ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
=====
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 грудня 2016 року Справа № 915/1266/16
м. Миколаїв
Боржник (заявник): Комунальне підприємство Кафе Лілея Миколаївської обласної ради (вул. Адміральська, 22, м. Миколаїв, 54009; ідентифікаційний код 13860000).
Суддя Давченко Т.М.
при секретарі Говоріній А.Е.
за участю представників:
від боржника: ОСОБА_1 голова комісії з припинення.
Суть спору: про визнання Комунального підприємства Кафе Лілея Миколаївської обласної ради (далі КП Кафе Лілея) банкрутом.
18.11.2016 головою комісії з припинення КП Кафе Лілея до Господарського суду Миколаївської області було подано заяву за вих. № 50-Л/2016 від 18.11.2016 про порушення справи про банкрутство боржника за ознаками ст. 95 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом (далі Закон про банкрутство).
Ухвалою Господарського суду Миколаївської області від 22.11.2016 (з урахуванням ухвали від 24.11.2016 про виправлення описки) зазначену заяву прийнято до розгляду, підготовче засідання суду призначено на 06.12.2016.
Ухвалою Господарського суду Миколаївської області від 06.12.2016 було порушено провадження у справі про банкрутство КП Кафе Лілея, призначено справу до розгляду для прийняття постанови про банкрутство та відкриття ліквідаційної процедури на 20 грудня 2016 року об 11 год. 15 хв., явку представника заявника у судове засідання визнано обовязковою.
У судовому засіданні голова комісії з припинення доповів суду, що у боржника відсутні джерела для відновлення платоспроможності і просив суд визнати боржника банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру з призначенням ліквідатором банкрута ОСОБА_1 (далі ОСОБА_1С.), який виконував обовязки голови комісії з припинення у досудовій процедурі ліквідації юридичної особи.
Вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника боржника, суд дійшов висновку про задоволення заяви боржника, визнання КП Кафе Лілея банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, виходячи з наступного.
Комунальне підприємство Кафе Лілея Миколаївської обласної ради зареєстроване в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань як юридична особа (номер запису 1 522 120 0000 005511).
Відповідно до ст. 104 Цивільного кодексу України (далі ЦК України) юридична особа припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обовязків іншим юридичним особам правонаступникам (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або в результаті ліквідації.
Порядок припинення юридичної особи в результаті ліквідації регламентовано ст. ст. 105, 110, 111, 112 ЦК України.
Відповідно до п. 10.1 розділу 10 нової редакції Статуту боржника ліквідація та реорганізація (злиття, приєднання, поділ, перетворення) підприємства здійснюється за рішенням власника в установленому чинним законодавством порядку.
КП «Кафе «Лілея» є комунальним унітарним комерційним підприємством, заснованим на спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області, інтереси яких у межах повноважень, визначених законодавством України, представляє Миколаївська обласна рада. Орган управління ОСОБА_2: Миколаївська обласна державна адміністрація. Основним видом діяльності ОСОБА_2 являється забезпечення організації громадського харчування, виробництва та реалізації харчової продукції.
Миколаївською обласною радою прийнято Рішення від 16.04.2015 № 11 про припинення діяльності ОСОБА_2 шляхом його ліквідації.
Розпорядженням голови Миколаївської обласної державної адміністрації від 21.04.2015 № 114-р «Про припинення юридичної особи комунального підприємства «Кафе «Лілея» Миколаївської обласної ради» призначена комісія з припинення, зазначені для виконання заходи щодо провадження процедури досудової ліквідації; головою комісії з припинення призначено ОСОБА_1
1. Виконання порядку досудової ліквідації юридичної особи відповідно до законодавства України.
1.1. Повідомлення державного реєстратора про припинення ОСОБА_2.
У відповідності ст. 105 ЦК України, державний реєстратор вніс в Єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців відомості про припинення КП «Кафе «Лілея» та призначення комісії з припинення, про що свідчить витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців № 20533072 від 07.05.2015.
Відповідно ч. 4 ст. 105 ЦК України у «Бюлетені державної реєстрації» № 316 (11) розміщено інформацію про припинення ОСОБА_2 із зазначенням строку предявлення вимог до нього.
1.2. Звільнення працівників ОСОБА_2.
У відповідності зі ст. 49-2 Кодексу законів про працю України видані накази від 28.04.2015 № 1-л «Щодо скорочення штату працівників» про скорочення посад в ОСОБА_2 з 03.07.2015 та від 11.11.2015 № 17-л «Щодо скорочення штату працівників» про скорочення посад в ОСОБА_2 з 12.01.2016; працівникам вручені Персональні попередження про наступне вивільнення.
До Центрального районного центру зайнятості надана інформація про наступне вивільнення працівників за формою № 4-ПН.
На підставі наказів № 1-л від 28.04.2015, № 17-л від 11.11.2015, працівники звільнені згідно наказів № № 6-л 10-л від 03.07.2015, № 18-л від 16.11.2015.
При звільненні працівникам виплачена заборгованість, повязана з трудовими відносинами заробітна плата, компенсація невикористаних відпусток, вихідна допомога у розмірі 36 464,51грн.
1.3. Забезпечення проведення та проходження позапланових перевірок ОСОБА_2 державними органами, що здійснюють контроль за нарахуванням та сплатою податків та зборів до бюджету.
З метою виявлення явних кредиторів, для проведення перевірок та визначення наявності або відсутності заборгованості із сплати податків, зборів, єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування, страхових коштів до Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування, у відповідності з ч. 7 ст. 111 ЦК України, ОСОБА_2 повідомило органи доходів і зборів та Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування про початок досудової ліквідації ОСОБА_2, а саме:
- Державна податкова інспекція у Центральному районі м. Миколаєва Головного управління Міндоходів у Миколаївській області. Листом від 30.04.2015 № 1-Л/2015 ОСОБА_2 повідомило про припинення діяльності шляхом ліквідації та надало Заяву про припинення платника податків за формою № 8-ОПП. Крім того, ОСОБА_2 звернулося до Податкової інспекції із заявою про проведення позапланової перевірки (лист від 16.07.2015 № 19-Л/2015). Своїм правом на проведення позапланової перевірки, по цей час, Податкова інспекція не скористалася, перевірка не була призначена.
- Виконавча дирекція Миколаївського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (повідомлення листом ОСОБА_2 від 08.05.2015 № 2-Л/2015, додаток 33). ОСОБА_3 позапланової перевірки порядку фінансування, використання та повернення коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 15.05.2015р. За результатами перевірки порушень не виявлено (додаток 34).
- Центральний районний центр зайнятості (повідомлення листом ОСОБА_2 від 08.05.2015р. № 5-Л/2015). ОСОБА_3 № 21 від 05.06.2015 про результати проведення перевірки з питань дотримання вимог законодавства щодо правильності нарахування та своєчасності сплати внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття до Фонду, а також ОСОБА_4 про відсутність заборгованості № 04-1589 від 22.06.2015.
- Управління Пенсійного фонду України в Центральному районі м. Миколаєва (повідомлення листом ОСОБА_2 від 08.05.2015 № 3-Л/2015). ОСОБА_3 № 95 від 21.08.2015 про результати позапланової перевірки з питань дотримання вимог законодавства щодо нарахування, обчислення та сплати страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування та інших платежів. За результатами перевірки отримані Вимога про сплату боргу № Ю6 від 21.08.2015 на суму 2 327,70 грн., Рішення № 27 про застосування фінансових санкцій від 07.09.2015 на суму 192,00 грн., Рішення № 28 про застосування фінансових санкцій від 07.09.2015 на суму 340,00 грн., Рішення № 29 про застосування фінансових санкцій від 07.09.2015 на суму 9 377,70 грн.
- Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у м. Миколаїв (повідомлення листом ОСОБА_2 від 08.05.2015 № 4-Л/2015). ОСОБА_3 № 66 від 16.06.2015 перевірки правильності нарахування, повноти і своєчасності перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду та № 104 від 12.06.2015 перевірки достовірності поданих страхувальником відомостей про види економічної діяльності, а також ОСОБА_4 № 230 від 17.06.2015 про відсутність заборгованості.
1.4. Організація і проведення інвентаризації майна ОСОБА_2, оформлення результатів інвентаризації.
На виконання вимог чинного законодавства виданий наказ № 4-л від 06.05.2015 «Щодо проведення інвентаризації». Проведена інвентаризація основних засобів, МШП, товарів, грошових коштів у касі та розрахунковому рахунку, зобовязань перед постачальниками станом на 06.05.2015. ОСОБА_3 інвентаризаційні описи і акти. Інвентаризацією виявлені активи станом на 06.05.2015 на загальну суму 126 011,52 грн.; результати інвентаризації оформлені Протоколом інвентаризаційної комісії від 19.05.2015.
1.5. Виявлення майна ОСОБА_2, що може знаходитися в користуванні у інших осіб.
Направлені запити та отримана інформація від наступних установ:
- Управління Держземагентства у Миколаївській області про наявність у володінні або користуванні земельних ділянок; отримана довідка від 21.05.2015 № 11-14-0.3-6535/2-15 про відсутність у володінні або користуванні земельних ділянок;
- Держсільгоспінспекція (Державна інспекція сільського господарства) про наявність у володінні сільськогосподарських техніки і обладнання (запит від 22.06.2015 № 16-Л/2015). Отримана інформація (штамп від 23.06.2015 на запиті від 22.06.2015 № 16-Л/2015) про відсутність зареєстрованої за банкрутом сільськогосподарської техніки і обладнання;
- Територіальне управління Держгірпромнагляду в Миколаївській області про наявність у володінні спеціального обладнання, техніки; отримана довідка від 21.05.2015 № 01-08.02/570 про відсутність зареєстрованого за банкрутом спеціального обладнання та техніки;
- Державна інспекція України з безпеки на морському та річковому транспорті про зареєстровані за банкрутом морські або річкові плавзасоби (запит від 27.05.2015 № 9-Л/2015).Відповідь не надана;
- Державної авіаційної служби України про зареєстровані за банкрутом повітряні судна; отримана довідка від 18.06.2015 № 21.1.19-11017 про відсутність зареєстрованих за банкрутом повітряних суден;
- Державної фіскальної служби України щодо товарів ввезених на митну територію України та вивезених за межі митної території України банкрутом; отримана відповідь від 17.06.2015 № 12619/6/99-99-24-01-01-15 про відсутність інформації про такі товари;
- Миколаївський ВРЕР УДАІ УМВС України в Миколаївській області про наявність у володінні транспортних засобів (від 14.05.2015 № 7-Л/2015). Відповідь не надана.
1.6. Виявлення кредиторів ОСОБА_2, розгляд претензій та Проміжний реєстр кредиторів.
У строк, визначений оголошенням у «Бюлетені державної реєстрації» № 316 (11), до комісії з припинення ОСОБА_2 із заявою з вимогами кредитора на суму 239 101,90 грн. від 20.05.2015 № 337-22/05-15 звернувся кредитор Миколаївська обласна рада. Кредитору наданий відзив від 19.06.2015 № 15-Л/2015 про визнання вимог у повному обсязі.
Також, на підставі ОСОБА_3 № 95 від 21.08.2015 про результати позапланової перевірки з питань дотримання вимог законодавства щодо нарахування, обчислення та сплати страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування та інших платежів, вимоги про сплату боргу № Ю6 від 21.08.2015 на суму 2 327,70грн., Рішення № 27 про застосування фінансових санкцій від 07.09.2015 на суму 192,00 грн., Рішення № 28 про застосування фінансових санкцій від 07.09.2015 на суму 340,00 грн., Рішення № 29 про застосування фінансових санкцій від 07.09.2015 на суму 9 377,70 грн., Управлінням Пенсійного фонду України в Центральному районі м. Миколаєва подана заява від 18.09.2015 № 10568/08 про визнання кредиторських вимог в сумі 12 237,40 грн. Кредитору наданий відзив від 25.09.2015 № 25-Л/2015 про визнання вимог у повному обсязі.
На підставі даних бухгалтерського обліку, отриманих претензій кредиторів, актів перевірок Пенсійним фондом України та фондів соціального страхування, був складений Проміжний реєстр вимог кредиторів станом на 01.10.2015 на суму вимог кредиторів у розмірі 309 117,02 грн.
1.7. Організація та проведення продажу майна ОСОБА_2.
Згідно приписів ч. 9 ст. 111 ЦК України у разі недостатності в юридичної особи, що ліквідується, коштів для задоволення вимог кредиторів ліквідаційна комісія (ліквідатор) організовує реалізацію майна юридичної особи.
З метою визначення ринкової вартості майна ОСОБА_2 для подальшого відчуження і розрахунку з кредиторами, професійним оцінювачем ТОВ «Експерт-Південь» виконана незалежна оцінка окремого індивідуально визначеного майна ОСОБА_2 станом на 31.05.2015.
Для організації продажу майна між КП «Кафе «Лілея» та Товарною біржею «Катеринославська» (в особі Миколаївської філії) укладений Договір № 20 мф/15 «На організацію аукціону з продажу майна, що перебуває у комунальній власності» від 04.09.2015.
На продаж було виставлене майно у кількості 285 од. (66 лотів) початковою (оціночною) вартістю 193 677,00 грн.
За результатами першого аукціону було реалізовано майно (лоти 1-4) на суму 113 969,90 грн. у кількості 157 од. початковою (оціночною) вартістю 103 609,00 грн.; складені Протоколи проведення аукціону.
З переможцями аукціону укладені Договори купівлі продажу № № 1-4 від 05.10.2015. Після здійснення розрахунків за придбане майно, складені ОСОБА_3 приймання-передачі майна № № 1-4 від 12.11.2015.
За результатами повторного аукціону було реалізовано майно (лоти 61, 62) на суму 1 850,40 грн. у кількості 2 од. початковою (оціночною) вартістю 1 850,40 грн.; складені Протоколи проведення аукціону.
З переможцями аукціону укладені Договори купівлі продажу № № 5, 6 від 30.11.2015. Після здійснення розрахунків за придбане майно, складені ОСОБА_3 приймання-передачі майна № № 5, 6 від 09.12.2015.
Також, була реалізована частина малоцінного та швидкозношуваного інвентарю на суму 4 976,22грн. (Договір купівлі продажу № 7 від 19.02.2015).
Таким чином, від реалізації майна ОСОБА_2 були отримані грошові кошти у розмірі 120 796,52 грн.
1.8. Розрахунки з кредиторами ОСОБА_2 згідно складеному переліку кредиторів.
Згідно приписів ч. 9 ст. 111 ЦК України виплата грошових сум кредиторам юридичної особи, що ліквідується, у тому числі за податками, зборами, єдиним внеском на загальнообовязкове державне соціальне страхування та іншими коштами, що належить сплатити до державного або місцевого бюджету, Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування, провадиться у порядку черговості, встановленому статтею 112 цього Кодексу.
На підставі отриманих претензій кредиторів, актів перевірок органами доходів і зборів, Пенсійного фонду України та фондів соціального страхування, був складений Проміжний реєстр вимог кредиторів станом на 01.10.2015 на суму вимог кредиторів у розмірі 309 117,02 грн.
Від реалізації майна ОСОБА_2 були отримані грошові кошти у розмірі 120 796,52 грн.
Грошові кошти від продажу майна у розмірі 120 778,91 грн., після погашення витрат на оцінку та реалізацію майна з аукціону, були розподілені між кредиторами згідно Проміжного реєстру вимог кредиторів станом на 01.10.2015, а саме:
- витрати, повязані з провадженням процедури досудової ліквідації згідно приписів ЦК України (оцінка та реалізація майна з аукціону, обслуговування банківського рахунку, передача на зберігання документації підприємства, зберігання майна) 25 546,76 грн., у т. ч.:
8000,00 грн. - послуги з оцінки майна;
2882,00 грн. публікація оголошення про проведення аукціону;
9265,62 грн. послуги організатора аукціону ;
2935,50 грн. послуги архівної установи;
1400,00 грн. послуги з перевезення майна для подальшого зберігання;
1063,64 грн. витрати з обслуговування банківського рахунку (банківські виписки);
- вимоги другої черги (вимоги працівників, повязані з трудовими відносинами заробітна плата, компенсація невикористаних відпусток, вихідна допомога) 36 464,51 грн.;
- вимоги третьої черги (вимоги щодо податків, зборів) 23 640,91 грн., у т.ч.:
551,94 грн. військовий збір;
1324,63 грн. ЄСВ 3,6%;
15024,37 грн. ЄСВ 36,8%;
4412,27 грн. ПДФО 15%;
2327,70 грн. донараховані внески згідно ОСОБА_3 перевірки ПФУ у Центральному районі м. Миколаєва № 95 від 21.08.2015;
- вимоги четвертої черги (інші вимоги) 35 126,73 грн., у т.ч.:
33363,72 грн. Миколаївська обласна рада;
1763,01 грн. ПФУ у Центральному районі м. Миколаєва (штрафні санкції).
Обсяг та призначення розрахунків підтверджується банківськими виписками по поточному рахунку (додатки 89-111).
З урахуванням задоволених вимог кредиторів, складений Проміжний реєстр вимог кредиторів станом на 01.07.2016 на суму 213 884,87 грн.
1.9. Проведення заходів з узагальнення, сортування та передачі до архівної установи документації ОСОБА_2, яка підлягає довгостроковому зберіганню.
Частиною 13 ст. 111 ЦК України зазначено, що Документи, що підлягають обовязковому зберіганню, передаються в установленому законодавством порядку відповідним архівним установам.
На виконання зазначеного припису ОСОБА_2 проведена робота із узагальнення, сортування та передачі на зберігання документи з особового складу КП «Кафе «Лілея» Миколаївської обласної ради за 1972-2015рр.
Між ОСОБА_2 та Архівним відділом Миколаївської міської ради складений «ОСОБА_3 від 23.03.2016 № 6 приймання-передавання документів з особового складу на тимчасове зберігання». ОСОБА_4 Архівного відділу від 23.03.2016 № 35/19.01.01-22 про прийняття архівною установою на зберігання документів КП «Кафе «Лілея» Миколаївської обласної ради.
2. Інформація на виконання приписів ст. 11 Закону про банкрутство.
2.1. Головою комісії з припинення ліквідатором отримані витяги з:
- Державного реєстру обтяжень рухомого майна № 50680241 від 14.11.2014, який свідчить про відсутність обтяжень на майно та відсутність заставного майна;
- Скорочений витяг з Єдиного державного реєстру виконавчих проваджень № 158768 від 08.11.2016.
На підставі отриманої інформації складені:
- Перелік майна від 17.11.2016 балансовою вартістю 21 598,02 грн.;
- Перелік майна, що є предметом застави не складався у звязку із його відсутністю.
2.2. Дебіторська заборгованість відсутня.
2.3. Згідно ОСОБА_4 ДПІ у Центральному ріні м. Миколаєва ГУ ДФС у Миколаївській обл., банками, що здійснюють розрахунково-касове обслуговування ОСОБА_2 є:
- ПАТ «Укрсоцбанк» в м. Миколаїв, МФО 300023, рахунки № № 26001000066233, 26049000003850;
- ПАТ «ПУМБ», МФО 334851, рахунок № 260008057;
- Казначейство України, МФО899998, рахунок № 37514000009577.
2.4. Згідно ОСОБА_4 Регіонального відділення Фонду Державного майна України по Миколаївської області від 10.01.2016р. № 14-11-02117 відомості про наявність на балансі державного майна, що не увійшло до його статутного фонду, відсутні .
2.5. На запит комісії з припинення до Південного територіального управління НКЦПФР щодо надання інформації про наявність у ОСОБА_2 цінних паперів, отримана відповідь про відсутність такої інформації (лист ПТУ НКЦПФР за вих. № 04/09/89 від 10.11.2016). Товариство не є засновником, учасником, власником інших корпоративних прав інших субєктів господарювання, про що свідчить Витяг з ЄДРЮОФОПГФ № 22369811 від 14.11.2016.
2.6. Заборгованість по заробітній платі працівникам відсутня (кредиторські вимоги другої черги вимог кредиторів повністю задоволені).
2.7. Спеціального дозволу на провадження діяльності, повязаною з державною таємницею ОСОБА_2 не отримувало, про свідчить довідка Управління Служби безпеки України в Миколаївській області від 24.06.2015 № 64/20-5750.
2.8. Відокремлені підрозділи у ОСОБА_2 відсутні, про що свідчить Витяг з ЄДРЮОФОПГФ № 22369769 від 14.11.2016.
2.9. У звязку з тим, що на момент звернення до суду із заявою про порушення справи про банкрутство всі працівники були звільнені, загальні збори працівників боржника, на яких обирається представник працівників боржника для участі в справі про банкрутство, не збиралися.
2.10. Згідно приписів ч. 3 ст. 111 ЦК України, за результатами здійснення часткового розрахунку з кредиторами, згідно Проміжного реєстру вимог кредиторів станом на 01.07.2016, складений Проміжний ліквідаційний баланс ОСОБА_2 станом на 30.06.2016, який затверджений уповноваженим органом управління майном спільної власності територіальних громад, сіл, селищ, міст Миколаївської області Миколаївською обласною адміністрацією, який свідчить про недостатність майна для повного розрахунку з кредиторами.
Для складання проміжного ліквідаційного балансу (форма № 1-м) станом на 30.06.2016 використані результати інвентаризації та інформаційні довідки установ, які відповідають за реєстрацію рухомого та нерухомого майна
Так, незадоволеними залишаються вимоги кредиторів на суму 213,8 тис. грн. (рядки 1625, 1690 балансу), що відповідає Проміжного реєстру вимог кредиторів станом на 01.07.2016.
Вартість (балансова) активів, що залишилася на балансі ОСОБА_2 складає 21,6 тис. грн. (рядки 1010, 1100 балансу).
Вартості майна ОСОБА_2 215 98,02 грн. (додатки 115, 116) недостатньо для погашення кредиторської заборгованості (213 884,87 грн.), про що свідчить проміжний ліквідаційний баланс (форма № 1-м) станом на 30.06.2016.
Таким чином, вартість майнових активів Товариства не дає змоги задовольнити грошові зобовязання товариства в повному обсязі перед кредиторами.
У звязку з економічною недоцільністю подальшої роботи Товариства план санації не складався.
Згідно п. 2 Рішення Миколаївської обласної ради прийнято від 16.04.2015 № 11 «Про припинення юридичної особи Комунального підприємства «Кафе «Лілея» Миколаївської обласної ради» Миколаївській обласній державній адміністрації, як уповноваженому органу управління майном спільної власності територіальних громад, сіл, селищ, міст Миколаївської області, доручено здійснити заходи щодо припинення діяльності ОСОБА_2.
Згідно п. 8 Розпорядження голови Миколаївської обласної державної адміністрації від 21.04.2015 № 114-р «Про припинення юридичної особи комунального підприємства «Кафе «Лілея» Миколаївської обласної ради» голові комісії з припинення доручено здійснити всі інші заходи, повязані з припиненням комунального підприємства «Кафе «Лілея» Миколаївської обласної ради.
ОСОБА_5 економічного розвитку та регіональної політики Миколаївської обласної державної адміністрації від 17.11.2016 № 445/7-7/03 погоджені дії голови комісії з припинення щодо подання заяви про порушення справи про банкрутство до Господарського суду Миколаївської області.
Отже, наданий суду проміжний ліквідаційний баланс станом на 30.06.2016, затверджений органом управління КП Кафе Лілея, та матеріали справи свідчать про недостатність у боржника грошових коштів та інших активів для повного задоволення усіх вимог кредиторів, що не дає можливості проводити передбачену Статутом діяльність.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що ліквідатором боржника було фактично здійснено всі необхідні заходи, що передують ліквідації підприємства, передбачених ст. ст. 105, 110, 111 ЦК України.
У відповідності до ч. 1 ст. 95 Закону про банкрутство (особливості застосування процедури банкрутства до боржника, що ліквідується власником), якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобовязаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи.
Обовязковою умовою звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство є дотримання боржником порядку ліквідації юридичної особи відповідно до законодавства України.
У відповідності до абз. 5 п. 12 Інформаційного листа Вищого господарського суду України № 01-06/606/2013 від 28.03.2013 Про Закон України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом (у редакції Закону України від 22.12.2011 № 4212-VI) (із змінами) неможливість боржника задовольнити вимоги кредиторів у повному обсязі під час ліквідації боржника не у звязку з процедурою банкрутства є ознаками неоплатності боржника та підставою для ініціювання процедури банкрутства боржника, що ліквідується власником, згідно зі статтею 95 Закону.
Відповідно до ч. 2 ст. 95 Закону про банкрутство за результатами розгляду заяви про порушення справи про банкрутство юридичної особи, майна якої недостатньо для задоволення вимог кредиторів, господарський суд визнає боржника, який ліквідується, банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру, призначає ліквідатора в порядку, встановленому цим Законом для призначення розпорядника майна.
Дослідивши вищезазначені обставини, вивчивши матеріали справи, суд погоджується з наявністю підстав для порушення та здійснення провадження у справі про банкрутство відносно боржника, який ліквідується, за правилами статті 95 Закону про банкрутство.
У заяві про порушення справи про банкрутство та в окремій заяві за вих. № 23-Л/2016 від 05.12.2016 КП Кафе Лілея просить суд призначити ліквідатором банкрута ОСОБА_1, який виконував обовязки голови комісії з припинення у досудовій процедурі ліквідації юридичної особи.
Крім цього, ОСОБА_1 повідомив суд, що не належить до жодної категорії осіб, зазначених у ч. 2 ст. 114 закону про банкрутство.
У судовому засіданні представник боржника пояснив, що у боржника відсутня можливість сплачувати арбітражному керуючому винагороду та відшкодовувати його витрати, при цьому, уповноваженим органом управління майном спільної власності територіальних громад, сіл, селищ, міст Миколаївської області Миколаївською обласною державною адміністрацією прийнято рішення про фінансування оплати праці ліквідатора ОСОБА_1, що суттєво зменшить витрати на проведення ліквідаційної процедури.
Відповідно до ч. 2 ст. 95 Закону про банкрутство Обовязки ліквідатора можуть бути покладені на голову ліквідаційної комісії (ліквідатора) незалежно від наявності у нього статусу арбітражного керуючого. Вирішення питання щодо визнання боржника банкрутом здійснюється в судовому засіданні, що проводиться не пізніше чотирнадцяти днів після порушення провадження у справі в загальному порядку, визначеному цим Законом.
Господарський суд погоджується з клопотанням боржника та вважає за необхідне покласти виконання обовязків ліквідатора у справі на ОСОБА_1
Частиною 3 ст. 38 Закону про банкрутство передбачено, що з метою виявлення кредиторів з вимогами за зобовязаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, здійснюється офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет.
Частиною 4 вказаної статті встановлено, що повідомлення про визнання боржника банкрутом і про відкриття ліквідаційної процедури мають містити: найменування та інші реквізити боржника, визнаного банкрутом; найменування господарського суду, в провадженні якого знаходиться справа про банкрутство; дату прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури; відомості про ліквідатора (ліквідаційну комісію).
Згідно з приписами ч. 3 ст. 95 про банкрутство кредитори мають право заявити свої вимоги до боржника, який ліквідується, у місячний строк з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника, який ліквідується, банкрутом, на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Особи, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними кредиторами, а їх вимоги погашаються в шосту чергу.
Офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури здійснюватиметься господарським судом відповідно до вимог Положення про порядок офіційного оприлюднення відомостей про справу про банкрутство, затвердженого постановою Пленуму Вищого господарського суду України від 17.12.2013 № 16.
Керуючись ст. ст. 37, 38, 40, 95 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом, суд,
П О С Т А Н О В И В:
1.Визнати Комунальне підприємство Кафе Лілея Миколаївської обласної ради (вул. Адміральська, 22, м. Миколаїв, 54009; ідентифікаційний код 13860000) банкрутом.
2.Відкрити відносно Комунального підприємства Кафе Лілея Миколаївської обласної ради (вул. Адміральська, 22, м. Миколаїв, 54009; ідентифікаційний код 13860000) ліквідаційну процедуру.
3.Ліквідатором Комунального підприємства Кафе Лілея Миколаївської обласної ради (вул. Адміральська, 22, м. Миколаїв, 54009; ідентифікаційний код 13860000) призначити ОСОБА_1 (54034, АДРЕСА_1; ідентифікаційний номер НОМЕР_1), який виконував обовязки голови комісії з припинення у досудовій процедурі ліквідації юридичної особи, з наданням йому повноважень відповідно до положень Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.
4.Оприлюднити на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, текст якого додається.
5.Зобовязати ліквідатора скласти реєстр вимог кредиторів та надати його суду в строк до 06.02.2017.
6.Засідання суду з приводу розгляду вимог кредиторів призначити на 09 лютого 2017 року о 10 год. 45 хв.
Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Миколаївської області
за адресою: м. Миколаїв, вул. Адміральська, 22, поверх 8, зал засідань № 812.
7.Господарську діяльність банкрута завершити закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу за виключенням укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу в процедурі ліквідації тощо.
8.Строк виконання всіх грошових зобовязань банкрута вважати таким, що настав.
9.Припинити нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута. У банкрута не виникає жодних додаткових зобовязань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обовязкових платежів), крім витрат, безпосередньо повязаних із здійсненням ліквідаційної процедури.
10.Відомості про фінансове становище банкрута не є конфіденційними і не становлять комерційну таємницю.
11.Продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому ст. 44 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.
12.Скасувати арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається.
13.Кредитори мають право заявити свої вимоги до боржника, який ліквідується, у місячний строк з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника, який ліквідується, банкрутом, на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет.
14.Виконання зобовязань боржника, визнаного банкрутом, здійснюється у випадках і порядку, передбачених розділом ІІІ Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.
15.З дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, керівник банкрута звільняється з роботи у звязку з банкрутством підприємства, а також припиняються повноваження власника (власників) майна банкрута.
16.Зобовязати ліквідатора письмово (один раз в місяць) надавати суду документально підтверджений звіт про хід ліквідаційної процедури.
17.Ліквідатору після виконання своїх повноважень, але не пізніше 20.12.2017 надати суду звіт та ліквідаційний баланс Комунального підприємства Кафе Лілея Миколаївської обласної ради з доданими матеріалами ліквідаційної процедури.
18.Постанову надіслати ліквідатору ОСОБА_1 (54034, АДРЕСА_1).
19.Копію постанови надіслати Миколаївській обласній раді (54001, м. Миколаїв, вул. Адміральська, 22), Миколаївській обласній державній адміністрації (54001, м. Миколаїв, вул. Адміральська, 22), Державній податковій інспекції у Центральному районі м. Миколаєва Головного управління ДФС у Миколаївській області (54030, м. Миколаїв, вул. Потьомкінська, 24/2), Центральному відділу державної виконавчої служби Миколаївського міського управління юстиції (54001, м. Миколаїв, вул. Адміральська, 27/1 (5-й поверх)), Центру надання адміністративних послуг Миколаївської міської ради (54001, м. Миколаїв, вул. Адміральська, 20), Головному територіальному управлінню юстиції у Миколаївській області (54029, м. Миколаїв, вул. 8-го Березня, 107).
У відповідності до ч. 4 ст. 8 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом постанова про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури набирає законної сили з моменту її прийняття.
Постанову може бути оскаржено у встановленому порядку згідно ст. ст. 91, 93 Господарського процесуального кодексу України та ст. 8 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.
СуддяТ.М. Давченко