Постанова № 64017620, 27.12.2016, Жовківський районний суд Львівської області

Дата ухвалення
27.12.2016
Номер справи
444/2522/16-а
Номер документу
64017620
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 444/2522/16-а

Провадження № 2-а/444/114/2016

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

27 грудня 2016 року Жовківський районний суд Львіської області в складі :

головуючого судді Зеліско Р. Й.,

при секретарі Мамедовій Г. І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Жовкві Львівської області справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Жовківському районі Львівської області про визнання дій неправомірними та зобов'язання до вчинення дій,-

В С ТАНОВИВ:

25 листопада 2016 року позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Управління Пенсійного фонду України у Жовківському районі про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії. Свої позовні вимоги мотивує тим, що вона з 01.07.1991 року по 11.01.2011 року перебувала на державній службі. З 11 січня 2011 року її звільнено у зв'язку з досягненням граничного віку проходження державної служби.

Стверджує, що Управлінням Пенсійного фонду України в Жовківському районі Львівської області розмір пенсії їй обчислено виходячи із заробітної плати, нарахованої за 2009 - 2010 роки без врахування виплат матеріальної допомоги на вирішення соціально-иобутових питань, матеріальної допомоги на оздоровлення, індексації заробітної плати та грошової винагороди за безперервну працю в державній службі на які нараховувалися внески на обов'язкове державне пенсійне страхування.

Дізнавшись про недотримання відповідачем вимог чинного законодавства про пенсійне забезпечення громадян щодо її випадку, 22.03.2016 року з метою досудового врегулювання питання, вона звернулася до Управління ПФУ в Жовківському районі Львівської області із заявою про перерахунок їй пенсії відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу», подавши при цьому довідку про заробітну плату (складові заробітної плати державного службовця), згідно форми, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 14.02.2011 р. № 5-1 «Про виконання Окружного адміністративного суду м. Києва по справі №2а-4753/09/2670», тобто з врахуванням вищезазначених виплат.

Зазначає, що листом від 25.03.2016 р. №14/А - 3 Управління ПФУ в Жовківському районі Львівської області їй відмовнепо у задоволенні поданих вимог.

Зазначене рішення відповідача вважає неправомірним оскільки вважає, що матеріальна допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, грошова винагорода за безперервну працю на державній службі та індексація входять до системи оплати праці державного службовця.

Вважає, що рішення відповідача про те, що на проведенні їй виплати матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, індексації, грошової винагороди за безперервну працю ДС, на які нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, однак які не включаються до складу заробітної плати державного службовця не враховуються при обчисленні розміру його пенсії, є наслідком порушення правил застосування норм права.

А тому просить визнати дії управління Пенсійного фонду України в Жовківському районі Львівської області щодо не включення до середньомісячного заробітку державного службовця сум матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, індексації доходів та грошової винагороди за безперервну працю ДС при відмові в здійсненні перерахунку пенсії відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» -протиправними. Зобов'язати Управлінні ПФУ в Жовківському районі Львівської облапсті перерахувати розмір призначеної їй пенсії з 12.01.201 Іроку з урахування інших виплат,а саме матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, індексації доходів та грошової винагороди за безперервну працю ДС, на які нараховано та утримано страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та проводити її виплату в такому розмірі в подальшому відповідно до вимог Закону України «Про пенсійне забезпечення» та постанови Верховного Суду України від 20.02.2012 року по справі №2а-430а11. Усунути допущені порушення її прав шляхом зобов'язання відповідача виплатити їй недоотриману суму пенсії з урахуванням індексу інфляції починаючи з 12.01.2011 року.

В подальшому позивачкою було подані уточнення до адміністративного позову, а саме у абз. 3 позовних вимог просить зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Жовківському районі Львівської області перерахувати розмір призначеної їй пенсії з врахуванням стажу державної служби 19 років 06 місяців 11 днів та розміру 89% від середньомісячного заробітку державного службовця з урахування інших виплат, а саме матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, індексації доходів та грошової винагороди за безперервну працю державної служби, на які нараховано та утримано страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне

Позивач в судове засідання не з'явилася, хоча про дату та час судового засідання була повідомлена належним чином, однак подала на адрес суду заяву, у якй позовні вимоги підтримала повністю, та підтримала уточнені позовні вимоги, просить задоволи.

Представник відповідача в судове засідання не з'явилася, однак подали на адрес суду заяву у якій просять справу розглянути без участі представника Управління Пенсійного фонду України в Жовківському районі, крім того подала письмові заперечення зі змісту яких вбачається наступне. ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, знаходиться на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Жовківському районі Львівської області, якій з 19.01.2011 року призначено пенсію відповідно Закону України «Про державну службу» № 3723-ХП від 16.12.1993 року на підставі заяви про призначення пенсії від 12.01.2011 року та доданих довідок про складові заробітної плати відповідної на час подання форми. Пенсія позивачки призначена і виплачується згідно її заяви і в розрахунок розміру пенсії включені всі виплати, які зазначені в довідках, поданих для призначення пенсії.

Заявляють, що 22.03.2016 року позивачка звернулася з заявою здійснити перерахунок пенсії державного службовця з врахуванням матеріальної допомоги та індексації з/п з долученням довідки № 374/06 від 29.02.2016 року про складові заробітної плати, що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу», затвердженої Постановою правління ПФУ 14.02.2011 р. № 5-1.

Згідно ст. 37-1 «Про державну службу» № 3723-ХП від 16.12.1993 року , який діяв до 01.05.2016 року умови та порядок перерахунку призначених пенсій державним службовцям визначався Кабінетом Міністрів України. Постановою Кабінету Міністрів України № 865 від 31.05.2000 року «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії» передбачено, що перерахунок пенсії провадиться з місяця підвищення розміру заробітної плати працюючого державного службовця на підставі поданої заяви та довідок, виданих державними органами за останнім місцем роботи. Форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення (перерахунку) пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України з погодженням з Міністерством соціальної політики.

Останнє підняття заробітної плати державного службовця, передбаченої Постановою КМУ № 865 і перахунок у зв'язку з цим пенсій державним службоцям відбувалося 01.02.2008 р., ще до призначення позивачці пенсії державного службовця.

Заявляють, що при призначенні пенсії для визначення розміру заробітної плати відповідач керувався чинним на той час законодавстовм. ст. 33 «Про державну службу» № 3723-ХП від 16.12.1993 року передбачено що заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплат за ранги, надбавки за вислугу років на державній служба та ін. надбавок. Такі види виплат, як матеріальна допомога на оздоровлення, допомога для вирішення соціально-побутових питань, та індексація заробітної плати не входить до структури заробітної плати державного службовця, оскільки не передбачена ст. 33 «Про державну службу» № 3723-ХП від 16.12.1993 року та не є ін. надбавками.

Визначення заробітної плати згідно 37 статті, для обчислення пенсії державним службовцям здійснюється в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Розмір заробітної плати державного службовця встановлено Постановою КМУ № 268 від 09.03.2006 року «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів», який з лютого 2008 року не підвищувався.

Згідно ст. 37 «Про державну службу» № 3723-ХП від 16.12.1993 року пенсія державним службовцям призначається залежно від стажу роботи на державній службі у відсотковому відношені від сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а з 01.01.2011 року - єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - від заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі. У вказаній статті всюди зазначається заробітна плата державного службовця, тобто заробітна плата передбачена ст. 33 «Про державну службу» № 3723-ХП від 16.12.1993 року.

Представник відповідача заявляє, що постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 р. № 1013 "Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно -правових актів" внесено зміни до п. 5 постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2000 р. № 865 "Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії", та виключено пункт 4 зазначеної постанови щодо перерахунку пенсії пенсіонерам, яким пенсію призначено відповідно до Закону України "Про державну службу", тобто з грудня 2015 року перерахунок пенсій державним службовцям нормативно-правовими актами не передбачено взагалі.

Відповідно до п. 5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» № 213-VІП від 02.03.2015 року у разі неприйняття до 1 червня 2015 року закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах з 1 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне грошове утримання призначаються відповідно до законів України «Про державну службу»

А з 01.05.2016 року у зв'язку з набранням чинності Закону України «Про державну службу» № 889-VШ від 15.12.2015 року втратив чинність Закон України № 3723 (окрім статті 37, яка передбачає умови призначення пенсії, а ст. 37-1 яка регулювала перерахунок пенсій втратила чинність).

Тобто cтверджує, що законодавством не передбачено перерахунку пенсії призначених відповідно до Закону України «Про державну службу», тому підстав для перерахунку пенсії позивачці, а тим більше з 12.01.2011 року згідно довідки від 29.02.2016р. немає.

Крім того стверджує, що згідно ст. 99 КАСУ встановлено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав. Відповідь на звернення позивачки їй надано листом від 25.03.2016 р.

З огляду на вищенаведене, представник відповідача вважає, що вимоги позивача є необгрунтованими та незаконними, такими, що не підлягають задоволенню, тому просить відмовити в задоволенні позовної заяви повністю.

Позивач в судове засідання не з'явилася, однак подала на адрес суду заяву у якій просить справу розглядати без її участі, свої позовні вимоги та уточнені позовні вимоги підтримала, просить задоволити..

Представник відповідача в судове засідання не з'явилася, однак просить справу розглядати без її участі.

Оскільки сторони в судове засідання не з'явились, відповідно до ч.1 ст.41 КАС України фіксація судового засідання з допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

З'ясувавши обставини справи, дослідивши надані сторонами докази, , дослідивши матеріали справи та перевіривши їх доказами, а відтак, з'ясувавши дійсні обставини справи, суд приходить до наступного висновку, що позов підлягає до часткового задоволення, виходячи з наступних підстав.

Спірні правовідносини регулюються Конституцією України, Законом України «Про державну службу», Законом України «Про пенсійне забезпечення», Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та іншими законодавчими актами.

Згідно ст. ст. 21, 22 Конституції України права та свободи людини є невідчужуваними та непорушними, при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав та свобод.

Встановлення окремими законами України певних пільг, компенсацій і гарантій є складовою конституційного права на соціальний захист, тому відповідно до ч. 2 ст. 19, ч. 1 ст. 68 Конституції України вони є загальнообов'язковими, однаковою мірою мають додержуватись органами державної влади, місцевого самоврядування, їх посадовими особами.

Згідно з частиною 1 статті 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Судом встановлено, що позивач - з 01.07.1991 року по 11.01.2011 року перебувала на державній службі. 11.01.2011 року її звільнено у зв'язку із з досягненням граничного віку проходження державної служби, п. 3 ст. 30 Закону України «Про державну службу», що вбачається із копії трудової книжки виписаної на її ім'я та долученої до матеріалів справи (а.с. 7-8).

З 12.01.2011 року позивачу призначено пенсію відповідно Закону України «Про державну службу» на підставі заяви про призначення пенсії від 12.01.2011 року та доданих довідок про складові заробітної плати.

З копії заяви від 22.03.2016 року (а.с. 9) вбачається, що позивачка ОСОБА_1 звернулась до відповідача із заявою про перерахунок пенсії державного службовцяз врахуванням матеріальної допомоги на оздоровлення та індексацію.

З листа Управління Пенсійного фонду України у Жовківському районі Львівської області від 25.03.2016 року № 14/А-3 від 25.03.2016 року вбачається, що внаслідок звернення позивачки, рішенням УПФУ у Жовківському районі Львівської області у перерахунку пенсії їй було відмовлено з посиланням на те, що в поданій нею довідці за № 374/06 від 29.02.2016 року виданій по формі затвердженій постановою правління Пенсійного фонду України № 5-1 від 14.02.2011 року про складові заробітної плати ( надбавки та премії за останні 24 календарні місяці роботи або за будь-які 60 календарних місяців підряд перед зверненням за пенсією), що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» в графі «інші виплати» включені виплати, які відповідно до ст. 33 Закону України «Про державну службу» не входять в структуру заробітної плати державного службовця, це такі як матеріальна допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, індексація заробітної плати, що унеможливлює їх врахування при розрахунку пенсії як державному службовцю.

В даній відмові зазначено, що відповідно до п. 5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» № 213- VIII від 02.03.2015 року скасовано норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії ( щомісячне довічне грошове утримання) призначаються відповідно до Закону України «Про державну службу». ( а. с. 10).

Основними нормативно-правовими актами, які регулюють порядок призначення та перерахунку пенсій є Закони України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та Законом України "Про державну службу" в редакціях на час виникнення правовідносин, які співвідносяться між собою як загальний та спеціальний.

Загальні засади діяльності, статус державних службовців, які працюють в державних органах та їх апараті, а також особливості правовідносин щодо призначення та перерахунку пенсій державним службовцям, оплати праці державних службовців встановлені Законом України "Про державну службу".

Відповідно до ч. 2, 3, 7 ст. 33 Закону України "Про державну службу", заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплат за ранги, надбавок за вислугу років на державній службі та інших надбавок. Посадові оклади державних службовців установлюються залежно від складності та рівня відповідальності виконуваних службових обов'язків. Умови оплати праці державних службовців, розміри їх посадових окладів, надбавок, доплат і матеріальної допомоги визначаються Кабінетом Міністрів України.

За змістом ст. 37 Закону України "Про державну службу" (у редакції, чинній на час виникнення спірних відносин) пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків від суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на обов'язкове державне соціальне страхування.

У ч. 1 ст. 1 Закону України від 24 березня 1995 року №108/95ВР "Про оплату праці" встановлено, що заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу. Ст. 2 цього Закону визначено структуру заробітної плати, до якої входить: основна та додаткова заробітна плата, а також інші заохочувальні та компенсаційні виплати.

Аналіз наведених положень дає підстави для висновку, що матеріальна допомога на оздоровлення, допомога для вирішення соціально-побутових питань, індексація доходів, грошова винагорода за безперервну працю ДС входить до системи оплати праці державного службовця.

Окрім того, ст. 66 Закону України від 5 листопада 1991 року "Про пенсійне забезпечення" врегульовано види оплати праці, що враховуються при обчисленні пенсій. Відповідно до ч.1 ст. 66 цього Закону до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).

Ст. 41 Закону України від 9 липня 2003 року № 1058-IV "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" визначає виплати (доходи), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії. Так, відповідно до ч. 1 ст. 41 даного Закону, зокрема до такого доходу (заробітної плати) враховуються:

- суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески в межах встановленої законодавством максимальної величини заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, а після набрання чинності Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" - максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначеної відповідно до закону;

- суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, а за періоди до запровадження обмеження максимального розміру заробітної плати (доходу), з якої сплачувалися зазначені внески (збір), - у межах сум, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, включалися до заробітної плати, з якої обчислювалася пенсія відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення", і не перевищують 5,6 розміру середньої заробітної плати в Україні на день отримання зазначених сум.

За змістом наведених норм отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.

Як вбачається із довідки про складові заробітної плати, що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» № 374/06 від 29.02.2016 року на всі виплати, включені в довідку (зокрема суми матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, індексації заробітної плати, премії до державних, професійних свят та ювілейних дат), нараховані страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Таким чином, приймаючи до уваги, що чинне та спеціальне законодавство, відносить до складу заробітної плати для призначення пенсії державного службовця усі виплати, без винятку, з яких справляється збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуючи викладене, суд вважає дії відповідача щодо не врахування при призначенні пенсії державного службовця сум матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, індексації та інших виплат, на які нараховувались страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, є неправомірними.

Наведене свідчить, що, відмовляючи у перерахунку пенсії з урахуванням таких виплат як матеріальна допомога на оздоровлення та на вирішення соціально-побутових питань, індексації заробітної плати, з моменту звернення за таким відповідач діяв усупереч вимогам законів України.

Відповідно до ч. 2 ст. 99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Позивач дізналася про порушення свого права листом від 25.03.2016 року № 14/А-3 Управління ПФУ в Жовківському районі Львівської області.

Водночас звернулася в суд лише 25.11.2016 року, тобто дії відповідача слід вважати неправомірними з 25.05.2016 року.

А тому суд вважає, що дії відповідача щодо відмови у перерахунку пенсії державного службовця бех врахування матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, індексації доходів та грошової винагороди за безперервну працю державної за довідкою, що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України "Про державну службу" за період з 25.05.2016 року (в межах строку звернення до адміністративного суду) є протиправними, а відтак відповідача необхідно зобов'язати здійснити відповідний перерахунок.

Щодо позовної вимоги позивача про виплату перерахованої пенсії в такому розмірі в подальшому,то суд приходить до висновку, що така підлягає до задоволення у зв'язку із наступним.

Аналіз положень ст.ст. 33, 37 Закону України "Про державну службу", ст. 66 Закону України "Про пенсійне забезпечення", ст. 41 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" не дає підстав для висновку про встановлення зазначеними Законами будь-яких обмежень щодо періоду для призначення та виплати державної пенсії у розмірах, передбачених цими нормами.

Аналогічна правова позиція відображена у Постанові Верховного Суду України від 11.12.2012 року № 21-393а12.

Крім того відповідачу слід виплатити позивачці недоотриману суму пенсії з урахуванням індексу інфляції починаючи з 25.05.2016 року.

Позивачці вже призначено пенсію, а тому їй потрібно тільки її перерахувати з врахуванням всіх додаткових виплат, а тому відповідач має враховувати при перерахунку пенсії, що стаж державної служби позивачки становить 19 років і 6 місяців 11 днів та розмір 89% від середньомісячного її заробітку.

Оскільки пенсія була вже призначена в 2011 році, то відповідач зобов'язаний тільки врахувати при її перерахунку всі додаткові виплати на які нараховувалися внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, водночас не вправі переглядати сам відсоток середньомісячного заробітку позивачки.

Керуючись ст. 64 Конституції України, ст. ст. 33, 37 Закону України «Про державну службу», ст. 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення», ст. 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», ст.ст. 7- 14, 71, 99, 121, 122, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов - задоволити частково.

Визнати дії Управління Пенсійного фонду України в Жовківському районі Львівської області щодо не включення до середньомісячного заробітку державного службовця ОСОБА_1 сум матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, ідексації доходів та грошової винагороди за безперервну працю ДС з 25.05.2016 року при відмові в здійсненні перерахунку пенсії до ст. 37 Закону України "Про державну службу"- протиправними.

Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Жовківському районі Львівської області ( код ЄДРПОУ 20847170) перерахувати ОСОБА_1 розмір призначеної їй пенсії з врахуванням стажу державної служби 19 років 06 місяців 11 днів та розміру 89 % від середньомісячного заробітку державного службовця з урахуванням інших виплат, а саме матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, ідексації доходів та грошової винагороди за безперервну працю ДС на які нараховано та утримано страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування починаючи з 25.05.2016 року та проводити її виплату в такому розмірі в подальшому відповідно до вимог Закону України " Про пенсійне забезпечення" та постанови Верховного суду України від 20.02.2012 року по справі № 2а-430а11 та ст. 33, 37 Закону України "Про державну службу".

Усунути допущені порушення прав ОСОБА_1 шляхом зобов'язання Управління Пенсійного фонду України в Жовківському районі Львівської області виплати ОСОБА_1 недоотриману суму пенсії з урахуванням індексу інфляції починаючи з 25.05.2016 року.

Стягнути з Державного бюджету України на користь позивача ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 паспорт серії НОМЕР_2, виданий Жовківським РВ УМВС України у Львівській області 08.12.2000 року, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, документально підтверджені судові витрати в розмірі 551 грн. 21 коп.

У позовних вимогах ОСОБА_1 щодо визнання протиправними дії Управління Пенсійного фонду України в Жовківському районі Львівської області щодо не включення до середньомісячного заробітку державного службовця ОСОБА_1 сум матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, ідексації доходів та грошової винагороди за безперервну працю ДС до 25.05.2016 року при відмові в здійсненні перерахунку пенсії до ст. 37 Закону України "Про державну службу", зобов'язання Управління Пенсійного фонду України в Жовківському районі Львівської області перерахувати ОСОБА_1 розмір призначеної їй пенсії з врахуванням стажу державної служби 19 років 06 місяців 11 днів та розміру 89 % від середньомісячного заробітку державного службовця з урахуванням інших виплат, а саме матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, ідексації доходів та грошової винагороди за безперервну працю ДС на які нараховано та утримано страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до 25.05.2016 року, усунення допущених порушень прав ОСОБА_1 шляхом зобов'язання Управління Пенсійного фонду України в Жовківському районі Львівської області виплати ОСОБА_1 недоотриману суму пенсії з урахуванням індексу інфляції до 25.05.2016 року- відмовити.

Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня її проголошення. У разі, коли складення постанови у повному обсязі відкладено на строк не більше ніж 5 днів з дня закінчення розгляду справи - протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Р. Й. Зеліско