Ухвала суду № 63808824, 27.12.2016, Касаційний адміністративний суд Верховного Суду (до 15.12.2027 - Вищий адміністративний суд України)

Дата ухвалення
27.12.2016
Номер справи
697/1845/16-а
Номер документу
63808824
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

27 грудня 2016 року м. Київ К/800/36096/16

Суддя Вищого адміністративного суду України Швед Е.Ю., перевіривши касаційну скаргу ОСОБА_1

на постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 06 грудня 2016 року

у справі № 697/1845/16-а

за позовом ОСОБА_1

до Управління пенсійного фонду України в м. Каневі та Канівському районі Черкаської області

про визнання неправомірними дій, зобов`язання вчинити дії,

в с т а н о в и в:

Позивач звернувся до суду з позовом до Канівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області, в якому просив визнати дії відповідача щодо відмови в проведенні перерахунку пенсії державного службовця протиправними та зобов'язання відповідача здійснити йому перерахунок пенсії, згідно з ст. 37-1 Закону України «Про державну службу» в редакції, що діяла на час призначення, та виплати пенсію державного службовця, призначеної в розмірі 90% заробітної плати державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, у зв'язку з підвищенням з 01 грудня 2015 року заробітної плати працюючим державним службовцям.

Постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 06 грудня 2016 року скасував постанову Канівського міськрайонного суду Черкаської області від 30 вересня 2016 року та прийното нове рішення, яким у задоволені позову відмовлено.

До Вищого адміністративного суду України надійшла касаційна скарга ОСОБА_1, в якій позивач, посилаючись на порушення судом апеляційної інстанції норм матеріального та процесуального права, просить оскаржуване рішення суду апеляційної інстанції скасувати, залишити в силі рішення суду першої інстанції.

Як вбачається з оскаржуваного рішення суду апеляційної інстанції, з 18 жовтня 2010 року позивач отримує пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» в розмірі 90 % від суми заробітної плати.

20 липня 2016 року позивач звернувся із заявою про перерахунок пенсії у зв'язку з підвищенням розміру заробітної плати та посадового окладу державним службовцям з 01 грудня 2015 року.

Відповідач листом від 25 липня 2016 року № 207/П-10 відмовив у перерахунку пенсії, посилаючись на те, що з 01 червня 2015 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України».

Відмовляючи в задоволені позову, суд апеляційної інстанції виходив з того, що ст. 37-1 Закону України «Про державну службу» (далі - Закон № 3723-ХІІ) у редакції, чинній на час призначення пенсії позивачу, передбачалось, що у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв'язку із набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій.

Законом України від 28 грудня 2014 року № 76-VIII «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України», який набрав чинності 01 січня 2015 року, внесено зміни до ст. 37-1 Закону України «Про державну службу» і викладено у такій редакції: «Умови та порядок перерахунку призначених пенсій державним службовцям визначаються Кабінетом Міністрів України».

Постановою Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2015 № 1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів», яка діє з 15 грудня 2015 року, внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 31 травня 2000 року № 865, а саме: виключено п. 4 щодо визначення умов перерахунку пенсії пенсіонерам, яким пенсія призначена з дня набрання чинності Законом України «Про державну службу».

Слід зазначити, що постановою Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2015 року № 1013 регламентовано лише питання щодо упорядкування структури заробітної плати та її індексації працюючим державним службовцям і не передбачено ані можливості, ані механізму перерахунку пенсії державного службовця у зв'язку зі зміною розміру заробітної плати.

Суд апеляційної інстанції дійшов правильного та обгрунтованого висновку про те, що з 15 грудня 2015 року діючим законодавством України не визначено суб'єктивного права, як і не передбачено підстав, порядку реалізації, а також обов'язку органів Пенсійного фонду України щодо перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про державну службу». Враховуючи, що на час звернення позивача із заявою про перерахунок пенсії, Кабінетом Міністрів України відповідний нормативно-правовий акт не прийнято, то відповідачем обгрутновано прийнято рішення про відмову у здійснені такого перерахунку.

Доводи касаційної скарги висновку суду апеляційної інстанції не спростовують.

Відповідно до п. 5 ч. 5 ст. 214 КАС України суддя-доповідач відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі, якщо касаційна скарга є необґрунтованою і викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи.

За змістом вказаної норми касаційна скарга повинна містити посилання на помилкове та/або неправильне застосування норм матеріального права при вирішенні справи, порушення судами норм процесуального права (у разі оскарження судового рішення по суті - пояснення щодо того, яким чином такі порушення вплинули на правильність вирішення справи).

Оскільки доводи скаржника не спростовують висновку суду апеляційної інстанції та не викликають необхідності перевірки матеріалів справи у зв'язку з ненаведенням підстав, які б дозволили вважати, що суд апеляційної інстанції неправильно застосували норми матеріального або процесуального права, ця касаційна скарга є необґрунтованою.

Керуючись статтями 211, 213, 214 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

у х в а л и в:

Відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою ОСОБА_1 на постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 06 грудня 2016 року у справі № 697/1845/16-а .

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Е.Ю. Швед