МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Миколаїв
23.12.2016 р. Справа № 814/2785/16
Суддя Миколаївського окружного адміністративного суду Гордієнко Т. О. розглянула у письмовому провадженні адміністративну справу
за поданнямДержавної податкової інспекції у Центральному районі м. Миколаєва Головного управління ДФС у Миколаївській області, вул. Потьомкінська, 24/2, м. Миколаїв, 54030 доТовариства з обмеженою відповідальністю "АКВА-НТ", вул. Артилерійська, 18, оф. 5.17, м. Миколаїв, 54030 пропідтвердження обгрунтованості адміністративного арешту майна,В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з поданням до Товариства з обмеженою відповідальністю «Аква-НТ» про підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платника податків.
Відповідач заперечень суду не надав, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся телефонограмою.
Позивач надав суду заяву про розгляд справи в порядку письмового провадження. Відповідно до ч.4,6 ст.128 КАС України, справа розглядається в порядку письмового провадження.
Розглянув матеріали справи, суд дійшов висновку:
На підставі направлень на перевірку від 21.12.2016 та наказу №856 від 20.12.2016 «Про проведення документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «Аква-НТ» працівниками ДПІ у Центральному районі м.Миколаєва ГУ ДФС у Миколаївській області здійснено вихід за адресою м.Миколаїв, вул.Московська,54а.
Копію наказу на проведення перевірки та направлення на проведення перевірки було предявлено ліквідатору ОСОБА_1, яка відмовилась отримати направлення на перевірку та допустити службових осіб ДПІ до проведення перевірки, про що були складені акт від 21.12.2016 року № 9/14-03-14-01 про відмову про допуск посадових осіб до проведення перевірки, акт № 8/14-03-14-01 від 21.12.2016 про відмову від підписання направлень на перевірку.
Рішенням від 21.12.2016 № 14/14-03-14-01 застосовано умовний адміністративний арешт майна платника податків Товариства з обмеженою відповідальністю «Аква-НТ», що перебуває(розміщено, зберігається) за адресою м. Миколаїв, вул. Артилерийська,18,кв.(офіс) 5.17.
Статтею 75 ПК України передбачено, що документальною виїзною перевіркою вважається перевірка, яка проводиться за місцезнаходженням платника податків чи місцем розташування об'єкта права власності, стосовно якого проводиться така перевірка.
Відповідно до п.78.4,п.78.5 ст.78 ПК України про проведення документальної позапланової перевірки керівник контролюючого органу приймає рішення, яке оформлює наказом. Право на проведення документальної позапланової перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому до початку проведення зазначеної перевірки вручено під розписку копію наказу про проведення документальної позапланової перевірки. Допуск посадових осіб контролюючих органів до проведення документальної позапланової перевірки здійснюється згідно зі ст.81 цього Кодексу.
Згідно зі ст. 81 ПК України посадові особи контролюючого органу мають право приступити до проведення документальної виїзної перевірки, фактичної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим Кодексом, та за умови пред'явлення або надіслання у випадках, визначених цим Кодексом, таких документів:
1) направлення на проведення такої перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, реквізити наказу про проведення відповідної перевірки, найменування та реквізити суб'єкта, 2) копії наказу про проведення перевірки, та у разі проведення перевірки в іншому місці - адреса об'єкта, перевірка якого проводиться, 3) службового посвідчення осіб, які зазначені в направленні на проведення перевірки.
Непред'явлення або ненадіслання у випадках, визначених цим Кодексом, платнику податків (його посадовим (службовим) особам або його уповноваженому представнику, або особам, які фактично проводять розрахункові операції) цих документів або пред'явлення зазначених документів, що оформлені з порушенням вимог, встановлених цим пунктом, є підставою для недопущення посадових (службових) осіб контролюючого органу до проведення документальної виїзної або фактичної перевірки.
Відмова платника податків та/або посадових (службових) осіб платника податків (його представників або осіб, які фактично проводять розрахункові операції) від допуску до перевірки на інших підставах, ніж визначені в абзаці п'ятому цього пункту, не дозволяється.
Згідно з п.94.1, п.94.2 ст.94 Податкового Кодексу України адміністративний арешт майна платника податків є винятковим способом забезпечення виконання платником податків його обов'язків, визначених законом. Арешт майна може бути застосований, якщо зясовується одна з таких обставин: платник податків відмовляється від проведення документальної перевірки за наявності законних підстав для її проведення або від допуску посадових осіб органу державної податкової служби.
Податковим Кодексом України (ст.75) передбачено, що перевірка проводиться за юридичною адресою.
Відповідно довідки ЄДР юридична адреса відповідача станом на день розгляду справи є м. Миколаїв, вул.Артилерийська18,офіс 5.17.
Позов та матеріали справи містять інформацію, що перевіряючі виходили на адресу м. Миколаїв, вул.Москавська,54а, де перебуває ліквідатор відповідача ОСОБА_1, але в довідці з ЄДР керівником зазначено ОСОБА_2 керівник з 10.08.2015 (без обмежень).
Наказ на проведення перевірки не містить застережень стосовно того, що перевірка повинна здійснюватися за адресою м. Миколаїв, вул.Московська,54, а не за юридичною адресою, як то зазначено у ст.81 ПК України.
Також позивачем не надано суду доказів того, що ліквідатор ОСОБА_1 є посадовою (службовою) особою відповідача.
Таким чином, позивач не надав суду доказів виходу за юридичною адресою відповідача, доказів вручення наказу та направлення на перевірку посадовій або службовій особі відповідача та доказів, що вони відмовились допустити до перевірки перевіряючих, тому подання задоволенню не підлягає
Судові витрати покладаються на позивача.
Керуючись ст.ст.160-162, 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
У задоволенні подання відмовити.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі до Одеського апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого ст.186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
Суддя Т. О. Гордієнко