Справа № 234/164/17-к
Провадження № 1-кс/234/230/17
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 січня 2017 року м. Краматорськ
Краматорський міський суд Донецької області у складі:
слідчого судді - Демидової В.К.,
при секретарі - Ткачовій А.О.,
за участю прокурора - Малишева Д.О.
розглянувши у судовому засіданні в м. Краматорську клопотання прокурора відділу нагляду за додержанням законів органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю прокуратури Донецької області Малишева Д.О. про надання дозволу на призначення позапланової документальної перевірки, по кримінальному провадженню, внесеному в ЄРДР за № 1201605000000024 від 14.01.2016 року, за ознаками складу злочину передбаченого ч. 3,5 ст. 191 ч.2, ст. 366 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
10 січня 2017 року прокурор відділу нагляду за додержанням законів органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю прокуратури Донецької області Малишев Д.О. звернувся до суду з клопотанням про надання дозволу на проведення позапланової перевірки на предмет дотримання вимог законодавства з охорони праці та промислової безпеки, по кримінальному провадженню, внесеному в ЄРДР за №за ознаками складу злочину передбаченого ч. 3,5 ст. 191 ч.2, ст. 366 КК України.
Своє клопотання мотивує тим, що слідчими слідчого управління ГУНП в Донецькій області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 1201605000000024 від 14.01.2016 за фактом заволодіння майном ОКП «Донецктеплокомуненерго» шляхом зловживання службовими особами зазначеного підприємства своїм службовим становищем, за ознаками складу злочину передбаченого ч. 3,5 ст. 191 ч.2, ст. 366 КК України.
Досудовим розслідуванням по кримінальному провадженню встановлено, що посадові особи ОКП «Донецьктеплокомуненерго» у період часу з 01.01.2015 року по теперішній час зловживаючи посадовими обов'язками переслідуючи корисливий мотив, вступили у злочинну змову з посадовими особами деяких комерційних підприємств щодо придбання товарно-матеріальних цінностей, надання послуг та виконання робіт при здійсненні процедур державних закупівель, а також без проведення відповідної процедури, з метою привласнення коштів, які були виділені для вказаних цілей.
Також, посадові особи ПП «Науково виробниче комерційне підприємство Укртехснаб», при наданні конкурсної пропозиції у березні 2016 року, щодо участі у відкритих торгах на закупівлю кранів, вентилів, клапанів та подібних виробів до труб, котлів, резервуарів, цистерн, згідно з вимогами документації конкурсних торгів замовника - ОКП «Донецьктеплокомуненерго», надали довідку про наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід, згідно якої на підприємстві працевлаштовані сім осіб, яка є офіційним документом. За результатами конкурсних торгів, було укладено договір на поставку товарів між покупцем - обласним комунальним підприємством «Донецьктеплокомуненерго» та постачальником - ПП «Науково виробниче комерційне підприємство Укртехснаб», на поставку вентилів, кранів та інших виробів, згідно з специфікацією на загальну суму 10 539 950,00 грн.
Відповідно до даних головного управління ДФС у Донецькій області в ПП «Науково виробниче комерційне підприємство Укртехснаб» в 1, 2 кварталі 2016 року були працевлаштовані всього 4 особи.
Встановлено, що учасники злочинної групи на протязі 2015-2016 року, використовуючи підконтрольне підприємство ПП «НВКП «Укртехснаб», вступивши у злочинний зговір із посадовими особами ОКП «Донецьктеплокомуненерго» та посадовими особами другого учасника торгів ТОВ «Маріупольтехнострой», приймали участь у проведенні процедури відкритих торгів з подальшою перемогою із закупівлі та постачання до адреси ОКП «Донецьктеплокомуненерго» запірної арматури - крани, вентилі, клапани та подібні вироби до труб, котлів, резервуарів, цистерн і подібних виробів кількістю 4955 шт. на загальну суму 9 350 990 та у кількості 5389шт. на загальну суму 10 500 000 грн.
Учасники злочинної групи здійснювали придбання колишньої у використанні, «складського» зберігання запірної арматури за готівковий розрахунок у фізичних та юридичних осіб як на тимчасово окупованій території, так і на території підконтрольній українській владі.
Також учасниками злочинної групи, здійснюється придбання вже відновленої, реставрованої запірної арматури, що поставляється відразу до ОКП «Донецьктеплокомуненерго».
Під час дослідження фінансово- господарської діяльності «ОКП «ДОНЕЦЬКТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО» (ЄДРПОУ 03337119) по взаємовідносинам з ПП «НВКП Укртехноснаб» (ЄДРПОУ 25602250) встановлено, що перераховані грошові кошти на адресу ПП «НВКП Укртехноснаб» за постачання ТМЦ, посадовими особами грошові кошти перераховані на адресу підприємств - ТОВ «Пуарден» (ЄРДПОУ 39629557), ТОВ «Старквест» (ЄРДПОУ 39615481), ТОВ «Реденс» (ЄРДПОУ 39615481), ТОВ «Кейтель-Баум» ( ЄРДПОУ 39724757), ТОВ «Преміум Альянс ЛТД» (ЄРДПОУ 39933129) , які мають ознаки «вигодотранспортуючих» та «зустрічних транзитів».
Таким чином, для з'ясування усіх обставин можливого вчинення кримінального правопорушення, враховуючи вищевикладені обставини, для забезпечення розслідування виникла необхідність у проведенні позапланової документальної перевірки дотримання вимог податкового та валютного законодавства, а також своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків до державного бюджету ПП «НВКП Укртехноснаб» (ЄДРПОУ 25602250).
Встановлено, що ПП «НВКП Укртехноснаб» (ЄДРПОУ 25602250) зареєстровано: Донецька область, місто Селидове, вул.Гоголя, буд. № 43, та перебуває на обліку у Красноармійській ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області.
Іншими заходами встановити вказані відомості та довести факт і суму ухилення від сплати податків не надається можливим.
Проте, Законом України «Про прокуратуру» внесені зміни до Кримінального процесуального кодексу України, які набули чинності 25.04.2015, зокрема виключено п.6 ст.36 та п.4 ч.2 ст.40 КПК України, які передбачали право прокурора та слідчого на призначення ревізій та перевірок.
Водночас, положеннями п.78.1.11 ст.78 Податкового кодексу України передбачено, що обставинами для проведення позапланової перевірки є отримання судового рішення суду (слідчого судді) про призначення перевірки або постанови органу, що здійснює оперативно-розшукову діяльність, слідчого, прокурора, винесену ними відповідно до закону.
З моменту набуття чинності положень Закону України «Про прокуратуру» в частині змін до Кримінального процесуального кодексу України, прокурори та слідчі таке право втратили. Виходячи з положень п.78.1.11 ст.78 Податкового кодексу України, з 25.04.2015 позапланові перевірки призначаються виключно за рішенням суду.
У відповідності до ст. 124 Конституції юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі. Судочинство здійснюється Конституційним судом України та судами загальної юрисдикції.
У відповідності до ст. 18 Закону України від 7 липня 2010 року «Про судоустрій і статус суддів» визначено, що суди загальної юрисдикції спеціалізуються на розгляді цивільних, кримінальних, господарських, адміністративних справ, а також справ про адміністративні правопорушення.
Прокурор в судовому засіданні підтримав клопотання та просив його задовольнити.
Дослідивши матеріали кримінального провадження, слідчий суддя вважає клопотання обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно з п.75.1 ст.75 Податкового кодексу України, контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Відповідно до п.75.1.2. ст.75 Податкового кодексу України документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також отриманих в установленому законодавством порядку контролюючим органом документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків. Документальна позапланова перевірка не передбачається у плані роботи контролюючого органу і проводиться за наявності хоча б однієї з обставин, визначених цим Кодексом. Документальною невиїзною перевіркою вважається перевірка, яка проводиться в приміщенні контролюючого органу.
За правилами п.78.1.11 ст.78 Податкового кодексу України, документальна позапланова перевірка здійснюється за наявності, в тому числі, рішення суду (слідчого судді) про призначення перевірки або постанову органу, що здійснює оперативно-розшукову діяльність, слідчого, прокурора, винесену ними відповідно до закону.
Дослідивши докази по даних матеріалах вважаю, що клопотання є обґрунтованим, оскільки отримана в процесі здійснення перевірки інформація може мати суттєве значення для встановлення істини у кримінальному провадженні.
Проведення такої перевірки слід доручити працівникам Красноармійській ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області.
Керуючись вимогами ст.ст.75 п.75.1, 78 п.78.1.11 Податкового кодексу України, суд, -
УХВАЛИВ:
Клопотання прокурора відділу нагляду за додержанням законів органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю прокуратури Донецької області Малишева Д.О. про надання дозволу на призначення позапланової документальної перевірки, по кримінальному провадженню, внесеному в ЄРДР за № 1201605000000024 від 14.01.2016 року, за ознаками складу злочину передбаченого ч. 3,5 ст. 191 ч.2, ст. 366 КК України- задовольнити.
Надати дозвіл на призначення у кримінальному провадженні № 1201605000000024 від 14.01.2016 року позапланової документальної перевірки дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства, а також своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків до державного бюджету ПП «НВКП Укртехноснаб» (ЄДРПОУ 25602250) за період 01.01.2015 року- 01.01.2017 року.
При проведенні перевірки висвітлити наступне питання:
- чи порушені в звітному податковому періоді у 2015-2016 роках службовими особами ПП «НВКП Укртехноснаб» (ЄДРПОУ 25602250) вимоги податкового законодавства України в частині повноти нарахування і сплати податку на прибуток і податку на додану вартість в процесі здійснення підприємством фінансово-господарської діяльності, в тому числі по операціям із «ОКП «ДОНЕЦЬКТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО» (ЄДРПОУ 03337119) - ТОВ «Пуарден» (ЄРДПОУ 39629557), ТОВ «Старквест» (ЄРДПОУ 39615481), ТОВ «Реденс» (ЄРДПОУ 39615481), ТОВ «Кейтель-Баум» ( ЄРДПОУ 39724757), ТОВ «Преміум Альянс ЛТД» (ЄРДПОУ 39933129) щодо поставки товарно-матеріальних цінностей за договорами між ОКП «ДОНЕЦЬКТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО» (ЄДРПОУ 03337119) та ПП «НВКП Укртехноснаб» (ЄДРПОУ 25602250) по всьому ланцюгу за період з 01.01.2015 по 01.11.2017, та на яку суму.
Проведення позапланової документальної перевірки доручити працівникам Красноармійській ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області, за необхідності залучити співробітників інших компетентних органів.
За результатами проведеної перевірки матеріали та результати надати до відділу нагляду за додержанням законів органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю прокуратури Донецької області за адресою: вул. Університетська, 6, м.Маріуполь, Донецька область у встановленому законодавством порядку.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддяВ. К. Демидова