КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа 826/16184/16 Суддя доповідач Горяйнов А.М.
УХВАЛА
про відмову в задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору
27 грудня 2016 року м. Київ
Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Горяйнов А.М., розглянувши клопотання Державної податкової інспекції у Печерському районі Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві про відстрочення сплати судового збору,
ВСТАНОВИВ:
ДПІ у Печерському районі ГУ ДФС у м. Києві подала апеляційну скаргу на постанову окружного адміністративного суду м. Києва від 17 листопада 2016 року, до якої було приєднане клопотання про відстрочення сплати судового збору.
Перевіривши доводи клопотання відповідача, вважаю, що воно не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Клопотання про звільнення від сплати судового збору обґрунтоване тим, що відповідно до листа Управління Державної казначейської служби України у Шевченківському районі м. Києва від 09 грудня 2016 року № 02-18/1481 були зупинені операції на рахунках ДПІ у Печерському районі ГУ ДФС у м. Києві.
Згідно ч. 1 ст. 88 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до сплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Відповідач обґрунтовує клопотання про відстрочення сплати судового збору тим, що він тимчасово обмежений у можливості використовувати кошти у зв’язку з надходженням до Управління Державної казначейської служби України у Шевченківському районі м. Києва виконавчих документів щодо безспірного списання коштів.
У відповідності до п.п. 28-30 Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 серпня 2011 року № 845, орган Казначейства протягом трьох робочих днів після надходження виконавчого документа на підставі документів, поданих стягувачем, визначає коди програмної класифікації видатків та кредитування державного бюджету (коди тимчасової класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів) та економічної класифікації видатків бюджету і рахунки боржника, з яких проводиться безспірне списання коштів. З дня визначення таких кодів та рахунків орган Казначейства повідомляє боржникові про здійснення безспірного списання коштів з його рахунків. У повідомленні також зазначаються строк подання боржником інформації, пов'язаної з виконанням рішення про стягнення коштів, який не може перевищувати п'яти робочих днів з дати надходження повідомлення, та відомості про непроведення органом Казначейства платежів за платіжними дорученнями боржника. Коди програмної класифікації видатків та кредитування державного бюджету (коди тимчасової класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів) та економічної класифікації видатків бюджету та/або рахунки, за якими проводиться безспірне списання коштів, можуть бути змінені органом Казначейства за обґрунтованою заявою боржника.
У разі недостатності поданих документів для визначення кодів програмної класифікації видатків та кредитування державного бюджету (кодів тимчасової класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів) та економічної класифікації видатків бюджету або рахунків, з яких проводиться безспірне списання коштів, орган Казначейства у робочий день, що настає після закінчення строку, зазначеного у пункті 28 цього Порядку, надсилає до боржника запит для встановлення відповідних даних із зазначенням строку надання відповіді.
На період встановлення даних, зазначених у пункті 29 цього Порядку, не проводяться платежі за платіжними дорученнями боржника за всіма кодами програмної класифікації видатків та кредитування державного бюджету (кодами тимчасової класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів) та економічної класифікації видатків бюджету, крім захищених видатків, визначених Бюджетним кодексом України.
Таким чином, відповідно до листа Управління Державної казначейської служби України у Шевченківському районі м. Києва від 09 грудня 2016 року № 02-18/1481 було зупинено операції на рахунках ДПІ у Печерському районі ГУ ДФС у м. Києві на строк до п’яти робочих днів з дати надходження повідомлення.
Як раніше зазначалося, відповідачу було надано строк для усунення недоліків апеляційної скарги – до 20 грудня 2016 року.
Відтак, обставини, на які посилається податковий орган у клопотанні носили тимчасовий характер та на час закінчення строку усунення недоліків апеляційної скарги – відпали, у зв’язку з чим не можуть бути підставою для відстрочення сплати судового збору.
Керуючись ст.ст. 88, 160 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання Державної податкової інспекції у Печерському районі Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві про відстрочення сплати судового збору – відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя А.М. Горяйнов