ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 УХВАЛА
про зупинення провадження у справі
20 грудня 2016 року м. Київ № 826/7458/16
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі колегії суддів: головуючого судді Іщука І.О., суддів: Погрібніченка І.М., Шулежка В.П., при секретарі судового засідання Мині І.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні питання щодо зупинення провадження у справі
за позовом до третя особа проОСОБА_1 Державної фіскальної служби України Міністерство юстиції України визнання протиправними та скасування наказу №1518-о від 26.05.2015 року, поновлення на роботі, стягнення середньомісячного заробітку, стягнення моральної шкоди, зобов'язання вчинити діїза участю представників сторін:
пр-к позивача: ОСОБА_2;
пр-к позивача: ОСОБА_3;
пр-к відповідача: ОСОБА_4;
пр-к третьої особи: Дудник А.О.
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулася ОСОБА_1 з повозом до Державної фіскальної служби України, третя особа Міністерство юстиції України про визнання протиправними та скасування наказу №1518-о від 26.05.2015 року, поновлення на роботі, стягнення середньомісячного заробітку, стягнення моральної шкоди у розмірі 100000,00 грн., зобов'язання вчинити дії.
В судовому засіданні 20.12.2016р. суд поставив на обговорення питання щодо зупинення провадження у справі до набрання законної сили судовим рішенням за наслідками розгляду Конституційним Судом України подання Верховного Суду України та 47 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень Закону України „Про очищення влади" від 16 вересня 2014 року № 1682-VII.
Представники позивача заперечували проти зупинення провадження у справі.
Представник відповідача не заперечував проти зупинення провадження у справі, представник третьої особи залишили розгляд питання щодо зупинення провадження у справі на розсуд суду.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 156 КАС України суд зупиняє провадження у справі у разі неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі.
Одним з основоположних принципів адміністративного судочинства є, зокрема, принцип законності, який полягає у тому, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого суд вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
Суд зобов'язаний вирішувати справи відповідно до Конституції та законів України, водночас, виникнення сумнівів у відповідності закону Конституції України фактично унеможливлює розгляд справи із дотриманням основоположних і фундаментальних принципів адміністративного судочинства.
Так, Конституційним Судом України 16 квітня 2015 року відкрито пленарне засідання з розгляду справи за двома конституційними поданнями Верховного Суду України та конституційним поданням 47 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень Закону України „Про очищення влади" від 16 вересня 2014 року № 1682-VII у формі усного слухання.
Зважаючи на вищенаведене, з метою дотримання принципів законності, відповідно до яких: 1) суд вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України; 2) суд застосовує інші нормативно-правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України, передбачених ч. 1 ст. 9 КАС України, з метою справедливого, неупередженого вирішення справи, приходить до переконання щодо необхідності зупинення провадження у справі до набрання законної сили судовим рішенням за наслідками розгляду Конституційним Судом України подання Верховного Суду України та 47 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень Закону України „Про очищення влади" від 16 вересня 2014 року № 1682-VII.
Керуючись п. 3 ч. 1 ст. 156, ст. ст. 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
У Х В А Л И В:
1. Зупинити провадження у справі № 826/7458/16 до набрання законної сили судовим рішенням за наслідками розгляду Конституційним Судом України подання Верховного Суду України та 47 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень Закону України „Про очищення влади" від 16 вересня 2014 року № 1682-VII.
2. Зобов'язати сторін повідомити Окружний адміністративний суд міста Києва про усунення підстав, що зумовили зупинення провадження у справі №826/7458/16.
Ухвала набирає законної сили в порядку і строки, визначені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки, встановлені ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий суддя І.О. Іщук
Судді: І.М. Погрібніченко
В.П. Шулежко
Повний текст ухвали виготовлено 21.12.2016р.