Провадження № 2-а/742/202/16
Єдиний унікальний № 742/3316/16-а
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 грудня 2016 рокуПрилуцький міськрайонний суд Чернігівської області в складі
Головуючого - судді Бездідька В.М.,
при секретарі Карпенко В.О. ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Прилуки адміністративний позов ОСОБА_1 до голови ліквідаційної комісії Управління Міністерства Внутрішніх Справ України в Чернігівській області про зобов"язання вчинити певні дії,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до голови ліквідаційної комісії УМВС України в Чернігівській області про зобов'язання вчинити певні дії, а саме видати йому довідку про розмір грошового забезпечення для перерахування пенсії з урахуванням вимог ЗУ «Про Національну поліцію», постанови КМУ № 988 від 11.11.2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», ч. 16 ст. 43, ст. 63 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», ст.ст. 19, 22, 58, 64 Конституції України, та направити матеріали для перерахунку пенсії до Пенсійного фонду України в Чернігівській області. Обгрунтовує заявлені вимоги тим, що він перебуває на обліку у Головному УПФ України в Чернігівській області і отримує пенсію відповідно до ЗУ «Про міліцію» та ст.ст. 12,13 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» з 01.07.2013 року. Пенсія була обчислена в розмірі 76 % грошового забезпечення та заробітної плати за посадою начальника сектору охорони громадського порядку УМВС України в Чернігівській області, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. 07.06.2016 року він звернувся з заявою до Головного управління Національної поліції України в Чернігівській області про надання довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, але отримав відмову у видачі довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії з посиланням, що будь-якого рішення Кабінету Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та премій для осіб рядового та начальницького складу органів внутрішніх справ чи для поліцейських не приймалося. Такі дії відповідача вважає неправомірними, тому і звернувся з даним позовом до суду.
У судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги та просив суд задовольнити їх в повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, однак надіслав письмове заперечення проти позову в якому просив суд відмовити в позові ОСОБА_1 в повному обсязі .
Заслухавши пояснення позивача, проаналізувавши наявні у справі докази, суд приходить до наступного висновку про необхідність задоволення позову з наступних підстав:
Згідно з повідомлення, виданого Головним УПФ України в Чернігівській області від 07.09.2016 року № 1155/03/ч-12, ОСОБА_1 перебуває на обліку в головному управлінні Пенсійного фонду України в Чернігівській області та отримує пенсію за вислугу років з 01.07.2013 року. Пенсія виплачується згідно з чинним законодавством (а.с.8).
Головним управлінням Національної поліції в Чернігівській області відмовлено ОСОБА_1 у видачі довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, що підтверджується листом від 09.09.2016 року № 24/ч-366 (а.с.19-21).
29 грудня 2015 року набув чинності ЗУ «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900-VIII від 23 грудня 2015 року. Цим Законом внесені доповнення до ст. 63 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», а саме ст. 63 доповнено новою частиною такого змісту: «Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством». Зазначеною статтею встановлено, що усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій. Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови КМУ від 17 липня 1992 року № 393». Пунктом 1 Порядку передбачено, що перерахунок раніше призначених відповідно до ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсій проводиться у разі прийняття рішення КМУ про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством. КМУ прийнято постанову № 988 від 11 листопада 2015 року « Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», якою встановлено високі розміри грошового забезпечення працівникам поліції за посадові оклади і спеціальні звання. Вони значно перевищують посадові оклади і плату за спеціальні звання колишніх працівників органів внутрішніх справ. Відповідно до абзацу 2 розділу ХІ Прикінцеві та перехідні положення ЗУ «Про Національну поліцію» за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.
Таким чином відмова відповідача в наданні позивачу довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії порушує його права передбачені чинним законодавством.
Вирішуючи питання про судові витрати, суд виходить з приписів ст. 94 КАС України, які відповідно, підлягають стягненню за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі.
Тому, виходячи з вимог ч. 2 ст. 11 КАС України, з метою повного захисту прав та інтересів позивача, суд вважає за необхідне стягнути за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі на користь позивача 551 грн. 20 коп. в рахунок повернення сплаченого судового збору.
Тому, на підставі наведеного, керуючись ст.ст.122,158-163,167 КАС України,-
П О С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до голови ліквідаційної комісії Управління Міністерства Внутрішніх Справ України в Чернігівській області про зобов"язання вчинити певні дії - задовольнити.
Визнати неправомірними дії голови ліквідаційної комісії Управління Міністерства Внутрішніх Справ України в Чернігівській області щодо відмови ОСОБА_1 у видачі довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії з урахуванням вимог згідно Закону України «Про Національну поліцію», Постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної Поліції», ч.16 ст.43, ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», ст.ст. 19, 22, 58, 64 Конституції України.
Зобов'язати голову ліквідаційної комісії Управління Міністерства Внутрішніх Справ України в Чернігівській області видати ОСОБА_1 довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії з урахуванням вимог згідно Закону України «Про Національну Поліцію», Постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної Поліції», ч.16 ст.43, ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», ст.ст. 19, 22, 58, 64 Конституції України, та направити матеріали до Пенсійного фонду України в Чернігівській області.
Стягнути з ліквідаційної комісії Управління Міністерства Внутрішніх Справ України в Чернігівській області за рахунок їх бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 судові витрати у розмірі 551 грн. 20 коп.
Постанова суду може бути оскаржена в Київському апеляційному адміністративному суді шляхом подання протягом десяти днів апеляційної скарги з дня її проголошення через Прилуцький міськрайонний суд, з одночасним надісланням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст.160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя В.М. Бездідько