Ухвала суду № 63716404, 17.08.2016, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.08.2016
Номер справи
804/942/16
Номер документу
63716404
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

17 серпня 2016 р. Справа № 804/942/16 Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Гончарова І.А., перевіривши матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 до Павлоградського районного відділу Головного управління Державної міграційної служби України, Виконавчого комітету Павлоградської міської ради, треті особи: Орган опіки та піклування Павлоградської міської ради, ОСОБА_3 про визнання дії неправомірними та зобовязання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

До ОСОБА_4 окружного адміністративного суду позову надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 до Павлоградського районного відділу Головного управління Державної міграційної служби України про визнання дії неправомірними та зобовязання вчинити певні дії.

Ухвалою ОСОБА_4 окружного адміністративного суду від 21.07.2016 року залучено ОСОБА_3 у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог по адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 до Павлоградського районного відділу Головного управління Державної міграційної служби України в Дніпропетровській області про визнання дії неправомірними та зобовязання вчинити певні дії.

17.08.2016 року позивачем подано уточнений адміністративний позов із уточненням субєктного складу та заявлено клопотання про залучення відповідачем-2 Виконавчий комітет Павлоградської міської ради. Також заявлено клопотання про передачу даної адміністративної справи до Павлоградського міськрайонного суду.

Ухвалою ОСОБА_4 окружного адміністративного суду від 17.08.2016 року залучено у якості відповідача-2 Виконавчий комітет Павлоградської міської ради.

Пунктом 4 ч.1 ст.3 КАС України передбачено, що адміністративне судочинство це діяльність адміністративних судів щодо розгляду і вирішення адміністративних справ у порядку, встановленому цим Кодексом.

Відповідно до частини другої статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції (адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Тобто, справою адміністративної юрисдикції може бути переданий на вирішення адміністративного суду спір, який виник між двома (кількома) конкретними суб'єктами суспільства стосовно їхніх прав та обов'язків у конкретних правових відносинах, у яких хоча б один суб'єкт законодавчо уповноважений владно керувати поведінкою іншого (інших) суб'єктів, а ці суб'єкти відповідно зобов'язані виконувати вимоги та приписи такого владного суб'єкта.

У випадку, якщо суб'єкт (у тому числі орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа) у спірних правовідносинах не здійснює вказані владні управлінські функції щодо іншого суб'єкта, який є учасником спору, такий спір не має встановлених нормами КАС України ознак справи адміністративної юрисдикції, і, відповідно, не повинен вирішуватись адміністративним судом.

Поняття суб'єкт владних повноважень визначено у статті 3 КАС України - це органи державної влади, орган місцевого самоврядування, їхні посадові чи службові особи, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Стаття 140 Конституції України визначає, що місцеве самоврядування є правом територіальної громади - мешканців села, селища, міста - самостійно вирішувати питання місцевого значення в рамках Конституції і законів України. Місцеве самоврядування здійснюється територіальною громадою у порядку, встановленому законом, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування: сільські, селищні, міські ради та їх органи.

Порядок обрання органів місцевого самоврядування, їх функціонування та повноваження передбачено в Законі України Про місцеве самоврядування в Україні.

Відповідно до Закону України Про місцеве самоврядування в Україні сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.(ч.1 ст.10 цього Закону).

Згідно із ч.1 ст. 11 Закону виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи.

Як вбачається з уточненого позову, вимоги позивача звернені, зокрема, до Виконавчого комітету Павлоградської міської ради, тобто до виконавчого комітету органу місцевого самоврядування.

Отже, з урахуванням зазначеного вище, суд дійшов висновку, що даний спір є публічно-правовим, однією зі сторін спору є субєкт владних повноважень, у звязку з чим зазначена справа є справою адміністративної юрисдикції.

Проте, суд зазначає, що нормами статті 18 КАС України передбачено розмежування компетенції між адміністративними судами за предметною підсудністю.

Так, згідно з п. 1 ч. 1 ст. 18 КАС України адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.

Відповідно до ч.1 ст.22 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо відкрито провадження у справі, яка предметно підсудна іншому суду.

Приймаючі до уваги, що позивачем звернені вимоги до відділу виконавчого органу ОСОБА_4 міської ради, дана справа не підсудна ОСОБА_4 окружному адміністративному суду.

Внаслідок цього, адміністративну справу слід передати на розгляд Павлоградському міськрайонному суду, як адміністративному.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 19, 22, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Адміністративну справу №804/942/16 за позовом ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 до Павлоградського районного відділу Головного управління Державної міграційної служби України, Виконавчого комітету Павлоградської міської ради, треті особи: Орган опіки та піклування Павлоградської міської ради, ОСОБА_3 про визнання дії неправомірними та зобовязання вчинити певні дії передати на розгляд Павлоградського міськрайонного суду, як адміністративному.

Ухвала суду може бути оскаржена до ОСОБА_4 апеляційного адміністративного суду в порядку та у строки, передбаченіст.186 КАС України.

Ухвала відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.

Суддя ОСОБА_5