Копія
Справа № 822/2345/16
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 грудня 2016 року м. ХмельницькийХмельницький окружний адміністративний суд
в складі :головуючого-судді суддівОСОБА_1 ОСОБА_2 ОСОБА_3 при секретарі за участі: представника відповідачаОСОБА_4 ОСОБА_5розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_6 до Міністерства внутрішніх справ України , треті особи на стороні відповідача ОСОБА_7 фонд України , Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом до Міністерства внутрішніх справ України, треті особи на стороні відповідача - Пенсійний фонд України, ГУ Пенсійного фонду України в Хмельницькій області.
Просить визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо не надсилання інформації про зміни у грошовому забезпеченні ОСОБА_6 до органів Пенсійного фонду України для здійснення перерахунку пенсії.
Також просить зобов'язати Міністерство внутрішніх справ України надіслати до Пенсійного фонду України інформацію про зміни у грошовому забезпеченні ОСОБА_6 для здійснення перерахунку пенсії.
В обґрунтування вимог позивач зазначає про те, що є пенсіонером органів внутрішніх справ, якому пенсія призначена відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Вважає, що чинним законодавством йому гарантоване право на перерахунок пенсії у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців та осіб, які мають право на пенсію згідно із вказаним законом. Вказує, що постановою Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" від 11.11.2015 №988 підвищене грошове забезпечення поліцейських, що надає йому право на перерахунок пенсії. Звернувшись до відповідача з проханням повідомити Пенсійний Фонд України про наявність підстав для перерахунку пенсії, ОСОБА_6 отримав відмову, яку вважає протиправною.
Позивач в судове засідання не з'явився, подав клопотання про розгляд справи без його участі.
Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнає. Надіслав до суду письмові заперечення, де зазначає, що позивачу дійсно призначена та виплачується пенсія відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Вказує на те, що постанова Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року №988, якою збільшено грошове забезпечення поліцейських Національної поліції України, не може бути підставою для перерахунку пенсії позивачу, як пенсіонеру із числа колишніх працівників органів внутрішніх справ, оскільки прийнята до внесення змін до ст.63 Закону "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та до абз.2 п.15 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про Національну поліцію".
Посилається на лист Міністерства соціальної політики України від 17.06.2016 №8889/О/14-16/5.
Представник Пенсійного фонду України в судове засідання не з'явився. Судом отримані письмові пояснення, де зазначається про те, що постанова Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення поліцейських національної поліції" від 11.11.2015 №988 не може бути підставою для перерахунку пенсії колишнім працівникам територіальних органів Міністерства внутрішніх справ. Розгляд справи просить здійснити без участі представника.
Представник ГУ Пенсійного фонду України в Хмельницькій області в судове засідання не з'явився, про розгляд справи повідомлений належним чином. Надав до суду письмові заперечення з підстав, аналогічних підставам заперечення, наданого представником Міністерства внутрішніх справ України.
Заслухавши пояснення представника відповідача, дослідивши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.
Судом встановлено, що ОСОБА_6 є пенсіонером органів внутрішніх справ, якому пенсію призначено відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
07.09.2016 року позивач звернувся до Міністерства внутрішніх справ України з заявою, у якій просив повідомити Пенсійний фонд України про зміни у грошовому забезпеченні ОСОБА_6 з метою здійснення перерахунку пенсії.
Листом №15/2-М-1874 від 10 жовтня 2016 року позивача було повідомлено про відсутність підстав для здійснення перерахунку пенсії пенсіонерам з числа колишніх осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, які отримують пенсію на підставі Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Не погодившись із відмовою відповідача, позивач звернувся до суду.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд встановив наступне.
Відповідно до ч. 3, 4 ст.63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 року перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.
Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону.
Аналогічні положення передбачені у п.1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року №45.
Таким чином, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.
Постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" підвищено грошове забезпечення поліцейських.
Відповідно до абз.2 п.15 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про Національну поліцію" в редакції Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей" від 23.12.2015 року за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.
На підставі зазначених норм суд приходить до висновку, що ОСОБА_6, як пенсіонер органів внутрішніх справ, має право на перерахунок розміру пенсії на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988.
Суд вважає безпідставними твердження відповідача про те, що постанова Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 не може розглядатись як нормативно - правовий акт, що змінює розмір грошового забезпечення позивача.
На день набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей" від 23.12.2015, постанова Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 діяла і є чинною станом на цей час.
За приписами п.2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року №45, вказане рішення Кабінету Міністрів України зобов'язувало відповідача повідомити у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій вказаній категорії осіб.
Аналогічне зобов'язання викладене у п.24 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 року №3-1.
Посилання відповідача на лист Міністерства соціальної політики України від 17.06.2016 №8889/О/14-16/5 суд оцінює критично, оскільки зазначений лист є роз'яснювальним документом, а не нормативно - правовим актом.
Зважаючи на вказане, суд вважає необхідним зобов'язати відповідача подати до Пенсійного фонду України інформацію про зміни у грошовому забезпеченні ОСОБА_6 для здійснення перерахунку пенсії.
Частиною 2 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Судом встановлена обґрунтованість та правомірність позовних вимог, тому позов слід задоволити.
Керуючись ст. 158-163 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
адміністративний позов задовольнити.
Визнати протиправною бездіяльність Міністерства внутрішніх справ України в частині неподання Пенсійному фонду України інформації про зміни у грошовому забезпеченні ОСОБА_6 для здійснення перерахунку пенсії.
Зобов'язати Міністерство внутрішніх справ України подати до Пенсійного фонду України інформацію про зміни у грошовому забезпеченні ОСОБА_6 для здійснення перерахунку пенсії.
Стягнути на користь ОСОБА_6 за рахунок асигнувань Міністерства внутрішніх справ України судовий збір в сумі 551, 20 грн.
Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання. Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.
Повний текст постанови виготовлено 23 грудня 2016 року 12.00
Головуючий суддя судді/підпис/ /підпис/ /підпис/ОСОБА_1 ОСОБА_2 ОСОБА_3 "Згідно з оригіналом" Суддя ОСОБА_1