ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/22167/16-а
провадження № 2-а/753/921/16
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"23" грудня 2016 р. суддя Дарницького районного суду м. Києва Комаревцева Л.В., розглянувши в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Лівобережного об'єднаного Управління Пенсійного фонду України в місті Києві про зобов"язання призначити пенсію державного службовця з 14.11.2016 року, -
в с т а н о в и в :
Позивач звернувся до суду з позовом до Лівобережного об'єднаного Управління Пенсійного фонду України в місті Києві про зобов"язання призначити пенсію державного службовця з 14.11.2016 року.
Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що він перебуває на обліку в управлінні та отримує пенсію з 18.04.2014 року, відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» у розмірі 4717, 80 грн.
14.11.2016 року позивач звернувся до Відповідача із заявою про переведення його на пенсію відповідно до Закону України «Про державну службу».
Відповідач Листом від 21.11.2016 року № 1527/14 позивачу надав відповідь, згідно якої йому було відмовлено у призначенні пенсії, згідно вимог Закону України «Про державну службу».
Позивач вважає такі дії відповідача неправомірними та такими, що порушують його конституційні права і законні інтереси, а тому змушений звернутися з позовом до суду.
Відповідач надав суду заперечення на позов, вважав його безпідставним і просив у його задоволенні відмовити.
Відповідно до ст. 183-2 КАС України, суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що позивач перебуває на обліку в Управлінні та отримує пенсію, з 18.04.2014 року відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» у розмірі 4717, 80 грн.
14.11.2016 року позивач звернувся до Відповідача із заявою про переведення його на пенсію, відповідно до Закону України «Про державну службу».
Листом від 21.11.2016 року № 1527/14 позивачу надано відповідь згідно якої йому було відмовлено у призначенні пенсії, згідно вимог Закону України «Про державну службу» виходячи з наступного.
З 01.05.2016 року набрав чинність Закон України «Про державну службу» від 10.12.2015 року N889-VIII, відповідно до пунктів 2, 10, 12 Прикінцевих та перехідних положень якого передбачено право на пенсійне забезпечення державних службовців відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 року №3723-ХІІ для осіб, які на 01.05.2016 року (день набрання чинності Законом N889-VIII) займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу державної служби або мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
Порядок призначення пенсії державним службовцям встановлений постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 р. № 622 «Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб», якою передбачено, що при визначенні права на призначення пенсії відповідно до ст. 37 Закону №3723-ХІІ для обрахування стажу державної служби зараховується робота на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону №3723-ХІІ.
Тобто, основним критерієм, який визначає підстави зарахування того чи іншого періоду роботи особи на посаді державного службовця до стажу, що дає право на призначення пенсії відповідно до ст. 37 Закону №3723-ХІІ є відповідність посади передбаченим у ст. 25, 26 цього Закону категорії посад державної служби та присвоєння за займаною посадою відповідного рангу. При цьому ст. 46 Закону №889-VІІІ та постанова Кабінету Міністрів України від 25.03.2016 р. №229 не застосовуються, оскільки стаж державної служби обчислюється згідно вимог ст. 37 Закону №3723-ХІІ.
У трудовій книжці державного службовця робиться запис про посаду та присвоєний ранг державної служби.
Також, судом встановлено, що ОСОБА_2 працював на посадах, які не передбачають присвоєння рангу державного службовця, що підтверджується його трудовою книжкою, оскільки в періоди роботи з 29.11.1988 року по 04.07.1995 року, з 22.04.2004 року по 15.07.2013 року, з 05.12.2013 року по 03.11.2016 року ОСОБА_2 ранг державного службовця не було присвоєно.
Так, згідно до записів трудової книжки ОСОБА_2 :
- № 13-14 - з 29.11.1988 року по 31.05.1992 року він працював відповідальним секретарем у справах неповнолітніх Харківського райвиконкому м. Києва.
- № 15-16 - з 01.06.1992 року по 13.09.1993 року позивач працював інструктором першої категорії по роботі з дітьми та молоддю у відділі з питань молоді та спорту Харківської райдержадміністрації м. Києва.
- № 17-18 - з 13.09.1993 року по 04.07.1995 року позивач працював методистом першої категорії учбово-методичного відділу Харківської райдержадміністрації м. Києва.
- № 28-31 - з 22.04.2004 року по 19.09.2005 року працював на посаді старшого викладача кафедри митної справи та йому присвоєне спеціальне звання - радник митної служби ІІІ рангу.
- № 32-33 - з 20.09.2005 року по 14.07.2008 року -призначений на посаду головного інспектора в Департаменті аналізу ризиків та аудиту Державної митної служби України.
- № 36-43 - з 13.04.2009 року по 12.07.2013 року працював на посаді головного інспектора Департаменту ресурсного забезпечення, капітального будівництва та експлуатації об'єктів митної інфраструктури.
- № 44-45 - з 15.07.2013 року по 18.09.2014 року позивач працює на посаді головного державного інспектора відділу багатостороннього митного співробітництва та з питань євроінтеграції Управління митного співробітництва Департаменту міжнародних зв'язків Міністерства доходів і зборів України.
- № 45 - 15.07.2013 року ОСОБА_2 присвоєний 11 ранг державного службовця.
- № 46 - 05.12.2013 року присвоєно спеціальне звання радник податкової та митної справи ІІІ рангу.
- № 48-50 - з 19.09.2014 року по 03.11.2016 року працював на посаді головного державного інспектора відділу багатостороннього митного співробітництва та з питань євроінтеграції управління митного співробітництва Департаменту міжнародних зв'язків Державної фіскальної служби України.
Разом з тим, оскільки відсутня основна умова проходження державної служби присвоєння відповідного рангу, стаж роботи ОСОБА_2 не підлягає зарахуванню до стажу державної служби, який дає право на призначення пенсії відповідно до ст. 37 Закону № 3723-ХІІ.
Також, про відсутність необхідного 10-річного (або 20-річного) стажу державної служби свідчить запис № 37 трудової книжки ОСОБА_2 про прийняття ним присяги державного службовця 13.04.2009 року, оскільки згідно ст. 17 Закону № 3723-ХІІ Присягу державного службовця приймають громадяни України, які вперше зараховуються на державну службу.
Посилання позивача на постанову Кабінету Міністрів України від 20.04.2016 року № 306 безпідставні, оскільки даною постановою затверджено «Порядок присвоєння рангів державних службовців» під час прийняття на державну службу, а не під час визначення права особи не пенсію.
Відповідно до пунктів 1, 2 цей Порядок визначає механізм присвоєння рангів під час прийняття на державну службу особам, які мають військові звання, дипломатичний ранг чи інше спеціальне звання та призначаються на посаду державного службовця.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що відповідач, як орган виконавчої влади діяв в межах своїх повноважень і ніяким чином не порушував права та законні інтереси позивача, тому у задоволенні позову необхідно відмовити.
Керуючись ст. ст. 2, 18, 71, 94, 99, 100, 104, 161-163, 183-2 КАС України, ст. 19, 116, 117, 150 Конституції України, Законом України «Про Державний бюджет України на 2016 рік», Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», постановою Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 року № 141, рішенням Конституційного Суду України № 3-рп/2012 від 25 січня 2012 року, суд, -
п о с т а н о в и в :
У позові ОСОБА_2 до Лівобережного об'єднаного Управління Пенсійного фонду України в місті Києві про зобов"язання призначити пенсію державного службовця з 14.11.2016 року- відмовити.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через районний суд протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Л.В. Комаревцева