КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа 381/4347/16-а
Суддя доповідач Кузьмишина О.М.
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
06 січня 2017 року м. Київ
Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Кузьмишина О.М. перевіривши матеріали апеляційної скарги Фастівського об'єднаного Управління пенсійного фонду України Київської області на постанову Фастівського міськрайонного суду Київської області від 23 листопада 2016 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Фастівського об'єднаного Управління пенсійного фонду України Київської області про визнання протиправними дії та зобов'язання вчинити дії,
В С Т А Н О В И В :
Постановою Фастівського міськрайонного суду Київської області від 23 листопада 2016 року позов задоволено частково.
Не погоджуючись із вказаною постановою суду, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить її скасувати та відмовити у задоволенні позову в повному обсязі.
Перевіривши апеляційну скаргу суддя вважає, що вона підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам статті 187 КАС України з наступних підстав.
Частиною 2 ст. 189 КАС України передбачено, що отримавши апеляційну скаргу, суддя-доповідач протягом трьох днів перевіряє її відповідність вимогам статті 187 цього Кодексу і за відсутності перешкод постановляє ухвалу про відкриття апеляційного провадження.
Згідно з ч. 6 ст. 187 КАС України до апеляційної скарги додається, документ про сплату судового збору.
Як убачається із матеріалів справи, апелянтом до апеляційної скарги не долучено належним чином оформлений документ, який свідчить про сплату судового збору.
Разом з тим, представник пенсійного органу просить звільнити від сплати судового збору у зв'язку з відсутністю коштів, призначених на цю мету.
Відповідно до частини 1 статті 88 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
З даної норми вбачається, що єдиною підставою для відстрочення, розстрочення, звільнення від сплати судового збору є майновий стан заявника.
Обмежене фінансування або ж несвоєчасне перерахування коштів з державного бюджету бюджетній установі, яка діє як суб'єкт владних повноважень, не може бути підставою для відстрочення, розстрочення, звільнення від сплати судового збору.
Вивчивши доводи клопотання апелянта про звільнення від сплати судового збору, підстав для його задоволення не вбачається, оскільки Закон України «Про судовий збір» в чинній редакції, положень щодо звільнення суб'єктів владних повноважень від сплати судового збору не містить.
Враховуючи, що звільнення від сплати судового збору є правом, а не обов'язком суду, а також те, що у клопотанні пенсійного органу відсутні докази неможливості сплати судового збору, визначенні ст. 88 КАС України, суд приходить до висновку про відмову у задоволенні клопотання про звільнення від сплати судового збору.
Таким чином, апелянт відповідно до вимог ч. 6 ст. 187 КАС України повинен додати до апеляційної скарги документ про сплату судового збору.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Пунктом 3.2 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» в редакції, що діє з 01 вересня 2015 року встановлено, що за подання апеляційної скарги на рішення суду ставка судового збору становить 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Згідно з п. 3.1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду адміністративного позову немайнового характеру фізичною особою розмір судового збору становить 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.
Мінімальна заробітна плата станом на 01 січня 2016 року встановлена у розмірі 1 378 грн.
Отже, розмір судового збору за подання апеляційної скарги відповідно становить 606,32 грн. (1 378*0,4= 551,2; 551,2*110%/100%=606,32).
Оскільки Управлінням Пенсійного фонду України в Миронівському районі Київської області взагалі не було сплачено судовий збір, то апелянт має сплатити судовий збір у сумі 606,32 грн.
Судовий збір необхідно сплатити на рахунок Київського апеляційного адміністративного суду (код ЄДРПОУ 34729486) за наступними платіжними реквізитами: отримувач коштів - УДКСУ у Печерському районі м. Києва, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38004897, банк отримувача - ГУДКCУ у м. Києві, код банку отримувача (МФО) 820019, рахунок отримувача 31211206781007, код класифікації доходів бюджету 22030101.
Згідно до ч. 3 ст. 189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.
Відповідно ч. 1 ст. 108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 88, 108, 187, 189 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В :
Відмовити Фастівському об'єднаному Управлінню пенсійного фонду України Київської області у задоволенні клопотання про звільнення від сплати судового збору.
Апеляційну скаргу Фастівського об'єднаного Управління пенсійного фонду України Київської області на постанову Фастівського міськрайонного суду Київської області від 23 листопада 2016 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Фастівського об'єднаного Управління пенсійного фонду України Київської області про визнання протиправними дії та зобов'язання вчинити дії залишити без руху.
Надати Фастівському об'єднаному Управлінню пенсійного фонду України Київської області, строк тривалістю двадцять днів з моменту отримання копії даної ухвали, протягом якого вони мають право усунути зазначені недоліки.
В разі невиконання вимог суду до строку встановленого судом апеляційна скарга буде визнана неподаною та повернута апелянту.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України в порядку та строки, передбачені ст. 212 КАС України.
Суддя О.М.Кузьмишина