Ухвала суду № 63808148, 21.12.2016, Житомирський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.12.2016
Номер справи
565/925/16-а
Номер документу
63808148
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

__________

10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua

Головуючий у 1-й інстанції: Ковтунович М.І.

Суддя-доповідач:Зарудяна Л.О.

УХВАЛА

іменем України

"21" грудня 2016 р. Справа № 565/925/16-а

Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді Зарудяної Л.О.

суддів: Іваненко Т.В.

Кузьменко Л.В.,

розглянувши в письмовому провадженні апеляційну скаргу ОСОБА_3 на постанову Кузнецовського міського суду Рівненської області від "15" вересня 2016 р. у справі за позовом ОСОБА_3 до Володимирецького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Рівненської області про зобов'язання здійснити перерахунок пенсії ,

ВСТАНОВИВ:

Кузнецовський міський суд Рівненської області постановою від 15.09.2016 р. відмовив повністю в задоволенні позовних вимог ОСОБА_3 до Володимирецького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Рівненської області про зобов'язання здійснити перерахунок пенсії.

Не погоджуючись з прийнятою постановою, позивач звернулась з апеляційною скаргою, в якій просить постанову скасувати та прийняти нову постанову про задоволення позову. В апеляційній скарзі, зокрема вказує, що Постанвою КМ України від 09.12.2015 № 1013 "Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів" до Постанови № 865 внесено зміни, які застосовуються з 01.12.2015, а саме: виключено пункт 4, та пункт 5 викладено в новій редакції: "Форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням з Міністерством соціальної політики"; вказує, що на час її звернення до суду, всупереч ст.37-1 Закону України "Про Державну службу", Кабінетом Міністрів України не визначено порядку перерахунку призначених пенсії державним службовцям.

Відповідно до ст. 197 КАС України суд апеляційної інстанції розглянув справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Дослідивши матеріали справи, обговоривши доводи апеляційної скарги, судова колегія вважає, що скарга не належить до задоволення, враховуючи таке.

Матеріали справи свідчать, що ОСОБА_3 звернулась позовом до Володимирецького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Рівненської області (далі - УПФ) про зобов'язання з 01.12.2015 р. здійснити перерахунок пенсії в розмірі 90 відсотків від суми заробітної плати у грудні 2015 року по відповідній посаді, з якої позивачу призначено пенсію, за довідкою визначеного зразка для непрацюючих державних службовців, та виплачувати таку пенсію надалі.

Позовні вимоги обгрунтовані тим, що з 07.12.2007 р. ОСОБА_3 перебуває на обліку в УПФ та отримує пенсію державного службовця, відповідно до ст.37 Закону України «Про Державну службу», обчислену в розмірі 83 відсотки від середньомісячної заробітної плати.

У лютому 2008 р. позивачу було перераховано пенсію у зв'язку з підвищенням окладів.

29.09.2015 р. ОСОБА_3 звільнена з посади державного службовця і на момент її звільнення стаж роботи складав 21 рік.

27.05.2016р. позивач звернулася до УПФ із письмовою заявою про перерахунок пенсії, як державному службовцю, з 01.12.2015 р. у зв'язку з підвищенням посадових окладів працюючим державним службовцям, відповідно до постанови КМ України від 09.12.2015 р. №1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів», та додаванням набутого після призначення пенсії стажу.

Листом від 10.06.2016 р. УПФ відмовило у перерахунку пенсії ОСОБА_3, посилаючись на те, що з 01.06.2015 р. у зв'язку із скасуванням норм щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії призначалися, в тому числі й відповідно до Закону України «Про Державну службу», раніше призначені пенсії не перераховуються.

В ході розгляду справи суд першої інстанції встановив, що позивачу з 07.12.2007 р. призначена пенсія за віком, відповідно до норм Закону України «Про Державну службу».

Згідно з копією трудової книжки ОСОБА_3 29.05.2015р. звільнена з посади начальника Управління Пенсійного фонду України в м.Кузнецовськ.

Порівнюючи дані, зазначені в копії довідки (для державних службовців, які працюють на посадах, котрих призначено (перераховано) пенсію) про заробітну плату ОСОБА_3 за лютий 2008 р. та відомості, зазначені в листі УПФ від 10.06.2016 р. вбачається, що станом на 1 грудня 2015р. за посадою начальника управління ПФ України в м.Кузнецовськ збільшився розмір окладу із 1450 грн. до 1825 грн. Копією листа УПФ від 15.07.2016р. стверджено, що станом на день звільнення позивача із посади - 29.05.2015р., - надбавка за ранг становила 90 грн., надбавка за вислугу років - 462 грн. (30%), стаж державної служби склав 21 рік 1 місяць 13 днів.

27.05.2016 р. позивач звернулася до відповідача із заявою про перерахунок пенсії, як державному службовцю, з 01.12.2015 р. у зв'язку з підвищенням посадових окладів державним службовцям та врахуванням при перерахунку стажу державної служби, набутого після первинного призначення пенсії.

Листом від 10.06.2016 р. УПФ повідомило позивача, що пенсії, раніше призначені відповідно до Закону України «Про державну службу», не перераховуються.

Відмовляючи у задоволенні позовних вимог, суд першої інстанції виходив з наступного.

Згідно із ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

Відповідно до п. 6 ст. 92 Конституції України основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно Законами України.

Відповідно до ст.37-1 Закону України "Про державну службу" № 3723-ХІІ (в редакції від 01.05.2016 р.) умови та порядок перерахунку призначених пенсій державним службовцям визначаються Кабінетом Міністрів України.

Слід зазначити, що з 01.05.2016р. набрав чинності Закон України «Про Державну службу» (далі - Закон № 889-VIII). Нормою підпункту 1 пункту 2 Розділу ХІ Прикінцеві та перехідні положення Закону № 889-VIII визнано таким, що втратив чинність Закон України "Про Державну службу" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 52, ст. 490 із наступними змінами), крім статті 37, що застосовується до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 цього розділу.

Отже, норма ст.37-1 Закону України «Про Державну службу» ( в редакції Закону № 76-VIII від 28.12.2014 р.) на час звернення позивача із заявою про перерахунок пенсії (27.05.2016 р.) не мала чинності.

Крім того, положеннями пунктів 4, 5 Постанови КМ України від 31.05.2000 р. №865 передбачалася можливість перерахунку пенсії в тому числі пенсіонерам, які припинили працювати - на підставі документів, поданих на час перерахунку, виходячи із сум заробітної плати, яку одержує працюючий державний службовець на відповідній посаді, з якої призначено (перераховано) пенсію, на момент виникнення права на перерахунок.

Однак, Постановою КМ України від 09.12.2015р. №1013 (згідно із якою відбулося підвищення окладів державного службовця, що пов'язане із предметом даного спору) одночасно внесено зміни до постанови КМ України від 31.05.2000 р. №865 і виключено п.4 та викладено в новій редакції п.5 зазначеної постанови.

Таким чином, місцевий суд правильно вказав, що одночасно із підвищенням окладів державного службовця, що могло б бути підставою для перерахунку пенсії позивачу, уповноваженим органом - Кабінетом Міністрів України скасовано (виключено) норми, що передбачали право на перерахунок пенсії пенсіонеру, якому пенсію було призначено на підставі Закону України «Про державну службу».

Враховуючи викладене, колегія суддів погоджується з місцевим судом, що у пенсійного органу відсутні правові підстави для перерахунку пенсії в розмірі 90 відсотків від суми заробітної плати у грудні 2015 року по відповідній посаді, з якої позивачу призначено пенсію, за довідкою визначеного зразка для непрацюючих державних службовців.

Постанова суду першої інстанції прийнята з дотриманням норм матеріального та процесуального права та з"ясуванням всіх обставин справи, а тому підстави для її скасування відсутні. Доводи апеляційної скарги спростовуються викладеним вище.

Керуючись ст.ст. 195, 197, 198, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_3 залишити без задоволення, постанову Кузнецовського міського суду Рівненської області від "15" вересня 2016 р. без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя Л.О. Зарудяна

судді: Т.В. Іваненко

Л.В. Кузьменко

Роздруковано та надіслано:р.л.п.

1- в справу:

2 - позивачу: ОСОБА_3 АДРЕСА_1,34400

3- відповідачу: Володимирецьке об'єднане управління Пенсійного фонду України Рівненської області вул.Соборна,28,смт.Володимирець,Рівненська область,34300

- ,