
328/4343/16-п
10.01.2017
3/328/51/17
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 січня 2017 року м. Токмак
Суддя Токмацького районного суду Запорізької області Погрібна О.М., розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов з ДПП Пологівського ВП ГУНП в Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, який не працює, проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2 (Урицького), буд. 4,
за ч.1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
в с т а н о в и л а:
В провадження судді надійшов адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії АП2 № 322332 від 06.12.2016 року, який складено інспектором сектору ДПП Пологівського ВП ГУНП в Запорізькій області капітаном поліції ОСОБА_2, ОСОБА_3 06.12.2016 року о 00.02 год. на автодорозі Мелітополь-Павлоград, біля с. Нове, керував автомобілем НОМЕР_1 з явними ознаками алкогольного спяніння (запах алкоголю з роту). Від проходження медичного огляду в Токмацькій ЦРЛ та на місці за допомогою алкотестеру «Драгер» відмовився в присутності двох свідків, чим порушив вимоги п.2.5 Правил дорожнього руху,за що відповідальність передбачена ч.1 ст. 130 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку про необхідність повторного повернення адміністративного матеріалу для дооформлення органу, який його склав.
Органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України (ст. 19 Конституції України).
Так, статтею 256 КУпАП передбачено, що в протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Пункт 6 Розділу ІІ Документування адміністративних правопорушень, Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України 06.11.2015 №1376 передбачає, що усі реквізити протоколу про адміністративне правопорушення заповнюються чорнилом чорного або синього кольору, розбірливим почерком, державною мовою.
В протоколі про адміністративне правопорушення АП2 № 322332 від 06.12.2016 року частина статті КУпАП зазначена олівцем, що недопустимо.
Крім того, відповідно до п.4 розділу VII «з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі», затвердженої Наказом МВС України від 07.11.2015 року за № 1395, який зареєстрований в Міністерстві Юстиції 10.11.2015 року за № 1408/27853, Поліцейський, який подає матеріали до розгляду, готує довідку про наявність повторності вчинення адміністративного правопорушення, отримання (неотримання) особою за місцем її проживання посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії.
В протоколі про адміністративне правопорушення серії АП2 № 322332 від 06.12.2016 року зазначена довідка відсутня.
Окрім того, згідно ст. 266 КУпАП особи, які керують транспортними засобами, річковими або маломірними суднами і щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами, річковими або маломірними суднами та оглядові на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.
Відомостей щодо відсторонення ОСОБА_1 від керування транспортним засобом матеріали адміністративної справи не містять.
З огляду на викладене вище, судом відзначається, що обов'язок щодо належного складання протоколу про адміністративне правопорушення, який в порядку ст.251 КУпАП є одним з доказів в справі про адміністративне правопорушення, покладається на особу, яка має право складати відповідний протокол, та не може бути перекладено на суд.
За таких обставин, суд позбавлений можливості розглянути даний адміністративний матеріал по суті та вважає, що він повинен бути повернутий для доопрацювання, оскільки наявність зазначених вище недоліків перешкоджає суду, у відповідності до ст. 245 КУпАП розглянути даний адміністративний матеріал та всебічно, повно і об'єктивно з'ясувати усі обставини справи.
Керуючись ст.ст. 256, 278, 280 КУпАП, -
п о с т а н о в и л а:
Протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП, серії АП2 № 322332 від 06.12.2016 року, відносно ОСОБА_1 та додані до нього матеріали повернути до ДПП Пологівського ВП ГУНП в Запорізькій області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: