Справа № 509/439/13-а
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 березня 2013 року Суддя Овідіопольського районного суду Кириченко П.Л. розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративний позов ОСОБА_1 до Великодолинської селищної ради Овідіопольського району Одеської області та Великодолинського селищного голови ОСОБА_2 про визнання протиправною бездіяльність та зобовязання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
9 січня 2013 року позивачка звернулася до суду з названим позовом, у якому просила суд визнати протиправною бездіяльність Великодолинського селищного голови ОСОБА_2 по розгляду запиту на інформацію ОСОБА_1 від 14.01.2013 року щодо ненадання письмової інформації: даних про розміри, види оплати праці (включаючи доплати, премії тощо у відповідності із штатним розписом) державних службовців та посадових осіб Великодолинської селищної ради, по кожній посадовій особі щомісячно за період січень-грудень 2012 року. Зобовязати Великодолинську селищну раду Овідіопольського району Одеської області, як розпорядника інформації, у триденний строк надати ОСОБА_1 письмову інформацію: дані про розміри, види оплати праці (включаючи доплати, премії тощо у відповідності із штатним розписом) державних службовців та посадових осіб Великодолинської селищної ради, по кожній посадовій особі щомісячно за період січень-грудень 2012 року і у той же строк подати суду звіт про виконання судового рішення, посилаючись на порушення відповідачами ОСОБА_3 України «Про доступ до публічної інформації», «Про інформацію», «Про місцеве самоврядування в Україні».
Відповідачі, у десятиденний строк, встановлений ухвалою суду від 11.01.2013 року, не надали суду свої заперечення, що у відповідності до норм ст. 183-2, не є перешкодою для розгляду справи в порядку скороченого провадження.
Вважаю, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
У статті 1 ОСОБА_3 України «Про доступ до публічної інформації» № 2939-УІ (далі - Закон № 2939-УІ) визначено, що публічна інформація це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання субєктами владних повноважень своїх обовязків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні субєктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим ОСОБА_3. Публічна інформація є відкритою, крім випадків, встановлених законом.
Великодолинська селищна рада є розпорядником публічної інформації.
Згідно ч. 1 ст.3 ОСОБА_3 № 2939-УІ, право на доступ до публічної інформації гарантується обовязком розпорядників інформації надавати та оприлюднювати інформацію, крім випадків, передбачених законом;
Приписами ст. 19 ОСОБА_3 № 2939-УІ встановлено, що запит на інформацію - це прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться в його володінні. Запитувач має право звернутися до розпорядника інформації із запитом на інформацію незалежно від того, стосується ця інформація його особисто, чи ні, без пояснення причини подання запиту.
З матеріалів справи вбачається, що позивачка, 14 січня 2013 року звернулася із запитом на інформацію до Великодолинської селищної ради у якому просила надати письмову інформацію: дані про розміри, види оплати праці (включаючи доплати, премії тощо у відповідності із штатним розписом) державних службовців та посадових осіб Великодолинської селищної ради, по кожній посадовій особі щомісячно за період січень-грудень 2012 року. З питань отримання запитуваної інформації, вона зверталася неодноразово до Великодолинської селищної ради 21.01.2013 р., 22.01.2013 р. та 23.01.2013 р., але так її не отримала, як і жодного повідомлення про стан розгляду запиту на інформацію.
Відповідно до ч. 2 ст. 20 ОСОБА_3 України «Про інформацію», будь-яка інформація є відкритою, крім тієї, що віднесена законом до інформації з обмеженим доступом.
Не може бути обмежено доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном, у тому числі до копій відповідних документів, умови отримання цих коштів чи майна, прізвища, імена, по батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, які отримали ці кошти або майно (ч. 5 ст. 6 ОСОБА_3 № 2939-УІ).
Сільський, селищний, міський голова відповідно до пп. 1 ч. 4, ч. 5 ст. 42 ОСОБА_3 України «Про місцеве самоврядування в Україні», забезпечує здійснення у межах наданих законом повноважень органів виконавчої влади на відповідній території, додержання Конституції та законів України, виконання актів Президента України та відповідних органів виконавчої влади. Сільський, селищний, міський голова несе персональну відповідальність за здійснення наданих йому законом повноважень.
Вищенаведені правові норми свідчать, що Великодолинський селищний голова ОСОБА_2 є особою відповідальною за надання публічної інформації, отже, він є особою, винною відповідно до ч.1 ст. 24 ОСОБА_3 № 2939-УІ, у вчиненні такого порушення, як ненадання інформації на запит.
Судом встановлено порушення прав позивачки на вільне отримання публічної інформації внаслідок протиправної бездіяльності Великодолинського селищного голови ОСОБА_2, тому застосування судового контролю за виконанням судового рішення в адміністративній справі є обгрунтованим та допустимим для забезпечення безумовного його виконання.
При поданні позовачкою сплачено судовий збір в сумі 34 грн. 41 коп. Суд прийшов до висновку, що позов є обрунтований, а тому, відповідно до ст. 94 КАС України відшкодування понесених судових витрат підлягають стягненню з відповідача Великодолинської селищної ради.
Керуючись ст.ст. 6, 70, 71, 94, 112, 161-163 КАС України, ст. 20 ОСОБА_3 України «Про доступ до публічної інформації», ст.42 ОСОБА_3 України «Про місцеве самоврядування в Україні» суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Великодолинської селищної ради Овідіопольського району Одеської області та до Великодолинського селищного голови ОСОБА_2 задовольнити.
Визнати протиправною бездіяльність Великодолинського селищного голови ОСОБА_2 по розгляду запиту на інформацію ОСОБА_1 від 14.01.2013 року щодо ненадання письмової інформації: даних про розміри, види оплати праці (включаючи доплати, премії тощо у відповідності із штатним розписом) державних службовців та посадових осіб Великодолинської селищної ради, по кожній посадовій особі щомісячно за період січень-грудень 2012 року.
Зобовязати Великодолинську селищну раду Овідіопольського району Одеської області, як розпорядника інформації, у деситиденний строк надати ОСОБА_1 письмову інформацію: дані про розміри, види оплати праці (включаючи доплати, премії тощо у відповідності із штатним розписом) державних службовців та посадових осіб Великодолинської селищної ради, по кожній посадовій особі щомісячно за період січень-грудень 2012 року і у той же строк подати суду звіт про виконання судового рішення.
Стягнути з Великодолинської селищної ради Овідіопольського району Одеської області, код (ЄДРПОУ 04379410) на користь ОСОБА_1 судові витрати у сумі 34 грн. 41 коп.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через Овідіопольський районний суд шляхом подачі апеляційної скарги на протязі десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя ОСОБА_4