Ухвала суду № 63718100, 26.12.2016, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
26.12.2016
Номер справи
826/20122/16
Номер документу
63718100
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А

про повернення позовної заяви

26 грудня 2016 року м. Київ № 826/20122/16

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва - Аблов Є.В., розглянувши матеріали позовної заяви ТОВ «ІНФО ТРАНС СЕРВІС» до Управління патрульної поліції міста Києва про скасування розшуку транспортного засобу,-

В С Т А Н О В И В:

До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулося ТОВ «ІНФО ТРАНС СЕРВІС» до Управління патрульної поліції міста Києва про скасування розшуку транспортного засобу.

Відповідно до ч. 2 ст. 107 КАС України, суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави, зокрема, для повернення позовної заяви.

Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, суд виходить з наступного.

Згідно з ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.

Юрисдикція адміністративних судів не поширюється на публічно-правові справи: 1) що віднесені до юрисдикції Конституційного Суду України; 2) що належить вирішувати в порядку кримінального судочинства; 3) про накладення адміністративних стягнень; 4) щодо відносин, які відповідно до закону, статуту (положення) об'єднання громадян віднесені до його внутрішньої діяльності або виключної компетенції.

Як вбачається з позовної заяви та доданих до неї матеріалів, позивач звернувся до суд із позовом, в якому просить: визнати протиправним та скасувати розшук автомобіля марки VW Polo Sedan 1.6 I benzin двигун №CFN 374053, кузов №XW8ZZZ61ZDG030557 (державний номерний знак АА1739НН), як такий, що оголошено безпідставно.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що з 2015 року придбаний ним вищевказаний автомобіль перебуває у розшуку, причина внесення відомостей про розшук - факт вчинення дорожньо-транспортної пригоди, після вчинення якої винна особа залишила місце дорожньо-транспортної пригоди.

Статтею 18 КАС України регламентовано предметну підсудність адміністративних справ.

Так, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні, зокрема, усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.

П. 1 розділу ХІІ Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої наказом МВС України N 1395 від 07.11.2015 року (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 10.11.2015 р. за N1408/27853) визначено, що тимчасове затримання транспортного засобу поліцейським проводиться у випадках, передбачених статтею 265 2 КУпАП, зокрема у разі, коли неможливо усунути причину затримання на місці виявлення адміністративного правопорушення, і передбачає примусове припинення використання такого транспортного засобу шляхом його блокування за допомогою технічних пристроїв або доставлення на спеціальний майданчик чи стоянку, якщо транспортний засіб створює значні перешкоди дорожньому руху.

Тимчасове затримання транспортного засобу здійснюється також у разі виявлення транспортного засобу боржника, оголошеного в розшук відповідно до статті 40 Закону України "Про виконавче провадження".

При цьому, вказана інструкція розроблена відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Закону України "Про національну поліцію" та з метою встановлення нормативно-правового регулювання здійснення проваджень уповноваженими особами Національної поліції України у справах про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі.

Частиною 1 ст. 40 Закону України «Про виконавче провадження» у разі необхідності розшуку транспортного засобу боржника державний виконавець виносить постанову про такий розшук, яка є обов'язковою для виконання органами внутрішніх справ.

Матеріали поданого позову не містять доказів оголошення розшуку транспортного засобу на підставі постанови державного виконавця.

Крім того, статтею 2 КАС України встановлено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно - правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Враховуючи приписи КАС України, суд приходить до висновку, що даний спір не випливає із здійснення суб'єктом владних повноважень своїх владних управлінських функцій, а тому не належить розглядати окружним адміністративним судом.

З урахуванням вищенаведеного, спірні відносини, які виникли між позивачем та відповідачем, не є управлінськими, а повноваження цього органу та їхніх посадових осіб в межах даних позовних вимог регламентовані Кодексом України про адміністративні правопорушення, а відтак даний спір належить розглядати загальним місцевим судом як адміністративним судом.

Відповідно до п. 6 ч. 3 ст. 108 КАС України, позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.

Керуючись п. 6 ч. 3 ст. 108, ст. ст. 160, 165 КАС України, суд , -

У Х В А Л И В:

Позовну заяву ТОВ «ІНФО ТРАНС СЕРВІС» до Управління патрульної поліції міста Києва про скасування розшуку транспортного засобу - повернути.

Ухвалу про повернення позовної заяви надіслати позивачу.

Повернути позивачу позовну заяву разом з доданими до неї матеріалами.

Ухвала набирає законної сили в строк і порядку, передбачені ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Є.В. Аблов