Справа №200/21727/16а
Провадження №2а/200/908/16
У Х В А Л А
22 грудня 2016 року суддя Бабушкінського районного суду м.Дніпропетровська Шевцова Т.В., розглянувши адміністративну позовну заяву Управління соціального захисту населення Шевченківської районної у м.Дніпрі ради до ОСОБА_1 про стягнення надміру нарахованих сум допомоги переміщеним особам, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з вказаним адміністративним позовом та просить стягнути з відповідача на його користь надміру нараховані бюджетні кошти в сумі 3703,23 грн., відстрочивши сплату судового збору та стягнувши його з відповідача.
Випадки, коли судовий збір не сплачується, встановлені у ст.3 Закону України «Про судовий збір».
Пільги, щодо сплати судового збору, визначені у ст.5 цього Закону, а розміру належного до сплати судового збору у ст.4 цього Закону.
Просячи звільнити від сплати судового збору, позивач зазначає, що розмір належного до сплати судового збору, визначеного ЗУ «Про судовий збір» надто великий для Управління, яке є бюджетною організацією, а спір виник з вини відповідачів отримувачів допомоги з бюджетних коштів, які свідомо приховують обставини, що мають значення при наданні допомоги.
Відповідно до ст.88 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Відповідно до ст. 129 Конституції України однією із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом.
Закон України «Про судовий збір» є актом прямої дії, який регулює порядок справляння судового збору, та яким визначено однаковий розмір ставок судового збору для усіх учасників судового провадження, з диференціацією лише за видом особи подавача позову.
Одне лише віднесення Управління соціального захисту населення Шевченківської районної у м.Дніпрі ради до установи що фінансується за рахунок бюджетних коштів, не свідчить про незадовільний фінансовий стан позивача та неспроможність сплатити судовий збір. Відповідної бухгалтерської довідки, оформленої за правилами діловодства, суду не представлено.
Отже, клопотання про звільнення (відстрочення) сплати судового збору є необґрунтованим, з посиланням на належні та допустимі докази та більш того, не конкретизоване, оскільки в ньому не зазначено чи просить позивач звільнити від сплати судового збору чи відстрочити його сплату, тому в його задоволенні слід відмовити.
Відповідно до ст.106 КАС України у позовній заяві зазначаються: 1) найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява; 2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; 3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі; 4) зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; 5) у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків тощо; 6) перелік документів та інших матеріалів, що додаються. На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Згідно з ст.4 Закону України «Про судовий збір» позивачами субєктами владних повноважень, юридичною особою за предявлення позовних вимог майнового характеру сплачується судовий збір в розмірі 1,5% від ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати.
Враховуючи, що позивачем не представлено доказів сплати судового збору, позовна заява підлягає залишенню без руху для представлення доказів сплати судового збору в розмірі 1378 грн.
Відповідно до ч. 1ст. 108 КАС Українисуддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановленихстаттею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу прозалишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ст.108 КАС України,-
У Х В А Л И В:
Адміністративну позовну заяву Управління соціального захисту населення Шевченківської районної у м.Дніпрі ради до ОСОБА_1 про стягнення надміру нарахованих сум допомоги переміщеним особам - залишити без руху.
Запропонувати позивачу у строк до 17 січня 2017 року представити суду докази сплати судового збору в розмірі 1378 грн.
Ухвала може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Т.В.Шевцова