КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про передачу адміністративної справи на розгляд іншого суду
14 грудня 2016 року 810/3361/16
ОСОБА_1 окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Горобцової Я.В., за участю секретаря судового засідання Тятькова І.А., розглянувши у місті Києві у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за заявою Фонду комунального майна Вишгородського району Київської області
до Державного реєстратора Новопетрівської сільської ради Вишгородського району Київської області ОСОБА_2
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Територіальна громада в особі Новопетрівської сільської ради
про скасування рішення,-
в с т а н о в и в:
До ОСОБА_1 окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Фонду комунального майна Вишгородського району Київської області до Державного реєстратора Новопетрівської сільської ради Вишгородського району Київської області ОСОБА_2, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Територіальна громада в особі Новопетрівської сільської ради про скасування рішення.
Протокольною ухвалою від 14.12.2016 замінено відповідача Державного реєстратора Реєстраційної служби Вишгородського районного управління юстиції Київської області ОСОБА_2 на Державного реєстратора Новопетрівської сільської ради Вишгородського району Київської області ОСОБА_2 як правонаступника.
На обговорення учасників судового процесу судом поставлене питання про передачу справи до Вишгородського районного суду Київської області, оскільки відповідачем по справі є посадова особа органу місцевого самоврядування.
Представники позивача та третьої особи вирішення питання про передачу справи до Вишгородського районного суду Київської області поклали на розсуд суду.
Представник відповідача у судове засідання не прибув. Про день, час і місце судового розгляду справи повідомлявся належним чином. Заяв і клопотань до суду не подано.
Частиною 4 ст. 22 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що питання про передачу адміністративної справи, крім випадку, передбаченого пунктом 5 частини першої цієї статті, розглядається судом у порядку письмового провадження або в судовому засіданні на розсуд суду. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду цього питання.
Правила предметної підсудності адміністративних справи визначені в статті 18 КАС України.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статі 18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Частиною 2 статті 18 КАС України встановлено, що окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи однією зі сторін в яких є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська, Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ щодо їх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Таким чином, Кодексом адміністративного судочинства України чітко визначена предметна підсудність адміністративних справ, які можуть бути розглянуті в окружному адміністративному суді.
Суд зазначає, що відповідачем за позовом Фонду комунального майна Вишгородського району Київської області є Державний реєстратор Новопетрівської сільської ради Вишгородського району Київської області ОСОБА_2, з приводу чого суд зазначає таке.
Стаття 140 Конституції України визначає, що місцеве самоврядування є правом територіальної громади - мешканців села, селища, міста - самостійно вирішувати питання місцевого значення в рамках Конституції і законів України. Місцеве самоврядування здійснюється територіальною громадою у порядку, встановленому законом, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування: сільські, селищні, міські ради та їх органи.
Порядок обрання органів місцевого самоврядування, їх функціонування та повноваження передбачено Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні" №280/97-ВР від 21.05.1997 зі змінами та доповненнями.
Згідно частини 1 статті 5 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" система місцевого самоврядування включає територіальну громаду; сільську, селищну, міську раду; сільського, селищного, міського голову; виконавчі органи сільської, селищної, міської ради; старосту; районні та обласні ради, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст; органи самоорганізації населення.
Відповідно до ч.1 ст.10 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.
З урахуванням викладеного, оскільки відповідачем за даним адміністративним позовом є посадова особа органу місцевого самоврядування, тому дана справа не підсудна ОСОБА_1 окружному адміністративному суду, а за предметною підсудністю повинна розглядатися місцевим загальним судом - Вишгородським районним судом Київської області, як адміністративним судом з урахуванням правил територіальної підсудності.
Керуючись статтями 22, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
у х в а л и в:
Передати на розгляд Вишгородського районного суду Київської області адміністративну справу за позовом Фонду комунального майна Вишгородського району Київської області до Державного реєстратора Новопетрівської сільської ради Вишгородського району Київської області ОСОБА_2, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Територіальна громада в особі Новопетрівської сільської ради про скасування рішення.
Ухвала набирає законної сили відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки, встановлені ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Я.В. Горобцова