ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ПРО ЗАЛИШЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ ОСОБА_1
06 грудня 2016 року Справа № 808/3730/16 м. Запоріжжя
Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Татаринов Д.В., перевіривши матеріали адміністративного позову Головного управління Держпраці у Запорізькій області до Приватного акціонерного товариства «Запоріжбіосинтез» про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду, -
ВСТАНОВИВ:
05 грудня 2016 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Головного управління Держпраці у Запорізькій області (далі позивач) до Приватного акціонерного товариства «Запоріжбіосинтез» (далі відповідач), в якому позивач просить суд застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду до Приватного акціонерного товариства «Запоріжбіосинтез», а саме: заборонити Приватному акціонерному товариству «Запоріжбіосинтез» виконання робіт підвищеної небезпеки, а саме: експлуатацію лінійних частин та їх елементів системи газопостачання, технічне обслуговування, технічний огляд, ремонт систем газопостачання, застосування шкідливої небезпечної речовини 2 класу небезпеки - хлор тетрацикліну без дозволу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці.
Розглянувши матеріали позову, судом встановлено наступне.
За правилами пункту 5 частини 1 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви зясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Суд, звертає увагу позивача на те, що ним пропущено строк звернення до суду з адміністративним позовом виходячи з наступного.
Частино 1 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
За правилами частини 2 статті 99 КАС України встановлено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб'єкту владних повноважень право на пред'явлення передбачених законом вимог. Для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень щодо справ, зазначених у пункті 5 частини першої статті 183-2 цього Кодексу, встановлюється 15-денний строк, який обчислюється з дня виявлення суб'єктом владних повноважень підстав для звернення до адміністративного суду. Цим Кодексом та іншими законами можуть також встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень.
Згідно з пунктом 5 частини 1 статті 183-2 КАС України скорочене провадження застосовується в адміністративних справах зокрема щодо застосування у випадках, передбачених законом, заходів реагування щодо державного нагляду (контролю), дозвільної системи у сфері господарської діяльності, якщо вони можуть бути застосовані виключно за судовим рішенням.
Відповідно до матеріалів адміністративного позову позивачем проведено перевірку Приватного акціонерного товариства «Запоріжбіосинтез» з 03 жовтня 3016 року по 13 жовтня 2016 року.
За наслідками перевірки Головним управлінням Держпраці у Запорізькій області стосовно Приватного акціонерного товариства «Запоріжбіосинтез» складено Акт перевірки субєкта владних повноважень №144 від 13 жовтня 2016 року.
З адміністративним позовом, Головне управлінням Держпраці у Запорізькій області звернувся до суду 05 грудня 2016 року.
Суд звертає увагу позивача на те, пресувальним законом встановлено строк звернення до суду з адміністративним позовом щодо застосування заходів реагування у сфері державного нагляду встановлюється 15-денний строк, який обчислюється з дня виявлення суб'єктом владних повноважень підстав для звернення до адміністративного суду.
Таким чином, для звернення до адміністративного суду з позовною заявою про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду встановлюється 15-денний строк з дня виявлення підстав для звернення до адміністративного суду.
Судом встановлено, що позивач дізнався про обставини які зумовили його звернення до суду 13 жовтня 2016 року, тобто датою складання Акту перевірки №144.
Суд звертає увагу, що 15-денний строк (строк звернення до суду) становить з 14 жовтня 2016 року по 28 жовтня 2016 року.
Суд не приймає до уваги посилання позивача про те, що в силу частини 6 статті 108 ОСОБА_2 управління Держпраці у Запорізькій області має право повторно звернутися до суду з позовом про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду, оскільки позивачем порушено строк звернення до суду визначений частиною 2 статті 99 КАС України.
Також слід зазначити, що ухвала Запорізького окружного адміністративного суду про повернення позовної заяви від 14 листопада 2016 року не може бути підставою для продовження строку звернення до суду визначених статтею 99 КАС України.
Відповідно до частини 1 статті 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Поважними за змістом вказаної норми визнаються обставини, які є обєктивно непереборними та не залежать від волевиявлення сторони і повязані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення сторонами у справі процесуальних дій.
Позивачу було залишено без руху зазначений позов та за невідповідність вимогам статті 106 КАС України повернутий.
Розглянувши матеріали адміністративного позову, суд не знайшов обставин, що обєктивно перешкоджали своєчасному зверненню до суду, або своєчасної сплати судового збору на виконання ухвали суду про залишення позовної заяви без руху від 28 жовтня 2016 року по справі №808/3206/16.
Відповідно до пункту 9 частини 1 статті 155 КАС України суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду зокрема, якщо позовну заяву подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до адміністративного суду і суд не знайшов підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.
Про залишення позовної заяви без розгляду суд постановляє ухвалу. Ухвала суду про залишення позовної заяви без розгляду може бути оскаржена (частина 2 статті 155 КАС України).
Керуючись статтями 99, 100, 158, 155, 160, 165 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов Головного управління Держпраці у Запорізькій області до Приватного акціонерного товариства «Запоріжбіосинтез» про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду - залишити без розгляду.
Копію ухвали разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Д.В. Татаринов