ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ 61022 м. Харків, пр. Науки, буд.5, тел./факс 702-10-79 inbox@lg.arbitr.gov.ua ___________________________ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
20 грудня 2016 року Справа № 913/1269/16
Провадження №19/913/1269/16
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Виробничо-комерційна фірма Промсоюз, м. Сєвєродонецьк Луганської області
до Управління житлово-комунального господарства Брянківської міської ради, м. Брянка Луганської області
3-я особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - Головне управління Державної казначейської служби України у Луганській області, м. Сєвєродонецьк Луганської області
про стягнення 292369 грн. 43 коп.
Суддя господарського суду Луганської області Косенко Т.В.
Секретар судового засідання помічник судді Воронько В.В.
У засіданні брали участь:
від позивача представник не прибув;
від відповідача представник не прибув;
від 3-ї особи - представник не прибув.
С У Т Ь С П О Р У:
Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю "Виробничо - комерційна фірма "Промсоюз", звернувся до господарського суду Луганської області з позовом до Управління житлово - комунального господарства Брянківської міської ради про стягнення заборгованості за договором підряду №431 від 07.11.2013 у сумі 104370 грн. 25 коп.; за договором підряду №432 від 07.11.2013 у сумі 130206 грн. 05 коп.; за договором підряду №432 від 07.11.2013 у сумі 57793 грн. 13 коп.
Ухвалою господарського суду Луганської області від 21.11.2016 було порушено провадження у справі та її розгляд призначений на 06.12.2016.
Ухвалою господарського суду Луганської області від 06.12.2016 залучено Головне управління Державної казначейської служби України в Луганській області до участі у справі у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача; розгляд справи було відкладено на 20.12.2016.
19.12.2016 від Головного управління Державної казначейської служби України у Луганській області через відділ документального забезпечення (канцелярію) суду надійшли письмові пояснення №15-12/5425 від 14.12.2016 по справі, в яких третя особа просить вирішити питання щодо процесуального статусу Головного управління Державної казначейської служби України у Луганській області, виключивши його зі складу учасників судового процесу; розглянути справу за відсутності представника 3-ї особи. Зазначено, що відповідно до Єдиного реєстру розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів відповідач обслуговується в Управлінні Державної казначейської служби України у м. Брянці Луганської області, яке є територіальним органом Державної казначейської служби України і діє відповідно до Положення про управління (відділення) Державної казначейської служби України у районах, районах у містах, містах обласного, республіканського значення, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 12.10.2011 №1280 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 17.08.2015 №716). Так, згідно з Положенням управління (відділення) Казначейства є юридичними особами публічного права, мають печатки із зображенням Державного герба України та своїм найменуванням, власні бланки, рахунки у установах Казначейства та банках. Ані у позивача, ані у відповідача рахунки в Головному управлінні не відкрито, що у свою чергу, не може впливати на права та обовязки останнього під час винесення судового рішення. Місцезнаходженням боржника згідно відомостей у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб та громадських формувань є м. Брянка Луганської області, яке віднесено до території, на якій органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження відповідно до Переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 07.11.2014 №1058-р.Пунктом 11 Тимчасового порядку фінансування бюджетних установ передбачено, що установи, які переміщені на контрольовану територію, відкривають рахунки в органах Казначейства за місцезнаходженням у порядку, встановленому законодавством. Станом на сьогодні відповідач не перемістився на територію підконтрольну українській владі, рахунки в Головному управлінні та органах казначейства Луганської області відповідачем не відкрито, будь яка інформація стосовно укладених договорів підряду №№431, 432, 433 від 07.11.2013 відсутня.
Головне управління Державної казначейської служби України у Луганській області клопотанням, викладеним у письмових поясненнях №15-12/5425 від 14.12.2016, просив виключити його зі складу учасників судового процесу та розгляд справи здійснити без участі його представника.
Клопотання про розгляд справи без участі його представника судом розглянуто та підлягає задоволенню.
20.12.2016 від позивача через відділ документального забезпечення (канцелярію) суду надійшли письмові пояснення б/н від 12.12.2016, в яких він просить вважати вірними позовні вимоги щодо стягнення заборгованості за договором підряду №431 від 07.11.2013 у сумі 104370 грн. 25 коп.; за договором підряду №432 від 07.11.2013 у сумі 130206 грн. 05 коп.; за договором підряду №433 від 07.11.2013 у сумі 57793 грн. 13 коп., оскільки при виготовленні позовної заяви в прохальній частині була допущена технічна помилка в переліку договорів, за якими позивач просить стягнути заборгованість.
Це клопотання було розглянуто в судовому засіданні та прийнято судом до уваги при розгляді справи.
Сторони та 3-я особа не скористалися своїм правом, передбаченим ст.22 Господарського процесуального кодексу України, не забезпечили участі повноважних представників у судовому засіданні, хоча про дату, час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином.
Згідно до пп.пп.3.9.1, 3.9.2 п.3 постанови пленуму Вищого господарського суду України №18 від 26.12.2011 Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце розгляду судом справи у разі виконання останнім вимог частини першої статті 64 та статті 87 ГПК. За змістом цієї норми, зокрема, в разі якщо ухвалу про порушення провадження у справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), і не повернуто підприємством звязку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом. У випадку незявлення в засідання господарського суду представників обох сторін або однієї з них справа може бути розглянута без їх участі, якщо неявка таких представників не перешкоджає вирішенню спору.
Відповідно до інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, отриманої на сайті https://usr.minjust.gov.ua місцезнаходженням відповідача є: пл. Леніна, б.9, м. Брянка Луганської області.
Згідно з ч.1 ст.10 Закону України Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 15.05.2003 №755-IV якщо документи та відомості, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, внесені до нього, такі документи та відомості вважаються достовірними і можуть бути використані у спорі з третьою особою.
За інформацією Українського державного підприємства поштового звязку Укрпошта розміщеній на офіційному веб-сайті (http://ukrposhta.ua/robota-ukrposhti-v-doneckij-ta-luganskij-oblastyax) пересилання пошти до/з міста обласного значення Брянка тимчасово не здійснюється.
Господарським судом було розміщено на офіційному веб-порталі Судова влада в Україні в мережі Інтернет: http://lg.arbitr.gov.ua/sud5014/ інформацію про дату, час і місце розгляду даної справи, що підтверджується відповідними роздруківками (а.с.68, 78).
Також відповідач не надав суду відзив на позовну заяву, не забезпечив явку представника у судове засідання, не надання відзиву на позовну заяву та не прибуття у судове засідання не перешкоджає розгляду спору по суті.
Згідно положень ст.75 Господарського процесуального кодексу України справа розглядається за наявними в ній матеріалами.
У судовому засіданні 20.12.2016 оголошено вступну та резолютивну частини судового рішення.
Дослідивши матеріали справи, господарський суд
В С Т А Н О В И В:
07.11.2013 між Товариством з обмеженою відповідальністю Виробничо-комерційна фірма Промсоюз (підрядник, позивач) та Управлінням житлово-комунального господарства Брянківської міської ради (замовник, відповідач) був укладений договір підряду №431, за умовами п.1.1 якого замовник доручає, а підрядник бере на себе зобовязання виконати власними силами роботи з Облаштування системами індивідуального опалення житлового будинку №2 кв.23, 44, 48, 50, 51, 61, 65 пл. Леніна м. Брянка, за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально - економічного розвитку окремих територій, ліквідувати недоробки та дефекти, що виникли з його вини і виявлені під час приймання робіт.
Відповідно до п.1.2 договору склад та обсяги робіт, що є предметом договору визначаються на підставі кошторисної документації, яка є невідємною частиною цього договору.
Згідно з п.2.1 договору договірна ціна робіт, виконання яких доручається підряднику становить 104370 грн. 25 коп., у тому числі за рахунок субвенції 101330 грн. 34 коп., за рахунок співфінансування з місцевого бюджету 3039 грн. 91 коп. ПДВ 20% - 17395 грн. 04 коп.
Строк дії договору з 07.11.2013 по 31.12.2013, а в частині розрахунків до повного виконання зобовязань сторін (п.3.2 договору).
Відповідно до п.4.1 договору розрахунки за виконані роботи здійснюються замовником на підставі актів прийняття виконаних підрядних робіт ф.КБ-2в та довідки про вартість виконаних робіт ф.КБ-3. Документи про виконані роботи та їх вартість складаються та підписуються підрядником та передаються замовнику. Замовник перевіряє їх достовірність протягом 3 робочих днів і у випадку відсутності зауважень підписує їх. Після підписання документів замовник зобовязаний протягом 5 банківських днів оплатити виконані роботи.
Згідно з пп.5.2.1 п.5.2 договору замовник зобовязаний прийняти та оплатити виконані роботи з облаштування системами індивідуального опалення житлового АДРЕСА_1, 44, 48, 50, 51, 61, 65 пл. Леніна м. Брянка.
Позивач, на виконання вказаних умов договору, виконав для відповідача обумовлені договором підряду №431 від 07.11.2013 роботи, що підтверджується довідкою про вартість виконаних будівельних робіт від 14.11.2013, актом №1 від 14.11.2013 приймання виконаних будівельних робіт за листопад 2013 року на загальну суму 104370 грн. 25 коп., які відповідач не оплатив.
07.11.2013 між Товариством з обмеженою відповідальністю Виробничо-комерційна фірма Промсоюз (підрядник, позивач) та Управлінням житлово-комунального господарства Брянківської міської ради (замовник, відповідач) був укладений договір підряду №432, за умовами п.1.1 якого замовник доручає, а підрядник бере на себе зобовязання виконати власними силами роботи з Облаштування системами індивідуального опалення житлового будинку №4 кв.21, 22, 31, 35, 42, 52, 53, 60, 61 пл. Леніна м. Брянка, за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально - економічного розвитку окремих територій, ліквідувати недоробки та дефекти, що виникли з його вини і виявлені під час приймання робіт.
Відповідно до п.1.2 договору склад та обсяги робіт, що є предметом договору визначаються на підставі кошторисної документації, яка є невідємною частиною цього договору.
Згідно з п.2.1 договору договірна ціна робіт, виконання яких доручається підряднику становить 130206 грн. 05 коп., у тому числі за рахунок субвенції 126413 грн. 64 коп., за рахунок співфінансування з місцевого бюджету 3792 грн. 41 коп. ПДВ 20% - 21701 грн. 01 коп.
Строк дії договору з 07.11.2013 по 31.12.2013, а в частині розрахунків до повного виконання зобовязань сторін (п.3.2 договору).
Відповідно до п.4.1 договору розрахунки за виконані роботи здійснюються замовником на підставі актів прийняття виконаних підрядних робіт ф.КБ-2в та довідки про вартість виконаних робіт ф.КБ-3. Документи про виконані роботи та їх вартість складаються та підписуються підрядником та передаються замовнику. Замовник перевіряє їх достовірність протягом 3 робочих днів і у випадку відсутності зауважень підписує їх. Після підписання документів замовник зобовязаний протягом 5 банківських днів оплатити виконані роботи.
Згідно з пп.5.2.1 п.5.2 договору замовник зобовязаний прийняти та оплатити виконані роботи з облаштування системами індивідуального опалення житлового будинку №4 кв.21, 22, 31, 35, 42, 52, 53, 60, 61 пл. Леніна м. Брянка.
Позивач, на виконання вказаних умов договору, виконав для відповідача обумовлені договором підряду №432 від 07.11.2013 роботи, що підтверджується довідкою про вартість виконаних будівельних робіт від 14.11.2013, актом №1 від 14.11.2013 приймання виконаних будівельних робіт за листопад 2013 року на загальну суму 130206 грн. 05 коп., які відповідач не оплатив.
07.11.2013 між Товариством з обмеженою відповідальністю Виробничо-комерційна фірма Промсоюз (підрядник, позивач) та Управлінням житлово-комунального господарства Брянківської міської ради (замовник, відповідач) був укладений договір підряду №433, за умовами п.1.1 якого замовник доручає, а підрядник бере на себе зобовязання виконати власними силами роботи з Облаштування системами індивідуального опалення житлового будинку №5 кв.2, 8, 21, 56 пл. Леніна м. Брянка, за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально - економічного розвитку окремих територій, ліквідувати недоробки та дефекти, що виникли з його вини і виявлені під час приймання робіт.
Відповідно до п.1.2 договору склад та обсяги робіт, що є предметом договору визначаються на підставі кошторисної документації, яка є невідємною частиною цього договору.
Згідно з п.2.1 договору договірна ціна робіт, виконання яких доручається підряднику становить 57793 грн. 13 коп., у тому числі за рахунок субвенції 56109 грн. 83 коп., за рахунок співфінансування з місцевого бюджету 1683 грн. 30 коп. ПДВ 20% - 9632 грн. 19 коп.
Строк дії договору з 07.11.2013 по 31.12.2013, а в частині розрахунків до повного виконання зобовязань сторін (п.3.2 договору).
Відповідно до п.4.1 договору розрахунки за виконані роботи здійснюються замовником на підставі актів прийняття виконаних підрядних робіт ф.КБ-2в та довідки про вартість виконаних робіт ф.КБ-3. Документи про виконані роботи та їх вартість складаються та підписуються підрядником та передаються замовнику. Замовник перевіряє їх достовірність протягом 3 робочих днів і у випадку відсутності зауважень підписує їх. Після підписання документів замовник зобовязаний протягом 5 банківських днів оплатити виконані роботи.
Згідно з пп.5.2.1 п.5.2 договору замовник зобовязаний прийняти та оплатити виконані роботи з облаштування системами індивідуального опалення житлового будинку №5 кв.2, 8, 21, 56 пл. Леніна м. Брянка.
Позивач, на виконання вказаних умов договору, виконав для відповідача обумовлені договором підряду №433 від 07.11.2013 роботи, що підтверджується довідкою про вартість виконаних будівельних робіт від 14.11.2013, актом №1 від 14.11.2013 приймання виконаних будівельних робіт за листопад 2013 року на загальну суму 57793 грн. 13 коп., які відповідач не оплатив.
Вказані обставини стали підставою для звернення позивача з даним позовом до суду.
Відповідно до ст.193 Господарського кодексу України, субєкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобовязання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобовязання відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ст.509 Цивільного кодексу України зобовязанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобовязана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обовязку. Зобовязання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.
Частиною 1 ст.173 Господарського кодексу України передбачено, що господарським визнається зобовязання, що виникає між субєктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один субєкт (зобовязана сторона, у тому числі боржник) зобовязаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого субєкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший субєкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобовязаної сторони виконання її обовязку.
Згідно з ст.11 Цивільного кодексу України підставою виникнення цивільних прав і обовязків (зобовязань) є, зокрема, договір.
Згідно з ч.1 ст.638 Цивільного кодексу України договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору.
Відповідно до ч.1 ст.639 Цивільного кодексу України договір може бути укладений у будь-якій формі, якщо вимоги щодо форми договору не встановлені законом.
Статтею 627 Цивільного кодексу України передбачено, що відповідно до ст.6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.
Згідно з ст.629 Цивільного кодексу України договір є обовязковим для виконання сторонами.
Договори №№431, 432, 433 від 07.11.2013 є договорами підряду, за якими одна сторона (підрядник) зобовязується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобовязується прийняти та оплатити виконану роботу (ч.1 ст.837 Цивільного кодексу України).
Згідно з ч.1 ст.853 Цивільного кодексу України замовник зобовязаний прийняти роботу, виконану підрядником відповідно до договору підряду, оглянути її і в разі виявлення допущених у роботі відступів від умов договору або інших недоліків негайно заявити про них підрядникові. Якщо замовник не зробить такої заяви, він втрачає право у подальшому посилатися на ці відступи від умов договору або недоліки у виконаній роботі.
Частиною 1 ст.854 Цивільного кодексу України передбачено, що якщо договором підряду не передбачена попередня оплата виконаної роботи або окремих її етапів, замовник зобовязаний сплатити підрядникові обумовлену ціну після остаточної здачі роботи за умови, що роботу виконано належним чином і в погоджений строк або, за згодою замовника, - достроково.
Згідно з ст.ст.525, 526 Цивільного кодексу України зобовязання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства тощо. Одностороння відмова від зобовязання або одностороння зміна його умов не допускається.
Відповідно до ч.1 ст.222 Господарського кодексу України учасники господарських відносин, що порушили майнові права або законі інтереси інших субєктів, зобовязані поновити їх, не чекаючи предявлення їм претензії чи звернення до суду.
Приписами ст.530 Цивільного кодексу України, зокрема, встановлено, якщо у зобовязанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Відповідно до п.4.1 договорів розрахунки за виконані роботи здійснюються замовником на підставі актів прийняття виконаних підрядних робіт ф.КБ-2в та довідки про вартість виконаних робіт ф.КБ-3. Документи про виконані роботи та їх вартість складаються та підписуються підрядником та передаються замовнику. Замовник перевіряє їх достовірність протягом 3 робочих днів і у випадку відсутності зауважень підписує їх. Після підписання документів замовник зобовязаний протягом 5 банківських днів оплатити виконані роботи.
Факт виконання робіт позивачем за договорами №431, 432, 433 від 07.11.2013 підтверджується матеріалами справи, в т.ч. довідками про вартість виконаних будівельних робіт від 14.11.2013, актами №1 від 14.11.2013 приймання виконаних будівельних робіт за листопад 2013 року.
Порушенням зобовязання, у відповідності до ст.610 Цивільного кодексу України, є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобовязання, тобто неналежне виконання.
Враховуючи викладене, господарський суд дійшов висновку про обґрунтованість та задоволення вимог позивача про стягнення з відповідача заборгованості за договорами №431, 432, 433 від 14.11.2013 в сумі 292369 грн. 43 коп.
З огляду на викладене позов підлягає задоволенню повністю.
Відносно клопотання Головного управління Державної казначейської служби України у Луганській області, викладеного у письмових поясненнях №15-12/5425 від 14.12.2016, про виключення його зі складу учасників судового процесу суд зазначає наступне.
Відповідно до ч.1 ст.27 Господарського процесуального кодексу України треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до прийняття рішення господарським судом, якщо рішення з господарського спору може вплинути на їх права або обовязки щодо однієї з сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за клопотанням сторін, прокурора. Якщо господарський суд при прийнятті позовної заяви, вчиненні дій по підготовці справи до розгляду або під час розгляду справи встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права і обовязки осіб, що не є стороною у справі, господарський суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору. У справах щодо майна господарських організацій, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави, господарський суд залучає орган державної влади, що здійснює управління корпоративними правами, до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору.
Абзацами 3- 5 пп.1.6 п.1 постанови пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011 №18 Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції передбачено, що згідно зі статтею 21 ГПК сторонами у судовому процесі - позивачами і відповідачами - можуть бути підприємства та організації, зазначені у статті 1 цього Кодексу. Це правило встановлено лише для сторін в судовому процесі і не стосується третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору. Отже, такими особами можуть бути і громадяни, які не мають статусу субєкта підприємницької діяльності. Питання про допущення або залучення третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, до участі у справі вирішується ухвалою суду про прийняття позовної заяви до розгляду (із зазначенням про це в ухвалі про порушення провадження у справі) або під час розгляду справи, але до прийняття господарським судом рішення, з урахуванням того, чи є у цієї особи юридичний інтерес у даній справі. Саме лише зазначення в позовній заяві та/або у вступній частині судового рішення певного підприємства чи організації як третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, без вирішення судом питання щодо її допущення або залучення до участі у справі не надає їй відповідного процесуального статусу. Що ж до наявності юридичного інтересу у третьої особи, то у вирішенні відповідного питання суд має зясовувати, чи буде у звязку з прийняттям судового рішення з даної справи таку особу наділено новими правами чи покладено на неї нові обовязки, або змінено її наявні права та/або обовязки, або позбавлено певних прав та/або обовязків у майбутньому.
За інформацією з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, отриманої на сайті https://usr.minjust.gov.ua відповідач є органом місцевого самоврядування.
Статтею 2 Закону України Про місцеве самоврядування в Україні передбачено, що місцеве самоврядування в Україні - це гарантоване державою право та реальна здатність територіальної громади - жителів села чи добровільного обєднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища, міста - самостійно або під відповідальність органів та посадових осіб місцевого самоврядування вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України. Місцеве самоврядування здійснюється територіальними громадами сіл, селищ, міст як безпосередньо, так і через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи, а також через районні та обласні ради, які представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст.
Відповідно до ч.ч.3, 6 ст.16 Закону України Про місцеве самоврядування в Україні матеріальною і фінансовою основою місцевого самоврядування є рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, земля, природні ресурси, що є у комунальній власності територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах, а також обєкти їхньої спільної власності, що перебувають в управлінні районних і обласних рад; місцеві бюджети є самостійними, вони не включаються до Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим та інших місцевих бюджетів.
Враховуючи те, що відповідач є органом місцевого самоврядування, який фінансується з місцевого бюджету, суд приходить до висновку про те, що Головне управління Державної казначейської служби України в Луганській області було залучено до участі у справі у якості третьої особи помилково. Суд зауважує, що рішення у справі жодним чином не може вплинути на його права та обовязки, тому вказане клопотання підлягає задоволенню.
Судовий збір покладається на відповідача згідно ст.ст.44, 49 Господарського процесуального кодексу України.
Керуючись ст.ст.44, 49, 75, 82, 84, 85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
В И Р І Ш И В:
1. Виключити зі складу учасників судового процесу у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - Головне управління Державної казначейської служби України у Луганській області, пр.-т Центральний, б. 59, м. Сєвєродонецьк, Луганська область, ідентифікаційний код 37991110.
2. Позов Товариства з обмеженою відповідальністю Виробничо-комерційна фірма Промсоюз до Управління житлово-комунального господарства Брянківської міської ради задовольнити повністю.
3. Стягнути з Управління житлово-комунального господарства Брянківської міської ради, площа Леніна, б. 9, м. Брянка, Луганська область, ідентифікаційний код 03340376, на користь Товариства з обмеженою відповідальністю Виробничо-комерційна фірма Промсоюз, вул. Гагаріна, б. 86, кв. 32, м. Сєвєродонецьк, Луганська область, ідентифікаційний код 21822350, заборгованість за виконані роботи в сумі 292369 грн. 43 коп., судовий збір у сумі 4385 грн. 54 коп., про що видати наказ після набрання рішенням законної сили.
Відповідно до статті 85 Господарського процесуального кодексу України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Повне рішення складено 23.12.2016.
Суддя Т.В. Косенко