Постанова № 63755981, 13.10.2016, Зміївський районний суд Харківської області

Дата ухвалення
13.10.2016
Номер справи
621/1509/16-а
Номер документу
63755981
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 621/1509/16-а

Пр. № 2-а/621/40/16

ПОСТАНОВА

Іменем України

13 жовтня 2016 року м. Зміїв

Зміївський районний суд Харківської області у складі:

головуючого судді Вельможної І.В.,

за участю секретаря судового засідання Кошевої А.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Змієві адміністративний позов ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Зміївському районі Харківської області про визнання дій та рішення субєкта владних повноважень неправомірними, зобовязання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

27.07.2016 року ОСОБА_1 звернувся до суду із адміністративним позовом до управління Пенсійного фонду України в Зміївському районі Харківської області (далі УПФУ у Зміївському районі) про визнання дій та рішення субєкта владних повноважень неправомірними, зобовязання вчинити певні дії та просив визнати протиправними дії та рішення УПФУ у Зміївському районі про відмову ОСОБА_1 в проведенні перерахунку пенсії за вислугу років відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» на підставі довідки про заробітну плату станом на 01.12.2015 року, яка видана прокуратурою Харківської області 19.04.2016 за № 18-402; Зобовязати відповідача здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки про заробітну плату станом на 01.12.2015 року від 19.04.2016 року за №18-402, виходячи з 80% від суми місячної (чинної) заробітної плати, без обмеження її граничного розміру, починаючи з 01.12.2015 року, а також стягнути з Управління на користь позивача судовий збір у сумі 551 грн.

В обґрунтування своїх позовних вимог ОСОБА_1 зазначив, що у травні 1998 року йому призначено пенсію за вислугу років відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру», в редакції, чинній на час призначення такої пенсії, та 28.05.1998 року видано пенсійне посвідчення № 514148 (серія АА) безстроково. З 01.12.2015 року у позивача, на його думку, виникло право на перерахунок пенсії на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2012 року № 505 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури» зі змінами, внесеними постановами КМУ від 30.09.2015 року № 763 та від 09.12.2015 року № 1013, якою затверджено нові схеми посадових окладів працівників прокуратури. 20.04.2016 року позивач звернувся до УПФУ в Зміївському районі із заявою про перерахунок пенсії та надав довідку прокуратури Харківської області від 19.04.2016 року № 18-402 про заробітну плату станом на 01.12.2015 року. Рішенням УПФУ в Зміївському районі від 26.04.2016 року ОСОБА_1 відмовлено у перерахунку пенсії відповідно до вищевказаної довідки та заяви від 20.04.2016 року про проведення перерахунку. Обгрунтовуючи прийняте рішення відповідач зазначив, що відповідно до частини 5 розділу ІІІ Закону України від 02.03.2015 року № 213-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» з 01.06.2015 року скасовано норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії призначались, зокрема згідно із Законом України «Про державну службу», «Про прокуратуру». У звязку з викладеним, за твердженням відповідача, з 01.06.2015 року пенсії, в порядку та на умовах, визначених Законом України «Про державну службу», «Про прокуратуру» не призначаються, а призначені до 01.06.2015 року не перераховуються. ОСОБА_1 вважав, що рішення УПФУ в Зміївському районі від 26.04.2016 року про відмову йому в проведенні перерахунку пенсії за вислугою років відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» на підставі довідки прокуратури Харківської області від 19.04.2016 року № 18-402 про заробітну плату з розрахунку 80% із середнього заробітку є протиправним та підлягає скасуванню.

Так, умови та порядок пенсійного забезпечення прокурорів та слідчих визначено статтею 50-1 Закону № 1789-ХІІ, редакція якої змінювалась. Законодавцем передбачено, що положення цієї статті поширюються також на пенсіонерів з числа працівників прокуратури, яким до набрання чинності цим Законом призначена пенсія за віком, вислугою років або за інвалідністю безпосередньо з прокурорсько-слідчих посад і посад у науково-навчальних закладах, незалежно від часу виходу на пенсію, за умови наявності у них стажу роботи, передбаченого цією статтею. З урахуванням зазначених вимог ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» розпорядженням від 21.08.2012 року № 158741 позивачу був проведений перерахунок пенсії з визначенням її у розмірі 80%. В подальшому Законом № 3668-VІ, який набрав чинності з 01.10.2011 року, внесено зміни до статті 50-1 Закону № 1789-ХІІ, зокрема змінено у відсотках розмір пенсії за вислугу років, яка призначається прокурорам і слідчим у разі реалізації ними такого права. Так, відповідно до статті 50-1 Закону № 1789-ХІІ, в редакції Закону № 3668-VІ, прокурори і слідчі мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку за наявності на день звернення вислуги років. Пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 01.01.2011 року страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії. Таким чином, з 01.10.2011 року положення частини першої статті 50-1 Закону № 1789-ХІІ щодо призначення прокурорам і слідчим пенсії за вислугу років у розмірі не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку втратили чинність у зв'язку з внесенням змін до редакції цієї статті Законом № 3668-VІ. В той же час вказані зміни не стосуються перерахунку пенсії позивача, яка вже призначена з урахуванням 80%. Підстави та порядок перерахунку пенсій прокурорам регулюють ч. ч. 13, 18 ст. 50-1 Закону № 1789-ХІІ, положення яких щодо перерахунку пенсії у зв'язку із прийняттям Закону № 3668-VІ змін не зазнали (змінилась лише нумерація частин цієї статті). При перерахунку пенсії працівникам прокуратури має застосовуватися норма, що визначає розмір пенсії у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії. Внесені Законом № 3668-VІ зміни до ст. 50-1 Закону № 1789-ХІІ щодо розміру пенсії у відсотках стосуються порядку призначення пенсії прокурорам і слідчим у разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії. Процедури призначення та перерахунку пенсії різні за змістом і механізмом їх проведення. Нормами, які визначають механізм проведення перерахунку пенсії за вислугу років прокурорам є ч. ч. 13, 18 ст. 50-1 Закону № 1789-ХІІ, які змін у зв'язку із прийняттям Закону № 3668-VІ не зазнали. Крім того, відповідачем зроблено хибний висновок про те, що раніше призначені пенсії не перераховуються.

В той же час, п. 5 Прикінцевих положень Закону від 02.03.2015 року № 213-VІІ визначає, що скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне грошове утримання призначаються відповідно до законів України, у тому числі «Про прокуратуру», у разі неприйняття до 1 червня 2015 року закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах з 1 червня 2015 року. Таким чином, вказаною нормою чітко визначено, що її положення поширюються на правовідносини, що виникають під час призначення пенсій відповідно до Закону України «Про прокуратуру» і не розповсюджуються на правовідносини, що виникли до внесення таких змін, тобто пенсій за вислугою років, які на час набрання чинності Законом № 213-VІІ вже призначені.

Аналогічна правова позиція міститься у рішеннях Вищого адміністративного суду України від 06.11.2014 року у справі № К/800/29753/13, від 11.11.2014 року у справі № К/800/6892/14, від 19.01.2016 року у справі № К/800/32287/15, від 20.01.2016 року у справі № К/800/52470/15, від 27.01.2016 року у справі № К/800/23512/14, Верховного Суду України від 06.10.2015 року у справі № 127/11720/14-а та інших, які у подібних правовідносинах дійшли висновку про те, що при перерахунку пенсії працівникам прокуратури має застосовуватися норма, що визначає розмір пенсій яка діяла на момент призначення пенсії, а тому внесені Законом № 3668-VІ зміни до статті 50-1 Закону № 1789-ХІІ щодо розміру пенсії, у тому числі у відсотках, стосуються порядку призначення пенсії прокурорам і слідчим у разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії.

Отже, враховуючи, що приймаючи оскаржуване рішення відповідачем не прийнято до уваги те, що обмеження пенсії максимальним розміром, встановленим цим Законом, не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія призначена до набрання чинності цим Законом, а також те, що в порушення п. 2 Перехідних положень Закону України від 08.07.2011 року № 3668-VІ, УПФУ у Зміївському районі порушено право ОСОБА_1 на перерахунок та підвищення пенсії, необгрунтовано застосувавши граничний розмір пенсії, в той час, коли необхідно було здійснити відповідний перерахунок без обмеження, враховуючи наявні матеріали пенсійної справи та додатково подані документи, ОСОБА_1 змушений звернутися до суду із даним адміністративним позовом.

Позивач ОСОБА_1 у судове засідання не зявився, надав заяву про розгляд справи за його відсутності у звязку з погіршенням стану здоровя, на задоволенні позовних вимог наполягав в повному обсязі.

Представник УПФУ у Зміївському районі у судове засідання не зявився, до канцелярії суду було подано лист начальника Управління ОСОБА_2 про розгляд справи за відсутності представника відповідача. Крім того, УПФУ у Зміївському районі 12.08.2016 року було подано письмові заперечення проти адміністративного позову ОСОБА_1, в яких зазначено, що ОСОБА_1 з травня 1998 року отримує пенсію за вислугу років призначену за нормами Закону України «Про прокуратуру» (в редакції, чинній на час набуття такого права). Розпорядженням відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій управління Пенсійного фонду України в Змїївському районі від 21.08.2012 року позивачу проведений перерахунок пенсії з визначенням її у розмірі 80%. 20.04.2016 року ОСОБА_1 звернувся до УПФУ у Зміївському районі із заявою № 755 про перерахунок пенсії на підставі ст. 50-1 Закону № 1789-ХІІ в розмірі 80% від середнього заробітку з урахуванням Постанови Кабінету Міністрів України від 30.09.2015 року № 763 та постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 року № 1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів», відповідно довідки, виданої Прокуратурою Харківської області від 19.04.2016 року № 18-402 про заробітну плату начальника слідчого управління прокуратури Харківської області станом на 01.12.2015 року. Управління звертало увагу суду на те, що зазначена довідка прокуратури Харківської області від 19.04.2016 року № 18-402 про заробітну плату позивача не відповідає вимогам, встановленим Постановою КМ України № 1013 від 09.12.2015 року «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів». Крім того, відповідачем було зазначено, що положеннями ч. 2 ст. 99 КАС України встановлено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлювався шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Як вбачається з позову, позивач звернувся до суду 27.07.2016 року з вимогами щодо захисту його порушених прав. Отже, враховуючи дату звернення позивача до суду - 27.07.2016 року та дату, з якої позивач просить суд захистити його права - 01.12.2015 року, шестимісячний строк на звернення до суду з позовом, пропущений позивачем, без поважних причин. З урахуванням наведеного, відповідач вважав, що позовні вимоги з 01.12.2015 року подані з пропущеним позивачем строком без поважних причин. Крім того, з 01.06.2015 року органами Пенсійного фонду України пенсії відповідно до Закону України «Про прокуратуру» не призначаються, а призначені не перераховуються, оскільки Законом України № 213-VІІІ від 02.03.2015 року припинена дія норм Закону України «Про прокуратуру» з 01.04.2015 року по 31.12.2015 року (в частині призначення і виплати пенсії особам, які працюють на посадах, які дають право на призначення пенсії у порядку та на умовах, передбачених цим законом), та Законом України № 911-VІІІ від 24.12.2015 року - припинена дія норм Закону України «Про прокуратуру» (в частині призначення і виплати пенсії особам, які працюють на посадах, які дають право на призначення пенсії в порядку та на умовах, передбачених цим законом) з 01.01.2016 року по 31.12.2016 року. Вищезазначені норми Закону є діючими, рішенням Конституційного суду України неконституційними не визнані, а отже підлягають обовязковому застосуванню органами Пенсійного фонду України та всіма органами державної влади на території України.

Разом із тим, Законом України від 28.12.2014 року № 76-VІІІ «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» внесено зміни до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» та частину 18 викладено у такій редакції: «Умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України». Але 15.07.2015 року набрав чинності Закон України «Про прокуратуру» № 1697-VІІ від 14.10.2014 року, відповідно до Прикінцевих положень якого втрачає чинність Закон «Про прокуратуру» № 1789, зокрема ст. 50-1, крім частин 3, 4, 6 та 11 ст. 50-1. Отже, на час звернення позивача до управління ПФУ в Зміївському районі із заявою про перерахунок пенсії (20.04.2016 року) частини 13 та 18 статі 50-1 Закону України «Про прокуратуру» втратили чинність. Згідно з ч. 20 ст. 86 Закону України «Про прокуратуру» (чинної на час виникнення спірних відносин) умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України, а тому вказані зміни до законодавства не позбавляють позивача права на перерахунок пенсії, який був йому гарантований ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» при призначені пенсії, проте визначення умов та порядку перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури покладено на Кабінет Міністрів України. На час звернення позивача за перерахунком пенсії, Кабінетом Міністрів України відповідний нормативно-правовий акт не було прийнято. Норми законодавства щодо умов та порядку перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури на даний час є чинними і не визнані неконституційними, а тому підлягають до застосування всіма юридичними та фізичними особами. У рішенні Конституційного Суду України від 09.02.1999 року № 1-рп/99 зазначено, що за загальновизнаним принципом права закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі. Тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце. Конституційний Суд України у п. 2.1 рішення № 20-рп/2011 від 26.12.2011 року зазначив, що зміна механізму нарахування певних видів соціальних виплат та допомоги є конституційно допустимою до тих меж, за якими ставиться під сумнів сама сутність змісту 4 права на соціальний захист.

З огляду на вищенаведене, у спірних правовідносинах Управління здійснює свої повноваження в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України. За таких обставин підстави для перерахунку пенсії позивача з 01.12.2015 року, відповідно довідки про заробітну плату від 19.04.2016 року № 18-402, відсутні і рішенням відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій управління Пенсійного фонду України в Зміївському районі від 29.04.2016 року відмовлено в проведенні перерахунку пенсії ОСОБА_1 відповідно до заяви від 20.04.2016 року та довідки від 19.04.2016 року № 18-402.

Враховуючи викладене, УПФУ у Зміївському районі просило відмовити у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 в повному обсязі.

Оскільки розгляд справи проводиться без участі сторін, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється, що відповідає положенням ч. 6 ст. 12 КАС України.

Суд, дослідивши долучені до матеріалів справи письмові докази, приходить до висновку про обґрунтованість позову і необхідність його задоволення, виходячи з наступного:

Встановлено, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, з 28.05.1998 року отримує пенсію за вислугою років на підставі Закону України «Про прокуратуру», що підтверджується копією посвідчення серії АА № 514148. Розпорядженням УПФУ у Зміївському районі від 21.08.2012 року № 158741 позивачу був проведений перерахунок пенсії з визначенням її у розмірі 80% /а.с. 13, 14/.

Відповідно до копії довідки прокуратури Харківської області від 19.04.2016 року № 18-402, ОСОБА_1 працював в прокуратурі Харківської області на посаді начальника слідчого управління, його заробітна плата станом на 01.12.2015 року складає 31495 грн. 58 коп. /а.с. 12/.

20.04.2016 року ОСОБА_1 звернувся до управління Пенсійного фонду України у Зміївському районі Харківської області із заявою про перерахунок його пенсії на підставі довідки прокуратури Харківської області від 19.04.2016 року № 18-402 /а.с. 9/.

Рішенням відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій управління Пенсійного фонду України в Зміївському районі від 26.04.2016 року ОСОБА_1 було відмовлено в проведенні перерахунку пенсії, оскільки з 01.06.2015 року скасовано норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії призначались, зокрема, згідно із Законами України «Про державну службу», «Про прокуратуру». У звязку з викладеним, з 01.06.2015 року пенсії в прядку та на умовах, визначених Законами України «Про державну службу», «Про прокуратуру», не призначаються, а призначені до 01.06.2015 року не перераховуються /а.с. 10, 11/.

Частиною 2 статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» (в редакції, чинній на час призначення пенсії позивачу) обчислення пенсії провадиться за документами пенсійної справи

та документами, додатково поданими пенсіонером, виходячи з розміру заробітної плати за станом на час звернення за перерахунком за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію - згідно з Постановою ВР № 3663-12 від 26.11.93, ВВР 1993, № 50, ст. 475. Працівники прокуратури, яким присвоєно класні чини, із стажем роботи в органах прокуратури 20 років і більше мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років. Пенсії за вислугу років призначаються:

а) слідчим працівникам незалежно від віку з вислугою не менше 20 років на посадах слідчого, начальника або заступника начальника слідчого підрозділу (відділу, частини), що безпосередньо займається провадженням попереднього слідства, - у розмірі 50 відсотків місячного заробітку. За кожний рік вислуги понад 20 років пенсія збільшується: на слідчій роботі - на три відсотки, а на будь-якій прокурорській посаді - на два відсотки заробітку, з якого обчислюється пенсія;

б) працівникам, які займають прокурорські посади, перелічені у статті 56 цього Закону, після досягнення 55 років чоловіками і 50 років жінками з вислугою на цих посадах не менше 20 років - у розмірі 50 відсотків місячного заробітку. За кожний рік вислуги понад 20 років пенсія збільшується на два відсотки цього заробітку;

в) працівникам, зазначеним у пунктах "а" та "б" частини другої цієї статті, які не мають вислуги 20 років, якщо стаж служби в органах прокуратури становить не менше 12 років, після досягнення чоловіками 60 років при загальному стажі роботи 25 років і більше, а жінками - 55 років при загальному стажі роботи 20 років і більше - у розмірі, пропорційному кількості повних років роботи на прокурорсько-слідчих посадах з розрахунку 50 відсотків місячного заробітку за 20 років вислуги. За кожний рік загального стажу понад 25 років для чоловіків і 20 років - для жінок пенсія збільшується на один відсоток місячного заробітку, з якого вона обчислюється.

В подальшому редакція вказаної статті змінювалась.

Так, було визначено, що відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 20 років, у тому числі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугою років незалежно від віку. Пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до котрої включаються всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, одержувані перед місяцем звернення за призначенням пенсії. За кожний повний рік роботи понад 10 років на цих посадах пенсія збільшується на 2 відсотки, але не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку.

Згідно ч. 13 вищевказаної статті обчислення (перерахунок) пенсій провадиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком.

Так, частиною 18 статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру» передбачено, що призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що слідує за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи.

Частиною 1 статті 58 Конституції України передбачено, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

Верховний Суд України в постанові від 10.12.2013 року у справі № 21-348а13 дійшов правового висновку, що внесені Законом № 3668-VІ зміни до статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру» № 1789-ХІІ щодо розміру пенсії у відсотках стосуються порядку призначення пенсії прокурорам і слідчим у разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії. Процедури призначення та перерахунку пенсії різні за змістом та механізмом їх проведення. Нормами, які визначають механізм проведення перерахунку пенсії за вислугу років прокурорам є частини 13 та 18 статті 50-1Закону України «Про прокуратуру» № 1789-ХІІ.

Крім того, Конституційний Суд України неодноразово розглядав питання, пов'язані з реалізацією права на соціальний захист та неприпустимість обмеження конституційного права громадян на достатній життєвий рівень і сформулював правову позицію, згідно якої Конституція України та закони України виокремлюють певні категорії громадян України, що потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави. До них, зокрема, належать громадяни, яким пенсія призначена за спеціальними законами (в тому числі і Законом України «Про прокуратуру»). Тому, звуження змісту та обсягу цього права шляхом прийняття нових законів або внесення змін до чинних законів за ст. 22 Конституції України не допускається.

Пунктом 5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 року № 213 передбачено, що у разі неприйняття до 01.06.2015 року закону щодо призначення пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах з 01.06.2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне утримання призначаються відповідно до законів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів», «Про статус народного депутата України», «Про Кабінет Міністрів України», «Про судову експертизу», «Про національний банк України», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про дипломатичну службу», Податкового та Митного кодексів України, Положення про помічника - консультанта народного депутата України.

Отже, при перерахунку пенсії працівникам прокуратури має застосовуватися норма, що визначає розмір пенсії у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії, а тому внесені Законом України № 213-VIII від 02.03.2015 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» зміни до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» щодо розміру пенсії у відсотках стосуються порядку призначення пенсії прокурорам і слідчим у разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії.

Нормами, які визначають механізм проведення перерахунку пенсії за вислугу років прокурорам, є частини тринадцята, вісімнадцята статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру», які змін у зв'язку із прийняттям Закону № 213-VIII від 02.03.2015 року не зазнали.

Таким чином, суд дійшов висновку про те, що відмовляючи у перерахунку пенсії позивачу за вислугою років відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» №1789-ХІІ від 05.11.1991року, відповідач порушив права позивача на перерахунок пенсії, дії відповідача є протиправним, тому, позовні вимоги підлягають задоволенню як такі, що підтверджені матеріалами справи, ґрунтуються на вимогах чинного законодавства та не спростовані належними та допустимими доказами відповідачем.

Судові витрати по справі підлягають розподілу відповідно до ч. 1 ст. 94 КАС України.

Керуючись ст. ст. 8-12, 17-19, 70, 71, 159-163, 183-2, 256 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Зміївському районі Харківської області про визнання дій та рішення субєкта владних повноважень неправомірними, зобовязання вчинити певні дії задовольнити.

Визнати протиправними дії та рішення управління Пенсійного фонду України в Зміївському районі Харківської області про відмову ОСОБА_1 в проведенні перерахунку пенсії за вислугу років відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» на підставі довідки про заробітну плату станом на 01 грудня 2015 року, яка видана Прокуратурою Харківської області 19 квітня 2016 року № 18-402.

Зобовязати управління Пенсійного фонду України в Зміївському районі Харківської області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки про заробітну плату станом на 01 грудня 2015 року, яка видана Прокуратурою Харківської області 19 квітня 2016 року № 18-402, виходячи з 80% від суми місячної (чинної) заробітної плати, без обмеження її граничного розміру, починаючи з 01 грудня 2015 року.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень управління Пенсійного фонду України в Зміївському районі Харківської області на користь ОСОБА_1 витрати по сплаті судового збору в розмірі 551 (пятсот пятдесят одна) грн. 20 коп.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного адміністративного суду Харківської області через Зміївський районний суд Харківської області шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, - протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Повний текст постанови буде виготовлено протягом пяти днів з дня закінчення розгляду справи.

Головуючий: