
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
11 січня 2017 року № 826/25405/15
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Огурцова О.П., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовомПублічного акціонерного товариства "ВТОРЕС" до 1) Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) 2) Комунального підприємства "Київблагоустрій" виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) провизнання протиправними дій та скасування припису, доручення,
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Публічне акціонерне товариство "ВТОРЕС" звернулося до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Комунального підприємства "Київблагоустрій" виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) про визнання протиправними дій та визнання протиправними і скасування припису від 09.10.2015 №1511329, доручення від 16.10.2015 №388/10-15.
У судовому засіданні 15.02.2016 був допитаний свідок ОСОБА_1, який в порядку статті 141 Кодексу адміністративного судочинства України був приведений до присяги, зі змістом статей 384, 385 Кримінального кодексу України був ознайомлений.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідачем-2 на підставі доручення від 16.10.2015 №388/10-15 було протиправно демонтовано нежилу споруду-стимул (літера «А») площею 134,5 кв.м. за адресою: м. Київ, вул. Петропавлівська, 2, яка має статус нерухомого майна та на праві власності належить позивачу.
Представники відповідачів проти позовних вимог заперечили, надали суду письмові заперечення проти позову, в яких просили відмовити у задоволенні адміністративного позову повністю. Свої заперечення на позов відповідачі обґрунтовують тим, що позивачем не надано доказів того, що об'єкт нерухомого майна за адресою м. Київ, вул. Петропавлівська, 2 літера «A» та демонтована споруда за адресою: м. Київ, вулиця Петропавлівська, 2, є одним і тим же об'єктом. Також, відповідачі посилаються на те, що споруда стосовно якої було вжито заходи демонтажу є тимчасовою, оскільки встановлена без заглибленого фундаменту, виготовлена з полегшених легких збірно-розбірних конструкцій та за своїми ознаками не належить до об'єктів нерухомого майна, оскільки у відповідності із актами опису майна було демонтовано павільйон, вид матеріалу - метал, дерево, гіпсокартон, що об'єктивно не має ознак нерухомого майна.
Відповідно до частини четвертої статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ухвалив продовжити розгляд справи у письмовому провадженні.
Під час судового розгляду справи, суд,-
В С Т А Н О В И В:
Головним інспекторами відділу контролю за благоустроєм Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) Кожуховим С.В. було винесено припис № 1511329 від 09.10.2015, в якому зазначено, що встановлено порушення підпункту 20.1.1 пункту Правил благоустрою м. Києва (самовільне заняття території), яке було вчинене у Подільському районі, вул. Петропавліська, 2, ПАТ "ВТОРЕС", у зв'язку з чим було запропоновано усунути порушення шляхом надання до 12.10.2015 до Департаменту дозвільної документації на розміщення, а у разі її відсутності - демонтувати власними силами.
16.10.2015, у зв'язку з невиконанням вимог вказаного припису, Департаментом міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) було видано доручення № 388/10-15 Комунальному підприємству «Київблагоустрій» щодо вжиття заходів демонтажу самовільно встановлених елементів благоустрою (павільйону) у Подільському районі, вул. Петропавліська, 2/Фрунзе, 111, які належать ПАТ "ВТОРЕС".
16-17.10.2015 Комунальним підприємством «Київблагоустрій» було проведено демонтаж майна, розміщеного за адресою: вул. Петропавліська, 2/Фрунзе, 111, Подільський район, за результатами якого було складено акти проведення демонтажу від 16.10.2015 № 337 та від 17.10.2015 № 340.
Публічне акціонерне товариство "ВТОРЕС", не погоджуючись з приписом від 09.10.2015 № 1511329, дорученням від 20.05.2015 № 150/05-15, вважаючи, що відповідачами було незаконно демонтовано нежилу споруду-стимул (літера «А») площею 134,5 кв.м. за адресою: м. Київ, вул. Петропавлівська, 2, яка належить позивачу, звернулося з відповідним позовом до суду.
Оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд вважає позов таким, що підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до статті 5 Закону України "Про благоустрій населених пунктів", управління у сфері благоустрою населених пунктів здійснюють Кабінет Міністрів України, центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцеві державні адміністрації, органи місцевого самоврядування та інші органи влади в межах їх повноважень.
Згідно з пунктом 4 Положення про Департамент міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), затвердженого розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) № 94 від 27.01.2011, основними завданнями Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) є контроль за станом благоустрою міста; контроль за дотриманням вимог Закону України "Про благоустрій населених пунктів", Правил благоустрою міста Києва, інших нормативно-правових актів, що регулюють відносини у сфері благоустрою.
Відповідно до підпункту 19.1.1 пункту 19.1 розділу ХІХ Правил благоустрою м. Києва затверджених рішенням Київської місткої ради 1051/1051 від 25.12.2008 контроль за станом благоустрою міста, а також контроль за дотриманням та здійсненням заходів, спрямованих на виконання вимог Закону України "Про благоустрій населених пунктів", цих Правил здійснюється Головним управлінням контролю за благоустроєм міста Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), яке виконує функції інспекції з питань благоустрою в м. Києві, та управліннями (відділами) контролю за благоустроєм виконавчих органів районних у м. Києві рад (районних у м. Києві державних адміністрацій), а також Головним управлінням МВС України в м. Києві, іншими структурними підрозділами виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), в межах наданих повноважень, комунальними підприємствами, установами та організаціями, які несуть відповідальність за належне утримання об'єктів благоустрою.
Згідно з підпунктом 19.1.2 пункту 19.1 розділу ХІХ зазначених Правил уповноважені працівники Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) мають право залучати спеціалістів структурних підрозділів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації), комунальних підприємств, установ та організацій, об'єднань громадян (за погодженням з їхніми керівниками) для розгляду питань у сфері благоустрою території міста, вносити приписи з вимогою усунення порушень Закону України "Про благоустрій населених пунктів" і цих Правил, складати протоколи про адміністративні правопорушення за статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Уповноважені працівники районних управлінь (відділів) контролю за благоустроєм виконавчих органів районних у м. Києві рад (районних у м. Києві державних адміністрацій) мають право вносити приписи з вимогою усунення порушень Закону України "Про благоустрій населених пунктів" і цих Правил, складати протоколи про адміністративні правопорушення за статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Таким чином Департамент міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) наділений повноваженнями з метою усунення порушень вимог Закону України "Про благоустрій населених пунктів" та Правил благоустрою м. Києва затверджених рішенням Київської місткої ради 1051/1051 від 25.12.2008 виносити приписи.
Відповідно до припису № 1511329 від 09.10.2015 головним інспектором відділу контролю за благоустроєм Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) було встановлено порушення підпункту 20.1.1 пункту 20.1 розділу ХХ Правил благоустрою м. Києва затверджених рішенням Київської місткої ради 1051/1051 від 25.12.2008, а саме, самовільне заняття території, у зв'язку з чим запропоновано позивачу усунути порушення шляхом надання до 12.10.2015 до Департаменту дозвільної документації на розміщення споруди, а у разі її відсутності - демонтувати споруду власними силами.
З огляду на зазначене враховуючи те, що відповідач 1 наділений повноваженнями на винесення приписів у випадку встановлення наявності факту порушення Правил благоустрою м. Києва затверджених рішенням Київської місткої ради 1051/1051 від 25.12.2008, а також те, що в приписі №1511329 від 09.10.2015 міститься вимога щодо надання позивачем дозвільної документації на розміщення споруди, а вимога щодо її демонтажу стосується виключно випадку відсутності у позивача відповідної документації, суд дійшов висновку про відсутність підстав для визнання вказаного припису протиправним та його скасування.
Відповідно до підпункту 6.7 пункту 6 Положення про Департамент міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), затвердженого розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) № 94 від 27.01.2011 Департамент має право здійснювати у встановленому порядку демонтаж та очищення території міста від безхазяйного майна, самовільно розміщених тимчасових споруд та елементів благоустрою, рекламних носіїв, покинутих будівельних матеріалів і конструкцій, транспортних засобів тощо.
Відповідно до розділу І Правил благоустрою м. Києва затверджених рішенням Київської місткої ради 1051/1051 від 25.12.2008, тимчасова споруда - це споруда функціонального (в тому числі для здійснення підприємницької діяльності), декоративно-технологічного призначення, в тому числі мала архітектурна форма, яка виготовляється з полегшених збірних конструкцій та встановлюється без улаштування заглибленого фундаменту тощо.
Згідно із підпунктом 13.2.7 пункту 13.2 розділу ХІІІ вказаних Правил, розміщені (встановлені) самовільно, тобто без відповідних, оформлених в установленому порядку документів, засоби пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі, об'єкти сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі підлягають демонтажу (переміщенню) особою, що здійснила розміщення (встановлення) такого засобу (об'єкта), в порядку і строки, встановлені пунктом 13.3 цих Правил.
Відповідно до підпункту 13.3.1 пункту 13.3 розділу ХІІІ Правил благоустрою м. Києва затверджених рішенням Київської місткої ради 1051/1051 від 25.12.2008, у разі виявлення самовільно розміщених (встановлених) малих архітектурних форм, тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, в т. ч. тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, паспорти прив'язки яких анульовані або строк дії яких закінчився, самовільно розміщених (встановлених) засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі (автомагазини, автокафе, автокав'ярні, авторозвозки, автоцистерни, лавки-автопричепи, візки, спеціальне технологічне обладнання (низькотемпературні лотки-прилавки) тощо) (далі - засоби пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі), об'єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі (на розміщення яких відсутні оформлені в установленому порядку документи) уповноважені особи Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), структурних підрозділів з питань контролю за благоустроєм районних в місті Києві державних адміністрацій, комунального підприємства виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) "Київблагоустрій" (далі - КП "Київблагоустрій) вносять припис його власнику (користувачу або особі, яка здійснила розміщення (встановлення)) з вимогою усунення порушень шляхом проведення демонтажу малої архітектурної форми, тимчасової споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, демонтажу (переміщення) засобу пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі, об'єкта сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі із зазначенням строку демонтажу (переміщення) відповідно до абзаців другого і третього цього підпункту. Малі архітектурні форми, тимчасові споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності мають бути демонтовані протягом трьох днів з моменту отримання припису, крім тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, відсутніх в матеріалах єдиної цифрової топографічної основи території міста Києва, демонтаж яких має бути здійснений протягом одного дня з моменту отримання припису.
Підпунктом 13.3.2 пункту 13.3 розділу ХІІІ вказаних Правил встановлено, що у разі якщо власники (користувачі або особи, які здійснили розміщення (встановлення)) малої архітектурної форми, тимчасової споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, об'єкта сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі не здійснили демонтаж в строки, зазначені в приписі, Департамент міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), районні в місті Києві державні адміністрації вживають заходів щодо демонтажу самовільно розміщеної (встановленої) малої архітектурної форми, тимчасової споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, об'єкта сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі, а Департамент промисловості та розвитку підприємництва - щодо демонтажу об'єкта сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі на підставі рішень, зазначених у підпункті 13.3.3 пункту 13.3 цих Правил, за кошти міського бюджету або з інших джерел, не заборонених законодавством, з наступним відшкодуванням усіх витрат згідно з абзацом 3 цього підпункту.
Згідно з підпунктом 13.3.3 пункту 13.3 розділу ХІІІ Правил благоустрою м. Києва затверджених рішенням Київської місткої ради 1051/1051 від 25.12.2008 рішення про демонтаж самовільно розміщеної (встановленої) малої архітектурної форми, тимчасової споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, об'єкта сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі приймається Департаментом міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), районними в місті Києві державними адміністраціями, Департаментом промисловості та розвитку підприємництва (щодо об'єкта сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі). Для проведення демонтажу малих архітектурних форм, тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, об'єкта сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі створюється комісія у складі представників Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та/або структурного підрозділу з питань контролю за благоустроєм районної в місті Києві державної адміністрації, Департаменту промисловості та розвитку підприємництва (у разі демонтажу об'єкта сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі), підприємства, яке здійснює демонтаж, перевезення, зберігання малих архітектурних форм, тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, об'єкта сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі, представника міліції, власника (користувача або особи, яка здійснила розміщення (встановлення)) (у разі його присутності).
Таким чином Департамент міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) наділений повноваженнями приймати рішення щодо демонтажу та здійснювати відповідний демонтаж виключно щодо малих архітектурних форм та тимчасових споруд.
Пунктом 1.4 Тимчасового положення про порядок державної реєстрації права власності та інших речових прав на нерухоме майно затвердженого наказом Міністерства юстиції України № 7/5 від 07.02.2002 за зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18.02.2002 за № 157/6445 (чинного станом на 15.08.2002) встановлено, що реєстрація прав власності на нерухоме майно (далі - реєстрація прав) - це внесення запису до Реєстру прав власності на нерухоме майно у зв'язку з виникненням, існуванням або припиненням права власності на нерухоме майно, що здійснюється БТІ за місцезнаходженням об'єктів нерухомого майна на підставі правовстановлювальних документів, за рахунок коштів особи, що звернулася до БТІ.
Згідно з пунктом 1.5 вказаного Тимчасового положення обов'язковій реєстрації прав підлягає право власності на нерухоме майно фізичних та юридичних осіб, у тому числі іноземців та осіб без громадянства, іноземних юридичних осіб, міжнародних організацій, іноземних держав, а також територіальних громад в особі органів місцевого самоврядування та держави в особі органів, уповноважених управляти державним майном.
Відповідно до пункту 1.6 Тимчасового положення про порядок державної реєстрації права власності та інших речових прав на нерухоме майно затвердженого наказом Міністерства юстиції України № 7/5 від 07.02.2002 за зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18.02.2002 за № 157/6445 (чинного станом на 15.08.2002) реєстрації підлягають права власності тільки на об'єкти нерухомого майна, будівництво яких закінчено, та які прийняті в експлуатацію у встановленому порядку за наявності матеріалів технічної інвентаризації, підготовлених тим БТІ, яке проводить реєстрацію права власності на ці об'єкти. Не підлягають реєстрації тимчасові споруди, а також споруди, не пов'язані фундаментом із землею.
Частиною першою статті 182 Цивільного кодексу України встановлено, що право власності та інші речові права на нерухомі речі, обтяження цих прав, їх виникнення, перехід і припинення підлягають державній реєстрації.
Відповідно до статті 2 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" (в редакції чинній станом на 14.07.2015) державна реєстрація речових прав на нерухоме майно (далі - державна реєстрація прав) - офіційне визнання і підтвердження державою фактів виникнення, переходу або припинення прав на нерухоме майно, обтяження таких прав шляхом внесення відповідного запису до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно; Державний реєстр речових прав на нерухоме майно (далі - Державний реєстр прав) - єдина державна інформаційна система, що містить відомості про права на нерухоме майно, їх обтяження, а також про об'єкти та суб'єктів цих прав.
Згідно з приписом № 1511329 від 09.10.2015 його видано позивачу щодо вчинення порушення за адресою м. Київ, вул. Петропавліська, 2.
Позивачем на адресу електронної пошти позивача було надіслано лист від 09.10.2015 в якому зазначено про те, що споруда по вул. Петропавлівській, 2 в м. Києві є капітальною, а не тимчасовою та про факт державної реєстрації права власності на нежитлову споруду - стимул за вказаною адресою. До зазначеного листа було додано правовостановлюючі документи.
Факт отримання вказаного листа з доданими до нього документами відповідачем 1 не заперечується.
Відповідно до свідоцтва про право власності серії НС № 010005405 виданого 15.08.2002 Київською міською державною адміністрацією на підставі наказу №559-В від 01.08.2002 "Про оформлення права власності на об'єкт нерухомого майна" позивачу на праві колективної власності належить нежила споруда - стимус площею 134,50 кв.м. розташована в місті Києві за адресою вул. Петропавлівська, будинок № 2, літера А.
Згідно витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності індексний номер 40581974 від 14.07.2015 на підставі рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень індексний номер 22835214 від 14.07.2015 до реєстру Єдиного державного реєстру внесено запис № 10398416 про право власності, форма власності - колективна за позивачем на не нежитлову споруду - стимул (літера "А") за адресою м. Київ, вул. Петропавлівська, будинок 2 загальною площею 134.5 кв.м.
Таким чином за позивачем на праві колективної власності зареєстроване нерухоме майно - нежила спора - стимул (літера "А") за адресою м. Київ, вул. Петропавлівська, будинок 2 загальною площею 134.5 кв.м.
Відповідно до доручення № 388/10-15 від 15.10.2016 доручено КП "Київблагоустрій" вжити заходи шляхом демонтажу відповідно до вимог чинного законодавства самовільно встановлених елементів благоустрою в разі відсутності проектно - дозвільної документації на розміщення щодо об'єкта ПАТ "Вторес" за адресою Петропавлівська вул. 2/Фрунзе, 111.
Допитаний у судовому засіданні у якості свідка ОСОБА_1, керівник позивача, зазначив про те, що відповідачем 2 на виконання доручення № 388/10-15 від 15.10.2016 було знесено нежилу споруду - стимул, право колективної власності на яку зареєстровано за позивачем.
Відповідачами суду доказів на підтвердження того, що нежитлова споруда - стимул (літера "А") за адресою м. Київ, вул. Петропавлівська, будинок 2, яка зареєстрована за позивачем на праві колективної власності та об'єкт за адресою Петропавлівська вул. 2/Фрунзе, 111 щодо якого було видано доручення № 388/10-15 від 15.10.2016 не є одним і тим самим об'єктом суду надано не було, як і не надано доказів, того, що позивачем експлуатується інша будівля, ніж та що належить йому на прав колективної власності, по вул. Петропавлівській.
Крім того, з аналізу актів проведення демонтажу № 337 від 16.10.2015, № 340 від 17.10.2015 з додатками, та реєстраційної справи на об'єкт за адресою м. Київ, вул. Петропавлівська, 2 вбачається, що об'єкт, щодо якого складе вказані акти та об'єкт за адресою м. Київ, вул. Петропавлівська, 2 мають ідентичні основні елементи споруди.
З огляду на викладене, враховуючи те, що нежила спора - стимул (літера "А") за адресою м. Київ, вул. Петропавлівська, будинок 2 є нерухомим майном право власності на яке зареєстровано за позивачем, а не тимчасовою спорудою, суд дійшов висновку по наявність підстав для визнання протиправним та скасування доручення № 388/10-15 від 15.10.2016 визнання протиправними дій відповідача 2 щодо знесення нежилої споруди - стимулу (літера "А") площею 134.5 кв.м. за адресою: м. Київ, вул. Петропавлівська, 2.
Керуючись вимогами статей 69-71, 94, 160-165, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов - задовольнити частково.
2. Визнати протиправним та скасувати Доручення №388/10-15, видане заступником директора-начальником управління контролю за благоустроєм Департаменту міського благоустрою та захисту природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) Я. Медвєдєвим від 16.10.2015 про вжиття заходів шляхом демонтажу самовільно встановлених елементів благоустрою в частині, що стосується демонтажу споруди Публічного акціонерного товариства «ВТОРЕС» на підставі припису №1511329 від 09.10.2015.
3. Визнати протиправними дії Комунального підприємства «Київблагоустрій» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) щодо знесення нежилої споруди-стимулу (літера «А») площею 134,5 кв. м за адресою: м. Київ, вул. Петропавлівська, 2.
4. В решті позовних вимог - відмовити.
Відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку для її апеляційного оскарження. У разі апеляційного оскарження постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя О.П. Огурцов