ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
61022, м.Харків, пр.Науки, 5
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
06.12.2016 Справа № 905/2806/16
Господарський суд Донецької області у складі:
головуючий - суддя Харакоз К.С.,
за участю секретаря судового засідання Чорман О.О.,
розглянувши матеріали позовної заяви Прокуратури Донецької області, в інтересах держави в особі позивачів: 1. Кабінету Міністрів України, м.Київ, 2. Міністерства аграрної політики та продовольства України, м.Київ,
до відповідачів 1. Виконавчого комітету Кальчицької сільської ради Нікольського району Донецької області, 2. Публічного акціонерного товариства Державна продовольчо-зернова корпорація України, м.Київ,
про визнання незаконним та скасування рішення, визнання недійсним свідоцтва про право власності,
ОСОБА_1 участю:
представник прокуратури ОСОБА_2 ;
представник позивача 1 не з'явився;
представник позивача 2 не з'явився;
представник відповідача 1 не з'явився;
представник відповідача 2 ОСОБА_3 (за довіреністю);
СУТЬ СПОРУ:
Прокуратура Донецької області звернулася до господарського суду Донецької області в інтересах держави в особі позивачів: 1. Кабінету Міністрів України, м.Київ, 2. Міністерства аграрної політики та продовольства України, м.Київ, з позовною заявою до відповідачів 1. Виконавчого комітету Кальчицької сільської ради Нікольського району Донецької області, 2. Публічного акціонерного товариства Державна продовольчо-зернова корпорація України, м.Київ, про визнання незаконним та скасування рішення, визнання недійсним Свідоцтва про право власності.
Прокурор просить суд: - визнати незаконним та скасувати рішення виконавчого комітету Кальчицької сільської ради Володарського району Донецької області від 11.01.2012 №05 «Про встановлення права приватної власності на нерухоме майно філіалу ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України «Кальчицький елеватор»; -визнати недійсним та скасувати Свідоцтво серії ЯЯЯ №804971 та ЯЯЯ №804972 від 26.01.2012 про право приватної власності на нерухоме майно цілісний майновий комплекс, дільниця №1 (перелік обєктів та майна згідно додатку №1 до рішення ради), загальною площею 16773,1кв.м., розташована за адресою: Донецька область, Володарський район, с.Кальчик, вул.Елеваторна, б.1 за Публічним акціонерним товариством Державна продовольчо-зернова корпорація України; - визнати недійсним та скасувати Свідоцтво серії ЯЯЯ №804973 від 26.01.2012 про право приватної власності на нерухоме майно цілісний майновий комплекс, дільниця №2 (перелік обєктів та майна згідно додатку №2 до рішення ради), загальною площею 5808,3кв.м., розташована за адресою: Донецька область, Володарський район, с.Кальчик, провул.Вокзальний, б.2а за Публічним акціонерним товариством Державна продовольчо-зернова корпорація України.
Прокурор зазначає, що рішення виконавчого комітету Кальчицької сільської ради Володарського району Донецької області від 11.01.2012 №05 прийняті з перевищенням повноважень, за відсутністю рішення Міністерства аграрної політики та промисловості України - органу уповноваженого на управління корпоративними правами Відповідача 2, у звязку з чим суперечать вимогам чинного законодавства.
Відповідач 1 - Кальчицька сільська рада у відзиві №440/02-25 від 11.11.2016р. на позовну заяву просив суд відмовити в задоволенні позовних вимог. Посилаючись на ст.ст. 318, 324, 326, 327 ЦК України зазначив, що Кальчицька сільська рада, здійснюючи заходи з оформлення права власності на нерухоме майно відповідача 2 не порушила інтереси Держави, а лише сприяла реалізації права на отримання відповідачем 2 правовстановлюючих документів.
12.10.16р. від відповідача 2 - Публічного акціонерного товариства Державна продовольчо-зернова корпорація України надійшов відзив на позовну заяву, в якому товариство просило суд відмовити в задоволенні позовних вимог в повному обсязі.
Зазначає, що на весь розмір статутного капіталу ПАТ «ДПЗКУ», у т.ч. на нерухоме майно, що розташоване за адресами: Донецька область, Володарський район, с.Кальчик, вул.Елеваторна, б.1, та Донецька область, Володарський район, с.Кальчик, провул.Вокзальний, б.2а , Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку було проведено реєстрацію випуску акцій товариства, що підтверджується свідоцтвом №529/1/11 від 06.12.2011р. та ОСОБА_1 оцінки майна Державного підприємства від 26.09.2011р. Тобто держава в особі Кабінету Міністрів України здійснила обмін одного обєкту права державної власності на інший, а саме передавши до статутного капіталу ПАТ «ДПЗКУ» обєкти, перелік яких визначено в постанові Кабінету Міністрів України №764, набула в обмін право власності на 100% акцій Товариства, а ПАТ «ДПЗКУ», відповідно, набуло право власності на передане їй майно.
12.10.2016р. від відповідача 1 до суду надійшла заява, в якій товариство просить суд відмовити в задоволенні позовних вимог з причини спливу позовної давності на підставі ст.256 Цивільного кодексу України. Відповідач 2 посилається на те, що оскаржуване рішення було видане 11.01.2012р., тобто 3-х річний строк для оскарження вказаного рішення вже сплинув.
Ухвалою суду від 03.10.2016р. порушено провадження у справі, розгляд справи призначений на 12.10.2016р.
Ухвалою суду від 17.11.2016р. строк розгляду спору продовжений на 15 днів до 13.12.2016 року.
Представник прокуратури в судове засідання зявився.
Представник позивача 1 в судове засідання з'явився. Через канцелярію суду надав клопотання про розгляд справи без участі представника позивача 1.
Представник позивача 2 в судове засідання не з'явився. Витребувані судом документи не надав.
Представник відповідача 1 не з'явився. В листі від 11.11.16р. №439/02-25 просив розглянути справу без участі представника відповідача 1.
Представник відповідача 2 в судове засідання зявився, наполягав відмовити в задоволенні позовних вимог.
Розглянувши матеріали справи, вислухавши пояснення прокурора та представника відповідача 2, суд -
ВСТАНОВИВ:
Згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 11.08.2010р. №764 від 11.08.2010р. №764 «Про заходи утворення Державного підприємства «Державна продовольчо- зернова корпорація України» було установлено, що повноваження з управління корпоративними правами держави щодо ДАК «Хліб України» здійснює Міністерство аграрної політики та продовольства, та утворено Державнє підприємство Державна продовольчо- зернова корпорація України. В п.2 Постанови зазначено про ліквідацію дочірніх підприємств ДАК «Хліб України», зокрема, Кальчицький елеватор (т.1 а.с. 59-61).
В п.2 Постанови Кабінету Міністрів України від 06.06.2011р. №593 «Про внесення зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 11 серпня 2010 р. №764» установлено, що 100 відсотків акцій державного публічного акціонерного товариства «Державна продовольчо-зернова корпорація України», які випускаються на величину його статутного капіталу, залишаються у державній власності до прийняття окремого рішення Кабінету Міністрів України; Державне публічне акціонерне товариство «Державна продовольчо-зернова корпорація України» не може вчиняти дії стосовно майна, переданого до його статутного капіталу, наслідком яких може бути відчуження майна, у тому числі передача його до статутного капіталу інших господарських організацій, передача в заставу тощо.
ОСОБА_1 приймання-передачі цілісного майнового комплексу від 30.08.2011р. №37 комісія з ліквідації ДП ДАК «Хліб України» «Кальчицький елеватор» передала, а ДП «Державна продовольчо-зернова корпорація України» прийняла цілісний майновий комплекс (т.1 а.с. 174-182).
Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 07.07.2011р. №325 було реорганізовано Державне підприємство «Державна продовольчо- зернова корпорація України» шляхом його перетворення у Публічне акціонерне товариство Державна продовольчо- зернова корпорація України (т.1 а.с. 72-75).
Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку 06.12.2011 року видане свідоцтво про реєстрацію випуску акцій, яким засвідчила випуск Публічним акціонерним товариством Державна продовольчо- зернова корпорація України простих іменних акцій в кількості 8677170 штук номінальною вартістю 100грн., на суму 867717000,00грн. (т.1 а.с. 209).
Відповідно до п.1.1. Статуту ПАТ Державна продовольчо- зернова корпорація України, Публічне акціонерне товариство Державна продовольчо- зернова корпорація України створено шляхом перетворення Державного підприємства «Державна продовольчо- зернова корпорація України» відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 6 червня 2011 №593 «Про внесення зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 11.08.2010р. №764» та наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 07.07.2011р. №325 «Про реорганізацію шляхом перетворення державного підприємства «Державна продовольчо-зернова корпорація України» (т.1 а.с. 23-58).
Засновником Товариства є держава в особі Кабінету Міністрів України. Повноваження з управління корпоративними правами Товариства відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 06.06.2011 року №593 «Про внесення зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 11.08.2010р. №764» здійснює Міністерство аграрної політики та продовольства України (п.1.4. Статуту Державна продовольчо- зернова корпорація України).
Відповідно до пунктів 1, 2 рішення Виконавчого комітету Кальчицької сільської ради №05 від 11.01.2012р. «Про встановлення права приватної власності на нерухоме майно філіалу ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України «Кальчицький елеватор», Виконавчим комітетом Кальчицької сільської ради було вирішено надати дозвіл на встановлення права приватної власності на нерухоме майно, яке знаходиться за адресами: Донецька область, Володарський район, с. Кальчик .вул.Елеваторна, (додаток 1) та Донецька область, Володарський район, с. Кальчик провул.Вокзальний, (додаток 2); та прохати Володарське БТІ надати свідоцтво про право приватної власності на нерухоме майно, яке знаходиться за адресами: Донецька область, Володарський район, с. Кальчик, вул.Елеваторна, (додаток 1) та Донецька область, Володарський район, с. Кальчик провул.Вокзальний (додаток 1) (т.1 а.с. 68-69).
26.01.2012р. Публічному акціонерному товариству Державна продовольчо- зернова корпорація України Кальчицькою сільською радою було видане свідоцтво про право власності на нерухоме майно комплекс, дільниця №1, за адресою: Донецька область, Володарський район, с.Кальчик, вул. Елеваторна, б.1, загальною площею 16773,1 кв.м. (т.1 а.с. 68-69).
Також 26.01.2012р. Публічному акціонерному товариству Державна продовольчо- зернова корпорація України Кальчицькою сільською радою було видане свідоцтво про право власності на нерухоме майно комплекс, дільниця №2, за адресою: Донецька область, Володарський район, с.Кальчик, провул. Вокзальний, б.2а, загальною площею 5808,3 кв.м. (т.1 а.с. 70).
Згідно до Витягів про державну реєстрацію прав від 26.01.2012р. №32986398, та №32985156 зазначені майнові комплекси знаходяться у приватній власності Публічного акціонерного товариства Державна продовольчо- зернова корпорація України (т.1 а.с. 69-оборот, а.с.71).
Згідно до витягу з довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, за ПАТ Державна продовольчо- зернова корпорація України зареєстроване майно комплекс, дільниця №1, за адресою: Донецька область, Володарський район, с.Кальчик, вул. Елеваторна, б.1, загальною площею 16773,1 кв.м., а також комплекс, дільниця №2, за адресою: Донецька область, Володарський район, с.Кальчик, провул. Вокзальний, б.2а, загальною площею 5808,3 кв.м. (т.1 а.с. 88-89).
В листі від 16.09.16 р. №14620/0/2-16 Кабінет Міністрів України повідомив Прокуратуру Донецької області, про подачу ОСОБА_4 проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про перелік обєктів права державної власності, що не підлягають приватизації» щодо деяких обєктів сільськогосподарської та транспортної галузей», згідно з яким передбачено Кальчицький елеватор (с.Кальчик, Володарського району Донецької області) виключити з переліку обєктів права державної власності, що не підлягають приватизації, та що на даний час зазначений законопроект Верховною радою не розглядався (т.1 а.с. 64).
Оцінюючи подані сторонами докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, та враховуючи, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч. ч. 3,4 ст.145 ГК України правовий режим майна суб'єкта господарювання, заснованого на державній власності, може бути змінений шляхом приватизації майна державного підприємства відповідно до закону або шляхом здачі цілісного майнового комплексу підприємства або майнового комплексу його структурного підрозділу в оренду.
Зважаючи на те, що чинним Господарським кодексом України прямо не передбачено зміну правового режиму майна суб'єкта господарювання, заснованого на державній власності, внаслідок передачі державного майна засновником до статутного фонду державного акціонерного товариства чи до статутного фонду створеного останнім дочірнього підприємства, то правовий режим цього майна належить визначати виходячи зі змісту актів про створення товариства та його установчих документів.
Приписами статті 115 Цивільного кодексу України встановлено, що господарське товариство є власником, зокрема, майна, переданого йому учасниками товариства у власність, як вклад до статутного (складеного) капіталу. При цьому вкладом до статутного капіталу господарського товариства можуть бути гроші, цінні папери, інші речі або майнові чи інші відчужувані права, що мають грошову оцінку, якщо інше не встановлено законом.
Таким чином, набуття товариством права власності на майно, передане засновниками до статутного фонду, відбувається у разі волевиявлення засновників на передачу цього майна саме у власність; наявність такого волевиявлення презюмується у цивільних правовідносинах, якщо інше не встановлено законом чи установчими документами.
Згідно з умовами п. 5.1 статуту Публічного акціонерного товариства "Державна продовольчо-зернова корпорація України" (т.1 а.с.23-41) статутний капітал Товариства становить 867717000,00грн. Статутний капітал Товариства формується за рахунок вартості майна, переданого йому засновником.
Засновниками Товариства є держава в особі Кабінету Міністрів України.
Однак, управління та розпорядженням державним майном здійснюється з додержанням приписів Закону України "Про приватизацію державного майна", Закону України "Про управління об'єктами державної власності", Декрету Кабінету Міністрів України від 15.12.1992р. № 8-92, постанови Кабінету Міністрів України від 06.06.2007р. №803 "Про затвердження Порядку відчуження об'єктів державної власності", що визначають органи, уповноважені розпоряджатися державним майном та порядок зміни ним державної форми власності на іншу (п. 1.4. Статуту).
Матеріали господарської справи не містять, а відповідачами не доведено, що у даному разі наявне волевиявлення держави на зміну державної форми власності на іншу, а також малася на меті передача державного майна у статутний фонд господарського товариства (ПАТ "Державна продовольчо-зернова корпорація України") у власність, а не на підставі інших речових прав (господарське відання, користування тощо).
Відповідно до вимог Закону України «Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації» від 07.07.1999р. №847- XIV, Кальчицький елеватор Володарський район, с. Кальчик включений до переліку об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації - код 2080776. У "Переліку об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації, але можуть бути корпоратизовані", зазначене підприємство відсутнє.
Відповідно до вимог ст.32 Господарського процесуального кодексу України, доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
Відповідно до ст.33 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.
Статтею 13 Конституції України передбачено, що держава забезпечує захист прав усіх суб'єктів права власності і господарювання. Усі суб'єкти права власності рівні перед законом.
Виходячи з норм ст. 41 Конституції України, ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право власності є непорушним, воно гарантоване та закріплене, зокрема, Цивільним кодексом України та іншими нормативно-правовими актами.
Згідно зі ст. 321 ЦК України право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.
Статтею 328 ЦК України передбачено, що право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
Згідно ст. 329 ЦК України, юридична особа публічного права набуває право власності на майно, передане їй у власність, та на майно, набуте нею у власність на підставах, не заборонених законом.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно зі ст. 24 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, а в Автономній Республіці Крим - також нормативно-правовими актами Верховної ОСОБА_4 і ОСОБА_4 міністрів Автономної Республіки Крим, прийнятими у межах їхньої компетенції.
Підставами для визнання акта недійсним є невідповідність його вимогам чинного законодавства та/або визначеній законом компетенції органу, який видав цей акт. Обов'язковою умовою визнання акта недійсним є також порушення у зв'язку з прийняттям відповідного акта прав та охоронюваних законом інтересів підприємства чи організації - позивача у справі (п. 2 роз'яснення Президії Вищого арбітражного суду України від 26.01.2000 р. № 02-5/35).
Отже, умовою визнання акта недійсним є порушення у зв'язку з прийняттям відповідного акта прав та інтересів, зокрема, юридичної особи - позивача у справі.
В силу норм ч. 2 ст. 393 ЦК України, правовий акт органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, який не відповідає законові і порушує права власника, за позовом власника майна визнається судом незаконним та скасовується.
Відповідно до ст.21 ЦК України суд визнає незаконним та скасовує правовий акт індивідуальної дії, виданий органом місцевого самоврядування, якщо він суперечить актам цивільного законодавства і порушує цивільні права або інтереси.
Організація та діяльність органів місцевого самоврядування регулюється Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні" (розділ II). Тому ненормативні правові акти органів місцевого самоврядування правозастосовного та юрисдикційного змісту приймаються на основі Конституції і законів України, а самі ці органи як носії публічної влади є відповідальними за свою діяльність перед територіальною громадою, державою, юридичними і фізичними особами (частина перша статті 74 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".
Відповідно до пункту 10 статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування з мотивів їхньої невідповідності Конституції або законам України визнаються незаконними в судовому порядку.
З огляду на те, що за змістом рішення Виконавчого комітету Кальчицької сільської ради №05 від 11.01.2012р. «Про встановлення права приватної власності на нерухоме майно філіалу ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України «Кальчицький елеватор» спрямовані на оформлення права власності на майно за особою, що не є власником, вони підлягають скасуванню як незаконні, як такі, що порушують ст. 13, 41 Конституції України, ст. ст. 3, 317, 321 Цивільного кодексу України.
Вимога про скасування Свідоцтва серії ЯЯЯ №804971 та від 26.01.2012 р., Свідоцтва серії ЯЯЯ №804972 від 26.01.2012 р., Свідоцтва серії ЯЯЯ №804973 від 26.01.2012р. про право приватної власності на нерухоме майно, є похідною від вимоги про скасування рішення, на підставі якого вони були видані, тому враховуючи нечинність рішення Виконавчого комітету Кальчицької сільської ради №05 від 11.01.2012р., зазначені Свідоцтва були видані безпідставно та підлягають скасуванню.
ОСОБА_1 таких обставин, суд дійшов висновку про задоволення позову.
Щодо поданої відповідачем 2 заяви про застосування позовної давності суд виходить з наступного.
Відповідач 2 обґрунтовуючи вимогу про застосування позовної давності наголошує на тому, що оскаржуване рішення відповідача 1 видане 11.01.2012р., а позов був поданий 12.10.2016р., з чого слідує, що до моменту пред'явлення вимоги до суду минуло більше трьох років. Посилаючись на обізнаність позивачів про оскаржуване рішення, Відповідач 2 наводить лист №180-2-802/2-15/2032 від 28.03.2012р., адресований Міністерству аграрної політики та продовольства України, в якому Державна продовольчо-зернова корпорація України повідомляє про отримання свідоцтв про право власності на обєкти, що розташовані за адресами: Донецька область, Володарський район, с.Кальчик, вул.Елеваторна, б.1 та Донецька область, Володарський район, с.Кальчик, провул. Вокзальний, б.2а (т.2 а.с. 7-11).
Однак, доказів направлення листа №180-2-802/2-15/2032 від 28.03.2012р. на адресу Міністерства аграрної політики та продовольства України суду не надано. Надана копія журналу реєстрації вихідної кореспонденції №130-1-10 судом не може бути прийнято як належний доказ відправлення зазначеного листа до Міністерства аграрної політики та продовольства України.
Позовна давність строк, у межах якого особа може звернутися до суду з вимогою про захист свого цивільного права або інтересу. Загальна позовна давність встановлюється тривалістю у три роки. (ст.ст.256, 257 ЦК України).
Закон (пункт 10 частини другої статті 16, стаття 21 ЦК України, абзац третій частини другої статті 20 ГК України) визначає визнання недійсними актів державних та інших органів, що суперечать законодавству і порушують права та законні інтереси осіб, як спосіб захисту цивільних прав, то до позовних заяв юридичних осіб і зазначених громадян про визнання недійсними таких актів застосовується загальна позовна давність.
Відповідно до правової позиції Вищого господарського суду України, викладеної в п. 4.1. Постанови Пленуму від 29.05.2013 № 10 «Про деякі питання практики застосування позовної давності у вирішенні господарських спорів», початок перебігу позовної давності визначається за правилами статті 261 ЦК України. Якщо у передбачених законом випадках з позовом до господарського суду звернувся прокурор, що не є позивачем, то позовна давність обчислюватиметься від дня, коли про порушення свого права або про особу, яка його порушила, довідався або мав довідатися саме позивач, а не прокурор. У таких випадках питання про визнання поважними причин пропущення позовної давності може порушуватися перед судом як прокурором, так і позивачем у справі.
Як було встановлено судом, Позивачу 1 стало відомо про прийняття оскаржуваного рішення Відповідача 1 після звернення Прокуратури Донецької області із запитанням про обізнаність Міністерства про прийняте Виконавчим комітетом Кальчицької сільської ради рішення №05 від 11.01.2012р., що підтверджено наявним в матеріалах справи листом Секретаріату Кабінету Міністрів України від 16.09.2016р. №14620/0/2-16.
Враховуючи викладене, прокурором не був пропущений передбачений ст.257 ЦК України строк, у межах якого він і звернутися до суду з вимогою про захист свого цивільного права, у звязку з чим суд не вбачає підстав для застосування позовної давності.
Доводи відповідача, наведені в обґрунтування заперечень на позов, спростовуються викладеними вище обставинами.
При розгляді справи судом було враховано правову позицію Вищого господарського суду України, викладену у постановах від 22.12.2015р. у справі №922/2336/15 та від 23.12.2015р. у справі №922/2256/15.
Предмет доказування при розгляді справи доведений позивачем відповідними доказами, при чому, їх аналіз дозволяє зробити висновок про те, що вони є належними, допустимими та достовірними як кожний окремо, так і у взаємному зв'язку у їх сукупності.
Відповідно до ст.49 ГПК України, судовий збір підлягає стягненню із Відповідачів 1,2 на користь прокуратури Донецької області.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 42, 43, 22, 43, 49, 82, 83, 84, 85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги Прокуратури Донецької області, в інтересах держави в особі позивачів: 1. Кабінету Міністрів України, м.Київ, 2. Міністерства аграрної політики та продовольства України, м.Київ, до відповідачів 1. Виконавчого комітету Кальчицької сільської ради Нікольського району Донецької області, 2. Публічного акціонерного товариства Державна продовольчо-зернова корпорація України, м.Київ, про визнання незаконним та скасування рішення, визнання недійсним свідоцтва про право власності - задовольнити.
Визнати незаконним та скасувати рішення виконавчого комітету Кальчицької сільської ради Володарського району Донецької області від 11.01.2012 №05 «Про встановлення права приватної власності на нерухоме майно філіалу ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України «Кальчицький елеватор».
Визнати недійсним та скасувати Свідоцтво серії ЯЯЯ №804971 та ЯЯЯ №804972 від 26.01.2012 про право приватної власності на нерухоме майно цілісний майновий комплекс, дільниця №1 (перелік обєктів та майна згідно додатку №1 до рішення ради), загальною площею 16773,1кв.м., розташований за адресою: Донецька область, Володарський район, с.Кальчик, вул.Елеваторна, б.1 за Публічним акціонерним товариством Державна продовольчо-зернова корпорація України.
Визнати недійсним та скасувати Свідоцтво серії ЯЯЯ №804973 від 26.01.2012 про право приватної власності на нерухоме майно цілісний майновий комплекс, дільниця №2 (перелік обєктів та майна згідно додатку №2 до рішення ради), загальною площею 5808,3кв.м., розташований за адресою: Донецька область, Володарський район, с.Кальчик, провул.Вокзальний, б.2а за Публічним акціонерним товариством Державна продовольчо-зернова корпорація України.
Стягнути з Виконавчого комітету Кальчицької сільської ради Нікольського району Донецької області (87040, Донецька область, Нікольський (Володарський) район, с.Кальчик, провулок Вокзальний, б.2; код ЄДРПОУ 04340721) на користь прокуратури Донецької області (87515, Донецька область, м.Маріуполь, вул.Університетська, б.6; р/р 35216066016251; код ЄДРПОУ 25707002) 2067,00 грн. витрат по сплаті судового збору.
Стягнути з Публічного акціонерного товариства Державна продовольчо-зернова корпорація України (01033, м.Київ, вул.Саксаганського, б.1; код ЄДРПОУ 37243279) на користь прокуратури Донецької області (87515, Донецька область, м.Маріуполь, вул.Університетська, б.6; р/р 35216066016251; код ЄДРПОУ 25707002) 2067,00 грн. витрат по сплаті судового збору.
Апеляційну скаргу на рішення суду може бути подано до Донецького апеляційного господарського суду через господарський суд Донецької області протягом десяти днів з дня його оголошення. У разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення, зазначений строк обчислюється з дня підписання рішення, оформленого відповідно до статті 84 Господарського процесуального кодексу України.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
В судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частину рішення.
Повний текст рішення складено та підписано 12.12.2016 року.
Суддя К.С. Харакоз