Справа № 487/6261/16-п
Провадження № 3/487/2210/16
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23.12.2016 року Заводський районний суд м. Миколаєва у складі:
головуючої судді - Андрощука В.В.,
при секретарі - Домніцькій Ю.С.,
за участі: особи, що притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Миколаєва матеріали адміністративної справи, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженку ІНФОРМАЦІЯ_2, не працюючу, яка мешкає: АДРЕСА_1,
за скоєння правопорушення, передбаченого ст.124 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
До Заводського районного суду м. Миколаєва надійшов адміністративний матеріал про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст.124 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 30.11.2016 року, ОСОБА_1 31.07.2016 року о 19.30 год., керуючи транспортним засобом Мазда СХ-7 д/н НОМЕР_1 в м. Миколаєві, рухаючись по вул.. Чкалова та здійснюючи поворот ліворуч на вул.. Даля, не надала переваги в русі пішоходу ОСОБА_2, в наслідок чого допустила зіткнення з пішоходом. В наслідок ДТП транспортний засіб отримав механічні пошкодження. Пішохід ОСОБА_2 отримала тілесні ушкодження, які за ступенем тяжкості відносяться до категорії легких тілесних ушкоджень.
В судовому засіданні ОСОБА_1 зазначала, що рухалась з додержанням вимог дорожніх знаків. При здійсненні повороту пішохіду ОСОБА_2 поряд не було.
Вислухавши пояснення ОСОБА_1, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.
Відповідно до ст.9 КУпАП, під поняттям адміністративного правопорушення визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Статтею 245 КУпАП передбачено, що завданням провадження у справах про адміністративне правопорушення є своєчасне, повне, всебічне з'ясування обставин по справі.
Згідно вимог ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до диспозиції ст. 124 КУпАП, порушенням правил дорожнього руху, вважається «порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна».
Відповідно до п.2.3б ПДР, для забезпечення безпеки дорожнього руху водій зобов'язаний: бути уважним, стежити за дорожньою обстановкою, відповідно реагувати на її зміну, стежити за правильністю розміщення та кріплення вантажу, технічним станом транспортного засобу і не відволікатися від керування цим засобом у дорозі;
Відповідно до п.16.2 ПДР, на регульованих і нерегульованих перехрестях водій, повертаючи праворуч або ліворуч, повинен дати дорогу пішоходам, які переходять проїзну частину, на яку він повертає, а також велосипедистам, які рухаються прямо в попутному напрямку.
Суд приходить до висновку, що в даній дорожній ситуації водій ОСОБА_1. порушила вимоги п.п.2.3б, 16.2 ПДР та її дії знаходяться у прямому причинному звязку із настанням ДТП.
Зазначене також підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення серії АП1№131258 від 30.11.2016 р, постановою про закриття кримінального провадження від 24.11.2016 року.
Таким чином, суд вважає доведеною вину ОСОБА_1 у скоєнні правопорушення та кваліфікує її дії по ст. 124 КУпАП.
Суд, з урахуванням викладеного, при визначенні виду адміністративного стягнення, що підлягає накладенню на правопорушника, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь її вини, обставини, що помякшують і обтяжують відповідальність вважає за необхідність накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
Керуючись ст. ст. 283,284 п.1, 221 КУпроАП, -
П О С Т А Н О В И В :
Піддати ОСОБА_1 адміністративному стягненню у вигляді штрафу на користь держави у розмірі 340 грн. (р/р 31415542700003 Код платежу 21081100 ЄДРПОУ 37992781 МФО 826013 Банк одержувача ГУДКСУ в Миколаївській області, отримувач місцевий бюджет).
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в дохід держави (р/р 31212206700003, банк отримувача ГУ ДКУ у Миколаївській області, код платежу 22030001, код банку отримувача 826013, код ЄДРПОУ 37992781, отримувач коштів Державний бюджет 22030001) у сумі 275,60 грн.
Постанова може бути оскаржена, опротестована до апеляційного суду Миколаївської області в порядку передбаченому ст.. 294 КУпроАП.
Постанова має бути звернена до виконання протягом 3-х місяців з моменту винесення.
СУДДЯ: В.В.АНДРОЩУК