Ухвала суду № 64005609, 11.12.2014, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
11.12.2014
Номер справи
826/18275/14
Номер документу
64005609
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва, 8, корпус 1

УХВАЛА

про зупинення провадження в адміністративній справі

11 грудня 2014 року м. Київ № 826/18275/14

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Данилишина В.М., при секретарі судових засідань ОСОБА_1, за участю представників сторін, розглянув у відкритому судовому засіданні ініційоване судом питання про зупинення провадження в адміністративній справі.

На підставі ч.ч. 3, 7 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) у судовому засіданні 11 грудня 2014 року проголошено вступну та резолютивну частини ухвали.

Всебічно і повно зясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується ініційоване судом питання, обєктивно оцінивши наявні у матеріалах справи докази, які мають юридичне значення для його розгляду та вирішення, суд -

ВСТАНОВИВ:

У провадженні Окружного адміністративного суду міста Києва (також далі - суд) знаходиться справа №826/18275/14 (далі - справа) за позовом ОСОБА_2 (далі - позивач) до Служби Безпеки України (далі - відповідач) про визнання протиправними та такими, що не відповідають нормам міжнародного і вітчизняного законодавства, дії відповідача із звільнення позивача з посади заступника Головної інспекції Служби Безпеки України, а також скасування наказу відповідача від 24 жовтня 2014 року №10/14-ос (далі - оскаржуваний наказ).

У судовому засіданні 11 грудня 2014 року судом ініційоване питання про зупинення провадження у справі до вирішення Конституційним Судом України подань сорока семи народних депутатів України щодо конституційності положень ч.ч. 3, 6 ст. 1, ч.ч. 1-4, 8 ст. 3, п. 2 ч. 5 ст. 5, п. 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про очищення влади", Верхового суду України щодо конституційності п. 6 ч. 1, п. 2 ч. 2, п. 13 ч. 2, ч. 3 ст. 3 Закону України "Про очищення влади" та Служби зовнішньої розвідки України щодо офіційного тлумачення положень п. 7 ч. 1, п. 3 ч. 2 ст. 3, ч. 3 ст. 4, пп. 1 п. 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про очищення влади" у взаємозвязку з положеннями ч. 2 ст. 1 цього Закону, положень ст. 19 Конституції України у взаємозвязку з положеннями її ст. 64 та зазначеними положеннями цього Закону (далі - ініційоване судом питання).

Присутні у судовому засіданні 11 грудня 2014 року представники сторін залишили вирішення ініційованого судом питання на розсуд суду.

Так, згідно з п. 3 ч. 1 ст. 156 КАС України, суд зупиняє провадження у справі в разі неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі.

Під час вирішення ініційованого судом питання суд звертає увагу на те, що оскаржуваний наказ прийнято саме на підставі норм Закону України "Про очищення влади", а також те, що на розгляді у Конституційного Суду України перебувають подання сорока семи народних депутатів України щодо конституційності положень ч.ч 3, 6 ст. 1, ч.ч. 1-4, 8 ст. 3, п. 2 ч. 5 ст. 5, п. 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про очищення влади", Верхового суду України щодо конституційності п. 6 ч. 1, п. 2 ч. 2, п. 13 ч. 2, ч. 3 ст. 3 Закону України "Про очищення влади" та Служби зовнішньої розвідки України щодо офіційного тлумачення положень п. 7 ч. 1, п. 3 ч. 2 ст. 3, ч. 3 ст. 4, пп. 1 п. 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про очищення влади" у взаємозвязку із ч. 2 ст. 1 цього Закону, положень ст. 19 Конституції України у взаємозвязку з положеннями її ст. 64 та зазначеними положеннями цього Закону.

Відповідно до ст. 69 Закону України "Про Конституційний Суд України", рішення і висновки Конституційного Суду України рівною мірою є обовязковими до виконання.

Отже, надаючи правову оцінку оскаржуваному наказу, суд зобовязаний врахувати висновки Конституційного Суду України за результатами вирішення вище вказаних подань.

Таким чином, враховуючи вище викладені норми та зясовані судом обставини, заслухавши думку присутніх у судовому засіданні представників сторін, суд прийшов до висновку про наявність правових підстав для зупинення провадження у справі.

Керуючись ст.ст. 122, 156, 160, 165 КАС України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Зупинити провадження в адміністративній справі №826/18275/14 до вирішення Конституційним Судом України подань сорока семи народних депутатів України щодо конституційності положень ч.ч. 3, 6 ст. 1, ч.ч. 1-4, 8 ст. 3, п. 2 ч. 5 ст. 5, п. 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про очищення влади", Верхового суду України щодо конституційності п. 6 ч. 1, п. 2 ч. 2, п. 13 ч. 2, ч. 3 ст. 3 Закону України "Про очищення влади" та Служби зовнішньої розвідки України щодо офіційного тлумачення положень п. 7 ч. 1, п. 3 ч. 2 ст. 3, ч. 3 ст. 4, пп. 1 п. 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про очищення влади" у взаємозвязку з положеннями ч. 2 ст. 1 цього Закону, положень ст. 19 Конституції України у взаємозвязку з положеннями її ст. 64 та зазначеними положеннями цього Закону.

2. Запропонувати сторонам (їх представникам) повідомити суд про вирішення Конституційним Судом України подань сорока семи народних депутатів України щодо конституційності положень ч.ч. 3, 6 ст. 1, ч.ч. 1-4, 8 ст. 3, п. 2 ч. 5 ст. 5, п. 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про очищення влади", Верхового суду України щодо конституційності п. 6 ч. 1, п. 2 ч. 2, п. 13 ч. 2, ч. 3 ст. 3 Закону України "Про очищення влади" та Служби зовнішньої розвідки України щодо офіційного тлумачення положень п. 7 ч. 1, п. 3 ч. 2 ст. 3, ч. 3 ст. 4, пп. 1 п. 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про очищення влади" у взаємозвязку з положеннями ч. 2 ст. 1 цього Закону, положень ст. 19 Конституції України у взаємозвязку з положеннями її ст. 64 та зазначеними положеннями цього Закону із наданням відповідних підтверджуючих документів.

Копії ухвали у повному обсязі направити сторонам (вручити їх уповноваженим представникам), розяснивши, що провадження у справі поновлюється за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, або за ініціативою суду, якщо відпадуть обставини, які були підставою для зупинення провадження.

Згідно зі ст.ст. 185, 186 КАС України, ухвала може бути оскаржена повністю або частково шляхом подання до Київського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд міста Києва апеляційної скарги протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Київського апеляційного адміністративного суду.

Відповідно до ст. 254 КАС України, ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя В.М. Данилишин

Ухвала у повному обсязі складена 18 грудня 2014 року