження ухвали про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
3. Копію ухвали направити сторонам.
Ухвалу суду може бути оскаржено шляхом подання протягом 5 днів з дня її проголошення апеляційної скарги до Київського апеляційного адміністративного суду через Прилуцький міськрайонний суд.
Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя А.В. Коваленко