Постанова № 63716871, 20.12.2016, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.12.2016
Номер справи
809/1752/16
Номер документу
63716871
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"20" грудня 2016 р. Справа № 809/1752/16

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:

Судді Лучко О.О.

за участю секретаря Королевич О.В.

за участю сторін:

представника позивача: ОСОБА_1

представника відповідача: не з'явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу

за позовом: Тисменицької об"єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС в Івано-Франківській області,

до відповідача: Дочірнього підприємства "Івано-Франківський облавтодор" ВАТ "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України"

про стягнення податкового боргу в розмірі 88339,44 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

02.12.2016 року Тисменицька об"єднана державна податкова інспекція ГУ ДФС в Івано-Франківській області (далі Тисменицька ОДПІ) звернулася до суду з адміністративним позовом до Дочірнього підприємства "Івано-Франківський облавтодор" ВАТ "Державна акціонерна компанія" Автомобільні дороги України" (далі - ДП "Івано-Франківський Облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України") про стягнення податкового боргу в розмірі 88339,44 грн.

Представник позивача в судовому засіданні позов підтримала, суду пояснила, що відповідач в порушення вимог Податкового кодексу України допустив заборгованість по сплаті самостійно задекларованих у податкових деклараціях грошових зобовязань з рентної плати в розмірі 4957,37 грн. (149,91 грн. пені); з земельного податку в розмірі 3830,30 грн. (з яких 2,28 грн. пені); з екологічного податку в розмірі 1926,47 грн. (в тому числі 33,52 грн. пені) та з орендної плати за землю в розмірі 77475,39 грн. (в тому числі 1358,81 грн. пені), що в загальному становить 88339,44 грн. Станом на день подання позову відповідач суму в розмірі 88339,44 грн. не сплатив, а тому податковий борг підлягає стягненню в судовому порядку. На підставі наведеного позов просила задовольнити повністю.

Представник відповідача в судове засідання не зявився, хоча належним чином був повідомлений про дату, час та місце судового розгляду справи, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення судової повістки. Правом на подання письмового заперечення проти заявленого позову не скористався. Заяв та клопотань про відкладення розгляду справи чи про причини неявки суду не надав.

Розглянувши позовну заяву, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши та оцінивши подані докази, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог, а тому позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що 07.06.2002 року виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради здійснено державну реєстрацію юридичної особи Дочірнього підприємства "Івано-Франківський облавтодор" відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України", що підтверджується копією свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 за № 360619 та перебуває на обліку в Тисменицькій ОДПІ як платник податків та зборів (а.с. 9-10).

Як вбачається з матеріалів адміністративної справи, ДП "Івано-Франківський Облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України" 04.08.2016 року подало до Тисменицької ОДПІ податкову декларацію з рентної плати за 2 квартал 2016 року, де самостійно визначило податкове зобовязання з рентної плати за звітний період в розмірі 7233,38 грн., у тому числі за користування надрами для видобування корисних копалин (а.с. 17-20).

Однак, у визначені законодавством строки відповідач задекларовану суму не сплатив в повному обсязі, чим допустив заборгованість в розмірі 4957,37 грн. та у звязку з чим останньому нараховано пеню в розмірі 149,91 грн.

Крім того, відповідач подав до Тисменицької ОДПІ наступні податкові декларації із земельного податку: за 2015 рік від 17.02.2015 року (за земельну ділянку, яка знаходиться в с.Делева, Тлумацького району Івано-Франківської області) на загальну суму 726,85 грн. (щомісячний розмір земельного податку з січня по листопад - 60,57 грн., а грудень - 60,58 грн.); за 2015 рік від 17.02.2015 року (за земельну ділянку, яка знаходиться в с.Нижнів, Тлумацького району Івано-Франківської області) на загальну суму 2249,76 грн. (щомісячний розмір земельного податку 187,48 грн.) та за 2015 рік від 18.02.2015 року (за земельну ділянку, яка знаходиться в с.Палагичі, Тлумацького району Івано-Франківської області) на загальну суму 1922,36 грн. (щомісячний розмір земельного податку з січня по листопад - 160,20 грн., а грудень 160,16грн.), що в загальному становить 4898,97 грн. (а.с. 11-16).

Проте, самостійно задекларовані грошові зобовязання по даному податку товариство в повному обсязі не сплатило, у звязку з чим виникла заборгованість в розмірі 3830,30 грн., з яких 2,28 грн. пені.

Поряд з цим, 04.05.2016 року ДП "Івано-Франківський Облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України" подало до Тисменицької ОДПІ податкові декларації з екологічного податку за 1 квартал 2016 року, де самостійно визначило податкове зобовязання з екологічного податку за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення в розмірі 586,08 грн., та 09.08.2016 року за 2 квартал 2016 року, де самостійно визначило податкове зобовязання з екологічного податку за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення в розмірі 429,76 грн., що в загальному розмірі становить 1015,84 грн.

Станом на день розгляду справи загальна сума податкового боргу з екологічного податку з урахуванням заборгованості за попередній період становить 1926,47 грн., з яких 33,52 грн. пені.

Як вбачається із матеріалів адміністративної справи відповідач подав до Тисменицької ОДПІ податкові декларації з орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності за 2015 рік від 18.02.2015 року на загальну суму 13104,38 грн. (за земельну ділянку, що знаходиться в с.Петрилів, Тлумацького району Івано-Франківської області, щомісячний розмір орендної плати з січня по листопад 1092,03 грн., а за грудень 1092,05 грн.); за 2016 рік від 22.02.2016 року на загальну суму 18778,58 грн. (за земельну ділянку, що знаходиться в с.Петрилів, Тлумацького району Івано-Франківської області, щомісячний розмір орендної плати з січня по листопад 1564,88 грн., а за грудень 1564,90 грн.); за 2016 рік від 19.02.2016 року на загальну суму 71877,09 грн. (за земельну ділянку, що знаходиться в с.Делева, Тлумацького району Івано-Франківської області, щомісячний розмір орендної плати з січня по листопад 5989,76 грн., а за грудень 5989,73 грн.); за 2016 рік від 19.02.2016 року на загальну суму 38977,46 грн. (за земельну ділянку, що знаходиться в с.Петрів, Тлумацького району Івано-Франківської області, щомісячний розмір орендної плати з січня по листопад 3248,12 грн., а за грудень 3248,14 грн.), що в загальному розмірі становить 142737,51 грн. (а.с. 25-32).

Однак, самостійно задекларовані грошові зобовязання по даному податку товариство в повному обсязі не сплатило, у звязку з чим виникла заборгованість в розмірі 77475,39 грн. з яких 1358,81 грн. пені.

Таким чином, станом на день подання позову, податковий борг відповідача в загальному розмірі становить 88 339,44 грн., з яких 5107,28 грн. по рентній платі, 3830,30 грн. по земельному податку, 1926,47 грн. по екологічному податку та 77475,39 грн. по орендній платі за землю.

Вказане також підтверджується довідкою про стан розрахунків з бюджетом, зворотнім боком облікових карток відповідача по земельному податку з юридичних осіб, по орендній платі за земельні ділянкиз юридичних осіб, з екологічного податку за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення та (а.с.34, 41-63).

17.09.2012 року Тисменицька ОДПІ виставила ДП "Івано-Франківський Облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України" першу податкову вимогу про сплату податкового боргу №15 в розмірі 5326,56 грн. та 12.11.2012 року другу податкову вимогу про сплату податкового боргу №18 в розмірі 532,59 грн. (а.с. 33).

Враховуючи вищенаведене, станом на день подання адміністративного позову за ДП "Івано-Франківський Облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України" рахується податковий борг в загальному розмірі 88 339,44 грн.

Згідно статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів регулює Податковий кодекс України (далі - ПК України), який, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Згідно із п.6.1 ст.6 ПК України податком є обов'язковий, безумовний платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників податку відповідно до цього Кодексу.

В п.п.16.1.4 п.16.1 ст.16 ПК України визначено, що платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи. Виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк (п.38.1 ст.38 ПК України).

Згідно із п.46.1. ст.46 ПК України податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - це документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

Податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків. Платник податків зобовязаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період, в якому виникають обєкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог цього Кодексу подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є (п.49.1, п.49.2 ст.49 ПК України).

Згідно із п.п.49.18.1 та п.п.49.18.2 п.49.18 ст.49 ПК України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює, зокрема, календарному місяцю протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного місяця; календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

Відповідно до п. 269.1 ст.269 ПК України платниками земельного податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв); землекористувачі.

Згідно із п.270.1 ст.270 ПК України об'єктами оподаткування є: земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні (п.п.270.1.1 п.270.1 ст.270 ПК України); земельні частки (паї), які перебувають у власності (п.п.270.1.2 п.270.1 ст.270 ПК України).

В п.271.1 ст.271 ПК України визначено, що базою оподаткування є: нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого цим розділом (п.п.271.1.1 п.271.1 ст.271 ПК України); площа земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено (п.п.271.1.2 п.271.1 ст.271 ПК України)

Базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік. Базовий податковий (звітний) рік починається 1 січня і закінчується 31 грудня того ж року (для новостворених підприємств та організацій, а також у зв'язку із набуттям права власності та/або користування на нові земельні ділянки може бути меншим 12 місяців) (п.285.1, п.285.2 ст.285 ПК України).

Згідно із п.286.2 ст.286 ПК України, платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

В п.287.3 ст.287 ПК України встановлено, що податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

Крім того, згідно із п.288.1 ст.288 ПК України підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.

Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, які укладають договори оренди землі, повинні до 1 лютого подавати контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки переліки орендарів, з якими укладено договори оренди землі на поточний рік, та інформувати відповідний контролюючий орган про укладення нових, внесення змін до існуючих договорів оренди землі та їх розірвання до 1 числа місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися зазначені зміни.

Поряд з цим, відповідно до п.288.2 ст.288 ПК України платником орендної плати є орендар земельної ділянки.

Об'єктом оподаткування є земельна ділянка, надана в оренду (п.288.3 ст.288 ПК України).

Згідно із п.288.4 ст.288 ПК України розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем.

Розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу: не може бути меншою 3 відсотків нормативної грошової оцінки; не може перевищувати 12 відсотків нормативної грошової оцінки. може перевищувати граничний розмір орендної плати, встановлений у підпункті 288.5.2, у разі визначення орендаря на конкурентних засадах (п.288.5 ст.288 ПК України).

Відповідно до п.288.7 ст.288 ПК України податковий період, порядок обчислення орендної плати, строк сплати та порядок її зарахування до бюджетів застосовується відповідно до вимог статей 285-287 цього розділу.

Відтак, суд зазначає, що самостійно задекларовані суми грошових зобовязань по земельному податку та по орендній платі за землю у вказаних податкових деклараціях в розмірі 3830,30 грн. (з яких 2,28 грн. пеня) та 77475,39 (з яких 1358,81 грн. пеня) відповідно є узгодженими та підлягають обовязковій сплаті.

Крім того, відповідно до п.240.1 ст.240 ПК України платниками екологічного податку є суб'єкти господарювання, юридичні особи, що не провадять господарську (підприємницьку) діяльність, бюджетні установи, громадські та інші підприємства, установи та організації, постійні представництва нерезидентів, включаючи тих, які виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, під час провадження діяльності яких на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони здійснюються, зокрема, викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення.

Згідно із п.242.1 ст.242 ПК України об'єктом та базою оподаткування є: обсяги та види забруднюючих речовин, які викидаються в атмосферне повітря стаціонарними джерелами (п.п.242.1.1 п.242.1 ст.242 ПК України); обсяги та види забруднюючих речовин, які скидаються безпосередньо у водні об'єкти (п.п.242.1.2 п.242.1 ст.242 ПК України); обсяги та види (класи) розміщених відходів, крім обсягів та видів (класів) відходів як вторинної сировини, що розміщуються на власних територіях (об'єктах) суб'єктів господарювання (п.п.242.1.3 п.242.1 ст.242 ПК України); обсяги та категорія радіоактивних відходів, що утворюються внаслідок діяльності суб'єктів господарювання та/або тимчасово зберігаються їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк (п.п.242.1.5 п.242.1 ст.242 ПК України); обсяги електричної енергії, виробленої експлуатуючими організаціями ядерних установок (атомних електростанцій) (п.п.242.1.6 п.242.1 ст.242 ПК України).

Відповідно до п.249.1 ст.249 ПК України суми податку обчислюються за податковий (звітний) квартал платниками податку.

Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу (п.250.1 ст.250 ПК України).

Згідно із п.п.250.2.1 п.250.2 ст.250 ПК України платники податку складають податкові декларації за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до контролюючих органів та сплачують податок протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації, зокрема, за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення.

Відповідно до п.250.5 ст.250 ПК України платники податку перераховують суми податку, що справляється за викиди, скиди забруднюючих речовин та розміщення відходів, одним платіжним дорученням на рахунки, відкриті в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, які забезпечують розподіл цих коштів у співвідношенні, визначеному законом.

Поряд з цим, відповідно до п.п.251.1 п.251.1 ПК України рентна плата складається, зокрема, з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин.

Податкові декларації з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин подаються її платником починаючи з календарного кварталу, що настає за кварталом, у якому такий платник отримав спеціальний дозвіл (п.252.23 ст.252 ПК України).

Платниками рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин є субєкти господарювання, у тому числі громадяни України, іноземці та особи без громадянства, зареєстровані відповідно до закону як підприємці, які набули права користування обєктом (ділянкою) надр на підставі отриманих спеціальних дозволів на користування надрами (далі - спеціальний дозвіл) в межах конкретних ділянок надр з метою провадження господарської діяльності з видобування корисних копалин, у тому числі під час геологічного вивчення (або геологічного вивчення з подальшою дослідно-промисловою розробкою) в межах зазначених у таких спеціальних дозволах обєктах (ділянках) надр (п.п.252.1.1 п.252.1 ст.252 ПК України).

Згідно із п.257.1 ст.257 ПК України базовий податковий (звітний) період для рентної плати дорівнює календарному кварталу, а для рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин за видобування нафти, конденсату, природного газу, у тому числі газу, розчиненого у нафті (нафтового (попутного) газу), етану, пропану, бутану, рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України та рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами, транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України, дорівнює календарному місяцю.

Платники рентної плати самостійно обчислюють суму податкових зобов'язань з рентної плати (п.257.2 ст.257 ПК України).

Відповідно до п.п.257.3.1 п.257.3 ст.257 ПК України платник рентної плати до закінчення визначеного розділом II цього Кодексу граничного строку подання податкових декларацій за податковий (звітний) період, визначений цією статтею, подає до відповідного контролюючого органу за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, податкову декларацію, яка містить додатки, зокрема з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин: за місцезнаходженням ділянки надр, з якої видобуті корисні копалини, у разі розміщення такої ділянки надр у межах території України; за місцем обліку платника рентної плати у разі розміщення ділянки надр, з якої видобуто корисні копалини, в межах континентального шельфу та/або виключної (морської) економічної зони України.

Згідно із п.п.258.1.1 п.258.1 ст.258 ПК України на платника рентної плати покладається відповідальність за правильність обчислення, повноту і своєчасність її внесення до бюджету, а також за своєчасність подання контролюючим органам відповідних податкових декларацій згідно із нормами цього Кодексу та інших законодавчих актів.

На суму податкових зобовязань з рентної плати, що нарахована платником рентної плати за податковий (звітний) період, але не сплачена протягом 10 календарних днів, що настають за останнім календарним днем граничного строку подання податкової декларації, нараховується пеня в порядку, встановленому розділом II цього Кодексу (п.п.258.1.2 п.258.1 ст.258 ПК України).

Відповідно до п.п.258.2.1 п.258.2 ст.258 ПК України контроль за правильністю обчислення, своєчасністю і повнотою справляння рентної плати здійснюють контролюючі органи.

Відтак, суд зазначає, що самостійно задекларовані суми грошових зобовязань по екологічному податку за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення та по рентній платі за користування надрами для видобування корисних копалин у вказаних податкових деклараціях в розмірі 1926,47 (з яких 33,52 грн. пеня) та 4957,37 грн. (та 149,91 грн. пеня) відповідно є узгодженими та підлягають обовязковій сплаті.

Відповідно до п.54.1 ст.54 ПК України встановлено, що крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

Згідно п.57.1 ст.57 ПК України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно п.59.5 даної статті ПК України у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.

У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).

Крім того, відповідно до п.п.129.1.1 п.129.1 ст.129 ПК України після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

Нарахування пені розпочинається, зокрема при самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання платником податків - після спливу 90 днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного цим Кодексом.

Відповідно до п.п.14.1.175 п.14.1 ст. 14 ПК України сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання утворює податковий борг.

Таким чином, податковий борг відповідача по сплаті самостійно задекларованих у податкових деклараціях грошових зобовязань з рентної плати в розмірі 4957,37 грн. (149,91 грн. пені); з земельного податку в розмірі 3830,30 грн.; з екологічного податку в розмірі 1923,47 грн. (в тому числі 33,52 грн. пені) та з орендної плати в розмірі 77475,39 грн. (в тому числі 1358,81 грн. пені) в загальному розмірі становить 88339,44 грн. Доказів сплати боргу відповідачем суду не надано.

В п.95.1 ст.95 ПК України встановлено, що контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Відповідно до п.95.2 ст.95 ПК України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадиться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податків вимоги.

Відповідно до п.п.20.1.34 п. 20.1 ст. 20 ПК України звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.

Згідно п. 95.3 ст. 95 ПК України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Відповідно до п. 95.4. ст. 95 ПК України контролюючий орган на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків.

З огляду на вказане, суд дійшов висновку, що позовні вимоги про стягнення з Дочірнього підприємства "Івано-Франківський облавтодор" Відкрите акціонерне товариство "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" податкового боргу в розмірі 88 339,44 грн. є обґрунтованими, а позов таким що підлягає задоволенню.

Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійсненні позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі ст.124 Конституції України, керуючись ст.ст. 2, 8-14, 86, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Дочірнього підприємства "Івано-Франківський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" (код ЄДРПОУ 31790584) з розрахункових рахунків в банках, що обслуговують дане підприємство, за рахунок готівки та за рахунок майна, що належить такому підприємству, в дохід бюджету податковий борг в розмірі 88 339,44 грн. (вісімдесят вісім тисяч триста тридцять дев'ять гривень сорок чотири копійки).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 КАС України, апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Відповідно до ст.254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення встановлених строків подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя: Лучко О.О.

Постанова складена в повному обсязі 26.12.2016 року.