ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
__________
10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua
Головуючий у 1-й інстанції: Кулініч Я.В.
Суддя-доповідач:Моніч Б.С.
УХВАЛА
"11" січня 2017 р. Справа № 286/3140/16-а
Суддя Житомирського апеляційного адміністративного суду Моніч Б.С., вирішуючи питання відповідно до ст. 189 КАС України про прийняття апеляційної скарги Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації на ухвалу Овруцького районного суду Житомирської області від "06" грудня 2016 р. у справі за позовом Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації до Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Житомирській області про визнання дій незаконними державного виконавця ,-
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Житомирського апеляційного адміністративного суду від "19" грудня 2016 р. апеляційна скарга Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації залишена без руху, оскільки в порушення ч.6 ст.187 КАС України до скарги не додано документу про сплату судового збору. Особі, що подала апеляційну скаргу, надано термін 15-денний строк з моменту отримання копії ухвали для усунення вказаних недоліків.
Ухвалу суду від 19.12.2016р. відповідач отримав 23.12.2016р. про, що свідчить підпис уповноваженої особи у розписці про вручення.
29.12.2016 року на адресу Житомирського апеляційного адміністративного суду від Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації надійшл клопотання про звільнення від сплати судового збору, з посиланням на те, що управління не має можливості сплатити судовий збір у зв'язку з відсутністю коштів, призначених на цю мету.
Відповідно до ч.1 ст. 88 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Зміст цієї статті передбачає право суду, а не обов'язок, на свій розсуд відстрочити, розстрочити, зменшити або звільнити від сплати судового збору.
Законом України «Про судовий збір» апелянт не віднесений до осіб, звільнених від сплати судового збору, звільнення апелянта від такого обов'язку поставить його у привілейоване положення по виконанню вимог цього Закону порівняно з іншими учасниками процесу.
Жодних поважних обставин, які могли б бути підставою для звільнення від сплати судового збору відповідачем не наведено.
Крім того, в наведеному клопотанні скаржником не наведено та не надано доказів вчинення будь-яких дій спрямованих на надходження коштів для сплати судового збору з метою виконання ухвали Житомирського апеляційного адміністративного суду від 19.12.2016 року.
З огляду на зазначене, підстави для звільнення відповідача від сплати судового збору за подання апеляційної скарги відсутні.
Відповідно до положень ч. 3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України у разі невиконання ухвали суду про залишення скарги без руху у встановлений строк, скарга повертається особі, яка її подала.
Враховуючи, що зазначені в ухвалі від 19.12.2016 року недоліки не усунуті, апеляційна скарга має бути повернута.
На підставі викладеного, суддя-доповідач приходить до висновку про наявність підстав для повернення апеляційної скарги скаржнику.
Керуючись ст.ст. 108, 187, 189 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
В клопотанні про звільнення від сплати судового збору Управлінню праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації відмовити.
Апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації на ухвалу Овруцького районного суду Житомирської області від "06" грудня 2016 р. у справі за позовом Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації до Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Житомирській області про визнання дій незаконними державного виконавця повернути особі, яка її подала.
Копію ухвали разом із доданими до скарги матеріалами направити особі, яка подала апеляційну скаргу. Іншим особам, які беруть участь у справі, надіслати копію цієї ухвали.
Ухвала може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня набрання нею законної сили шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя Б.С. Моніч
Роздруковано та надіслано:р.л.п.
1- в справу:
2 - позивачу/позивачам: Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації вул.Гетьмана Виговського,17,м.Овруч,Овруцький район, Житомирська область,11101
3- відповідачу/відповідачам: Державна виконавча служба Головного територіального управління юстиції у Житомирській області Майдан Соборний, 1,м.Житомир,10014
- ,