ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
__________
10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua
Головуючий у 1-й інстанції: Невмержицький С.С.
Суддя-доповідач:Іваненко Т.В.
УХВАЛА
"11" січня 2017 р. Справа № 286/3158/16-а
Суддя Житомирського апеляційного адміністративного суду Іваненко Т.В., вирішуючи питання відповідно до ст. 189 КАС України про прийняття апеляційної скарги Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації на ухвалу Овруцького районного суду Житомирської області від "06" грудня 2016 р. у справі за позовом Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації до Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Житомирській області про визнання дій незаконними державного виконавця ,-
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Житомирського апеляційного адміністративного суду від 17.12.2016 апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області залишено без руху та надано строку для усунення недоліків апеляційної скарги до 05.01.2017 шляхом подання документа про сплату судового збору.
Копія ухвали від 17.12.2016 отримана представником позивача 22.12.2016, про що свідчить підпис уповноваженої особи на повідомленні про отримання поштового відправлення.
29.12.2016 на адресу апеляційного суду надійшло клопотання заявника про відстрочення сплати судового збору.
Клопотання заявника мотивоване тим, що на даний час на рахунках відповідача відсутні кошти для сплати судового збору.
Суд зазначає, що заявником не надано доказів та не зазначено конкретної дати можливого надходження коштів для сплати судового збору, що слугувало б підставою для відстрочення сплати судового збору.
Питання про відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати регулюється Законом України "Про судовий збір". Так, положеннями ст.8 вказаного Закону передбачено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судовому збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Відповідно до ч.1 ст. 88 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Зміст цієї статті передбачає право суду, а не обов'язок, на свій розсуд відстрочити, розстрочити, зменшити або звільнити від сплати судового збору.
З огляду на зазначене, підстави для задоволення клопотання про відстрочення сплати судового збору відсутні.
Суд також враховує, що звільнення, відстрочення та розстрочення суб'єкту владних повноважень сплати судового збору буде суперечити завданню та меті Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" в частині надходження до спеціального фонду Державного бюджету України коштів від сплати судового збору, а також може розцінюватися як надання державним органам певних процесуальних переваг перед іншими учасниками судового процесу - юридичними та фізичними особами, які зобов'язані сплачувати відповідний збір.
На підставі викладеного суд вважає, що в задоволенні клопотання Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області про відстрочення сплати судового збору слід відмовити.
Отже, у встановлений термін вказані в ухвалі недоліки не усунуті.
На підставі ч. 3 ст. 189 КАС України, до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених ст. 187 зазначеного Кодексу, застосовуються правила ст. 108 КАС України, у відповідності до яких апеляційна скарга підлягає поверненню скаржнику.
Відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.
За таких обставин, апеляційну скаргу слід повернути.
Керуючись ст.ст. 108, 187, 189 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
В задоволенні клопотання про відстрочення судового збору відмовити.
Апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації на ухвалу Овруцького районного суду Житомирської області від "06" грудня 2016 р. у справі за позовом Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації до Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Житомирській області про визнання дій незаконними державного виконавця повернути особі, яка її подала.
Копію ухвали разом із доданими до скарги матеріалами направити особі, яка подала апеляційну скаргу. Іншим особам, які беруть участь у справі, надіслати копію цієї ухвали.
Ухвала може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня набрання нею законної сили шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя Т.В. Іваненко
Роздруковано та надіслано:р.л.п.
1- в справу:
2 - позивачу/позивачам: Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації вул.Гетьмана Виговського,17,м.Овруч,Овруцький район, Житомирська область,11101
- ,