Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
05 січня 2017 року Справа № 805/163/17-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Волгіна Н.П., розглянувши матеріали адміністративного позову Світлодарської міської бібліотеки для дорослих до Артемівської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Донецькій області про визнання нечинним акту перевірки, скасування рішення, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Світлодарська міська бібліотека для дорослих, звернулась до Донецького окружного адміністративного суду із позовною заявою до Артемівської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Донецькій області про:
- визнання нечинним акту від 15 листопада 2016 року № 2410/05-02-13-02/26287714 «Про результати камеральної перевірки за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності, передбаченої Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» за звітний період з 1 грудня 2015 року по 31 січня 2015 року;
- скасування рішень відповідача від 15 листопада 2016 року № 0010821302, № 0010811302.
Дослідивши позовну заяву, а також долучені до неї документи, суд дійшов висновку про необхідність залишення позовної заяви без руху, керуючись наступним.
Відповідно до ч. 3 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає вона вимогам, встановленим ст. 106 КАС України.
Згідно з ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів, документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
В порушення вказаної норми позивачем не додано до позову його копії із додатками, про що працівниками канцелярії суду складено акт від 4 січня 2017 року № 14.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України "Про судовий збір".
Позов направлений позивачем до суду поштою 22 грудня 2016 року.
Згідно з ч. 1 ст. 4 Законом України "Про судовий збір" (тут і далі - у редакції, що діяла до 1 січня 2017 року) судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до Закону України "Про державний бюджет України на 2016 рік" від 25 грудня 2015 року № 928-VIII з 1 січня 2016 року мінімальна заробітна плата встановлена у місячному розмірі 1 378,00 грн.
Згідно з пп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру суб'єктом владних повноважень, юридичною особою встановлюється ставка судового збору в розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати; немайнового характеру - 1 розмір мінімальної заробітної плати.
Вказані в заяві позовні вимоги про визнання нечинним акту перевірки є позовними имогами немайнового характеру; про скасування рішень (загальна сума, визначена у них до сплати - 9 822,95 грн) - майнового характеру, оскільки їх виконання матиме своїм наслідком зміну майнового стану позивача.
Відповідно до ч. 3 ст. 6 вказаного Закону за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Таким чином, за подання позовної заяви позивачем мало бути сплачено судовий збір у розмірі 2 756,00 грн (1378,00 грн за позовні вимоги майнового характеру, 1 378,00 грн - за позовні вимоги немайнового характеру).
В порушення вказаних норм позивачем сплачено судовий збір у сумі лише 1 378,00 грн.
Судовий збір у сумі 1 378,00 грн, що не сплачено за подачу адміністративного позову, підлягає сплаті за наступними реквізитами: Отримувач: Слов'янське УК/м. Слов'янськ/22030101, Р/р 31214206784075, Банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у Донецькій області, МФО банку: 834016, Код ЄДРПОУ отримувача: 37803368, Призначення платежу - судовий збір за позовом (реквізити позивача), Донецький окружний адміністративний суд, код ЄДРПОУ 35099148.
Також суд зазначає, що відповідно до п. 4 ч. 1, ч. 2 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги. На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
У даній позовній заяві містяться, зокрема, посилання на п. 9-4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 8 липня 2010 року № 2464-VI, відповідно до абз. 1 якого платники єдиного внеску, визначені статтею 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", які перебувають на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів, визначених переліком, зазначеним у статті 2 Закону України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції", де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України" від 14 квітня 2014 року № 405/2014, звільняються від виконання своїх обов'язків, визначених частиною другою статті 6 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", на період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції або військового чи надзвичайного стану.
Абзац 2 вказаного пункту наголошує на тому, що підставою для такого звільнення є заява платника єдиного внеску, яка подається ним до органу доходів і зборів за основним місцем обліку або за місцем його тимчасового проживання у довільній формі не пізніше тридцяти календарних днів, наступних за днем закінчення антитерористичної операції.
У той же час, у своїй позовній заяві позивач на наводить обставин в обґрунтування посилань на п. 9-4 вказаного вище Закону, зокрема, не зазначає про подання чи неподання ним до фіскального органу відповідної заяви про звільнення від виконання своїх обов'язків, визначених ч. 2 ст. 6 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування".
До цього ж, відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначаються, крім іншого, ім'я (найменування) відповідачів, їх поштові адреси, а також номери засобу зв'язку, адреси електронної пошти, якщо такі є.
Позивачем не зазначено ані поштової адреси відповідача, ані його номерів телефонного/факсимільного зв'язку. Також, позивачем не зазначено серед реквізитів сторін адрес електронної пошти, а також не зазначені причини неповідомлення вказаних реквізитів.
Відповідно до ч. 1 ст. 122 КАС України адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, але не більше місяця з дня відкриття провадження у справі, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Статтею 38 КАС України передбачено надіслання тексту повісток особам, що беруть участь у справі, електронною поштою (факсом) у разі відсутності їх заперечень щодо цього, а також виклик осіб до суду шляхом надіслання телефонограми.
Вищевказане у значній мірі впливає на дотримання судом строків розгляду справи, передбачених ст. 122 цього Кодексу, оскільки значно полегшує забезпечення вчасного отримання особами викликів до суду.
Крім цього, відповідно до ч.ч. 1, 2, 5 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Для звернення до адміністративного суду щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів, встановлюється місячний строк.
Згідно з ч. 1 ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Як вбачається з матеріалів позову, спірні рішення відповідача датовані 15 листопада 2016 року, до суду позивач звернувся 22 грудня 2016 року.
При цьому позивачем не зазначено - коли саме він дізнався про прийняття відповідачем спірних рішень та не додано доказів на підтвердження зазначеного.
Таким чином, позивач має надати суду відомості щодо дати отримання спірних рішень, у випадку, якщо звернення до суду із даним позовом відбулось після спливу місячного строку після отримання рішень, - докази на підтвердження поважності пропуску такого строку.
Відповідно до ст. 108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 КАС України, постановляє ухвалу по залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Зважаючи на вищевикладене, під час усунення недоліків позовної заяви необхідно надати суду: копію позову з додатками для відповідача; належний документ про сплату судового збору за подання даного позову; навести обставин в обґрунтування посилань на п. 9-4 вказаного вище Закону, зокрема, зазначити про подання чи неподання позивачем до фіскального органу відповідної заяви про звільнення від виконання своїх обов'язків, визначених ч. 2 ст. 6 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", у разі подання такої заяви - надати суду відповідний доказ; надати суду відомості про поштову адресу відповідача, його номери телефонного/факсимільного зв'язку, адреси електронної пошти сторін (або зазначити причини неповідомлення цих відомостей); докази звернення до суду із позовними вимогами про оскарження рішень відповідача від 15 листопада 2016 року № 0010821302, № 0010811302 у місячний строк з дня, коли позивач дізнався про їх існування, або докази поважності причин пропуску строку звернення до суду із такими позовними вимогами.
Тобто, позивачу необхідно привести позовну заяву у відповідність до вимог ст. 106 КАС України.
На підставі викладеного вище, керуючись ст. 106, 108, 160, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
У Х В АЛ И В:
Позовну заяву Світлодарської міської бібліотеки для дорослих до Артемівської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Донецькій області про визнання нечинним акту перевірки, скасування рішень - залишити без руху.
Надати позивачу термін протягом десяти днів, починаючи з наступного дня після отримання цієї ухвали, в продовж якого позивач повинен надати суду: копію позову з додатками для відповідача; належний документ про сплату судового збору за подання даного позову; навести обставин в обґрунтування посилань на п. 9-4 вказаного вище Закону, зокрема, зазначити про подання чи неподання позивачем до фіскального органу відповідної заяви про звільнення від виконання своїх обов'язків, визначених ч. 2 ст. 6 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", у разі подання такої заяви - надати суду відповідний доказ; надати суду відомості про поштову адресу відповідача, його номери телефонного/факсимільного зв'язку, адреси електронної пошти сторін (або зазначити причини неповідомлення цих відомостей); докази звернення до суду із позовними вимогами про оскарження рішень відповідача від 15 листопада 2016 року № 0010821302, № 0010811302 у місячний строк з дня, коли позивач дізнався про їх існування, або докази поважності причин пропуску строку звернення до суду із такими позовними вимогами.
Тобто, позивач має привести позовну заяву у відповідність до вимог ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Роз'яснити позивачу, що при усуненні недоліків в наданий строк, позовна заява буде вважатись поданою у день первинного її подання до адміністративного суду.
В разі невиконання вимог ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України відповідно до цієї ухвали, позовна заява буде визнана неподаною та повернута позивачеві.
Копію цієї ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадження або без виклику особу яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Волгіна Н.П.