Справа № 234/15625/16-а
Провадження № 2-а/234/338/16
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07 листопада 2016 року м. Краматорськ
Краматорський міський суд Донецької області у складі: головуючого судді -Карпенко О.М., при секретарі - Аксеніної В.М., за участі позивачки ОСОБА_1, представника відповідача ОСОБА_2, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Краматорську справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради про визнання дій неправомірними та зобовязання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
17.10.2016 року ОСОБА_1 звернулась до суду з адміністративним позовом до ОСОБА_3 праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради про визнання дій неправомірними та зобовязання вчинити певні дії.
Свої вимоги обгрунтовує тим, що 15.02.2016 року ОСОБА_3 праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради їй та її чоловіку було видано довідки за №1426/68218 та №1426/68219, якими зазначено, що вона та її чоловік ОСОБА_4 є внутрішньо переміщеними особами, які перемістилися з району проведення АТО. 26.02.2016р. вона звернулась до відповідача із заявою про призначення щомісячної адресної допомоги внутрішньо-переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово - комунальних послуг на родину, відповідно до п.3 Постанови КМУ від 01.10.2014 року №505 «Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання , в тому числі на оплату житлово - комунальних послуг», а саме: грошова допомога особам, які переміщуються, призначається на сімю та виплачується одному з її членів за умовами надання письмової згоди довільної форми про виплату грошової допомоги цій особі від інших членів сімї, але 06.03.2016р. рішенням УПтаСЗН їй було відмовлено у призначенні даної допомоги, через те, що на зворотньому боці довідки внутрішньо-переміщеної особи відсутні відмітки територіального підрозділу ДМС про реєстрацію місця проживання. Не погодившись з таким рішенням вона 01.07.2016 року повторно звернулась до відповідача про призначення щомісячної адресної допомоги внутрішньо-переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово - комунальних послуг на родину, та після складання ОСОБА_5 обстеження у липні 2016р. їй було поновлено виплати щомісячної допомоги з 05.07.2016 року. Тобто, нею були виконані усі обовязки, які були покладені на неї законодавством, що регулює статус як внутрішньо-переміщеної особи. Просить визнати дії ОСОБА_3 праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради щодо відмови мені та моєму чоловікові в наданні щомісячної адресної грошової допомоги внутрішньо-переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, протиправними; скасувати рішення ОСОБА_3 праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради про відмову у призначенні мені та моєму чоловікові щомісячної адресної грошової допомоги внутрішньо-переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг; зобовязати ОСОБА_3 праці та соціального захисту населення Краматорської зької ради виплатити щомісячну адресної грошової допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, втому числі на оплату житлово-комунальних послуг відповідно до її заяви від 26.02.2016 року по 05.07.2016 року; стягнути з ОСОБА_3 праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради судовий збір, сплачений за подачу позовної заяви у розмірі 551,21грн.
В судовому засіданні позивачка повністю підтримала заявлені позовні вимоги, просила їх задовольнити.
Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнала та пояснила, що ОСОБА_3 праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради відповідно до наданих повноважень здійснює облік осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції на виконання постанови ОСОБА_5 Міністрів України від 01.10.2014 №509 «Про облік внутрішньо переміщеним осіб» та призначає щомісячну адресну допомогу зазначеним особам згідно постанови ОСОБА_5 Міністрів України від 01.10.2014 №505 «Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг». ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрована у ІНФОРМАЦІЯ_2, мешкає за адресою. - Донецька обл., м. Краматорськ, бул. МашинобудівниківАДРЕСА_1. В ОСОБА_3 праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради ОСОБА_1, 15.02.2016 року була зареєстрована у базі даних внутрішньо переміщених осіб та одержала довідку від 15.02.2016 №1426/68219. Вперше ОСОБА_1 звернулась до управління 26.02.2016 року з питання призначення грошової допомоги на проживання. ОСОБА_3 праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради рішенням від 06.03.2016 року було відмовлено в призначенні допомоги як внутрішньо переміщеній особі для покриття витрат на проживання. Відповідно п.2 Порядку грошова допомога надається внутрішньо переміщеним особам, які стоять на обліку в структурних підрозділах з питань соціального захисту населення з дня звернення за її призначенням і виплачується по місяць зняття з такого обліку включно, але не більше ніж шість місяців. Згідно п.14 Порядку на підставі поданої заяви про призначення грошової допомоги формується особова справа одержувача допомоги, яка зберігається протягом пяти років. Відповідно до п.3 «Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» затвердженого постановою ОСОБА_5 Міністрів України від 01.10.2014 року № 505 для призначення грошової допомоги на наступний шестимісячний строк уповноважений представник сімї подає до уповноваженого органу заяву, в якій повідомляє про відсутність змін, що впливають на призначення грошової допомоги, а також предявляє довідки всіх членів сімї про взяття на облік осіб, які переміщуються, строк дії яких продовжено на наступний період. Згідно з п.1 постанови ОСОБА_5 Міністрів України «Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам» від 05.11.2014р. №635 призначення та продовження виплати пенсій (щомісячного довічного грошового утримання), довічних державних стипендій, усіх видів соціальної допомоги та компенсацій, матеріального забезпечення, надання соціальних послуг за рахунок коштів державного бюджету та фондів загальнообовязкового державного соціального страхування внутрішньо переміщеним особам здійснюються за місцем перебування таких осіб на обліку, що підтверджується довідкою, виданою згідно з Порядком оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженим постановою ОСОБА_5 Міністрів України від 01.10.2014р. №509. Відповідно до «Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи» (далі - Порядок) затвердженого постановою ОСОБА_5 Міністрів України від 01.10.2014р. №509 «Про облік внутрішньо переміщеним осіб» довідка є документом, який видається внутрішньо переміщеній особі. Згідно п.6 Порядку строк дії довідки становить шість місяців з дати її видачі. Строк дії такої довідки може бути продовжений на наступні шість місяців, для чого внутрішньо переміщена особа має повторно звернутися за фактичним місцем свого проживання до уповноваженого органу. Згідно п.7 територіальний підрозділ ДМС на зворотному боці довідки внутрішньо переміщеної особи проставляє відмітку про реєстрацію місця проживання осіб, зазначених у довідці. Довідка не є дійсною без проставлення на її зворотному боці зазначеної відмітки. 13.01.2016 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантій дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» від 24.12.2015р. №921-VII (надалі - Закон), на підставі якого вилучені пункти 2-6 ст.5, п.1 ст.11 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» в частині проставлення у довідці про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи відмітки про реєстрацію місця проживання внутрішньо переміщеної особи. Відповідно до п.2 розділу II «Прикінцеві положення» Закону, ОСОБА_5 Міністрів України доручено протягом трьох місяців з дня набрання чинності Законом привести свої нормативно - правові акти у відповідність із цим Законом. Міністерство соціальної політики України зазначає, що до внесення відповідних змін до постанови ОСОБА_5 Міністрів України від 01.10.2014р. №509 «Про облік внутрішньо переміщеним осіб» і постанови ОСОБА_5 Міністрів України від 01.10.2014р. №505 «Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» механізм обліку внутрішньо переміщених осіб та призначення їм щомісячної адресної допомоги залишається незмінним. Згідно постанови ОСОБА_5 Міністрів України №509 «Про облік внутрішньо переміщених осіб» довідка є документом, який видається внутрішньо переміщеній особі. Для отримання довідки повнолітня внутрішньо переміщена особа звертається особисто або через законного представника із заявою про взяття на облік, форму якої затверджує Мінсоцполітики, до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення. Згідно з п.7.1 Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України, району проведення антитерористичної операції чи населеного пункту, розташованої на лінії зіткнення, затвердженого постановою ОСОБА_5 Міністрів України від 01.10.2014 року №509 територіальний підрозділ Державної міграційної служби у триденний строк після повідомлення внутрішньо переміщеною особою про фактичне місце проживання проводить перевірку наведених у довідці відповідних відомостей, проставляє у разі підтвердження таких відомостей на зворотному боці довідки відмітку про реєстрацію місця проживання осіб, зазначених у довідці. Довідка не є дійсною без проставлення на її зворотному боці зазначеної відмітки. Обумовленість такого правового регулювання підтверджується і тим, що Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантії дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» від 24.12.2015р. вказується, що для визначення відповідного порядку дій щодо реалізації положень Закону Уряд має у трьох місячний термін прийняти відповідну постанову. До цього часу ОСОБА_5 Міністрів України власним протокольним рішенням від 22.02.2016 року №13 вказав Державній міграційній службі та Міністерству соціальної політики України керуватися діючими вимогами Порядку. На звернення позивача до відповідача з питання продовження дії довідки на наступний період їй було продовжено строк дії довідки на шість місяців та роз'яснено про необхідність проставлення відповідної відмітки в територіальному підрозділі Державної міграційної служби. Враховуючи вище зазначене, на дату звернення ОСОБА_1 з заявою щодо призначення адресної допомоги як внутрішньо переміщеній особі, довідка яка була видана ОСОБА_1 без відмітки ДМС не є дійсною, відсутні законні підстави призначати грошову допомогу внутрішньо переміщеним особам. З 11.06.2016 року набрала чинність постанова ОСОБА_5 Міністрів України №352 від 08.06.2016р., якою внесено зміни до Порядку №509, в тому числі скасована вимога про відмітки ДМС на зворотному боці довідки внутрішньо переміщеної особи про реєстрацію місця проживання осіб, зазначених у довід-ці. З 11.06.2016р. відповідно до п.6 Порядку №509 довідка діє безстроково, крім випадків, перед-бачених статтею 12 Закону «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» (далі - Закон), довідка, видана до 20.06.2016р., яка не скасована і строк дії не закінчився, є дійсною та діє безстроково, крім випадків, передбачених статтею 12 Закону. Таким чином, станом на 05.07.2016 - дату подання повторної заяви про призначення грошової допомоги на проживання довідка від 15.02.2016р. є чинними. На підставі п.2 Порядку №505 грошова допомога надається внутрішньо переміщеним особа, які стоять на обліку з дня звернення за її призначенням і виплачується по місяць зняття з такого обліку включно, але не більше ніж шість місяців. Додатково повідомляємо, що 14.06.2016 року набула чинності постанова ОСОБА_5 Міністрів України №365 від 08.06.2016р. «Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам», якою затверджений Порядок призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам. Відповідно до цього Порядку призначення здійснюється за рішенням комісії після складання акту обстеження матеріально - побутових умов сімї за формою, встановленою Мінсоцполітики. Рішенням виконкому міської ради від 24.06.2016р. №429 затверджений склад міської комісії та з 01.07.2016 року комісія приймає для розгляду подання від структурних підрозділів, які здійснюють соціальні виплати, для подальшого розгляду та прийняття рішення. Після здійснення всіх процедур передбачених чинним Порядком комісією буде прийнято рішення про призначення чи відмову виплати допомоги. Відповідно до п.3 постанова ОСОБА_5 Міністрів України №365 від 08.06.2016р. передбачено здійснення обстеження внутрішньо переміщеної особи за адресою проживання протягом 15 робочих дні та не передбачено повідомлення про це заявника. ОСОБА_1 звернулась до управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради з заявою щодо питання призначення грошової допомоги на проживання. ОСОБА_1 було призначено допомогу з липня 2016 року по листопад 2016 року в розмірі 1768,00грн. Отже, ОСОБА_1 реалізувала своє право на отримання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеній особі для покриття витрат на проживання. Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України. Таким чином, управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради діє виключно в межах законодавства України та відмовило у виплаті допомоги ОСОБА_1 - правомірно, тому просила у задоволенні позовних вимог відмовити.
Заслухавши пояснення позивачки, представника відповідача, дослідивши матеріали справи у їх сукупності, суд знаходить заявлений позов таким, що підлягає задоволенню.
В судовому засіданні встановлено, що позивачці ОСОБА_1 та її чоловіку були видані довідки від 15.02.2016 року №1426/68218 та №1426/68219 про взяття їх на облік як особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України, місце перебування її зареєстровано за адресою: м. Краматорськ, бул. Машинобудівників, 59-69.
З підстав відсутності штампу Державної міграційної служби на зворотному боці довідки, позивачці та її чоловіку було відмовлено у призначенні щомісячної адресної допомоги, що підтверджується рішенням ОСОБА_3 праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради від 06.03.2016 року.
Відповідно до ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцію та законами України.
Згідно ст.46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Відповідно до ч.1 ст.1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», (далі Закон) внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.
Згідно ст.4 Закону факт внутрішнього переміщення підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, що діє безстроково, крім випадків, передбачених статтею 12 цього Закону.
Підставою для взяття на облік внутрішньо переміщеної особи є проживання на території, де виникли обставини, зазначені в статті 1 цього Закону, на момент їх виникнення.
Для отримання довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, така особа звертається із заявою до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районних, районних у місті Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад за місцем проживання у порядку, встановленому ОСОБА_5 Міністрів України.
Форма заяви затверджується центральним органом виконавчої влади з формування та забезпечення реалізації державної політики у сферах зайнятості населення та трудової міграції, трудових відносин, соціального захисту, соціального обслуговування населення, волонтерської діяльності, з питань сім'ї та дітей, оздоровлення та відпочинку дітей, а також захисту прав депортованих за національною ознакою осіб, які повернулися в Україну.
Порядок надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженим постановою ОСОБА_5 Міністрів України від 01.10.2014 року №505, передбачає надання грошової допомоги внутрішньо переміщеним особам, які стоять на обліку в структурних підрозділах з питань соціального захисту населення міських, районних у містах (у разі утворення) рад, з дня звернення за її призначенням і виплачується по місяць зняття з такого обліку включно, але не більше ніж шість місяців (п.1 Порядку).
Пунктом 1 ст.1 Закону України від 24.12.2015 року «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантій дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи було вилучено з переліку документів, до яких вносяться відомості про місце проживання та місце перебування особи, визначених Законом України від 11.12.2003 року «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні».
Пунктом 4 частини 2 розділу І Закону України від 24.12.2015 року «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантій дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» доповнена ч.1 ст.4 Закону України від 20.10.2014 року «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», яка наголошує, що довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи діє безстроково, крім випадків, передбачених статтею 12 цього Закону.
Отже, з часу набрання чинності вказаним Законом, а саме з 13.01.2016р., проставляння територіальними підрозділами Державної міграційної служби України відмітки про реєстрацію місця проживання осіб, зазначених у довідці, не передбачено законом, оскільки саме Міністерство соціальної політики визначено відповідальним за забезпечення формування та ведення, а на структурні підрозділи з питань соціального захисту населення покладено завдання щодо вирішення питання стосовно видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, реєстрації та постановки її на облік в Єдиній інформаційній базі.
Такий висновок також випливає з того, що вносячи зміни Законом України від 24.12.2015р. «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантій дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», законодавець виключив п.5 ч.2 ст.9 Закону, норма якого передбачала обовязок внутрішньо переміщеної особи один раз на шість місяців зявлятися до відповідного структурного підрозділу уповноваженого органу міграційної політики.
Також слід зазначити, що Законом України №888-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг» повноваження з реєстрації місця проживання та місця перебування віднесені до повноважень органів місцевого самоврядування, а не органів ДМС України.
Крім того, ч.1ст.12 Закону надає вичерпний перелік підстав для скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи та внесення відомостей про це в Єдину інформаційну базу даних про внутрішньо переміщених осіб і такими є обставини, за яких внутрішньо переміщена особа: 1) подала заяву про відмову від довідки; 2) скоїла злочин: дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади; посягання на територіальну цілісність і недоторканність України; терористичний акт; втягнення у вчинення терористичного акту; публічні заклики до вчинення терористичного акту; створення терористичної групи чи терористичної організації; сприяння вчиненню терористичного акту; фінансування тероризму; здійснення геноциду, злочину проти людяності або військового злочину; 3) повернулася до покинутого місця постійного проживання; 4) виїхала на постійне місце проживання за кордон; 5) подала завідомо недостовірні відомості.
Отже, з часу набрання чинності цим Законом, а саме з 13.01.2016р., проставляння територіальними підрозділами Державної міграційної служби України відмітки про реєстрацію місця проживання осіб, зазначених у довідці, не є необхідним, оскільки саме Міністерство соціальної політики визначено відповідальним за забезпечення формування та ведення, а на структурні підрозділи з питань соціального захисту населення покладено завдання щодо вирішення питання стосовно видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, реєстрації та постановки її на облік в Єдиній інформаційній базі.
Такий висновок також випливає з того, що вносячи зміни Законом України від 24.12.2015р. «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантій дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», законодавець виключив п.5 ч.2 ст.9 Закону, норма якого передбачала обовязок внутрішньо переміщеної особи один раз на шість місяців зявлятися до відповідного структурного підрозділу уповноваженого органу міграційної політики.
Так, ст.117 Конституції України визначає, що ОСОБА_5 Міністрів України в межах своєї компетенції видає постанови і розпорядження, які є обовязковими до виконання. ОСОБА_5 Міністрів України підписує Премєр-міністр України. Нормативно-правові акти ОСОБА_5 Міністрів України, міністерств та інших центральних органів виконавчої влади підлягають реєстрації в порядку, встановленому законом.
Крім того, слід взяти до уваги те, що п.2 розділу ІІ Перехідних положень Закону України від 24.12.2015 року «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантій дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» визначено необхідність ОСОБА_5 Міністрів України протягом трьох місяців з дня набрання чинності цим Законом привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом.
На час відмови відповідача в наданні позивачці щомісячної адресної допомоги ОСОБА_5 Міністрів України не було видано нормативно-правових актів, спрямованих на приведення їх у відповідність із внесеними до Закону змінами.
Юридична сила закону як основного джерела права, його місце в системі нормативно-правових актів закріплені в Конституції України.
Однією з ознак, яка відрізняє закон від інших нормативно-правових актів, є прийняття його вищим представницьким органом державної влади, та п.3 ч.1 ст.85 Конституції України закріплено, що прийняття законів належить до повноважень Верховної Ради України, яка є єдиним органом законодавчої влади.
Вища юридична сила закону також полягає у тому, що всі підзаконні нормативно-правові акти приймаються на основі законів та за своїм змістом не повинні суперечити їм. Підпорядкованість таких актів законам закріплена у положеннях Конституції України.
З огляду на принцип законності пріоритетзакону над підзаконними актами, посилання відповідача як на підставу відмови у призначенні щомісячної адресної допомоги на п.7-1 Порядку через відсутність відмітки територіального підрозділу Державної міграційної служби на зворотному боці довідки про взяття на облік, є таким, що не відповідає діючому законодавству.
При цьому суд погоджується з доводами позивачки про те, що з урахуванням вимоги ст.20 Закону, яка наголошує, що закони та інші нормативно-правові акти України діють в частині, що не суперечить цьому Закону, вважати наявність відмітки структурного підрозділу Державної міграційної служби України ознакою дійсності довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, є рішенням помилковим і таким, що прийнято в порушенням чинного законодавства.
Таким чином, довідка про взяття на облік особи, переміщеної з тимчасово окупованої території України, видана позивачу ОСОБА_3 праці і соціального захисту населення Краматорської міської ради, з огляду на ст.4 Закону України, діє безстроково, до того ж під час судового розгляду не встановлено обставин для скасування такої довідки з підстав, визначених ст.12 Закону, а тому рішення відповідача, згідно якого позивачу було відмовлено у призначенні щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеній особі, є протиправним.
Виходячи з наведеного, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог позивачки ОСОБА_1 про визнання дій відповідача протиправними щодо відмови позивачу в наданні щомісячної адресної допомоги як внутрішньо переміщеній особі для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, відповідно до заяви від 26.02.2016 року та зобовязання ОСОБА_3 праці соціального захисту населення Краматорської міської ради здійснити нарахування та виплату позивачці щомісячної адресної допомоги як внутрішньо переміщеній особі для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, відповідно до її заяви від 26.02.2016р., а саме з 06.03.2016 року по 05.07.2016 року, оскільки відповідачем позивачці була призначена допомога як переміщеній особі на проживання з липня 2016р., скасувати рішення ОСОБА_3 праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради про відмову у призначенні мені та моєму чоловікові щомісячної адресної грошової допомоги внутрішньо-переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.
Відповідно до ч.1 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є субєктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України.
Враховуючи, що судове рішення прийняте не на користь відповідача - субєкта владних повноважень, а позивачем був сплачений судовий збір в сумі 551,20грн., сума судового збору підлягає стягненню з відповідача на користь позивачки.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.17, 19, 94, 158-163, 167, 185-186 КАС України, ст.ст.19, 46, 85, 117 Конституції України, ст.ст.1, 4, 12, 20 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до ОСОБА_3 праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради про визнання дій неправомірними та зобовязання вчинити певні дії - задовольнити.
Визнати протиправними дії ОСОБА_3 праці соціального захисту населення Краматорської міської ради щодо відмови ОСОБА_1 у наданні щомісячної адресної грошової допомоги як внутрішньо переміщеній особі для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, відповідно до заяви від 26 лютого 2016 року.
Скасувати рішення ОСОБА_3 праці соціального захисту населення Краматорської міської ради від 06.03.2016 року №933 про відмову в призначенні ОСОБА_1 та ОСОБА_4 щомісячної адресної грошової допомоги як внутрішньо переміщеній особі для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.
Зобовязати ОСОБА_3 праці соціального захисту населення Краматорської міської ради здійснити нарахування та виплату ОСОБА_1 та ОСОБА_4 щомісячної адресної грошової допомоги як внутрішньо переміщеній особі для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, відповідно до заяви від 26 лютого 2016 року, а саме: з 06.03.2016 року по 05.07.2016 року.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань субєкта владних повноважень з ОСОБА_3 праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради на користь ОСОБА_1 сплачений судовий збір в сумі 551 (пятсот пятдесят одна) грн. 20коп.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу було подано.
Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Краматорський міський суд Донецької області шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення.
Суддя О.М. Карпенко