Ухвала суду № 63806597, 28.12.2016, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.12.2016
Номер справи
813/4559/16
Номер документу
63806597
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (0322)-61-58-10 У Х В А Л А

про повернення позовної заяви

28 грудня 2016 року№813/4559/16

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Хома О.П., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Винниківської міської ради, Виконавчого комітету Винниківської міської ради, Головного територіального управління юстиції у Львівській області, Управління Державної виконавчої служби у Львівській області про визнання протиправними дій, зобовязання вчинити дії,

в с т а н о в и в :

ОСОБА_1 26.12.2016 року звернулась до суду з позовом до Винниківської міської ради, Виконавчого комітету Винниківської міської ради, Головного територіального управління юстиції у Львівській області, Управління Державної виконавчої служби у Львівській області з наступними вимогами:

- визнати протиправними дії міського голови м. Винники ОСОБА_2 стосовно виданого розпорядження про очищення влади стосовно ОСОБА_1;

- скасувати розпорядження міського голови м. Винники ОСОБА_2, зачитаного в ЛААС 21.09.2016 року, за який ОСОБА_1 не підписалась "Про очищення влади" та звільнення з посади заступника мера з питань соціально-економічних в м. Винники;

- визнати протиправними дії міського голови виконкому Винниківської міської ради ОСОБА_2, який не виконав рішення ЄСПЛ від 17.07.2014 року, не провів розрахунок, не виплачував довготривалий термін податків з 26.04.2005 року по жовтень 2016 року, або день постановленого рішення суду, не оформив згідно закону трудову книжку, особову справу ОСОБА_1, не відновив на посаді належним чином;

- згідно статті 166 КАСУ винести окрему ухвалу суду на посадових осіб Винниківської міської ради до Міністерства України, ГПУ, Міністерства юстиції України за підробку документів;

- зобов'язати посадових осіб Винниківської міської ради провести повний розрахунок по вимушеному прогулу з 03.10.2010 року по жовтень 2016 року, або день рішення суду, виплату за відпускні кошти, сплату соціальних внесків з 26.04.2005 року по жовтень 2016 року, або день винесення судового рішення;

- зобов'язати видати належним чином оформлену трудову книжку ОСОБА_1 з повним стажем роботи посадових осіб ВМР;

- зобов'язати ВМР оформити належним чином особову справу ОСОБА_1 згідно з наказом 22.03.2016 року № 64;

- зобов'язати виконком Винниківської міської ради сплатити за моральну шкоду 100 тисяч гривень ОСОБА_1 за матеріальну шкоду згідно поданих квитанцій, за правову допомогу згідно поданих документів;

- визнати протиправними дії Головного територіального управління юстиції у Львівській області, Управління ДВС у Львівській області у звязку з невиконанням рішення ЄСПЛ від 17.07.2014 року, а також підлогом документів державних виконавців про повне виконання рішення Європейського суду з прав людини.

Відповідно до пункту 6 частини 1 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України), суддя після одержання позовної заяви зясовує, чи немає підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Згідно з даними КП ДСС ухвалою судді Львівського окружного адміністративного суду від 13.10.2016 року № 813/3473/16, залишеною без змін ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 21.12.2016 року, позовну заяву ОСОБА_1 до Винниківської ради, Виконавчого комітету Винниківської міської ради про визнання протиправними дій, зобовязання вчинити дії повернуто позивачу.

1-8 вимоги даної позовної заяви ідентичні позовним вимогам позовної заяви, повернутої ОСОБА_1 ухвалою від 13.10.2016 року у справі № 813/3473/16.

Статтею 18 КАС України встановлено предметну підсудність адміністративних справ.

Пунктом 1 частини 1 статті 18 КАС України визначено, що місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.

Як видно зі змісту позовної заяви, 1-8 позовні вимоги заявлені до Винниківської міської ради та Виконавчого комітету Винниківської міської ради.

Відповідно до статті 2 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21 травня 1997 року № 280/97-ВР місцеве самоврядування в Україні - це гарантоване державою право та реальна здатність територіальної громади - жителів села чи добровільного об'єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища, міста - самостійно або під відповідальність органів та посадових осіб місцевого самоврядування вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України. Місцеве самоврядування здійснюється територіальними громадами сіл, селищ, міст як безпосередньо, так і через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи, а також через районні та обласні ради, які представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст.

Згідно до частини 1 статті 5 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» система місцевого самоврядування включає: - територіальну громаду; - сільську, селищну, міську раду; - сільського, селищного, міського голову; - виконавчі органи сільської, селищної, міської ради; - старосту; - районні та обласні ради, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст; - органи самоорганізації населення.

Відповідно до частини 1 статті 10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.

Оскільки Винниківська міська рада та Виконавчий комітет Винниківської міської ради є субєктами місцевого самоврядування, дана адміністративна справа не підсудна окружному адміністративному суду та повинна розглядатися місцевим загальним судом як адміністративним судом, з урахуванням вимог щодо територіальної підсудності адміністративних справ, встановлених статтею 19 КАС України.

Відповідно до пункту 6 частини третьої статті 108 КАС України позовна заява повертається позивачу, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.

Беручи до уваги викладене, позовна заява ОСОБА_1 в частині 1-8 позовних вимог, які стосуються Винниківської міської ради і Виконавчого комітету Винниківської міської ради, підлягають поверненню на підставі пункту 6 частини 3 статті 108 КАС України.

Позовні вимоги про визнання протиправними дій Головного територіального управління юстиції у Львівській області, Управління ДВС у Львівській області у звязку з невиконанням рішення ЄСПЛ від 17.07.2014 року, а також підлогом документів державних виконавців про повне виконання рішення Європейського суду з прав людини є предметом оскарження у справі № 813/719/16, яка станом на дату звернення ОСОБА_1 з даним адміністративним позовом перебуває в провадженні Львівського окружного адміністративного суду та призначена до судового розгляду на 25.01.2017 року.

Відповідно до пункту 5 частини третьої статті 108 КАС України позовна заява повертається позивачу, якщо у провадженні цього або іншого адміністративного суду є справа про спір між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав.

З огляду на вказане, позовна заява ОСОБА_1 в частині позовних вимог, які стосуються оскарження дій Головного територіального управління юстиції у Львівській області, Управління ДВС у Львівській області щодо не виконання рішення ЄСПЛ від 17.07.2014 року, підлягає поверненню на підставі пункту 5 частини 3 статті 108 КАС України.

Згідно з пунктом 2 частини першої статті 7 Закону України «Про судовий збір» сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі повернення заяви або скарги.

Оскільки позивач ОСОБА_1 є інвалідом ІІ групи, судовий збір за подання даного адміністративного позову не сплачувала, тому такий поверненню не підлягає.

Керуючись ст.ст. 18, 106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

у х в а л и в:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Винниківської міської ради, Виконавчого комітету Винниківської міської ради, Головного територіального управління юстиції у Львівській області, Управління Державної виконавчої служби у Львівській області про визнання протиправними дій, зобовязання вчинити дії повернути позивачу разом з усіма доданими до неї матеріалами.

Повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом пяти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Хома О.П.