ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
20.12.2016Справа № 910/10780/14
За заявою Національної Дітячої спеціалізованої лікарні "Охматдит" МОЗ України про відстрочку виконання рішення господарського суду міста Києва від 15.07.2014 у справі №910/10780/14
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Тінетерія" До Національної Дітячої спеціалізованої лікарні "Охматдит" МОЗ УкраїниПро стягнення 465 000,00 грн.
СуддяБорисенко І.І. Представники сторін:
Від заявника - Куліш А.С. представник за довіреністю;
Від стягувача - Тараненко О.П. представник за довіреністю;
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Господарського суду міста Києва від 15.07.2014 позов задоволено повністю. Стягнуто з Національної Дітячої спеціалізованої лікарні "Охматдит" МОЗ України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Тінетерія" заборгованість за договором №26/10/3 від 26 жовтня 2012 року, загальна сума якої становить 465 000,00 грн. та судовий збір в розмірі 9 300,00 грн.
30.07.2014р на виконання рішення Господарського суду міста Києва від 15.07.2014р. (підписане 16.07.2014р.), яке набрало законної сили 29.07.2014р.видано наказ.
Через відділ діловодства суду представником відповідача подано заяву про відстрочку виконання рішення Господарського суду міста Києва від 15.07.2014р. у справі №910/10780/14 до 31.03.2017.
В обґрунтування обставин, викладених в заяві, заявник посилається на відсутність фінансової можливості погашення наявної заборгованості перед позивачем. Так, заявник вказує, що кредиторська заборгованість по КЕКВ 3110 "Придбання обладнання та предметів довгострокового користування" бере початок з 2012 року і виникла в наслідок обмеження проплат по капітальним видаткам Державним Казначейством України в 4-ому кварталі 2012 року, незважаючи на те, що заклад профінансовано в повному обсязі.
З боку НДСЛ "Охматдит" до ГУ ДКСУ Шевченківського району м. Києва надано на проплату рахунок-фактуру, видаткову накладну та платіжне доручення на суму 465 000,00грн. на обладнання поставлене ТОВ "Тінетерія". Тобто, всі зобов'язання з боку лікарні виконані в повному обсязі.
Заявник звернув увагу суду, що через складну економічну і політичну кризу, яка склалася в Україні на сьогоднішній день та Постанову Кабінету Міністрів України від 01.03.2014р. №65 "Про економію державних коштів та недопущення витрат бюджету" з метою стабілізації економічної ситуації в державі та економічного і раціонального використання державних коштів обмежено капітальні видатки.
Тобто, у 2014-2015-2016 роках кошти на погашення заборгованості були відсутні.
З метою погашення кредиторської заборгованості НДСЛ "Охматдит" МОЗ України неодноразово звертався до Міністерства охорони здоров'я України та до Міністерства фінансів України. Тільки у 2016році здійснено 5 звернень до МОЗ України і до Кабінету Міністрів України та до Міністерства фінансів України.
04.11.2016р. до НДСЛ "Охматдит" МОЗ України надійшов Лист-відповідь на звернення від МОЗ України від 19.10.2016 р. за вих.№10.2-13/56/614-16/27013, в якому зазначено, що видатків на погашення кредиторської заборгованості не виділені по КЕКВ 3110.
НДСЛ "Охматдит" МОЗ України також звернулася до Кабінету Міністрів України листом від 24.11.2016р. за вих.. №1792 з проханням виділити лікарні додатково на 2017 рік за бюджетною програмою 2301110 видатки для забезпечення погашення кредиторської заборгованості. Лист такого самого змісту направлено і на адресу Міністерства фінансів України.
Відповідно до вищезазначеного, НДСЛ "Охматдит" МОЗ України бути мати можливість погасити кредиторську заборгованість перед ТОВ "Тінетерія" у наступному бюджетному році, а саме з 01.04.2017р., коли бути прийнятий новий постійний бюджетний кошторис на 2017рік.
Таким чином заявник вказує що у випадку відстрочення виконання рішення до 31 березня 2017 року НДСЛ "Охматдит" МОЗ України зможе в сумі, необхідній для задоволення вимог позивача спрямувати їх на виконання даного рішення.
Ухвалою суду від 12.12.2016 розгляд заяви призначено на 20.12.2016. Вказана ухвала отримана сторонами, про що свідчить присутність представників позивача та відповідача в судовому засіданні.
У судовому засіданні, призначеному на 20.12.2016 заявником подані додаткові письмові пояснення, які долучені судом до матеріалів справи.
Заявник наголошує на тому, що не відмовляється від виконання своїх зобов'язань перед позивачем, проте звертається з проханням відстрочити їх виконання для уникнення наслідків неплатоспроможності НДСЛ "Охматдит" МОЗ України.
У разі залишення вимоги щодо обов'язковості погашення заборгованості у 2016 році та І кварталі 2017року лікарня не в змозі буде забезпечувати виконання своїх основних функцій.
Стягувачем надані усні пояснення на заяву про відстрочку виконання рішення суду, проти задоволення заяви заперечив з тих підстав, що відповідач тривалий час не виконує свої зобов'язання перед позивачем, а доводи викладені в заяві не підтверджені належними доказами.
Відповідно до ст. 115 Господарського процесуального кодексу України, рішення, ухвали, постанови господарського суду, що набрали законної сили, є обов'язковими на всій території України і виконуються у порядку, встановленому цим Кодексом та Законом України "Про виконавче провадження".
Відповідно до ч. 1 ст. 121 Господарського процесуального кодексу України, при наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим, за заявою сторони, державного виконавця, прокурора чи його заступника або за своєю ініціативою господарський суд, який видав виконавчий документ, у десятиденний строк розглядає це питання у судовому засіданні з викликом сторін, прокурора чи його заступника і у виняткових випадках, залежно від обставин справи, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, ухвали, постанови, змінити спосіб та порядок їх виконання.
Таким чином, ухвала про відстрочку виконання судового рішення може бути винесена судом лише у виняткових випадках за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення або роблять його виконання неможливим.
При цьому, норми чинного господарського процесуального законодавства не містить поняття "винятковий випадок", тому це поняття є оціночним.
Такі виняткові обставини визначаються судом з огляду на матеріали справи, у тому числі подані стороною докази на обґрунтування такої заяви.
Згідно з вказівками, що містяться в постанові пленуму Вищого господарського суду України від 17.10.12. №9 "Про деякі питання практики виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів України", відстрочка - це відкладення чи перенесення виконання рішення на новий строк, який визначається господарським судом.
Підставою для відстрочки, розстрочки, зміни способу та порядку виконання рішення можуть бути конкретні обставини, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим у строк або встановленим господарським судом способом. При цьому слід мати на увазі, що згоди сторін на вжиття заходів, передбачених статтею 121 Господарського процесуального кодексу України, ця стаття не вимагає, і господарський суд законодавчо не обмежений будь-якими конкретними термінами відстрочки чи розстрочки виконання рішення. Проте, вирішуючи питання про відстрочку чи розстрочку виконання рішення, зміну способу і порядку виконання рішення, господарський суд повинен враховувати матеріальні інтереси сторін, їх фінансовий стан, ступінь вини відповідача у виникненні спору, наявність інфляційних процесів у економіці держави та інші обставини справи.
Вищезазначені норми визначають процесуальну можливість вирішення питань, пов'язаних із проблемами, що виникають під час виконання рішення господарського суду. Проте, нормами чинного законодавства, зокрема Господарським процесуальним кодексом України не визначено переліку обставин, які свідчать про неможливість виконання рішення чи ускладнюють його виконання. Тому, суд оцінює докази, які підтверджують зазначені обставини, за правилами ст. 43 ГПК України і лише за наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення чи унеможливлюють його, господарський суд має право відстрочити виконання рішення чи постанови.
Судом враховано, що господарський суд повинен враховувати можливі негативні наслідки для боржника при виконання рішення у встановлений строк, але перш за все повинен враховувати такі ж наслідки і для стягувача при затримці виконання рішення та не допускати їх настання.
На підтвердження викладених обставин відповідачем надано докази, що кредиторська заборгованість по КЕКВ 3110 "Придбання обладнання та предметів довгострокового користування" бере початок з 2012 року і виникла в наслідок обмеження проплат по капітальним видаткам Державним Казначейством України в 4-ому кварталі 2012 року, незважаючи на те, що заклад профінансовано в повному обсязі.
З боку НДСЛ "Охматдит" всі зобов'язання виконані в повному обсязі. Так, до ГУ ДКСУ Шевченківського району м. Києва надано на проплату рахунок-фактуру, видаткову накладну та платіжне доручення на суму 465 000,00грн. на обладнання поставлене ТОВ "Тінетерія".
04.11.2016р. до НДСЛ "Охматдит" МОЗ України надійшов Лист-відповідь на звернення від МОЗ України від 19.10.2016 р. за вих.№10.2-13/56/614-16/27013, в якому зазначено, що видатків на погашення кредиторської заборгованості не виділені по КЕКВ 3110.
Судом враховано, НДСЛ "Охматдит" МОЗ України бути мати можливість погасити кредиторську заборгованість перед ТОВ "Тінетерія" у наступному бюджетному році, а саме з 01.04.2017р., коли бути прийнятий новий постійний бюджетний кошторис на 2017рік.
Враховуючи зазначені заявником обставини, суд погоджується з твердженням останнього, що на даний момент виконання рішення суду з боку НДСЛ "Охматдит" МОЗ України ускладнене, а виконання рішення суду від 15.07.2014 №910/10780/14 в примусовому порядку та накладення арешту на рахунки лікарні в межах суми 474 300,00 грн. може призвести до зупинення діяльності лікарні, що в свою чергу може привести для створення підстав для визнання лікарні неплатоспроможною.
За таких обставин, розглянувши заяву НДСЛ "Охматдит" МОЗ України про відстрочку виконання рішення суду, вислухавши представників стягувача та боржника, врахувавши матеріальні інтереси сторін, їх фінансовий стан, ступень вини боржника, дослідивши наявні докази, з метою уникнення створення підстав для визнання його неплатоспроможним, виходячи в тому числі з майнових інтересів та фінансового стану позивача, суд вважає за можливе задовольнити зазначену заяву та відстрочити виконання рішення Господарського суду міста Києва від 15.07.2014 у справі №910/10780/14 на три місяці до 31березня 2017р.
Задовольняючи заяву відповідача, суд приймає до уваги і ту обставину, що при застосуванні статті 121 ГПК України щодо відстрочки виконання вказаного рішення є більш вірогідним і є підстави вважати, що Відповідач здійснить заходи по його належному та своєчасному виконанню.
Враховуючи вищезазначене та керуючись ст.ст. 86, 121 ГПК України, суд -
У Х В А Л И В:
Задовольнити заяву НДСЛ "Охматдит" МОЗ України про відстрочку виконання рішення суду у справі від 15.07.2014 у справі №910/10780/14.
Відстрочити виконання рішення Господарського суду міста Києва від 15.07.2014 у справі №910/10780/14 (на три місяці) до 31.03.2017.
Ухвала господарського суду набирає законної сили з моменту її винесення.
Копію ухвали направити сторонам.
Суддя І.І.Борисенко