ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
14 грудня 2016 року К/800/28131/16
м. Київ
Суддя Вищого адміністративного суду України Донець О.Є., розглянувши заяву Одеської митниці ДФС про повернення судового збору, сплаченого за подання касаційної скарги на постанову Одеського апеляційного адміністративного суду від 28 вересня 2016 року у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Баско" до Одеської митниці ДФС, третя особа - Головне управління Державної казначейської служби України в Одеській області про визнання протиправною бездіяльності зобов’язання вчинити дії, -
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 24 листопада 2016 року було відмовлено у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Одеської митниці ДФС на постанову Одеського апеляційного адміністративного суду від 28 вересня 2016 року у справі № 815/2601/16 на підставі пункту 5 частини 5 статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України.
13 грудня 2016 року до суду надійшла заява Одеської митниці ДФС про повернення судового збору в сумі 1653,60 грн., сплаченого за подачу зазначеної вище касаційної скарги.
Розглянувши подану заяву, суд дійшов висновку, що в задоволенні заяви слід відмовити з огляду на наступне.
Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 7 Закону України “Про судовий збір”, сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі відмови у відкритті провадження у справі в суді першої інстанції, апеляційного та касаційного провадження у справі.
Згідно із положеннями пункту 5 частини 5 статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя-доповідач відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі також у випадках, якщо касаційна скарга є необґрунтованою і викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи.
Тобто, вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, суддя повинен дати оцінку доводам касаційної скарги, порівняти їх із висновками судів, викладеними в судових рішеннях, та вирішити питання, чи є необхідність перевірити висновки судів на підставі матеріалів справи.
Разом із тим, за загальним змістом частини 1 статті 7 Закону України “Про судовий збір” судовий збір повертається у випадку, коли наступили процесуальні наслідки, які не потребують розгляду справи по суті та оцінки обставин справи та наданих сторонами доказів.
Таким чином, вимоги пункту 3 частини 1 статті 7 Закону України “Про судовий збір” не можуть бути застосовані у разі відмови у відкритті касаційного провадження на підставі пункту 5 частини 5 статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України.
Аналогічна правова позиція була висловлена Верховним Судом України у постановах від 12 листопада 2014 року, від 16 червня 2015 року та від 29 березня 2016 року (справи №№ 6-138цс14, № 21-619а14, № 21-3893а15 відповідно).
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення заяви Одеської митниці ДФС про повернення судового збору.
Керуючись статтею 7 Закону України “Про судовий збір”, статтями 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, -
УХВАЛИВ:
Відмовити Одеській митниці ДФС в задоволенні заяви про повернення судового збору, сплаченого за подання касаційної скарги на постанову Одеського апеляційного адміністративного суду від 28 вересня 2016 року у справі № 815/2601/16.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О.Є. Донець