ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (0322)-61-58-10 У Х В А Л А
про повернення позовної заяви
06 січня 2017 року№813/4514/16
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Потабенко В.А., перевіривши на відповідність вимогам ст.ст. 105, 106 Кодексу адміністративного судочинства України позовну заяву публічного акціонерного товариства "ВіЕс Банк" до державного реєстратора комунального підприємства "Центр розвитку та інвестицій Васильківського району" ОСОБА_1 про визнання протиправним та скасування рішення, -
встановила:
на розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Публічного акціонерного товариства "ВіЕс Банк" до державного реєстратора ОСОБА_1 з вимогою визнати протиправним та скасувати з моменту прийняття рішення державного реєстратора ОСОБА_1 про державну реєстрацію припинення запису № 6399589 від 07.08.2008 року про іпотеку земельної ділянки площею 19,5573 га, що розташована в адміністративних межах Новогребельської сільської ради, Бородянського району Київської області, цільове призначення земельної ділянки ведення індивідуального садівництва, кадастровий номер 3221086800:05:001:0100.
23.12.2016 року даний адміністративний позов було залишено без руху у зв'язку з відсутністю у позовній заяві повного найменування органу та посади відповідача, що передбачено п. 3 ч. 1 ст. 106 КАС України.
05.01.2017 року позивачем було подано заяву про усунення недоліків та надано позовну заяву та її копії із зазначенням повного найменування органу та посади відповідача.
Зокрема, відповідно до поданих позивачем документів, відповідачем в даній справі є державний реєстратор комунального підприємства "Центр розвитку та інвестицій Васильківського району" ОСОБА_1.
Оглянувши подану заяву, суд дійшов наступного висновку.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України), завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Згідно ч. 1 ст. 17 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.
Частиною 2 цієї ж статті вказано, що юрисдикція адміністративних судів поширюється, серед іншого, на публічно правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішення (нормативно правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
У відповідності до ч. 1 ст. 18 КАС України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Статтею 5 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" визначено, що система місцевого самоврядування включає: територіальну громаду; сільську, селищну, міську раду; сільського, селищного, міського голову; виконавчі органи сільської, селищної, міської ради; старосту; районні та обласні ради, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст; органи самоорганізації населення.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 КАС України, адміністративні справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача, або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених цим Кодексом. Якщо така особа не має місця проживання (перебування, знаходження) в Україні, тоді справу вирішує адміністративний суд за місцезнаходженням відповідача.
Згідно п. 6 ч. 3 ст. 108 КАС України, позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Як вбачається з заяви про усунення недоліків, що надійшла на адресу суду 05.01.2017 року за вх. № 279, позивач звернувся з позовом до державного реєстратора комунального підприємства "Центр розвитку та інвестицій Васильківського району" ОСОБА_1.
З наявної у матеріалах позовної заяви інформаційної довідки вбачається, що комунальне підприємство "Центр розвитку та інвестицій Васильківського району" знаходиться за адресою: 08600, Київська область, м. Васильків, вул. Соборна, 93.
Вказане підприємство входить до сфери управління Васильківської районної ради, яка є органом місцевого самоврядування Васильківського району Київської області та згідно ст. 5 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", належить до системи органів місцевого самоврядування.
Отже, виходячи з наведеного, оскільки однією із сторін у даній адміністративній справі є посадова особа органу місцевого самоврядування, то згідно ч. 1 ст. 18 КАС України, вказана справа предметно підсудна місцевому загальному суду як адміністративному суду.
Щодо територіальної підсудності, то суддя звертає увагу позивача на те, що оскільки предметом оскарження у даній справі є рішення державного реєстратора, яке є актом індивідуальної дії, то відповідно до ч. 2 ст. 19 КАС України, дана адміністративна справа може вирішуватися за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому порядку місцем знаходженням юридичної особи позивача, або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача.
Тобто, виходячи з наведеного, позивачу з даним позовом слід звертатися або до Галицького районного суду м. Львова (79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2), або до Васильківського міськрайонного суду Київської області (08600, Київська область, м. Васильків, вул. Шевченка, 8).
У відповідності до ч. 6 ст. 108 КАС України, повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Керуючись ст.ст. 2, 17, 18, 19, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,
у х в а л и л а :
позовну заяву публічного акціонерного товариства "ВіЕс Банк" до державного реєстратора комунального підприємства "Центр розвитку та інвестицій Васильківського району" ОСОБА_1 про визнання протиправним та скасування рішення, повернути позивачу у звязку з непідсудністю цьому адміністративному суду.
Повернути публічному акціонерному товариству "ВіЕс Банк" (код ЄДРПОУ 19358632, що знаходиться за адресою: 79000, м. Львів, вул. Грабовського, 11) сплачену суму судового збору у розмірі 1378 (одна тисяча триста сімдесят вісім) гривень 00 коп., згідно платіжного доручення № 645429 від 22.12.2016 року.
Копію ухвали про повернення позовної заяви разом із позовною заявою та доданими до неї документами, невідкладно надіслати позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом 5 днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Потабенко В.А.