Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
06 січня 2017 року Справа № 805/124/17-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Голошивець І.О., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Центрального відділу державної виконавчої служби м. Маріуполя Головного територіального управління юстиції у Донецькій області про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню, визнання незаконними та скасування постанов, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Центрального відділу державної виконавчої служби м. Маріуполя Головного територіального управління юстиції у Донецькій області, в якому просить суд:
- визнати виконавчий лист № 805/1736/15-а, виданий 26 жовтня 2015 року Донецького окружного адміністративного суду таким, що не підлягає виконанню;
- постанову Центрального ВДВС м. Маріуполя Головного територіального управління юстиції Донецької області ВП № 52712469від 21 жовтня 2016 року про відкриття виконавчого провадження визнати незаконною та скасувати;
- постанову Центрального ВДВС м. Маріуполя Головного територіального управління юстиції Донецької області ВП № 52712469 від 27 жовтня 2016 року про звернення стягнення на доходи боржника визнати незаконною та скасувати.
Відповідно до ч. 3 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає вона вимогам, встановленим ст. 106 КАС України.
Відповідно до ч. 1 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що у позовній заяві зазначаються: найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява; ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі; зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків тощо; перелік документів та інших матеріалів, що додаються.
Частиною 4 статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що адміністративний позов може містити вимоги про: скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; виконання зупиненої чи невчиненої дії; встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
Приписамичастини 1 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що відповідачем є суб'єкт владних повноважень, а у випадках, передбачених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача, суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно заявлених позовних вимог, позивач просить суд визнати виконавчий лист № 805/1736/15-а, виданий 26 жовтня 2015 року Донецького окружного адміністративного суду таким, що не підлягає виконанню.
Суд зазначає, що відповідно до ч. 2 ст. 259 Кодексу адміністративного судочинства України суд, який видав виконавчий лист, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, або визнати виконавчий лист таким, що не підлягає виконанню, та стягнути на користь боржника безпідставно одержане стягувачем за виконавчим листом.
У зв'язку з чим, позивач у межах статті 259 Кодексу адміністративного судочинства України може звернутися до судуз заявою про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконаннюв межах розгляду адміністративної справи № 805/1736/15-а, оскільки розгляд даної заяви відноситься до процесуальних питань, пов'язаних з виконанням судових рішень в адміністративних справах, тому рішення за результатом її розгляду вплине на виконання судового рішення, прийнятого за результатами розгляду адміністративної справи № 805/1736/15-а за позовом Маріупольського міського центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення незаконно отриманої допомоги по безробіттю в сумі 3 771,21 грн.
Отже, суд звертає увагу на те, що позовні вимоги позивача не відповідають ч. 4 ст. 105 Кодексу адміністративного судочинства України та п. 4 ч. 1 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
В зв'язку з вищевикладеним, позивачу необхідно визначитися з позовними вимогами.
Крім того, частиною 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України «Про судовий збір» (який діє в редакції з 01 січня 2017 року).
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Згідно ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір»судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до Закону України «Про державний бюджет України на 2017рік» з 1 січня 2017 року прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць встановлено у розмірі 1 600,00 грн.
Згідно з пп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру фізичною особою встановлюється ставка судового збору в розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до позовної заяви позивач просить суд: 1) визнати виконавчий лист № 805/1736/15-а, виданий 26 жовтня 2015 року Донецького окружного адміністративного суду таким, що не підлягає виконанню; 2) постанову Центрального ВДВС м. Маріуполя Головного територіального управління юстиції Донецької області ВП № 52712469від 21 жовтня 2016 року про відкриття виконавчого провадження визнати незаконною та скасувати; 3) постанову Центрального ВДВС м. Маріуполя Головного територіального управління юстиції Донецької області ВП № 52712469 від 27 жовтня 2016 року про звернення стягнення на доходи боржника визнати незаконною та скасувати.
Статтею 5 Закону України «Про судовий збір» позивача не звільнено від сплати судового збору за подання даного адміністративного позову.
Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Отже, за подання даного адміністративного позову з трьома вимогами немайнового характеру позивачем має бути сплачено судовий збір у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб за кожну заявлену позовну вимогу, тобто на загальну суму 1 920,00 грн. (640*3=1920).
Суд зазначає, що відповідачем не сплачено судовий збір за подання адміністративного позову, в зв'язку з чим позивачу необхідно сплатити судовий збір у відповідному розмірі щодо заявлених позовних вимог, за наступними реквізитами:
Отримувач: Слов'янське УК/м. Слов'янськ/22030101
Р/р 31214206784075
Банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у Донецькій області
МФО банку: 834016
Код ЄДРПОУ отримувача: 37803368
Призначення платежу - судовий збір за позовом (реквізити позивача), Донецький окружний адміністративний суд, код ЄДРПОУ 35099148.
Відповідно до частини першої статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Зважаючи на вищевикладене, під час усунення недоліків позовної заяви позивачу необхідно визначитися з позовними вимогами (тобто, привести позовні вимоги у відповідність до вимог частини 4 статті 105 Кодексу адміністративного судочинства), а також надати суду належний документ про сплату судового збору у визначеному законодавством розмірі відповідно до заявлених позовних вимог. Тобто, позивачу необхідно привести позовну заяву у відповідність до вимог ст. 106 КАС України.
На підставі викладеного вище, керуючись ст. 106, 108, 160, 165, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
У Х В АЛ И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Центрального відділу державної виконавчої служби м. Маріуполя Головного територіального управління юстиції у Донецькій області про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню, визнання незаконними та скасування постанов - залишити без руху, надавши десятиденний строк для усунення недоліків з дня отримання ухвали.
В разі невиконання ухвали суду, позовна заява вважатиметься неподаною і буде повернута позивачеві.
Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву, в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Голошивець І.О.