Постанова № 63807023, 29.11.2016, Тернопільський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.11.2016
Номер справи
819/1136/16
Номер документу
63807023
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 819/1136/16

29 листопада 2016 р.м.Тернопіль

Тернопільський окружний адміністративний суд в складі:

Головуючого судді : Шульгача М.П.,

при секретарі: Музиці О. М.,

за участю:

позивача: ОСОБА_1,

представника позивача: ОСОБА_2,

представника відповідача ОСОБА_3 управління Національної поліції в Тернопільській області: ОСОБА_4,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 управління Національної поліції в Тернопільській області, Атестаційна комісія № 11 ОСОБА_3 управління Національної поліції в Тернопільській області про визнання протиправним та скасування рішення атестаційної комісії, скасування наказу, поновлення на посаді і стягнення середньомісячного заробітку за вимушений прогул, суд,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до ОСОБА_3 управління Національної поліції в Тернопільській області, Атестаційної комісії №11 ОСОБА_3 управління Національної поліції в Тернопільській області про визнання протиправним та скасування рішення атестаційної комісії, скасування наказу, поновлення на посаді і стягнення середньомісячного заробітку за вимушений прогул,.

В судовому засіданні позивач та його представник позовні вимоги підтримали та пояснили, що рішення атестаційної комісії №11 ГУНП в Тернопільській області від 08.09.2016 року щодо невідповідності ОСОБА_1 займаній посаді та звільнення зі служби в поліції через службову невідповідність яке викладене в протоколі ОП№15.00033779.0076434 від 08.09.2016 є незаконним, безпідставним та таким, що підлягає до скасування з огляду на наступне:

Статтею 57 Закону України «Про національну поліції» визначено критерії відповідно до яких проводиться атестування, згідно даних критеріїв позивач вважає, що рішення про проведення атестації відносно нього є безпідставним оскільки він не підпадає під критерії визначені ст. 57 Закону України «Про національну поліцію».

Просить врахувати, що в атестаційному листі міститься висновок прямого керівника, згідно якого ОСОБА_1 займаній посаді відповідає, висновок атестаційної комісії про те, що він займаній посаді не відповідає та підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність є необґрунтованим та не підтверджений жодними доказами, а тому рішення атестаційної комісії є незаконним і підлягає скасуванню. Крім того підлягає скасуванню наказ про його звільнення, поновлення його на роботі та стягнення середньомісячної зарплати за вимушений прогул.

Просять позов задовольнити.

В судовому засіданні представник ОСОБА_3 управління Національної поліції в Тернопільській області проти позову заперечив в повному обсязі, просить відмовити в його задоволенні.

Пояснив, що відповідно до п. 10 розділу IV Інструкції про порядок проведення атестування поліцейських, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 17.11.2015, № 1465, передбачені мінімальні бали, які за тестом на знання законодавчої бази становить 25 балів та 25 балів за тестом на загальні здібності та навички.

ОСОБА_1 самостійно погодився на проходження атестації та відповідно до результатів за тестом на загальні здібності та навички набрав - 29 бали з 60 та за тестом на знання законодавчої бази - 25 балів з 60, проте атестаційна комісія прийняла рішення про те, що займаній посаді не відповідає підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність посилаючись на те, що дуже низький рівень теоретичних знань.

Просить в позові відмовити.

Представник атестаційної комісії №1 ОСОБА_3 управління Національної поліції в Тернопільській області в судове засідання не прибула, належним чином повідомлена про дату, час та місце розгляду справи, причини неявки не повідомила.

Суд, заслухавши в судовому засіданні позивача, представника позивача, представника відповідача ГУНП в Тернопільській області, дослідивши матеріали справи, встановив наступні факти:

2 липня 2015 року Верховною радою України прийнятий Закону України «Про національну поліції», який згідно з п. 1 розділу IX Прикінцевих та перехідних положень цього Закону набрав чинності з 7 листопада 2015 року.

ОСОБА_1 у період з лютого 2008 року по 05.11.2015 року перебував на службі в органах внутрішніх справ та мав спеціальне звання «майор міліції».

Після набрання Законом України «Про національну поліцію» чинності 07.11.2015 року, на підставі п. 9 розділу IX Прикінцевих та перехідних положень цього Закону, а також заяви ОСОБА_1 про прийняття його на службу до поліції та призначення на посаду, наказом ГУНП в Тернопільській області №24 від 07.11.2015 року ОСОБА_1 було прийнято на службу до поліції та присвоєно спеціальне звання «капітан поліції».

Відповідно до пункту 9 Розділу ХІ Прикінцеві та перехідні положення Закону України «Про Національну поліцію» працівники міліції, які виявили бажання проходити службу в поліції, за умови відповідності вимогам до поліцейських, визначеним цим Законом, упродовж трьох місяців з дня опублікування цього Закону можуть бути прийняті на службу до поліції шляхом видання наказів про призначення за їх згодою чи проходження конкурсу на посади, що заміщуються поліцейськими, у будь-якому органі (закладі, установі) поліції.

За приписами п. 9 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про Національну поліцію» працівники міліції, які виявили бажання проходити службу в поліції, приймаються на службу до поліції саме за умови їх відповідності вимогам до поліцейських, визначеним цим Законом. У свою чергу, для визначення їх відповідності таким вимогам Законом України «Про Національну поліцію» передбачено інститут атестування.

Відповідно до частини третьої статті 57 Закону України Про Національну поліцію атестування проводиться атестаційними комісіями органів (закладів, установ) поліції, що створюються їх керівниками.

Наказом ГУНП в Тернопільській області №221 від 12.02.2016 "Про організацію проведення атестування поліцейських ОСОБА_3 управління національної поліції в Тернопільській області" з метою оцінки ділових, професійних, особистих якостей поліцейських, їх освітнього та кваліфікаційного рівня, на підставі глибокого та всебічного вивчення, визначення відповідності посадам, а також перспектив їхньої службової кар'єри при призначенні на вищу посаду, переміщення на нижчу, звільнення зі служби в поліції через службову невідповідність, на підставі ст.57 Закону України "Про Національну поліцію" та вимогами Інструкції про порядок проведення атестування поліцейських, затвердженої наказом Міністра внутрішніх справ України №1465 від 17.11.2015, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 18.11.2015 за №1445/27890, визначено починаючи з 15.02.2016 провести атестування поліцейських ГУНП в Тернопільській області, створити в ГУНП в Тернопільській області атестаційні комісії №1, №2, №3, №4, №5, №6, №7 (зокрема, даним наказом було зазначено, що персональний склад комісії має бути погоджений з керівництвом Національної поліції України та ним затверджений). Цим же наказом керівникам відділів поліції, структурних підрозділів ГУ НП доручено скласти списки поліцейських, які підлягають атестуванню, скласти атестаційні листи на поліцейських.

Наказом ОСОБА_3 управління національної поліції у Тернопільській області від 25.08.2016 року, № 1587 «Про організацію проведення атестування поліцейських ОСОБА_3 управління Національної поліції у Тернопільській області», затверджено персональні склади атестаційних комісії №№ 8-12.

Статтею 57 Закону України «Про Національну поліцію» визначено порядок атестування поліцейських.

Так, ч.1 ст.57 Закону України «Про Національну поліцію» передбачено, що атестування поліцейських проводиться з метою оцінки їхніх ділових, професійних, особистих якостей, освітнього та кваліфікаційного рівнів, фізичної підготовки на підставі глибокого і всебічного вивчення, визначення відповідності посадам, а також перспектив їхньої службової кар'єри.

Згідно з ч.2 ст.57 Закону України «Про Національну поліцію» атестування поліцейських проводиться:

1) при призначенні на вищу посаду, якщо заміщення цієї посади здійснюється без проведення конкурсу;

2) для вирішення питання про переміщення на нижчу посаду через службову невідповідність;

3) для вирішення питання про звільнення зі служби в поліції через службову невідповідність.

Наказом Міністра внутрішніх справ України від 17.11.2015 № 1465 затверджено Інструкцію про порядок проведення атестування поліцейських, зареєстровану в Міністерстві юстиції України 18.11.2015 за № 1445/27890 (далі - Інструкція № 1465) яка визначає порядок проведення та критерії оцінки осіб, що проходять атестування.

Пунктом 10 розділу IV Інструкції № 1465 передбачено, що з метою визначення теоретичної та практичної підготовленості, компетентності, здатності якісно та ефективно реалізовувати на службі свої потенційні можливості атестаційна комісія проводить тестування поліцейського, який проходить атестування. За результатами проведеного тестування атестаційна комісія встановлює мінімальний бал, що становить 25 балів за тестом на знання законодавчої бази (далі професійний тест), та 25 балів за тестом на загальні здібності та навички, який в обов'язковому порядку ураховується атестаційною комісією при прийняті рішення, визначеного пунктом 15 цього розділу.

Згідно з пунктами 20-23 розділу IV Інструкції № 1465 усі рішення атестаційної комісії оформлюються протоколом. У протоколі зазначаються дата і місце прийняття рішення, склад комісії, питання, що розглядалися, та прийняте рішення. У протоколі за результатами атестування, серед іншого, зазначається один із висновків, зазначених у пункті 15 цього розділу. Протоколи засідань атестаційної комісії підписуються головою, секретарем, присутніми на її засіданні членами комісії.

ОСОБА_1 самостійно погодився на проходження атестації та відповідно до результатів за тестом на загальні здібності та навички набрав - 29 балів з 60 та за тестом на знання законодавчої бази - 25 балів з 60, проте атестаційною комісією прийнято рішення «дуже низький рівень теоретичних знань, законодавства, відсутність мотивації», що викладене в протоколі ОП№15.00033779.0076434 від 08.09.2016 року.

Атестаційна комісія №11 ГУНП в Тернопільській області відповідно до наявних результатів прийняла рішення від 08.09.2016 року щодо невідповідності ОСОБА_1 займаній посаді та звільнення зі служби в поліції через службову невідповідність. Дане рішення викладене в протоколі ОП№15.00033779.0076434 від 08.09.2016.

Відповідно до п.5 ч.1 ст.77 Закону України «Про національну поліцію» поліцейський звільняється зі служби в поліції, а служба в поліції припиняється через службову невідповідність. Згідно з пунктом 3 частини другої статті 57 Закону для вирішення питання про звільнення зі служби в поліції через службову невідповідність проводиться атестування поліцейських. Положеннями пункту 28 розділу IV Інструкції про порядок проведення атестування поліцейських, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України №1465 від 17.11.2015, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 18.11.2015 за №1445/27890 передбачено, що керівники органів поліції, яким надано право призначення поліцейського на посаду та звільнення з посади або зі служби в поліції, зобов'язані через 15 календарних днів з дня підписання атестаційного листа з висновками, визначеними підпунктом 3 або 4 пункту 15 цього розділу, забезпечити його виконання шляхом видання відповідного наказу.

Суд, проаналізувавши вищевикладені норми права, вважає, що оскаржуваний висновок атестаційної комісії №11 ГУНП в Тернопільській області від 08.09.2016 року щодо невідповідності ОСОБА_1 займаній посаді та звільнення його зі служби в поліції через службову невідповідність, який викладений в протоколі засідання атестаційної комісії ОП№15.00033779.0076434 від 08.09.2016, відповідає вимогам діючого законодавства.

Суд не наділений повноваженнями і не може замінити атестаційну комісію в частині надання оцінки теоретичних і практичних знань ОСОБА_1 і надання висновку відповідності займаній посаді. Такими повноваженнями наділені виключно члени атестаційної комісії, а суд не може їх підміняти.

Таким чином, поскільки процедура проведення атестації не порушена, то суд приходить до висновку, що атестування позивача було проведене атестаційною комісією у відповідності до вимог законодавства та на підставі наданих повноважень, рішення від 08.09.2016 року яке викладене в протоколі засідання атестаційної комісії ОП№15.00033779.0076434 від 08.09.2016 є правомірним та таким, що відповідає чинному законодавству, а отже вимоги позивача про скасування наказу, поновлення на посаді і стягнення середньомісячного заробітку за вимушений прогул є безпідставини та задоволенню не підлягають, а тому в задоволенні позову слід відмовити.

Керуючись статтями 159-163 КАС України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні позову ОСОБА_1 до ОСОБА_3 управління Національної поліції в Тернопільській області, Атестаційна комісія № 11 ОСОБА_3 управління Національної поліції в Тернопільській області про визнання протиправним та скасування рішення атестаційної комісії, скасування наказу, поновлення на посаді і стягнення середньомісячного заробітку за вимушений прогулї відмовити.

Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд в порядку і строки, передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України та набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий суддяШульгач М.П.

копія вірна

СуддяШульгач М.П.