Постанова № 63899054, 30.12.2016, Чортківський районний суд Тернопільської області

Дата ухвалення
30.12.2016
Номер справи
608/2050/16-а
Номер документу
63899054
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

копія

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 грудня 2016 року Справа № 608/2050/16-а

Номер провадження2-а/608/117/2016

Чортківський районний суд Тернопільської області в складі :

головуючої судді Коломієць Н. З.

з участю секретаря Смаглій О. Р.,

позивача ОСОБА_1,

представника відповідача Павлинів І. Г.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Чорткові справу адміністративного судочинства за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Чортківському районі про визнання дій незаконними та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

В грудні 2016 року позивач ОСОБА_1 звернувся в суд з адміністративним позовом до управління Пенсійного фонду України в Чортківському районі Тернопільської про визнання дій незаконними та зобов'язання вчинити певні дії. В позовній заяві вказав, що з 03 серпня 2004 року перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Чортківському районі і отримує пенсію державного службовця відповідно до чинної на той час ст. 37 Закону України «Про державну службу». Позивач вважає, що отримує пенсію в меншому розмірі, ніж передбачено законом, оскільки, постановою Кабінету Міністрів України № 1013 від 09.12.2015 року «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» та постановою Кабінету Міністрів України № 292 від 06.04.2016 року «Деякі питання оплати праці державних службовців» та постановою Кабінету Міністрів України № 322 від 05.05.2016 року «Про внесення змін у додатки 1 і 3 до постанови КМУ від 06.04. 2016 № 292», державним службовцям підвищено заробітну плату. Отримавши відповідну довідку № 3071/1916-05-032 від 28.11.2016 року у Чортківській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Тернопільській області, 01 грудня поточного року він звернувся в управління Пенсійного фонду України в Чортківському районі Тернопільської області із заявою про здійснення перерахунку пенсії, призначеної відповідно до Закону України «Про державну службу» (в редакції від 16.12.1993 року), у зв'язку з підвищенням заробітної плати державних службовців. Листом № 5141/02 від 06.12. 2016 року, відповідач відмовив в здійсненні перерахунку пенсії, мотивуючи своє рішення тим, що з 01.06.2015 року скасовано норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії призначаються відповідно до Закону України № 3723 «Про державну службу» (розділ III Прикінцеві положення Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення»»), в тому числі відповідно до Закону України «Про державну службу», у зв'язку з чим з 1 червня 2015 року пенсії в порядку та на умовах, визначених вищевказаним Законом, не призначаються, раніше призначені пенсії не перераховуються. Просить визнати дії відповідача неправомірними та зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Чортківському районі Тернопільської області здійснити з 01 грудня 2016 року перерахунок та виплату пенсії, як державному службовцю з розрахунку 85 % від суми заробітної плати, виходячи з її розміру, зазначеного у довідці про заробітну плату, що подається для перерахунку непрацюючим державним службовцям № 3071/1916-05-032 від 28.11.2016 року, виданої Чортківською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Тернопільській області та провести відповідні виплати з урахуванням вже виплаченої суми пенсії та стягнути судові витрати з відповідача.

У судовому засіданні позивач ОСОБА_1 підтримує позовні вимоги, просить їх задовольнити з мотивів, викладених в позовній заяві.

Представник відповідача в судовому засіданні Павлинів І. Г. просить відмовити в задоволенні позову з огляду на наступне. З 01 червня 2015 року скасовано норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії призначаються відповідно до Закону № 3723 «Про державну службу» (розділ III «Прикінцеві положення Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 року № 213). У зв'язку з набранням чинності Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 року скасовано, зокрема, статтю 37-1 Закону № 3723 (пункт 2 Прикінцеві та перехідні положення Закону № 889). Крім того, постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 № 1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» скасовано пункт 4 постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2000 року № 865, яким визначався механізм перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону 3723. Враховуючи те, що Закон № 889 не передбачає проведення перерахунку пенсій, в тому числі призначених згідно із Законом № 3723, постановою № 1013 скасовано пункт 4 постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2000 року № 865, підстави для проведення перерахунку у зв'язку з підвищенням посадових окладів відсутні.

Вислухавши пояснення позивача, представника відповідача, дослідивши письмові докази по справі, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з таких мотивів.

Завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії).

Судом встановлено, що ОСОБА_1 отримує пенсію згідно Закону України «Про державну службу» з 03 серпня 2004 року, що підтверджується пенсійним посвідченням № НОМЕР_1 серії НОМЕР_2, виданим 23 лютого 2006 року та довідкою управління Пенсійного фонду України у Чортківському районі Тернопільської області № 3364/10 від 17.10.2016 року.

Згідно довідки Чортківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Тернопільській області за № 3071/1916-05-032 від 28.11.2016 року, виданої ОСОБА_1, він працював на посаді першого заступника начальника Чортківської районної державної податкової інспекції, і з складових заробітної плати за цією посадою йому призначено пенсію державного службовця. Станом на 28.11.2016 року складові заробітної плати становлять: посадовий оклад - 4583, 00 грн.; надбавка за спеціальне звання (радник податкової служби ІІІ-го рангу) - 500, 00 грн., надбавка за вислугу років (45% від посадового окладу) - 2062, 35 грн. Всього: 7145, 35 грн.

Листом № 5141/02 від 06.12.2016 року відповідач відмовив ОСОБА_1 в здійсненні перерахунку пенсії, мотивуючи своє рішення тим, що з 01.06.2015 року відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення», скасовано норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії призначалися, в тому числі відповідно до Закону України «Про державну службу», у зв'язку з чим з 1 червня 2015 року пенсії в порядку та на умовах, визначених вищевказаним Законом, не призначаються, раніше призначені пенсії не перераховуються.

ОСОБА_1 пенсія за віком призначена 03.08.2004 року, з цього часу між ним та відповідачем виникли відносини щодо пенсійного забезпечення. На час призначення пенсії питання пенсійного забезпечення державних службовців було урегульовано, зокрема, положеннями ст. 37 Закону України «Про державну службу» (в редакції від 16.12.1993), частина друга якої в редакції станом на серпень 2004 року передбачала наступне: на одержання пенсії державних службовців мають право особи, які досягли встановленого законодавством пенсійного віку за наявності страхового стажу для чоловіків - не менше 25 років, у тому числі зі стажем роботи на посадах державних службовців не менше 10 років, та які на час досягнення пенсійного віку працювали на посадах державних службовців а також особи, які мають не менше 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення пенсійного віку.

Відповідно до ч. 2 ст. 37 Закону України «Про державну службу» пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 80 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі. За кожний повний рік роботи понад 10 років на державній службі пенсія збільшується на один відсоток заробітку, але не більше 90 відсотків заробітної плати, без обмеження граничного розміру пенсії.

Відповідно до ст. 37-1 Закону України «Про державну службу» (в редакції чинній на час призначення позивачу пенсії державного службовця), у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв'язку з набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом, відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій. Перерахунок пенсій здійснюється, виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на обов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.

Згідно п. 4 постанови Кабінету Міністрів України № 865 від 31.05. 2000 року «Про деякі питання вдосконалення призначення розмірів заробітку для обчислення пенсії» ( в редакції чинній на час призначення позивачу пенсії державного службовця), у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям відповідно до рішень КМ України після набрання чинності Законом України № 432-ІV від 16 січня 2003 року «Про внесення змін до Закону України «Про державну службу», заробітна плата для перерахунку пенсії пенсіонерам, яким пенсія призначена з дня набрання чинності Закону України «Про державну службу» визначається в такому порядку: 1) пенсіонерам, які на момент перерахунку пенсії продовжують працювати на посаді, з якої призначено пенсію - на підставі поданої довідки про одержувану заробітну плату на момент перерахунку; 2) іншим пенсіонерам - на підставі документів, поданих на час перерахунку, виходячи із сум заробітної плати, яку одержує працюючий державний службовець на відповідній посаді, з якої призначено (перераховано) пенсію, на момент виникнення права на перерахунок. Виходячи із змісту зазначених нормативно-правових актів, перерахунок пенсії здійснюється пенсіонерам, яким пенсія призначена після набрання чинності Законом України «Про державну службу» від 16 січня 2003 року, виходячи із сум заробітної плати, яка визначається на підставі документів, поданих на час перерахунку та яку одержує працюючий державний службовець на відповідній посаді, з якої призначено (перераховано) пенсію, на момент виникнення права на перерахунок. При цьому, вищезазначений перерахунок проводиться з місяця підвищення розміру заробітної плати працюючого державного службовця на підставі поданої заяви та довідок.

Отже, при розгляді заяви ОСОБА_1 щодо перерахунку пенсії, відповідачеві необхідно було врахувати те, що законодавчі зміни до ст. 37-1 Закону України «Про державну службу»(в редакції від 16.12.1993 року) щодо розміру пенсії у відсотках до середньомісячного заробітку стосуються порядку призначення пенсії державним службовцям у разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії.

Пунктом 5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» № 213 від 02.03.2015 року визначено, що у разі неприйняття до 1 червня 2015 року закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах, з 1 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії (щомісячне довічне грошове утримання) призначаються відповідно до деяких законів, у тому числі до Закону України «Про державну службу».

Однак, слід зазначити, що ці обмеження не стосуються пенсіонерів, які до 02.03.2015 року вже отримували пенсії і мали гарантоване право на їх перерахунок з наступних підстав.

Відповідно до ст. 8 Конституції України в країні діє принцип верховенства права. Конституція України має найвищу юридичну силу та має пріоритет над іншими нормативно - правовими актами. Закони та інші нормативно - правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй.

Норми Конституції України є нормами прямої дії. Звернення до суду для захисту конституційних прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантується.

У статті 46 Конституції України закріплено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створення мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

У частині першій ст. 58 Конституції України закріплено, що закони та інші нормативно - правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

Пунктом 5 рішення Конституційного Суду України № 1-зп від 13 травня 1997 року та пунктом 2 рішення Конституційного Суду України № 1-рп/99 від 09 лютого 1999 року встановлено, що стаття 58 Конституції України закріплює один з найважливіших загальновизнаних принципів сучасного права - закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі. Це означає, що вони поширюють свою дію тільки на ті відносини, які виникли після набуття законами чи іншими нормативно - правовими актами чинності. Закріплення названого принципу на конституційному рівні є гарантією стабільності суспільних відносин, у тому числі відносин між державою і громадянами, породжуючи у громадян впевненість у тому, що їхнє існуюче становище не буде погіршене прийняттям більш пізнього закону чи іншого нормативно-правового акта. Принцип незворотності дії в часі поширюється також на Конституцію, яка є Основним Законом держави (Преамбула Конституції України). Виняток з цього принципу допускається лише у випадках, коли закони та інші нормативно-правові акти пом'якшують або скасовують відповідальність особи (частина перша статті 58 Конституції України).

Згідно з вимогами ст. 64 Конституції України, конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених Конституцією України.

Відповідно до статті 22 Конституції України, закріплені нею права і свободи не є вичерпними, гарантуються і не можуть бути скасовані, при прийнятті нових законів або внесення змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Конституційний Суд України неодноразово розглядав питання, пов'язані з реалізацією права на соціальний захист та неприпустимість обмеження конституційного права громадян на достатній життєвий рівень і сформулював правову позицію, згідно з якою Конституція України та закони України виокремлюють певні категорії громадян України, що потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави. До них, зокрема, належать громадяни, яким пенсія призначена за спеціальними законами (в тому числі і Законом України «Про державну службу»).

Відповідно до статей 22, 64 Конституції України, право на пенсійне забезпечення відповідних категорій громадян, встановлене законами України (в тому числі і Законом України «Про державну службу») є таким, що не підлягає звуженню та обмеженню.

Рішенням Європейського суду з прав людини у справі «Петриченко проти України» від 12 липня 2016 року визнано порушення пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод у зв'язку з тим, що у цій справі національні суди не розглянули доводи заявника з прямим посиланням на статті Конституції України (лист Вищого адміністративного суду України №1875/10-14/16 від 17 серпня 2016 року). Тому, при вирішенні даного спору, суд керується в першу чергу нормами Конституції України, які мають найвищу юридичну силу та в силу яких до правовідносин, які виникли при дії одних законів, та продовжують існувати, не можуть застосовуватися пізніше прийняті закони, які погіршують становище позивача з приводу належного пенсійного забезпечення, в порівняні з тим, яке існувало при виході його на пенсію.

Отже, позивач набув за Законом України «Про державну службу» від 16 грудня 1993 року право на перерахунок пенсії в разі підвищення розміру заробітної плати державним службовцям, та на даний час повинні застосовуватися вимоги ст. 37-1 Закону України «Про державну службу» в редакції, що була чинна на момент призначення пенсії позивачу та ст. 42 Закону України «Про обов'язкове державне пенсійне страхування». Право позивача на перерахунок пенсії є безперечним і забезпечення цього права становить суть взятих на себе державою зобов'язань.

Так, держава взяла на себе обов'язок забезпечити не лише нарахування, але й перерахунок пенсії державних службовців, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за перерахунком.

Відповідно до ч. 1 ст. 58 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», Пенсійний фонд України і його територіальні підрозділи здійснюють керівництво та управління солідарною системою, проводять збір, акумуляцію та облік страхових внесків, призначають пенсії, підготовляють документи для їх виплат та виконують інші управлінські функції. Вони по суті є органами державної виконавчої влади і суб'єктами владних повноважень, а тому, керуючись вимогами ст. 19 Конституції України, зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Позивачу була призначена пенсія за віком як державному службовцю відповідно до Закону України «Про державну службу» в редакції, яка діяла на час призначення пенсії. Отже, новий порядок перерахунку пенсій державних службовців не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія була призначена до набрання чинності новими законодавчими актами після призначення їм пенсії, у тому числі і на позивача.

Крім того, пунктом 5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02 березня 2015 року передбачено, що з 01 червня 2015 скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії (щомісячне довічне грошове утримання) призначаються відповідно до законів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів», «Про статус народного депутата України», «Про Кабінет міністрів України», «Про судову експертизу», «Про національний банк України», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про дипломатичну службу», Податкового та Митного кодексів України, Положення про помічника консультанта народного депутата України.

Передбачена дефініція у п. 5 Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 року щодо скасування з 01 червня 2015 року норм пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії (щомісячне довічне грошове утримання) призначаються відповідно до спеціальних законів, у тому числі «Про державну службу», свідчить про те, що з 01 червня 2015 року не здійснюється призначення пенсії відповідно до спеціального законодавства.

Аналізуючи вказані норми закону та виходячи з принципу незворотності дії законів у часі, викладені положення п. 5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення», стосуються порядку призначення пенсії державним службовцям у разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії, оскільки процедури призначення та перерахунку пенсії різні за змістом і механізмом їх проведення. Тому, скасування порядку нарахування пенсії за спеціальним законом з 01 червня 2015 року та подальше призначення таких пенсій на загальних підставах, не впливає на можливість проведення перерахунку пенсії, призначеної раніше, у відповідності до діючих на час її призначення норм Закону України «Про державну службу».

Питання про застосування цього закону у часі регулюється згідно зі ст.ст. 21 та 22 Конституції України, які гарантують людині, що її права і свободи, будучи невідчужуваними та непорушними, не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесення змін до чинних законів, ці закони, зміни до законів, не розповсюджуються на вже існуючі права і свободи людини, якщо вони звужують зміст та обсяг цих прав і свобод. Тому, зазначена норма не може застосовуватися на раніше призначені пенсії під час їх перерахунку.

При перерахунку пенсії ОСОБА_1, як державному службовцю, має застосовуватися норма, що визначає розмір пенсії у відсотках та порядок її перерахування, яка діяла на момент призначення пенсії.

З урахуванням викладеного, відповідач був зобов'язаний провести перерахунок пенсії на підставі заяви, поданої ОСОБА_1, документів пенсійної справи, довідки Чортківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Тернопільській області № 3071/1916-05-032 від 28.11.2016 року про заробітну плату, ст. 37-1 Закону України «Про державну службу» (зі змінами, внесеними згідно із законом України від 05.10.1995 року, у редакції Закону України від 12.07.2001 року, що діяла станом на грудень 2010 року) з розрахунку 85 % від заробітної плати, з 01 грудня 2016 року і з врахуванням підвищення її розміру.

Тому, суд вважає неправомірними дії управління Пенсійного фонду України в Чортківському районі щодо відмови в перерахунку пенсії державного службовця, а вимоги ОСОБА_1 щодо здійснення перерахунку його пенсії є обґрунтованими, тому вказані позовні вимоги підлягають задоволенню, починаючи з 01 грудня 2016 року.

Згідно вимог ч. 1 ст. 94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа. Тому на користь ОСОБА_1 підлягають стягненню документально підтверджені витрати по сплаті судового збору в розмірі 551,20 гривень.

Керуючись ст. ст. 8, 19, 22, 46, 58, 64 Конституції України, ст. 37-1 Закону України «Про державну службу» (зі змінами, внесеними згідно із Законом України від 05.10.1995 року №358/95-ВР, у редакції Закону України від 12.07.2001 №2663-111) , ст. ст. 10, 11, 69, 71, 86, 159-163 Кодексу України, суд -

П О С Т А Н О В И В:

Позов задовольнити.

Визнати дії управління Пенсійного фонду України у Чортківському районі Тернопільської області. які полягають у відмові ОСОБА_1 у здійсненні перерахунку пенсії з розрахунку 85% від суми заробітної плати, виходячи з її розміру на даний час, неправомірними.

Зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Чортківському районі Тернопільської області здійснити з 01 грудня 2016 року перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1, як державному службовцю з розрахунку 85 % від суми заробітної плати, виходячи з її розміру, зазначеного у довідці про заробітну плату, що подається для перерахунку непрацюючим державним службовцям № 3071/1916-05-032 від 28.11.2016 року, виданої Чортківською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Тернопільській області та провести відповідні виплати з урахуванням вже виплаченої суми пенсії.

Стягнути з управління Пенсійного фонду України в Чортківському районі Тернопільської області (м. Чортків, вул. Шевченка, 34, Тернопільської області, 48500) за рахунок коштів Державного бюджету України бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень на користь ОСОБА_1, жителя АДРЕСА_1. - 551 (п'ятсот п'ятдесят одну) гривню 20 копійок сплаченого ним судового збору.

Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Чортківський районний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання її копії.

Суддя: (підпис)

Копія вірна

Постанова набрала законної сили « » року

Оригінал постанови знаходиться в матеріалах справи № 608/2050/16-а

Суддя: Н. З. Коломієць

Копію постанови видано " " р.

Секретар: