ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 листопада 2016 р. Справа № 804/2250/16
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді СидоренкоД.В., розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Амур-Нижньодніпровському районі м.Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області до Товариства з обмеженою відповідальністю « Акім» про накладання арешту на кошти платника податків, -
Обставини справи: Державна податкова інспекція у Амур-Нижньодніпровському районі м.Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області звернулася до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю « Акім», в якому просить накласти арешт на кошти Товариства з обмеженою відповідальністю «Акім» (код ЄДРПОУ 39265179) на рахунки платника податків та зобовязати ТОВ «Акім» допустити ДПІ в АНД районі м.Дніпропетровська до проведення документальної позапланової виїзної перевірки відповідно до наказу ДПІ в АНД районі м.Дніпропетровська «Про проведення документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «Акім» від 05.04.2016 року № 296.
В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач посилався на те, що представником ДПІ в АНД районі м.Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області здійснено виїзд за податковою адресою ТОВ «Акім» з метою проведення перевірки на підставі наказу № 296 від 05.04.2016 року. Посадовими особами підприємства в проведенні перевірки відмовлено, про що складено Акт від 07.04.2016 року № 22/04-61-14-01/24612305 «Про не допуск до перевірки ТОВ «Акім», у звязку з чим по позивач просить накласти арешт на рахунки відповідача. Позиач надав клопотання про розгляд справи без участі представника.
Відповідач надіслав клопотання про залишення позовної заяви без розгляду, в якому зазначив , що постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 02.06.2016 року у справі № 804/2698/16 за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Акім» до Державної податкової інспекції в Амур-Нижньодніпровському районі м.Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування наказу від 05.04.2016 року № 296 «Про призначення документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «АКІМ» ( код за ЄДРПОУ 24612305) задоволено. Визнано протиправним та скасовано наказ від 05.04.2016 року № 296 «Про призначення документальної позапланової перевірки ТОВ «АКІМ» ( код ЄДРПОУ 24612305), виданий заступником начальника Державної податкової інспекції в Амур-Нижньодніпровському районі м.Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області ОСОБА_1, у звязку з чим фіктично відсутні підстави накладення арешту.
Відповідно до ч.6 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Враховуючи вищевказане, суд ухвалив розглянути справу в порядку письмового провадження.
Розглянувши матеріали справи, суд
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства встановлює Податковий Кодекс України.
На податковому обліку в ДПІ в АНД районі м. Дніпропетровська перебуває Товариство з обмеженою відповідальністю „Акім.
У зв'язку з виявленням недостовірності даних, що містяться у податковій декларації за травень 2015 року №9129377918 від 22.06.2015 року та отриманням інформації, згідно якої встановлено невідповідність реалізованого та придбаного товару, Державна податкова інспекція в АНД районі м. Дніпропетровська надіслала ТОВ „Акім обовязковий письмовий запит „Про надання документів та письмових пояснень від 19.01.2016 року №780/10/04-61-22-04 на який підприємством не надано в повному обсязі пояснення та їх документальні підтвердження.
У зв'язку з виявленням фактів, що свідчать про недостовірність визначення ТОВ «Акім» даних податкового кредиту з податку на додану вартість по взаємовідносинах з контрагентом, Державна податкова інспекція в АНД районі ум.Дніпропетровська надіслала обовязковий письмовий запит „Про надання інформації (пояснень та їх документальних підтверджень) від 22.02.2016 року №3186/10/04-61-22-4 на який підприємством було не надано в повному обсязі інформацію, пояснень та їх документального підтвердження.
05.04.2016 року відповідачем складено наказ № 296 «Про призначення документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «Акім».
Відповідно до наказу Державної податкової інспекції в АНД районі м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області від 05.04.2016р. №296 «Про призначення документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «Акім» (ЄДРПОУ 24612305), керуючись п.п.20.1.4 п.20.1. ст.20, п.п.75.1.2 п.75.1 ст.75, п.п.78.1.11 п.78.1 ст.78, ст.79, п.82.2 ст.82 ПКУ від 02 грудня 2010 року №2755-VI( із змінами і доповненнями), 07.04.2016р. заступником начальника інспекції ОСОБА_1 було виписано направлення на проведення документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «Акім» (код за ЄДРПОУ 24612305).
Представником Державної податкової інспекції в АНД районі м.Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області 07.04.2016 року здійснено виїзд за податковою адресою (м.Дніпропетровськ, вул. Червоного козацтва, б.26) ТОВ «Акім» з метою проведення перевірки. Посадовими особами підприємства в проведенні перевірки відмовлено, про що складено Акт від 07.04.2016 року № 22/04-61-14-01/24612305 «Про не допуск до перевірки ТОВ «Акім».
Згідно з п.75.1 ст. 75 Податкового кодексу України Контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки. Камеральні та документальні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи.
Відповідно до п.81.1 ст. 81 Податкового кодексу України Посадові особи контролюючого органу мають право приступити до проведення документальної виїзної перевірки, фактичної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим Кодексом, та за умови пред'явлення або надіслання у випадках, визначених цим Кодексом, таких документів:
-направлення на проведення такої перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, реквізити наказу про проведення відповідної перевірки, найменування та реквізити суб'єкта (прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється) або об'єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична), підстави, дата початку та тривалість перевірки, посада та прізвище посадової (службової) особи, яка проводитиме перевірку. Направлення на перевірку у такому випадку є дійсним за наявності підпису керівника контролюючого органу або його заступника, що скріплений печаткою контролюючого органу;
-копії наказу про проведення перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, найменування та реквізити субєкта (прізвище, імя, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється) та у разі проведення перевірки в іншому місці - адреса обєкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична перевірка), підстави для проведення перевірки, визначені цим Кодексом, дата початку і тривалість перевірки, період діяльності, який буде перевірятися. Наказ про проведення перевірки є дійсним за наявності підпису керівника контролюючого органу або його заступника та скріплення печаткою контролюючого органу;службового посвідчення осіб, які зазначені в направленні на проведення перевірки.
Непред'явлення або ненадіслання у випадках, визначених цим Кодексом, платнику податків (його посадовим (службовим) особам або його уповноваженому представнику, або особам, які фактично проводять розрахункові операції) цих документів або пред'явлення зазначених документів, що оформлені з порушенням вимог, встановлених цим пунктом, є підставою для недопущення посадових (службових) осіб контролюючого органу до проведення документальної виїзної або фактичної перевірки.
Відмова платника податків та/або посадових (службових) осіб платника податків (його представників або осіб, які фактично проводять розрахункові операції) від допуску до перевірки на інших підставах, ніж визначені в абзаці п'ятому цього пункту, не дозволяється.
Згідно з п.81.2 ст. 81 Податкового кодексу України 81.2. у разі відмови платника податків та/або посадових (службових) осіб платника податків (його представників або осіб, які фактично проводять розрахункові операції) у допуску посадових (службових) осіб контролюючого органу до проведення перевірки складається акт, який засвідчує факт відмови.
Відповідно до п.94.1 ст. 94 Податкового кодексу України адміністративний арешт майна платника податків (далі - арешт майна) є винятковим способом забезпечення виконання платником податків його обов'язків, визначених законом.
Відповідно до пп. 94.2.3 п. 94.2 ст. 94 Податкового кодексу України арешт майна може бути застосовано, якщо платник податків відмовляється від проведення документальної або фактичної перевірки за наявності законних підстав для її проведення або від допуску посадових осіб контролюючого органу.
Згідно з пп. 94.6.2 п. 94.6 ст. 94 Податкового кодексу України арешт коштів на рахунку платника податків здійснюється виключно на підставі рішення суду шляхом звернення контролюючого органу до суду.
Судом встановлено, що Постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 02.06.2016 року у справі № 804/2698/16 за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Акім» до Державної податкової інспекції в Амур-Нижньодніпровському районі м.Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування наказу від 05.04.2016 року № 296 «Про призначення документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «АКІМ» ( код за ЄДРПОУ 24612305) задоволено. Визнано протиправним та скасовано наказ від 05.04.2016 року № 296 «Про призначення документальної позапланової перевірки ТОВ «АКІМ» ( код ЄДРПОУ 24612305), виданий заступником начальника Державної податкової інспекції в Амур-Нижньодніпровському районі м.Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області ОСОБА_1 Постанова набрала законної сили 13.09.2016р.
Отже, суд дійшов висновку щодо відсутності підстав задоволення адміністративного позову щодо накладення арешту на кошти Товариства з обмеженою відповідальністю «Акім» (код ЄДРПОУ 39265179) на рахунки платника податків та зобовязання ТОВ «Акім» допустити ДПІ в АНД районі м.Дніпропетровська до проведення документальної позапланової виїзної перевірки відповідно до наказу ДПІ в АНД районі м.Дніпропетровська «Про проведення документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «Акім» від 05.04.2016 року № 296, адже протиправність рішення контролюючого органу та його скасування встановлено вищезазначеним судовим рішенням.
Керуючись статтями 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні адміністративного позову відмовити.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду.
Суддя ОСОБА_2