Ухвала суду № 63788600, 21.12.2016, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.12.2016
Номер справи
810/4239/16
Номер документу
63788600
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

21 грудня 2016 року № 810/4239/16

Суддя Київського окружного адміністративного суду Кушнова А.О., розглянувши позовну заяву Нгуєн Тхі Нга до Управління державної міграційної служби України в Київській області про скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

До Київського окружного адміністративного суду звернулась громадянка ОСОБА_1 Республіки В'єтнам Нгуєн Тхі Нга з позовом до Управління державної міграційної служби України в Київській області, в якому позивач просить:

- скасувати рішення №41 УДМС України в Київській області від 03.02.2016 про скасування дозволу на імміграцію в Україну громадянці ОСОБА_1 Республіки В'єтнам Нгуєн Тхі Нга, ІНФОРМАЦІЯ_1;

- зобов'язати УДМС України в Київській області повідомити Адміністрацію Державної прикордонної служби України про скасування рішення про скасування дозволу на імміграцію в Україну громадянці ОСОБА_1 Республіки В'єтнам Нгуєн Тхі Нга, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.

Наданий адміністративний позов не відповідає вимогам статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України з огляду на таке.

Відповідно до частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Частиною 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно пп. 1 п.3 ч. 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 №3674-VI (зі змінами та доповненнями) за подання фізичною особою адміністративного позову немайнового характеру встановлюється ставка судового збору - 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.

Положеннями ст. 8 Закону України Про Державний бюджет України на 2016 рік №928-VIII від 25.12.2015 установлено у 2016 році мінімальну заробітну плату: у місячному розмірі: з 1 січня - 1378 гривень, з 1 травня - 1450 гривень, з 1 грудня - 1550 гривень.

Частиною 2 ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України регламентовано, що у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про зобовязання відповідача вчинити певні дії.

В даному випадку позовні вимоги про зобовязання відповідача вчинити певні дії є похідними від вимог про визнання протиправними дій субєкта владних повноважень, тобто визнання протиправними дій є передумовою для застосування інших способів захисту порушеного права. Таким чином, якщо предметом позову є одна подія, визнання протиправними дій та зобовязання вчинити певні дії не може розглядатися як дві окремі позовні вимоги.

Така позиція виходить із Аналізу практики застосування адміністративними судами окремих положень Закону України від 8 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір» у редакції Закону України від 22 травня 2015 року № 484-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору», який, відповідно до пункту 2 постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 05.02.2016 № 2, рекомендований суддям адміністративних судів.

В абзаці 21 розділу «Порядок сплати судового збору» Аналізу практики застосування адміністративними судами окремих положень Закону України від 8 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір» зазначено наступне: «Таким чином, перевіряючи правильність сплати позивачем судового збору та визначаючи кількість вимог немайнового характеру, звернених до суду, необхідно враховувати, що вимога про визнання протиправними акта, дії чи бездіяльності як передумови для застосування інших способів захисту порушеного права (скасувати або визнати нечинним рішення чи окремі його положення, зобовязати прийняти рішення, вчинити дії чи утриматися від їх вчинення тощо) як наслідків протиправності акта, дій чи бездіяльності є однією вимогою.

Отже суд зазначає, що позивачу за подання даного адміністративного позову, в якому фактично заявлено одну позовну вимогу немайнового характеру необхідно було сплати судовий збір у розмірі 551,20 грн. (1378,00 грн. х 0,4 = 551,20 грн.).

Позивачем на підтвердження сплати судового збору за подання позову до суду до адміністративного позову додано копію квитанції №0.0.661733114.1 від 01.12.2016 на суму 551,21 грн.

Проте, суд зазначає, що копія вказаного платіжного документу не може бути взята до уваги судом в якості документу про сплату судового збору, оскільки належним доказом, який посвідчує сплату судового збору є оригінал квитанції про сплату судового збору.

Крім того, суд зазначає, що відповідно до ухвал Київського окружного адміністративного суду від 12.12.2016 у справі №810/4074/16, від 15.12.2016 у справі №810/4167/16 та від 20.12.2016 у справі №810/4240/16 копію квитанції №0.0.661733114.1 від 01.12.2016 на суму 551,21 грн. позивачем було додано до адміністративного позову Нгуєн Тхі Нга до Управління державної міграційної служби України в Київській області про скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії, з приводу чого суд зазначає таке.

Відповідно до статті 1 Закону України "Про судовий збір" судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.

Згідно з частиною 1 статті 3 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється, зокрема, за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Таким чином за подання кожного окремого позову, в разі відсутності пільг щодо сплати судового збору, необхідно сплатити судовий збір в розмірах та порядку, передбачених Законом України "Про судовий збір", а тому судовий збір, сплачений за подання конкретного адміністративного позову, не може бути використаний для підтвердження сплати судового збору за подання до суду іншого адміністративного позову, в тому числі адміністративного позову, поданого тим самим позивачем до того самого суду.

Крім того суд зазначає, що відповідно до пункту 2 частини 1 статті 7 Закону України "Про судовий збір" сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі повернення заяви або скарги, тобто законодавством встановлено чіткий порядок повернення сплаченої суми судового збору, яка в подальшому, на розсуд особи, може бути використана для сплати судового збору за подання іншого (нового) позову, в той же час використання сплаченої суми судового збору при поданні іншого позову не передбачено законодавством та є порушенням порядку сплати судового збору.

З огляду на це, квитанція №0.0.661733114.1 від 01.12.2016 на суму 551,21 грн. не може бути взята до уваги судом як доказ сплати судового збору в адміністративній справі №810/4239/16, оскільки таку квитанцію позивачем використано при пред'явленні позовів в інших адміністративних справах.

Більш того, суд зазначає, що відповідно до змісту квитанції №0.0.661733114.1 від 01.12.2016 на суму 551,21 грн., а саме в графі "призначення платежу" вбачається, що судовий збір сплачений за позовом ОСОБА_2, в той час як позивачем за даним позовом є саме Нгуєн Тхі Нга.

Таким чином, позивачу у порядку усунення недоліків позовної заяви слід надати до суду оригінал платіжного доручення (квитанції) про сплату судового збору у розмірі 551,20 грн., який слід сплатити за наступними реквізитами:

Отримувач коштів: Київський окружний адміністративний суд;

код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37955989;

Банк отримувача: ГУ ДКСУ у Київській обл. м. Київ;

код банку отримувача (МФО):821018 ;

рахунок отримувача: 31213206784001;

код класифікації доходів бюджету: 22030001.

У рядку «призначення платежу» платіжного документа платник судового збору повинен вказати слова «судовий збір за позовом», ПІБ чи назва установи, організації позивача, «Київський окружний адміністративний суд», код ЄДРПОУ суду, до якого він звертається (код ЄДРПОУ Київського окружного адміністративного суду: 35919304).

Інформація щодо реквізитів сплати судового збору за подання позовних заяв до Київського окружного адміністративного суду є загальнодоступною, оприлюднена на офіційному веб-порталі «Судова влада України» за інтернет-адресою http://adm.ko.court. gov.ua/sud1070//tax, а також розміщена на інформаційних стендах Київського окружного адміністративного суду.

Відповідно до частини 2 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.

В той же час суд зазначає, що позивачем не додано жодних доказів на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, в тому числі доказів на підтвердження дотримання встановленого законом шестимісячного строку звернення до суду, а саме доказів на підтвердження того, що позивачем отримано інформацію про скасування дозволу на імміграцію саме 20.10.2016.

Крім того, позивачем не надано до позову жодних доказів на підтвердження зареєстрованого місця перебування за адресою, що зазначена у позові: Київська область, Миронівський район, с. Козин, вул. Моргунівська 59, що є необхідним для визначення територіальної підсудності даної справи.

Частиною 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.

Згідно до положень статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов підлягає залишенню без руху з наданням 30-ти денного терміну, з моменту отримання копії даної ухвали, для усунення виявлених недоліків позовної заяви.

Керуючись статтями 106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву Нгуєн Тхі Нга до Управління державної міграційної служби України в Київській області про скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху.

2. В 30-ти денний строк з дня отримання копії даної ухвали усунути виявлені недоліки позовної заяви, а саме:

- надати до суду докази сплати судового збору у сумі 551,20 грн. за подання даного адміністративного позову (оригінал платіжного документу);

- надати докази на підтвердження всіх обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги з копіями відповідних документів для відповідача;

- докази на підтвердження зареєстрованого місця перебування позивача за адресою, що зазначена у позові: Київська область, Миронівський район, с. Козин, вул. Моргунівська 59;

- докази на підтвердження дотримання встановленого законом шестимісячного строку звернення до суду, а саме доказів на підтвердження того, що позивачем отримано інформацію про скасування дозволу на імміграцію саме 20.10.2016.

3. Після усунення недоліків позовної заяви документи до суду направляти із обов'язковою вказівкою на номер справи № 810/4239/16 та зазначенням прізвища судді, який постановив ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

4. Копію ухвали надіслати позивачу..

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Кушнова А.О.