Справа № 234/17211/16-а
Провадження № 2-а/234/392/16
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 грудня 2016 року м. Краматорськ
Краматорський міський суд Донецької області у складі: головуючого судді Михальченко А.О., при секретарі Вербовецькій Д.В., розглянувши в відкритому судовому засіданні в м. Краматорську Донецької області адміністративну справу за позовом Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення бюджетних коштів,
В С Т А Н О В И В:
15 листопада 2016 року Управління праці і соціального захисту населення Краматорської міської ради звернулося до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення бюджетних коштів, обґрунтовуючи свої вимоги тим, що 25 листопада 2015 року Відповідач звернувся до Позивача з заявою про призначення щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, зазначивши в заяві у складі сімї своїх дітей ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2.
Для отримання грошової допомоги уповноважений представник сімї звертається до уповноваженого органу за фактичним місцем проживання (перебування) з відповідною заявою та предявляє паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу, та довідки всіх членів сімї про взяття на облік осіб, які переміщуються.
До заяви додається копія свідоцтва про одруження, копії свідоцтв про народження дітей та письмова згода довільної форми про виплату грошової допомоги уповноваженому представнику сімї від інших членів сімї та згода на обробку персональних даних. (п. 5 Порядку №505)
Грошова допомога особам, які переміщуються, призначається на сімю та виплачується одному з її членів за умови надання письмової згоди довільної форми про виплату грошової допомоги цій особі від інших членів сімї у таких розмірах:
для непрацездатних осіб (пенсіонери, інваліди, діти) - 884 гривні на одну особу (члена сімї);
для працездатних осіб - 442 гривні на одну особу (члена сімї).
Рішенням від 04.12.2015 року Відповідачу на сімю, заявника та її дітей, було призначено допомогу як непрацездатним особам (пенсіонери), яка переміщуються з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг на період з 25.11.2015 року по 23.05.2016 року в розмірі 2210 грн. 00 коп..
На Вимогу №2 Державної фінансової інспекції Донецькій області, яка здійснювала перевірку використання коштів для внутрішньо переміщених осіб, для мети перевірки достовірності наданої в заявах інформації про наявність депозитів, житлових приміщень та транспортних засобів (більше 2 одиниць) була одержана інформацію від Міністерства доходів про наявні депозитні вклади у одержувачів грошової допомоги на проживання, майна та транспортних засобів надійшов лист Міського відділу освіти Торецької міької ради з якого з'ясовано, що дитина Відповідача, а саме ОСОБА_2 відвідував у періоди з 01.01.2014 року по 01.09.2015 року та з 02.11.2015 року по 29.02.2016 року загальноосвітній навчальний заклад СЗОШ І-ІІІ ступенів № 3 та лист Управління захисту економіки Донецької області Департаменту захисту економіки Національної поліції України від 16.05.2016 року про проведення відпрацювання місць фактичного проживання внутрішньо переміщених осіб і з'ясовано, що Відповідач за вказаною адресою не мешкає .
Відповідно до розпорядженням Позивача від 17 травня 2016 року Відповідачу припинена виплата щомісячної адресної допомоги на покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.
Управлінням праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради було здійснено перерахунок виплачених коштів і виявлена переплата бюджетних коштів за період з листопада 2015 року по квітень 2016 року в сумі 11492 грн. 00 коп. у звязку з не проживанням за вказаною в заяві адресою.
Представник позивача в судове засідання не зявилася, надала заяву про розгляд справи за її відсутності, на позовних вимогах наполягає.
Відповідачка ОСОБА_1 в судове засідання не зявилася, повідомлена про час та дату розгляду справи належним чином.
Відповідно до ч.4 ст.122 КАС України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Проаналізувавши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню.
Правовідносини за даним позовом регулюються Конституцією України, постановою Кабінету Міністрів України «Про облік осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення» та постановою Кабінету Міністрів України «Про надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг».
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень, та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
Відповідно до ст.113 Конституції України, Кабінет Міністрів України у своїй діяльності повинен керуватися виключно Конституцією й законами України, а також підзаконними актами, які прийняті згідно Конституції України.
Відповідно до абз. 1 п. 1 постанови Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 р. №509 «Про облік осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення» довідка є документом, який видається громадянам України, іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають на території України і переміщуються з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, або змушені були покинути своє постійне місце проживання в населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють своїх повноважень, і перемістилися в населені пункти, на території яких органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі.
Згідно «Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 р. №509 (далі Порядок № 509) та листа Мінісоцполітики України від 12.12.2014 «Про проведення обліку внутрішньо переміщених осіб», управлінням було видано Відповідачу довідку №1426/60502 від 24.11.2015 р. про взяття на облік.
Згідно ст. 4 Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" від 20.10.2014 № 1706-VII факт внутрішнього переміщення підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. Підставами для взяття на облік внутрішньо переміщеної особи є наявність реєстрації місця проживання на території, де виникли обставини, на момент їх виникнення.
Для отримання грошової допомоги уповноважений представник сімї звертається до уповноваженого органу за фактичним місцем проживання (перебування) з відповідною заявою та предявляє паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу, та довідки всіх членів сімї про взяття на облік осіб, які переміщуються.
У заяві зазначаються такі відомості про всіх членів сімї, які претендують на отримання грошової допомоги:
прізвище, імя та по батькові;
число, місяць, рік народження;
серія, номер паспорта громадянина України, ким і коли виданий, для іноземців або осіб без громадянства - серія, номер паспортного документа та посвідки на постійне проживання;
реєстраційний номер облікової картки платника податків (не зазначається фізичними особами, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному органу державної фіскальної служби і мають відмітку в паспорті);
зареєстроване та фактичне місце проживання (перебування);
реквізити рахунка уповноваженого представника сімї в уповноваженому банку, на який перераховуватиметься грошова допомога;
наявність у будь-кого з членів сімї у володінні житлового приміщення, розташованого в регіонах, інших ніж тимчасово окупована територія України та райони проведення антитерористичної операції;
наявність у володінні всіх членів сімї транспортних засобів (механізмів), що підлягають державній реєстрації та обліку в Державтоінспекції (із зазначенням строку експлуатації з дати випуску);
наявність у будь-кого з членів сімї на депозитному банківському рахунку коштів у розмірі, що перевищує 10-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб;
місце роботи осіб працездатного віку та час, з якого особа там працює.
До заяви додається копія свідоцтва про одруження, копії свідоцтв про народження дітей та письмова згода довільної форми про виплату грошової допомоги уповноваженому представнику сімї від інших членів сімї та згода на обробку персональних даних. (п. 5 Порядку №505)
Згідно п. 11 Порядку № 505 суми грошової допомоги, виплачені надміру внаслідок подання документів з недостовірними відомостями, повертаються уповноваженим представником сімї на вимогу уповноваженого органу.
У разі відмови добровільного повернення надміру перерахованих сум грошової допомоги вони стягуються у судовому порядку.
Судом встановлено, що 25 листопада 2015 року Відповідач звернувся до Позивача з заявою про призначення щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, зазначивши в заяві у складі сімї своїх дітей ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2.
Для отримання грошової допомоги уповноважений представник сімї звертається до уповноваженого органу за фактичним місцем проживання (перебування) з відповідною заявою та предявляє паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу, та довідки всіх членів сімї про взяття на облік осіб, які переміщуються.
До заяви додається копія свідоцтва про одруження, копії свідоцтв про народження дітей та письмова згода довільної форми про виплату грошової допомоги уповноваженому представнику сімї від інших членів сімї та згода на обробку персональних даних. (п. 5 Порядку №505)
Грошова допомога особам, які переміщуються, призначається на сімю та виплачується одному з її членів за умови надання письмової згоди довільної форми про виплату грошової допомоги цій особі від інших членів сімї у таких розмірах:
для непрацездатних осіб (пенсіонери, інваліди, діти) - 884 гривні на одну особу (члена сімї);
для працездатних осіб - 442 гривні на одну особу (члена сімї).
Рішенням від 04.12.2015 року Відповідачу на сімю, заявника та її дітей, було призначено допомогу як непрацездатним особам (пенсіонери), яка переміщуються з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг на період з 25.11.2015 року по 23.05.2016 року в розмірі 2210 грн. 00 коп..
На Вимогу №2 Державної фінансової інспекції Донецькій області, яка здійснювала перевірку використання коштів для внутрішньо переміщених осіб, для мети перевірки достовірності наданої в заявах інформації про наявність депозитів, житлових приміщень та транспортних засобів (більше 2 одиниць) була одержана інформацію від Міністерства доходів про наявні депозитні вклади у одержувачів грошової допомоги на проживання, майна та транспортних засобів надійшов лист Міського відділу освіти Торецької міької ради з якого з'ясовано, що дитина Відповідача, а саме ОСОБА_2 відвідував у періоди з 01.01.2014 року по 01.09.2015 року та з 02.11.2015 року по 29.02.2016 року загальноосвітній навчальний заклад СЗОШ І-ІІІ ступенів № 3 та лист Управління захисту економіки Донецької області Департаменту захисту економіки Національної поліції України від 16.05.2016 року про проведення відпрацювання місць фактичного проживання внутрішньо переміщених осіб і з'ясовано, що Відповідач за вказаною адресою не мешкає .
Відповідно до розпорядженням Позивача від 17 травня 2016 року Відповідачу припинена виплата щомісячної адресної допомоги на покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.
Управлінням праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради було здійснено перерахунок виплачених коштів і виявлена переплата бюджетних коштів за період з листопада 2015 року по квітень 2016 року в сумі 11492 грн. 00 коп. у звязку з не проживанням за вказаною в заяві адресою.
Відповідач була повідомлена листом №01-08/9034 від 02.07.2016 про заборгованість. До цього часу сума переплати не погашалась.
На підставі наведеного та в межах предявленого позову, суд вважає необхідним позов задовольнити.
Керуючись ст.ст.2, 7, 9-12, 14, 19, 94, 99, 159, 160, 161, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, ст.ст.19 ч.2, 113 Конституції України, постановою Кабінету Міністрів України «Про облік осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення» та постановою Кабінету Міністрів України «Про надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг», суд
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської Ради до ОСОБА_1 про стягнення переплати бюджетних коштів - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1, 07 липня 1984 р. н., ІПН НОМЕР_1, що роживає за адресою АДРЕСА_1, заборговану переплату державних коштів у сумі 11 492 грн. 00 коп. (одинадцять тисяч чотириста девяносто дві гривні 00 копійок) на користь Управління праці і соціального захисту населення Краматорської міської ради ЄДРПОУ 25953617 на р/р 35217039022516 в ГУДКСУ в Донецькій області, МФО 820172.
Стягнути з ОСОБА_1, 07 липня 1984 р. н., ІПН НОМЕР_1, сплачений судовий збір в розмірі 1378 грн. 00 коп. (тисяч триста сімдесят вісім гривень 00 копійок) на користь держави.
Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана до Донецького апеляційного адміністративного суду через Краматорський міський суд протягом десяти днів з дня її проголошення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Якщо субєкта владних повноважень було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то 10-ти денний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення 5-ти денного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова постановлена та надруковано в єдиному екземплярі у нарадчій кімнаті.
Суддя: