Постанова № 63706964, 27.12.2016, Томаківський районний суд Дніпропетровської області

Дата ухвалення
27.12.2016
Номер справи
195/1462/16-п
Номер документу
63706964
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 195/1462/16-п

3/195/458/16

ПОСТАНОВА

іменем України

27.12.2016 року смт. Томаківка Дніпропетровської області

Суддя Томаківського районного суду Дніпропетровської області Кондус Л.А.,

при секретарі - Горват Н.Є.,

за участю прокурора Цвєткова А.В.,

особа, що притягується до відповідальності ОСОБА_1,

розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, громадянина України, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючої ТОВ «Побутові послуги» перукар, депутата Новокиївської сільської ради VI скликання, проживаючого в ІНФОРМАЦІЯ_3, у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 172-7 КУпАП,

В С Т А Н О В И В:

21.11.2016 року старшим оперуповноваженим відділу управління захисту економіки в Дніпропетровській області ДЗЕ Національної поліції України старшим лейтенантом ОСОБА_2 було складено протокол № 152 про адміністративне правопорушення, повязане з корупцією передбачене ч.2 ст. 172-7 КУпАП стосовно ОСОБА_1, мотивуючи наступним.

Згідно постанови Кичличуватської сільської ради Томаківського району Дніпропетровської області від 28.10.2015 року «Про встановлення результатів виборів голови Кисличуватської сільської ради та депутатів Кисличуватської сільської ради» було визнано повноваження депутата Кисличуватської сільської ради сьомого скликання ОСОБА_1.

ОСОБА_1 ознайомилась із попередженням про спеціальні обмеження під час перебування на посаді депутата сільської ради, встановлені Законами України «Про статус депутатів місцевих рад», «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про запобігання корупції».

Таким чином, на підставі п. п. «Б» п.1, ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 є суб'єктом, на якого поширюється дія вказаного закону.

В своїй діяльності ОСОБА_1, як депутат сільської ради керується Конституцією та Законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України.

Згідно ст. 8, ч. 3, ч. 1, Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», на депутата сільської ради поширюються вимоги та обмеження, передбачені Законом України «Про запобігання корупції». Депутати сільської ради зобов'язані дотримуватися правил запобігання та врегулювання інтересів, передбачених Законом України «Про запобігання корупції».

Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено поняття реального конфлікту інтересів, зокрема, це суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень.

Відповідно до ст. ст. 3, 28, ч.2 ст. 35 Закону України «Про запобігання корупції», депутати сільських рад зобов'язані:

- вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів;

- повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно;

- не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів;

- вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікт) інтересів;

- у разі виникнення реального чи потенційного конфлікту інтересів у особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, прирівняної до неї особи, яка входить до складу колегіального органу (комітету, комісії, колегії тощо), вона не має права брати участь у прийнятті рішення цим органом.

Разом з тим, ОСОБА_1, порушуючи вимоги передбачені Законами України «Про запобігання корупції», будучи депутатом Кисличуватської сільської ради, Томаківського району та являючись, згідно п. п. «Б» п.1, ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією за наступних обставин.

22.12.2015 року в Кисличуватській сільській раді, Томаківського району за адресою: Дніпропетровська область, Томаківський район, с. Кисличувата, вул. Ювілейна, 5 проходила третя сесія сьомого скликання на якій згідно списку були присутні 13 депутатів, а саме: ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_1, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12 3., Куценко 1 О., ОСОБА_13, вказаним депутатам були зачитані в голос проекти рішень, які виносилися на порядок денний 3 сесії 7-го скликання.

Згідно п. 15 протоколу Кисличуватської сільської ради, Томаківського району, Дніпропетровської області від 22.12.2015 року на порядок денний було винесено рішення «Про передачу у власність земельної ділянки гр. ОСОБА_14 П».

Після виступу депутатів Кисличуватської сільської ради, Томаківського району гр. ОСОБА_1, та ОСОБА_3 М, по питанню «Про передачу у власність земельної ділянки гр. ОСОБА_14П.», депутати Кисличуватської сільської ради, Томаківського району проголосували одноголосно за вказане рішення.

На підставі зазначеного вище голосування Кисличуватською сільською радою, Томаківського району було підготовлено рішення № 42-3/УІІ від 22.12.2015 року «Про передачу у власність земельної ділянки гр. ОСОБА_14 П.».

ОСОБА_1, будучи депутатом Кисличуватської сільської ради, Томаківського району, Дніпропетровської області, у порушення вимог ст.28 та ч.2 ст. 35 Закону України «Про запобігання корупції», прийняла участь у голосуванні та проголосувала «ЗА» рішення від 22.12.2015 року № 42-3/У1І Кисличуватської сільської ради, Томаківського району щодо передачі у власність земельної ділянки гр. ОСОБА_14, 01.10.1955 р.н, яка згідно довідки наданою Томаківським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану головного територіального управління юстиції Дніпропетровської області є матір'ю депутата Кисличуватської сільської ради, Томаківського району Дніпропетровської області, ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_4

На підставі рішення № 42-3/УІІ від 22.12.2015 року «Про передачу у власність земельної ділянки гр. ОСОБА_14П.», остання отримала можливість на оформлення документів на отримання права власності на земельну ділянку 0, 2500 га, що розташована за адресою: Дніпропетровська область, Томаківський район, с. Кисличувата, вул. Чкалова, 32.

Вказаними діями ОСОБА_1, вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією відповідальність за яке передбачене ч.2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яке полягає у вчиненні дії в умовах реального конфлікту інтересів.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнала в повному обсязі, при цьому пояснила, що вчинила вказане правопорушення в звязку з необізнаністю.

Прокурор підтримав вищевказаний протокол про адміністративне правопорушення, складений стосовно ОСОБА_1 та просить суд притягнути вказану особу до адміністративної відповідальності.

Суддя, вивчивши матеріали справи, заслухавши порушника, зважаючи на вищевикладені обставини, особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, враховуючи особу порушника, ступінь вини, заслухавши прокурора, оглянувши в судовому засіданні матеріали справи про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1, а саме:

- копію постанови від 28.10.2015 року Кисличуватської сільської ради;

- копію рішення №7- 1/УІІ від 11.11.2015 року Кисличуватської сільської ради;

- копію протоколу третьої сесії сьомого скликання від 22.12.2015 року Кисличуватської сільської ради;

- копію списку депутатів Кисличуватської сільської ради VII скликання від 22.12.2015 року, які були присутні на третій сесії;

- копію рішення Кисличуватської сільської ради № 42-3/УП від 22.12.2015 року «Про передачу у власність земельної ділянки гр. ОСОБА_14 II.»;

- лист Кисличуватської сільської ради № 270/2-15 від 11.05.2016 року;

- довідку з Томаківського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану головного територіального управління юстиції Дніпропетровської області;

- копію заяви гр. ОСОБА_14 від 08.12.2015 року;

- копію рішення № 18 від 22.12.2015 року постійної комісії з питань соціальної політики, землекористування та екології Кисличуватської сільської ради «Про передачу у власність ОСОБА_14, земельної ділянки для особистого селянського господарства»;

- пояснення голови Кисличуватської сільської ради ОСОБА_15;

- пояснення депутата Кисличуватської сільської ради ОСОБА_9 Ю;

- пояснення депутата Кисличуватської сільської ради ОСОБА_4,

вважає необхідним притягнути до адміністративної відповідальності правопорушника та накласти на неї стягнення у вигляді штрафу в розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, так як факт скоєння вказаного адміністративного правопорушення доведено вищевказаними документами та протоколом № 152 про адміністративне правопорушення, повязане з корупцією передбачене ч.2 ст. 172-7 КУпАП.

Таким чином, ОСОБА_1, перебуваючи депутатом Кисличуватської сільської ради, Томаківського району Дніпропетровської області та, згідно п. п. «Б» п.1, ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», є суб'єктом відповідальності за правопорушення пов'язаного з корупцією, порушуючи вимоги передбачені ст.28 та ч.2 ст. 35 Закону України «Про запобігання корупції», усвідомлюючи про наявну суперечність між приватними інтересами та її представницькими повноваженнями, діючи умисно з мотивів особистих інтересів з метою передачі у власність земельної ділянки гр. ОСОБА_14, вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, а саме - голосувала «За» рішення Кисличуватської сільської ради № 42-3/УІІ від 22.12.2015 року «Про передачу у власність земельної ділянки гр. ОСОБА_14 П.», яка є її матір'ю.

Враховуючи викладене, а також характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, яка раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася, ступінь вини, вважаю за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції, передбаченої ч.2 ст. 172-7 КУпАП.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 36, 172-7 ч.2, 221, 283-284, 294 КУпАП,

П О С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 визнати винною у скоєні адміністративного правопорушення за ч.2 ст. 172-7 КУпАП та застосувати до неї стягнення у вигляді адміністративного штрафу в сумі 3400 (три тисячі чотириста грн. 00 коп.) грн. на користь держави на р/р 31115106700339, код платежу: 21081100, отримувач: УДКУ у Томаківському районі, ЄДРПОУ 36729802, банк: ГУДКУ у Дніпропетровській області, МФО 805012.

Штраф необхідно сплатити не пізніш як через 15 (п'ятнадцять) днів з дня вручення постанови про накладення штрафу.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 275 грн. 60 коп. на користь держави на рахунок отримувача: № 31219206700339, отримувач коштів: УДКСУ у Томаківському районі, код отримувача 36729802, Банк отримувача: ГУ ДСКУ у Дніпропетровській області м.Дніпропетровськ, призначення платежу: судовий збір.

Постанова судді може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або прокурором.

Апеляційна скарга подається до апеляційного суду Дніпропетровської області через Томаківський районний суд.

Суддя:/підпис/ ОСОБА_16

З оригіналом згідно:

Суддя Л.А.Кондус