755/2721/16-п
3/755/1265/16
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 березня 2016 року Дніпровський районний суд м. Києва в складі головуючого судді Федюка О.О., при секретарі Яськовій В.В., за участю прокурора Столярчука Є.В., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, розглянувши матеріали, що надійшли з Київської місцевої прокуратури №4, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки м. Києва, громадянки України, українки, з вищою освітою, розлученої, не працюючої, зареєстрованої та проживаючої в АДРЕСА_2
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
встановив:
ОСОБА_1 в період з 16.01.2014 року по 16.04.2014 року обіймала посаду головного державного-інспектора відділу адміністрування єдиного соціального внеску управління доходів і зборів з фізичних осіб ДГП у Дніпровському районі ГУ Міндоходів у м. Києві, відтак була державним службовцем та відповідно до підпункту «е» п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» була суб'єктом відповідальності за корупційне правопорушення (згідно ст. З Закону України «Про запобігання корупції»).
Київською місцевою прокуратурою № 4 встановлено, що Наказом Державної податкової інспекції у Дніпровської районі Головного управління Міндоходів у м. Києві № 12-о від 16.01.2014 року ОСОБА_1 була призначена на посаду головного державного-інспектора відділу адміністрування єдиного соціального внеску управління доходів і зборів з фізичних осіб ДПІ у Дніпровському районі ГУ Міндоходів у м. Києві.
Наказом Державної податкової інспекції у Дніпровському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві № 77-0 від 16.04.2014 року ОСОБА_1 була звільнена з посади головного державного-інспектора відділу адміністрування єдиного соціального внеску управління доходів і зборів з фізичних осіб ДПІ у Дніпровському районі ГУ Міндоходів у м. Києві на підставі п. 1 ст. 36 КЗпП України.
Згідно з положеннями ст. 12 ч. 1 ЗУ «Про засади запобігання і протидії корупції», ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єкти декларування, які звільнилися або іншим чином припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобов'язані протягом одного року подавати за своїм останнім місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік за формою і в порядку, визначеними цим Законом.
Відповідно до п. 2 «Порядку зберігання документів і використання відомостей, зазначених у декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, та відомостей щодо відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 січня 2012 № 16, декларації зберігаються у кадрових підрозділах відповідних органів державної влади або органів місцевого самоврядування, юридичних осіб публічного права в особових справах осіб.
ОСОБА_1, 16.01.2014 року особисто під власний підпис ознайомлена з Законом України «Про засади запобігання та протидії корупції» № 3206-УІ та йому роз'яснено положення вказаного закону і попереджено про спеціальні обмеження та відповідальність за вчинення корупційних правопорушень згідно чинного законодавства.
Так, відповідно ,до вимог абзацу 2 частини 1 статті 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» (згідно ст. З Закону України «Про запобігання корупції»),ОСОБА_1 повинна була подати декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік, тобто за 2014 рік за формою, яка встановлена законом до 01.04.2015 року.
Однак, ОСОБА_1 декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2014 рік до 01.04.2015 року до відділу персоналу ДПІ у Дніпровському районі ГУ ДФС у м. Києві не подала.
Вищевикладене правопорушення також підтверджується іншими зібраними по справі матеріалами та поясненнями начальника відділу персоналу ДПІ у Дніпровському районі ГУ ДФС, у м. Києві Тарасенко М.В., яка повідомила, що їй відомо про те, що ОСОБА_1 не подала декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік, однак з яких причин не зрозуміло.
Також, поясненнями ОСОБА_1, яка пояснила, що була ознайомлена із Законом України «Про засади запобігання та протидії корупції» та знала, що після звільнення ДШ у Дніпровському районі ГУ ДФС у м. Києві повинна була подати декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік, тобто за 2014 рік, однак через власну недбалість вказану декларацію не подала.
Таким чином, своїми діями, які виразилась у порушенні вимог фінансового контролю, тобто у неподані декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2014 рік ОСОБА_1 вчинила адміністративне корупційне правопорушення, за яке передбачена відповідальність згідно частини 1 статті 172-6 КУпАЛ.
Місцем вчинення даного адміністративного корупційного правопорушення є ДПІ у Дніпровському районі ГУ ДФС у м. Києві, що знаходиться за адресою: м. Київ, бульвар Верховної ради, 24-Б, тобто територія Дніпровського району міста Києва.
Часом вчинення адміністративного корупційного правопорушення є 02.04.2015 року.
Фактичною датою виявлення вчиненого ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП слід вважати дату надходження матеріалів відносно ОСОБА_1 до Київської місцевої прокуратури № 4, тобто 03.02.2016 року.
В судовому засідання особа, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1, вину у вчиненому правопорушенні визнала.
Вина ОСОБА_1 повністю доводиться зібраними у справі доказами.
За таких обставин, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь її вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, суд вважає, що на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення у мінімальному розмірі передбаченого санкцією ч. 1 ст.172-6 КУпАП.
Керуючись ст.ст. 23, 24, 30, 33, 172-6, 283, 284 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що на день розгляду справи становить 850 (вісімсот п'ятдесят) грн. на користь держави.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави (отримувач коштів УДКСУ у Дніпровському районі м. Києва, код ЄДРПОУ 38012871, банк ГУДКСУ у м. Києві, МФО 820019, р/р 31216206700005, код класифікації доходів бюджету 22030001) судовий збір в розмірі 0,2 мінімальної заробітної плати, що на день винесення постанови становить 275 грн. 60 коп.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду м. Києва протягом десяти днів з дня її винесення через Дніпровський районний суд м. Києва.
Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці з дня набрання постановою законної сили.
Суддя: