ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про повернення апеляційної скарги
26 грудня 2016 р.Справа № 876/9459/16
Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Нос С. П., перевіривши апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 03 листопада 2016 року про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 16 грудня 2015 року в справі № 809/3148/15 за позовом ОСОБА_1 до управління Міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській області про визнання незаконним та скасування рішення суб'єкта владних повноважень, -
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 03 листопада 2016 року, заяву ОСОБА_1 про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 16 грудня 2015 року у справі за позовом ОСОБА_1 до управління Міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській області про визнання незаконним та скасування рішення суб'єкта владних повноважень залишено без задоволення.
Вказану ухвалу оскаржив в апеляційному порядку 22 листопада 2016 року позивач, ОСОБА_1.
Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 05 грудня 2016 року в задоволенні клопотання ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору за подання апеляційної скарги на ухвалу Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 03 листопада 2016 року про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 16 грудня 2015 року відмовлено та залишено без руху, оскільки таку подано без додержання вимог ст. 106 КАС України, а саме без долучення документа про сплату судового збору у розмірі 1378,00 грн., та без обґрунтування апеляційної скарги із зазначенням того, у чому полягає неправильність чи неповнота дослідження доказів і встановлення обставин у справі та (або) застосування норм права.
Відповідно до ч. 3 ст. 189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених ст. 187 цього ж Кодексу застосовуються правила ст. 108 КАС України.
Згідно п. 1 ч. 3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява повертається, якщо не усунуто недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.
Згідно наявного у справі повідомлення про вручення поштового відправлення, копію вказаної ухвали апелянт отримав 13 грудня 2016 року.
23 грудня 2016 року на адресу Львівського апеляційного адміністративного суду надійшло повторне клопотання ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору за подання апеляційної скарги, в якому заявник просить повторно звільнити його від сплати судового збору за подання апеляційної скарги надавши довідку, видану Державною податковою інспекцією у м. Івано-Франківську, про те, що громадянин ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платників податків НОМЕР_1) згідно відомостей з інформаційного фонду Державного реєстру фізичних осіб ДФС України про суми виплачених доходів та утриманих податків в період з 01 січня 2016 року по 30 вересня 2016 року, доходів не отримував.
Суд апеляційної інстанції зазначає, що вищевказана довідка не є єдиним безумовним доказом важкого матеріального стану заявника та не свідчить про відсутність у нього доходів.
Відтак, підстави для звільнення від сплати судового збору відсутні, оскільки відповідні докази у матеріалах справи, що долучені до апеляційної скарги та до клопотання про звільнення від сплати судового збору, є недостатніми, крім того виключно Законом встановлені правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені.
Таким чином, розглянувши вищевказане клопотання апелянта, суддя-доповідач дійшов висновку, що у його задоволенні слід відмовити.
Суд апеляційної інстанції наголошує, що рівність усіх учасників адміністративного процесу перед законом і судом є одним з принципів здійснення правосуддя в адміністративних судах - пп.3 п.1 ст.7 КАС України.
Рівність усіх учасників судового процесу перед законом передбачає єдиний правовий режим судочинства, який забезпечує реалізацію їхніх процесуальних прав, тобто є конкретизацією загального принципу рівності громадян перед законом і судом стосовно сфери здійснення судової влади і судочинства. Не може бути привілеїв чи обмежень прав учасників адміністративного процесу за ознаками, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками - ч.2 ст.10 КАС України.
Ця норма Конституції України знайшла своє закріплення також і в Законі України «Про судоустрій і статус суддів» та у процесуальних кодексах України.
Також суд апеляційної інстанції наголошує, що ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 05 грудня 2016 року, якою апеляційну скаргу ОСОБА_1 було залишено без руху, було визначено дві підстави для залишення без руху - несплата судового збору та подання апеляційної скарги без обґрунтування такої із зазначенням того, у чому полягає неправильність чи неповнота дослідження доказів і встановлення обставин у справі та (або) застосування норм права.
Апелянтом не було додатково подано жодних обгрунтувань апеляційної скарги, а відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 187 КАС України в апеляційній скарзі зазначаються обґрунтування вимог особи, яка подала апеляційну скаргу, із зазначенням того, у чому полягає неправильність чи неповнота дослідження доказів і встановлення обставин у справі та (або) застосування норм права.
Відтак, станом на час постановлення цієї ухвали, апелянт не усунув недоліків апеляційної скарги, відповідно до ч. 3 ст. 189 та п. 1 ч. 3 ст. 108 КАС України, таку слід повернути апелянту.
Керуючись ст.ст. 108, 187, 189, 212, 254 КАС України,
УХВАЛИВ:
В задоволенні клопотання ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору за подання апеляційної скарги на ухвалу Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 03 листопада 2016 року про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 16 грудня 2015 року в справі № 809/3148/15 відмовити.
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 03 листопада 2016 року про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 16 грудня 2015 року в справі № 809/3148/15 за позовом ОСОБА_1 до управління Міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській області про визнання незаконним та скасування рішення суб'єкта владних повноважень вважати неподаною та повернути заявнику.
Роз`яснити, що ОСОБА_1 не позбавлений права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Особам, які беруть участь у справі надіслати копію ухвали, а апелянту додатково додані до апеляційної скарги матеріали.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення.
Ухвала може бути оскаржена у касаційному порядку, шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України, протягом двадцяти днів з дня набрання ухвалою законної сили.
Суддя С. П. Нос