Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
26 грудня 2016 року Справа № 805/5107/16-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Голошивець І.О., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Департаменту державної архітектурно - будівельної інспекції у Донецькій області, Маріупольської міської ради в особі Управління державного архітектурно - будівельного контролю про визнання незаконними та скасування наказів, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулась до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Департаменту державної архітектурно - будівельної інспекції у Донецькій області, Маріупольської міської ради в особі Управління державного архітектурно - будівельного контролю, в якому просить суд:
- визнати незаконним та скасувати наказ начальника управління державного архітектурно - будівельного контролю Маріупольської міської ради від 27 жовтня 2016 року № 137;
- визнати незаконним та скасувати наказ начальника управління державного архітектурно - будівельного контролю Маріупольської міської ради від 27 жовтня 2016 року № 138.
Відповідно до ч. 3 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви зясовує, чи відповідає вона вимогам, встановленим ст. 106 КАС України.
Відповідно до ч. 1 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що у позовній заяві зазначаються: найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява; ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі; зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків тощо; перелік документів та інших матеріалів, що додаються.
Частиною 4 статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що адміністративний позов може містити вимоги про: скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; виконання зупиненої чи невчиненої дії; встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
Приписами частини 1 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що відповідачем є суб'єкт владних повноважень, а у випадках, передбачених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача, суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Як вбачається з позовної заяви, відповідачами по справі визначено Департамент державної архітектурно - будівельної інспекції у Донецькій області та Маріупольську міську раду в особі Управління державного архітектурно - будівельного контролю.
Відповідно до заявлених вимог позивач просив суд визнати незаконними та скасувати накази начальника управління державного архітектурно - будівельного контролю Маріупольської міської ради від 27 жовтня 2016 року № 137 та від 27 жовтня 2016 року № 138, проте зазначає відповідачем - Маріупольську міську раду в особі Управління державного архітектурно - будівельного контролю.
Також, суд зазначає, що позивачем не визначено позовних вимог відповідача 1, а саме до Департаменту державної архітектурно - будівельної інспекції у Донецькій області, що є порушенням ст. 105, п. 4 ч. 1 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
За таких обставин позивач має визначитися з колом відповідачів по справі та позовними вимогами щодо кожного з них.
Крім того, частиною 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України «Про судовий збір» (який діє в редакції з 01 вересня 2015 року).
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Згідно ч. 1 ст. 4 Законом України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до Закону України «Про державний бюджет України на 2016 рік» з 1 січня 2016 року мінімальна заробітна плата встановлена у місячному розмірі 1 378,00 грн.
Згідно з пп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру фізичною особою встановлюється ставка судового збору в розмірі 0,4 мінімальної заробітної плати.
Відповідно до позовної заяви позивач просив суд: 1) визнати незаконним та скасувати наказ начальника управління державного архітектурно - будівельного контролю Маріупольської міської ради від 27 жовтня 2016 року № 137; 2) визнати незаконним та скасувати наказ начальника управління державного архітектурно - будівельного контролю Маріупольської міської ради від 27 жовтня 2016 року № 138.
До суду не надано жодного доказу щодо можливості звільнення позивача від сплати судового збору з підстав визначених Законом України «Про судовий збір».
Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» у разі коли в позовній заяві обєднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
З матеріалів адміністративного позову вбачається, що позивачем не сплачено судовий збір, доказів звільнення його від сплати судового збору суду не надано.
Отже, за подання даного адміністративного позову з двома вимогами немайнового характеру позивачем має бути сплачено судовий збір у розмірі 0,4 мінімальної заробітної плати за кожну позовну вимогу, тобто на загальну суму 1 102,40 грн.
В звязку з чим, позивачу необхідно сплатити судовий збір за подання даного адміністративного позову в розмірі 1 102,40 грн., за наступними реквізитами:
Отримувач: Словянське УК/м. Словянськ/22030001
Р/р 31214206784075
Банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у Донецькій області
МФО банку: 834016
Код ЄДРПОУ отримувача: 37803368
Призначення платежу - судовий збір за позовом (реквізити позивача), Донецький окружний адміністративний суд, код ЄДРПОУ 35099148.
Також, згідно ч. 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень.
Суд зазначає, що позивачем в порушення вимог ч. 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України не надано до суду копій позовних заяв та всіх документів, що приєднується до позовної заяви, які суд зобов'язаний направити на адресу відповідачів та третіх осіб (за наявності) по справі.
Крім того, ч. 1 ст. 105 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що адміністративний позов подається до адміністративного суду у формі письмової позовної заяви особисто позивачем або його представником. Позовна заява може бути надіслана до адміністративного суду поштою.
Суд зазначає, що позовна заява повинна бути подана до суду особисто позивачем або його представником, або надіслана до суду поштою з оригіналом особистого підпису, але позивачем дана позовна заява була направлена на електронну адресу суду, що не відповідає положенням ч. 1 ст. 105 Кодексу адміністративного судочинства України.
Зважаючи на вищевикладене, під час усунення недоліків позовної заяви необхідно надати суду оригінал позовної заяви; належний документ про сплату судового збору у визначеному законодавством розмірі, визначитися з колом відповідачів та позовними вимогами щодо кожного з них, надати копії позовної заяви та всіх документів, приєднаних до неї, для направлення їх визначеним сторонам по справі, тобто привести позовну заяву у відповідність до вимог ст. 106 КАС України.
Згідно ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без до держання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
На підставі викладеного вище, керуючись ст. 106, 108, 160, 165, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
У Х В АЛ И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Департаменту державної архітектурно - будівельної інспекції у Донецькій області, Маріупольської міської ради в особі Управління державного архітектурно - будівельного контролю про визнання незаконними та скасування наказів залишити без руху, надавши десятиденний строк для усунення недоліків з дня отримання ухвали.
В разі невиконання ухвали суду, позовна заява вважатиметься неподаною і буде повернута позивачеві.
Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву, в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Голошивець І.О.