ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 715-77-21, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
_____________
УХВАЛА
"13" грудня 2016 р.Справа № 922/4039/16
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Савченко А.А.
розглянувши справу
за заявою ОСОБА_1 комунального управління Люботинської міської ради до ОСОБА_1 комунального управління Люботинської міської ради про затвердження плану санації боржника до порушення провадження у справі про банкрутство за участю :
представника ОСОБА_1 комунального управління Люботинської міської ради - ОСОБА_2, дов. №б/н від 04.03.2016р.
представника Харківської ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області - ОСОБА_3, дов. №4162/10/20-23-10-10 від 01.06.2016р.
представника Люботинської міської ради - ОСОБА_4, дов. №03-36/4262 від 17.10.2016р.
ВСТАНОВИВ:
23 листопада 2016 року до суду надійшла заява ОСОБА_1 комунального управління Люботинської міської ради про затвердження плану санації боржника до порушення провадження у справі про банкрутство.
Ухвалою господарського суду Харківської області від 28.11.2016р. прийнято та призначено заяву ОСОБА_1 комунального управління Люботинської міської ради про затвердження плану санації боржника до порушення провадження у справі про банкрутство до розгляду в судовому засіданні на 13 грудня 2016 року о 10:50 год. Зобов'язано кредиторів надати до суду відзив на заяву ОСОБА_1 комунального управління Люботинської міської ради.
28 листопада 2016 року здійснено офіційне оприлюднення повідомлення про прийняття до розгляду заяви ОСОБА_1 комунального управління Люботинської міської ради про затвердження плану санації до порушення провадження у справі про банкрутство.
09 грудня 2016 року до суду надійшло клопотання ВСП "Харківське регіональне відділення" філії "Енергозбут" ПАТ "Укрзалізниця" про відкладення розгляду справи у звязку з переоформленням довіреності на здійснення дій, повязаних з діяльністю структурного підрозділу, в тому числі підписувати, подавати відзиви та на представництво інтересів в судах.
Представник Харківської ОДПІ в судовому засіданні просив вирішити клопотання про відкладення розгляду заяви на розсуд суду.
Представники боржника та Люботинської міської ради в судовому засіданні зазначили, що вважають можливим розглядати заяву за наявними в ній матеріалами.
Суд вважає необхідним відмовити в задоволенні заявленого клопотання, оскільки відповідну заяву у відповідності до п. 8 ст. 6 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" має бути розглянуто у місячний строк з дня прийняття її до розгляду.
Зважаючи на вищевикладені обставини та враховуючи той факт, що незявлення в судове засідання представника ВСП "Харківське регіональне відділення" філії "Енергозбут" ПАТ "Укрзалізниця" не перешкоджає розгляду заяви про затвердження плану санації до порушення провадження у справі про банкрутство, суд не вбачає підстав для відкладення її розгляду.
Кредитори боржника належним чином повідомлені про дату та час розгляду заяви, яка розглядається за наявними матеріалами.
Представник ОСОБА_1 комунального управління Люботинської міської ради підтримав заяву в повному обсязі, просив суд затвердити план санації боржника до порушення провадження у справі про банкрутство.
Представник Харківської ОДПІ в судовому засіданні підтримав заяву боржника в повному обсязі, просив суд затвердити план санації боржника.
Представник Люботинської міської ради в судовому засіданні підтримав заяву про затвердження плану санації боржника до порушення провадження у спарві про банкрутство, зазначив про погодження Люботинською міською радою плану санації.
Розглянувши матеріали заяви та представлений боржником план досудової санації ОСОБА_1 комунального управління Люботинської міської ради, заслухавши пояснення учасників судового процесу, суд встановив наступне.
Відповідно до ст. 5 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (надалі за текстом Закон) санація боржника до порушення справи про банкрутство - система заходів щодо відновлення платоспроможності боржника, які може здійснювати засновник (учасник, акціонер) боржника, власник майна (орган, уповноважений управляти майном) боржника, кредитор боржника, інші особи з метою запобігання банкрутству боржника шляхом вжиття організаційно-господарських, управлінських, інвестиційних, технічних, фінансово-економічних, правових заходів відповідно до законодавства до порушення провадження у справі про банкрутство.
Водопровідно-каналізаційне комунальне управління Люботинської міської ради (місцезнаходження - 62433, Харківська область, м. Люботин, вул. Ушакова, 3-а, код 21183364) зареєстроване 08.06.1993р. Наказом №55 від 01.06.1993р. Харківського обласного виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства була створена Люботинська водопровідно-каналізаційна дільниця, яка пізніше була перейменована на Водопровідно-каналізаційне комунальне управління Люботинської міської ради (свідоцтво А00 №788150 від 15.01.2009р., номер запису 14771070005000035).
У відповідності до п. 2 ст. 6 Закону процедуру санації боржника до порушення провадження у справі про банкрутство може бути введено за наявності: відповідної письмової згоди власника майна (органу, уповноваженого управляти майном) боржника; відповідної письмової згоди кредиторів, загальна сума вимог яких перевищує пятдесят відсотків кредиторської заборгованості боржника згідно з даними його бухгалтерського обліку; плану санації, який повинен бути письмово погоджений усіма забезпеченими кредиторами та схвалений загальними зборами кредиторів боржника.
Судом встановлено, що рішенням Люботинської міської ради Харківської області №66 від 23.02.2016р. було надано згоду на проведення досудової санації боржником.
На офіційному веб-сайті державного органу з питань банкрутства та Вищого господарського суду України 01.11.2016р. розміщене оголошення з номером 36888 про проведення загальних зборів кредиторів боржника, призначених на 16.11.2016р.
Загальними зборами кредиторів боржника, які відбулися 16.11.2016, 3855 голосами кредиторів, які мають право вирішального голосу, загальна сума вимог яких склала 100 % кредиторської заборгованості боржника згідно з даними його бухгалтерського обліку, було прийнято рішення надати згоду на проведення процедури досудової санації боржника та схвалити план досудової санації. Уповноважено керівника боржника подати до господарського суду Харківської області заяву про затвердження плану досудової санації.
Судом не встановлено порушень законодавства , які допущені при схваленні плану досудової санації.
Згідно ст. 6 Закону боржник або представник кредиторів, уповноважений загальними зборами кредиторів, протягом п'яти днів з дня схвалення кредиторами плану санації боржника до порушення провадження у справі про банкрутство повинен подати до господарського суду за місцезнаходженням боржника заяву про його затвердження.
Боржником подано відповідну заяву до суду 22.11.2016р., тобто на шостий день після схвалення плану санації кредиторами.
Суд не вважає дане порушення суттєвим, яке може вплинути на результати розгляду заяви господарським судом. До того ж, ст. 6 Закону про банкрутство визначено вичерпний перелік підстав для відмови в затвердженні плану санації боржника, серед яких звернення до суду з пропуском 5 денного строку відсутнє.
Отже, матеріали справи свідчать, що станом на 16.11.2016р. на підприємстві обліковується кредиторська заборгованість у розмірі 4924711,03грн., з яких 3970467,14грн. - заборгованість перед Харківською ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області та 954243,89грн. заборгованість перед ПАТ "Українська залізниця" в особі виробничого структурного підрозділу "Харківське регіональне відділення" філії "Енергозбут" ПАТ "Укрзалізниця". Перелік кредиторів із зазначенням їх найменувань, поштових адрес, ідентифікаційних кодів та суми заборгованості наведено у додатках до заяви.
Кредиторська заборгованість боржника підтверджена постановами Харківського окружного адміністративного суду, даними бухгалтерського обліку та актами звіряння на момент затвердження плану досудової санації.
Як вбачається з даних бухгалтерського обліку коштів на погашення заборгованості ОСОБА_1 комунального управління Люботинської міської ради не має. Майно, яким користується боржник, є комунальною власністю і не належить підприємству. Таким чином, у підприємства відсутні активи для розрахунків з кредиторами. Погашення кредиторських вимог можливо виключно за умови застосування до боржника комплексу заходів, спрямованих на поновлення фінансово-господарської діяльності, залучення інвестора, відновлення платоспроможності.
Згідно ст. 6 Закону план санації боржника до порушення провадження у справі про банкрутство може містити умови, передбачені в частинах першій та другій статті 29 і частині четвертій статті 79 цього Закону. Умови плану санації щодо задоволення вимог кредиторів, які не брали участі в голосуванні або голосували проти схвалення плану санації боржника, повинні бути не гіршими, ніж умови задоволення вимог кредиторів, які голосували за схвалення плану санації. Умови плану санації, а також мораторій на задоволення вимог кредиторів поширюються на вимоги всіх кредиторів, що виникли до затвердження плану санації боржника до порушення провадження у справі про банкрутство.
Відповідно до ст. 29 Закону план санації має передбачати строк відновлення платоспроможності боржника. Платоспроможність вважається відновленою за відсутності ознак неплатоспроможності, визначених цим Законом. План санації може містити умови про: виконання зобов'язань боржника третіми особами; задоволення вимог кредиторів іншим способом, що не суперечить законодавству; відшкодування коштів, витрачених на проведення зборів акціонерів та (або) засідань органів управління боржника відповідно до цього Закону. План санації обов'язково повинен передбачати забезпечення погашення заборгованості боржника з виплати заробітної плати.
Умовами плану санації, запропонованого на затвердження, передбачено укладання Мирової угоди, строк розстрочення заборгованості становить 78 місяців, що не порушує права кредиторів та не суперечить вимогам чинного законодавства. Мирова угода підписана представниками кредиторів боржника та Люботинської міської ради, скріплена печатками та оформлена у відповідності до норм чинного законодавства.
Враховуючи зазначене, строк відновлення платоспроможності боржника становить дванадцять місяців з дня затвердження плану досудової санації боржника.
Враховуючи правомірність заяви боржника, відповідність наданого Плану санації вимогам Закону та Положенню про порядок проведення санації до порушення провадження у справі про банкрутство, що затверджене Постановою Пленуму Вищого господарського суду від 17.12.2013 № 15, суд вважає можливим затвердити план досудової санації боржника та встановити строк дії процедури санації боржника до порушення справи про банкрутство - 1 рік.
Згідно ст. 6 Закону у разі винесення ухвали про затвердження плану санації боржника до порушення провадження у справі про банкрутство, суд вводить мораторій на задоволення вимог кредиторів. Мораторій поширюється на вимоги кредиторів, що виникли до затвердження плану санації.
Відповідно до п.5.8. Положення про порядок проведення санації до порушення провадження у справі про банкрутство, що затверджене Постановою Пленуму Вищого господарського суду від 17.12.2013 № 15, в ухвалі про затвердження плану досудової санації зазначаються грошові вимоги кредиторів, на які поширюється дія мораторію на задоволення вимог кредиторів.
За таких обставин, суд вважає необхідним ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів боржника (в межах вказаних сум), що виникли до затвердження плану досудової санації боржника.
Відповідно до п.6 Положення про порядок проведення санації до порушення провадження у справі про банкрутство, що затверджене Постановою Пленуму Вищого господарського суду від 17.12.2013 № 15, з дня винесення ухвали про затвердження плану досудової санації, зокрема:
- встановлюється заборона на порушення справи про банкрутство боржника за його заявою або за заявою будь-кого з кредиторів, вимоги яких виникли до затвердження судом плану досудової санації, на строк, передбачений цим планом;
- умови плану досудової санації боржника стають обов'язковими для всіх кредиторів, вимоги яких виникли до затвердження судом плану досудової санації.
У разі виникнення після затвердження судом плану досудової санації нової заборгованості, яка свідчить про неплатоспроможність боржника або її загрозу, застосовуються правила, передбачені частиною п'ятою статті 11 Закону, відповідно до яких боржник зобов'язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство.
Господарський суд за заявою кредитора (кредиторів), вимоги якого (яких) виникли після затвердження судом плану досудової санації, може порушити провадження у справі про банкрутство боржника.
Керуючись ст. ст. 1, 5, 6, 28 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», ст. 86 ГПК України, суд-
УХВАЛИВ:
В задоволенні клопотання ВСП "Харківське регіональне відділення" філії "Енергозбут" ПАТ "Укрзалізниця" про відкладення розгляду заяви відмовити.
Задовольнити заяву ОСОБА_1 комунального управління Люботинської міської ради про затвердження плану санації до порушення провадження у справі про банкрутство.
Затвердити план санації ОСОБА_1 комунального управління Люботинської міської ради до порушення провадження у справі про банкрутство, схвалений рішенням загальних зборів кредиторів, яке оформлено протоколом № 4 від 16.11.2016р., терміном дії 1 рік.
Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів ОСОБА_1 комунального управління Люботинської міської ради.
Мораторій поширюється на вимоги кредиторів, що виникли до затвердження плану санації, а саме вимоги:
- Харківської ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області (код 39859695, 61046, м. Харків, пров. Академіка Підгорного, 3) в сумі 3970467,14грн.
- ПАТ "Українська залізниця" в особі виробничого структурного підрозділу "Харківське регіональне відділення" філії "Енергозбут" ПАТ "Укрзалізниця" (код 40150221, 61052, м. Харків, вул. Є. Котляра, 7) в сумі 954243,89грн.
Ухвалу направити заявнику (боржнику), кредиторам, Люботинській міській раді.
Ухвала набирає законної сили з моменту винесення.
Суддя ОСОБА_5